Şimdi Ara

Yeni Kia Sportage Alanlar ve Alacaklar (1246. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27.257
Cevap
186
Favori
2.711.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12441245124612471248
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cengiz Bey, IX35 sahibi olarak alınmadan haklısınız diyorum. Daha önce yazmıştım, spo'yu tip olarak beğenmeme rağmen, Ankara bayilerinin ciddiyetsizliği yüzünden almamıştım.
  • Herkes sizin gibi açık sözlü olsa keşke bravo...

Beğendiği aracı almayıp farklı aracı Alınca insanlar direk çamur atarlar. Buda insanın kültürünü gösterir...

Bu arada spo sahibiyim fakat kuzenimde ix35 var gayet güzel bir araç zaten spo ix35 KARDEŞ araçlar. Makyaj tip farkı var o kadar...

Iyi Günler'de kullanmanız dileğiyle...,
  • quote:

Orijinalden alıntı: casper5353

Herkes sizin gibi açık sözlü olsa keşke bravo...

Beğendiği aracı almayıp farklı aracı Alınca insanlar direk çamur atarlar. Buda insanın kültürünü gösterir...

Bu arada spo sahibiyim fakat kuzenimde ix35 var gayet güzel bir araç zaten spo ix35 KARDEŞ araçlar. Makyaj tip farkı var o kadar...

sevgili spocular...eski bir spocu olarak jeep granada trasfer oldum ama kullanmayı sevmediğim için onuda bıraktım...şimdi honda 16 otomatik ve nissan x taril 1.6 otomatik arasında kaldım bu arabalar hakkında bilgisi olan varmı kullanım ve sağlamlık ikinci el anlamında...ist otoshow fuarda gördum ikiside taş gibi gözüküyor..donanımlar bir birlerine yakın diyelim...
  • casper5353 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Siz de aracınızı iyi günlerde kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: casper5353

Herkes sizin gibi açık sözlü olsa keşke bravo...

Bizde de hanım ix-35'i beğeniyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 24 Mayıs 2015; 11:30:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: conradi

selamlar herkese,

Aracın aralık ayı fiyatları hakkında malumatı olan var mı acaba? İstanbul bayileri ciddi indirim yapabiliyorlar sanırım...

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar merhaba,

Ben yıllardır volkswagen golf kullanan bir kişiyim. Ancak bagaj küçüklüğünden ötürü ve aile genişlediği için bir değişiklik yapıp suv almaya karar verdim. otomatik şanzıman seven biri değilim. bu yuzden tercihim manuel. birkaç zamandır araştırma yapıyorum, tüm ibreler yeni kia sportage ı gösteriyor gibi. fiyat performans acısından en azından. dün bir yetkili kia bayisinde ilk defa aracı yakından inceledim. otomatik versiyonuyla test sürüşü yaptım. acıkcası vites geçişleri vs beni pek tatmin etmedi. ancak aracın genel görüntüsü, sundugu opsiyonlar, ve manuel oldugunu düşündüğümde fiyatı makul göründü. liste fiyatı 71900 tl olan concept plus manuel vites versiyonunu pazarlıkla 70000 tl ye indirebildim.

şimdi siz tecrübeli arkadaslara sorularım sunlar. vereceğiniz yanıtlar benim için cok degerli.

1- en büyük korkum alman malı bir araçtan inip kore malı bir araca bindiğimde yol tutuş, güvenlik gibi etkenler acısından risk e girmiş oluyormuyum ?
    2 -bu aracların kafanıza takılan kronik sorunları mevcutmu ?
    3 -manuel kullanan arkadaslara soruyorum, genel anlamdaki ivmelenmesi, ataklığı 135 hp in gücünü hissettiriyormu ?
    4 - su anda dizel golf ile km de şehir içi ortalama 25-30 kuruş yakıt tüketiyorum. sanırım bu aracın manuelinin ortalama yakıt tüketimi şehir içi 45-50 kuruş arasında. bu hesabım doğrumu ? yılda 10 000 km civarı yapıyorum. şu an için dizel bana gerekmiyor, eskiden lazımdı. bu yol yapış ortalamasına göre benzinli tercih etmek istiyorum. fikirleriniz nelerdir ?
    5- yıllık bakım ücretleri nasıldır ? mesela ben golf de yetkili serviste 500 ile 2000 tl arasında değişen servis ücretleri ödüyorum ( yıllık )
    6 - aracın 5 yıl / 150 000 km garantisi gercek garantimi ? yoksa ciddi bir durum oldugunda problem cıkarıyorlarmı ?
    7 - aracı 4-5 yıldır kullanan arkadaslarım var ise, yada 4-5 yasında kia sahibi olanlar, aractaki metal yorgunluğu, ses gelme, arıza cıkma vs durumları nasıldır ? arac diriliğini devam ettirebiliyormu ? normal bir kullanımla tabiki.

başka fikir ve düşüncelerinizde var ise paylaşırsanız cok sevinirim. benim için çok degerli daha öncede söylediğim gibi.

herkese iyi pazarlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi airport34 -- 24 Mayıs 2015; 14:37:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: spasmx

Merhabalar,

Bir kia çalışanı olarak (sanırım benden başka kia da çalışıp sportage kulanan yok) aracımdan gayet memnunum.

aracım 2012 model concept mt 4 ay kadar benzinde kullandım ortalama yakıt tüketimim 38 kuruş.

3 ay önce landirenzo lpg kiti taktırdım şu an benzin dahil 22 kuruş. Ankara trafiği (şaşmaz-ankara bulvarı-tandoğan-sıhhıye-kurtuluş-cebeci-akdere) güzergahı verileridir.

Araç hakkında aklınıza gelen her soruya cevap verebilirim. Ne eder, ne yakar, kronik hataları neler, servis ücreit ne kadar, sıfır almaya kalksak ne olur (Yardımcı oluruz :P ) vb. aklınıza ne gelirse çekinmeden sorabilirsiniz.

Saygılarımla,

Selamlar,
    hangi marka lpg taktirdiniz, gercekten hic benzin harcamiyormu? Bende taktirmak icin arastirma yapiyorumda

• quote:

Orijinalden alıntı: adios06

quote:

Orijinalden alıntı: spasmx

Merhabalar,

Bir kia çalışanı olarak (sanırım benden başka kia da çalışıp sportage kulanan yok) aracımdan gayet memnunum.

aracım 2012 model concept mt 4 ay kadar benzinde kullandım ortalama yakıt tüketimim 38 kuruş.

3 ay önce landirenzo lpg kiti taktırdım şu an benzin dahil 22 kuruş. Ankara trafiği (şaşmaz-ankara bulvarı-tandoğan-sıhhıye-kurtuluş-cebeci-akdere) güzergahı verileridir.

Araç hakkında aklınıza gelen her soruya cevap verebilirim. Ne eder, ne yakar, kronik hataları neler, servis ücreit ne kadar, sıfır almaya kalksak ne olur (Yardımcı oluruz :P ) vb. aklınıza ne gelirse çekinmeden sorabilirsiniz.

Saygılarımla,

Selamlar,
    hangi marka lpg taktirdiniz, gercekten hic benzin harcamiyormu? Bende taktirmak icin arastirma yapiyorumda

Alıntıları Göster
    forum bitmiş artık sanırım.. yazık.

• 1- Yol tutuşu olarak(tüm gerekli güvenliğe ve ekipmana sahip) sadece üzerinde gelen lastikleri değiştirmenizi tavsiye ederim gerçi biz onu 40 bin km kullandık ama 30binden sonra saçmalıyor diyebilirim
    2-kronik sorun olarak tek sorun bir trim sesi var yani bende mesela güneş siperliğinin orda ufak bi pıt pıt sesi gelir arada.
    3-motor gdi olduğu için 135bg evet güçlü ama tork yetersiz devri yüksek oynamak gerekiyor aşırı performans beklemeyin. ama duyduğuma göre turbo ve dizel seçenekleri gelecekmiş o zaman canavar olur..
    4-benim yakıt tüketimim 8.2lt/100km ki bu veri aracı aldığımdan beri hiç sıfırlamadım bilerek en uzun analiz bendedir heralde.
    5-yıllık bakımda 2000i hiç görmedim
    6-garanti gerçek garanti sadece 5 yıl /150000km motor için elektronik aksama 2 yıl
    7-3 yıldır bizde sıfır almıştık aracı sadece bakımdan bakıma götürüyoruz servise. metal yorgunluğu değil de gelen trim sesinde mi bi artış var bilemedim yoksa geçen cama taş çarptı çatlattı noktasal onun etkisi mi inan bilmiom ağustosta bakım var ilgilencekler..

2 gün haftasonuydu doğal mesaj olmaması ben yazmıyorum çünkü lpg çok konuşuluyor ilgilenmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: ANVVS-2

1- Yol tutuşu olarak(tüm gerekli güvenliğe ve ekipmana sahip) sadece üzerinde gelen lastikleri değiştirmenizi tavsiye ederim gerçi biz onu 40 bin km kullandık ama 30binden sonra saçmalıyor diyebilirim
    2-kronik sorun olarak tek sorun bir trim sesi var yani bende mesela güneş siperliğinin orda ufak bi pıt pıt sesi gelir arada.
    3-motor gdi olduğu için 135bg evet güçlü ama tork yetersiz devri yüksek oynamak gerekiyor aşırı performans beklemeyin. ama duyduğuma göre turbo ve dizel seçenekleri gelecekmiş o zaman canavar olur..
    4-benim yakıt tüketimim 8.2lt/100km ki bu veri aracı aldığımdan beri hiç sıfırlamadım bilerek en uzun analiz bendedir heralde.
    5-yıllık bakımda 2000i hiç görmedim
    6-garanti gerçek garanti sadece 5 yıl /150000km motor için elektronik aksama 2 yıl
    7-3 yıldır bizde sıfır almıştık aracı sadece bakımdan bakıma götürüyoruz servise. metal yorgunluğu değil de gelen trim sesinde mi bi artış var bilemedim yoksa geçen cama taş çarptı çatlattı noktasal onun etkisi mi inan bilmiom ağustosta bakım var ilgilencekler..

2 gün haftasonuydu doğal mesaj olmaması ben yazmıyorum çünkü lpg çok konuşuluyor ilgilenmiyorum

yanıtlarınız için tesekkur ederim.

• airport34 kullanıcısına yanıt
    rica ederim.
  • Garanti konusunda bisey söylemek isterim. Aracının ön farları buğu yapıyor diye garantiye başvurdum. Farların buğu yapması normal deyip beni salladılar. Konu ile ilgili telefonla ve sikayetvar.com aracılığı ile başvurum var. Ciddi ilgilenen olmadı. Aracın gsl plus 2013. İnşallah garanti konusunda yardımım olmuştur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: realfatkolo

Garanti konusunda bisey söylemek isterim. Aracının ön farları buğu yapıyor diye garantiye başvurdum. Farların buğu yapması normal deyip beni salladılar. Konu ile ilgili telefonla ve sikayetvar.com aracılığı ile başvurum var. Ciddi ilgilenen olmadı. Aracın gsl plus 2013. İnşallah garanti konusunda yardımım olmuştur.

Dostum Kia Çelik Motor'a müracaat edin. Oradan cevap alamazsanız tüketici hakem heyetine çekilmiş resimlerle birlikte başvurun.

"Farların buğulanması normaldir" diyen bir servis görevlisine bir sorsaydınız acaba başka bir arabada böyle bir şey oluyor mu diye?
  • realfatkolo R kullanıcısına yanıt
    hangi servis acaba bu? isim verirseniz biz de bilgilenmiş oluruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANVVS-2

hangi servis acaba bu? isim verirseniz biz de bilgilenmiş oluruz
    Tekirdağ / Çorlu kia yetkili servisi. Aracımı da ordan almıştım
  • ANVVS-2 kullanıcısına yanıt
    Tekirdağ / Çorlu. Aracımı da oradan almıştım.
  • Herkese selamlar...daha önce yazmıştım sanroff perdemin yayları bozulmuştu. Oğuşlara gittim kullanıcı hatası dediler, tekkara gittim kullanıcı hatası dediler ve 1250₺ fiyat çıkardılar.2 ay perde açık şekilde kullandım sıkıntı yoktu ama bu güneşli hawalarda araba çok sıcak oluyor ve dayanamadım çelik motora mail attım. Dedim ki hiç bir yetkili serwisiniz benimle ilgilenmeyip kullanıcı hatası dediler ve benden ücret istediler, bu sıcaklarda arabayla dolaşamıyorum artık arabayı satma noktasına geldim dedim ve maili attım. Ertesi gün çelik motordan arayıp tekkar da perdeyi ücretsiz yaptırabilirsiniz dediler. tekkar beni aradı çelik motordan onay geldi ve elimizde parça yok uçakla gelcek dediler bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Selçukturan74

Herkese selamlar...daha önce yazmıştım sanroff perdemin yayları bozulmuştu. Oğuşlara gittim kullanıcı hatası dediler, tekkara gittim kullanıcı hatası dediler ve 1250₺ fiyat çıkardılar.2 ay perde açık şekilde kullandım sıkıntı yoktu ama bu güneşli hawalarda araba çok sıcak oluyor ve dayanamadım çelik motora mail attım. Dedim ki hiç bir yetkili serwisiniz benimle ilgilenmeyip kullanıcı hatası dediler ve benden ücret istediler, bu sıcaklarda arabayla dolaşamıyorum artık arabayı satma noktasına geldim dedim ve maili attım. Ertesi gün çelik motordan arayıp tekkar da perdeyi ücretsiz yaptırabilirsiniz dediler. tekkar beni aradı çelik motordan onay geldi ve elimizde parça yok uçakla gelcek dediler bekliyorum.

Zaten bir insan sunroof perdesini nasıl bozabilir ki?

Servisler berbat daha doğrusu hangi markanın servisi olursa olsun hepsi berbat. Belki içlerinde bir kaç iyi servis çıkıyor ama gerisi berbat çalışıyor. Siz dirayetli davranmayıp durumu kabullenseniz durduk yere cebinizden 1.250.-TL çıkacaktı. Üstteki mesajdaki arkadaşın farlarındaki buğulanma için normal demişler. Allah'tan karşıma böyle formenler çıkmıyor yoksa orada kan gövdeyi götürürdü.

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Orijinalden alıntı: Selçukturan74

Herkese selamlar...daha önce yazmıştım sanroff perdemin yayları bozulmuştu. Oğuşlara gittim kullanıcı hatası dediler, tekkara gittim kullanıcı hatası dediler ve 1250₺ fiyat çıkardılar.2 ay perde açık şekilde kullandım sıkıntı yoktu ama bu güneşli hawalarda araba çok sıcak oluyor ve dayanamadım çelik motora mail attım. Dedim ki hiç bir yetkili serwisiniz benimle ilgilenmeyip kullanıcı hatası dediler ve benden ücret istediler, bu sıcaklarda arabayla dolaşamıyorum artık arabayı satma noktasına geldim dedim ve maili attım. Ertesi gün çelik motordan arayıp tekkar da perdeyi ücretsiz yaptırabilirsiniz dediler. tekkar beni aradı çelik motordan onay geldi ve elimizde parça yok uçakla gelcek dediler bekliyorum.

Zaten bir insan sunroof perdesini nasıl bozabilir ki?

Servisler berbat daha doğrusu hangi markanın servisi olursa olsun hepsi berbat. Belki içlerinde bir kaç iyi servis çıkıyor ama gerisi berbat çalışıyor. Siz dirayetli davranmayıp durumu kabullenseniz durduk yere cebinizden 1.250.-TL çıkacaktı. Üstteki mesajdaki arkadaşın farlarındaki buğulanma için normal demişler. Allah'tan karşıma böyle formenler çıkmıyor yoksa orada kan gövdeyi götürürdü.

Aynen öyle hocam. İnsanları enayi yerine koyuyorlar. Bide tekkardaki bayan arayıp bana onay geldi demesine çok sinirlendim. Sanki kendileri sorunu çözmüş gibi davranıyorlar😡😡.. Şimdi tek sıkıntım aracımın sağa sola çekmesi. Tekkarda bir türlü yapamadılar, rotcu arkadaş makineye bağlıyo herşeyi normal diyor. Hatta en son direksiyona güncelleme attırdım yine fayda etmedi. Oğuşlara gittim ordaki arkadaşla test sürüşüne çıktık adam bana bunlar elektrikli direksiyon hafif sağa kırarsan sağa çeker hafif sola kırarsan sola çeker dedi yani kısacası başından attı beni.. Eskiden sola çeken araba tekkarda rot yaptırdıktan sonra sağa çekmeye başladı anlamadım valla

• quote:

Orijinalden alıntı: hkndlk

ARACIMIN STAR STOP ÖZELLİĞİ HAKKINDA YARDIM İSTİYORUM.BU GÜN ESENLERDEN BAKIRKÖYE GİDİP GELDİM.HER DURDUĞUMDA STAR STOP DEVRE DIŞI DİYE UYARI VERDİ.ELİMLE DÜĞMEYE BASIP TEKRAR DEVREYE SOKSAM DA BİR TÜRLÜ ÇALIŞMADI.YARIM DEPO BENZİNİM VAR,KEMER TAKILI MOTOR SICAKLIĞI 90 DERECE AMA ÇALIŞMIYOR.GEÇEN HAFTA KARTALA GİDERKEN ÇALIŞTI.BÖYLE ARADA BİR ÇALIŞMASININ NEDENİ NEDİR.GEÇENLERDE SERVİSE GİTTİM DEPODA ÇEYREKTEN AŞAĞI BENZİN OLURSA ÇALIŞMAZ DEDİ AMA YİNE ÇALIŞMADI.ACABA HATA BENDE Mİ BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM BÖYLECE SERVİSLE DAHA İYİ KONUŞURUM BAŞLARINDAN SAVAMAZLAR

Selamlar,

Diğer söylenenlere ilave olarak , akünün %70 üzerinde (gerilim veya güç çıkışının) olmaması, klimanın açık olması veya fan kademesinin 2 kademenin üzerinde olmasıda etkendir.

Genel olarak bu konuda ki en büyük sıkıntı akü kapasitesinin %70 altında kalmasından kaynaklanıyor.

Araç el kitabında bu konuda açıklamalar bulunuyor. Benzin seviyesi ile ilgili duruma bağlı bir bilgi görmedim.

Biz aracı 2014 Agustosda aldık. Gls plus (concept plus) donanımda, hep kısa mesafe ve az kullanıldığı için (şu an 3400km de) start stop ancak uzun yol 15 km üzerinde yol yaptıktan sonra devreye girmeye başlıyor.
    Panelde aktif/pasif tuşu ile sorun olması ihtimali düşük. Sıkışık trafikte de sürekli start/stop yapması doğru olmaz. Bu tür yol şartlarında star/stop özelliğini devre dışı bırakmak daha sağlıklı olacaktır.

Edit: yazım hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxfocus -- 27 Mayıs 2015; 15:48:28 >

• 
Sayfa: önceki 12441245124612471248
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.