Şimdi Ara

Yeni Kia Sportage Alanlar ve Alacaklar (1192. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27.258
Cevap
186
Favori
2.711.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11901191119211931194
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayirli olsun. Allah kaza bela vermesin.
    Alismasi zaman alacaktir. Ozellikle trafikte yan yana gelince veya dikiz aynasinda spo'nun gunduzz ledleri belirince insan kotu oluyor. Bazen de yan yana giderken (bugun basima geldi) insanin "ne bakiyon hemserim, bu arabadan bende de vardi ama sattim" diyesi geliyor. Veya arabanin bir tarafina reklamcidan yazi alip yapistiracagim "sportage'i muteakip alinmistir".

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tüm forum'dasların Ramazan bayramını bayramın güzelliği ve içtenliği ile kutlarım.
  • Herkeze merhaba;

Öncelikle bu forum'u oluşturan insanlara ve bu forum için'de degerli yorumlar'da bulunan herkeze teşekkürler.

1 ay öncesine kadar toyota yaris kullanıcısıydım sıfır almıştım.Suan ise ailemize katılacak olan yeni birey doğrultusun'da güvenlik vs. detaylar'da dahil aracı büyütmek istedim.
    Bu forum'daki yorumlar ve tartışmalar son derece verimli bunun altını çizeyim :) yeni arac için kia sportage 1.6 otomatik almak istiyorum ve bunun için
    istanbul avrupa veya anadolu yakasın'da önerebileceğiniz (fiyat indirim) bayi kim olur?Sportage için duydugunuz herhangi bir olumsuzluk var mıdır?
    Bazı siteler'de sportage 1.6 dizel geleceği ve 2015 yılında arac'ın değiştirileceği konusun'da yazılar var bilgisi olan varmıdır?
    Bu forum için'de 1.6 otomatik sportage 150 hp ve 190 nm yükselebileceğini okudum verimlimidir dogrumudur sizce?

Son olarak subaru xv için görüş ve önerilerinizi duymak isterim.Eger olursa premium düşünmekteyim subaru xv için.
    Sunu belirtmek isterim hızla alakam yok güvenlikle alakam çok

Yakıt konusu zaten belli tekrar tekrar konuyu acıp cevre kirliliği yapmıyım

Daha öncesinden barantula'dan bilgi almıştım kendisinede tesekkürler.
    Hepinize teşekkürler...

• mebia M kullanıcısına yanıt
    kesinlikle doğru tespit,o ses sıcak hava ile alakalı,daha önce yazmıştım fakat bazı arkadaşlar serviste sorunu ön paneldeki hava ızgaralarının motor tarafındaki kısmına bir spreyle çözüldüğünü yazmışlardı.
    Benim sormak istediğim ise şu: son günlerde direksiyon kutusundan tıkırtılar (bozuk yolda) geliyor.garanti kapsamında parçayı değiştiriyorlar mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: noktailevirgül

Herkeze merhaba;

Öncelikle bu forum'u oluşturan insanlara ve bu forum için'de degerli yorumlar'da bulunan herkeze teşekkürler.

1 ay öncesine kadar toyota yaris kullanıcısıydım sıfır almıştım.Suan ise ailemize katılacak olan yeni birey doğrultusun'da güvenlik vs. detaylar'da dahil aracı büyütmek istedim.
    Bu forum'daki yorumlar ve tartışmalar son derece verimli bunun altını çizeyim :) yeni arac için kia sportage 1.6 otomatik almak istiyorum ve bunun için
    istanbul avrupa veya anadolu yakasın'da önerebileceğiniz (fiyat indirim) bayi kim olur?Sportage için duydugunuz herhangi bir olumsuzluk var mıdır?
    Bazı siteler'de sportage 1.6 dizel geleceği ve 2015 yılında arac'ın değiştirileceği konusun'da yazılar var bilgisi olan varmıdır?
    Bu forum için'de 1.6 otomatik sportage 150 hp ve 190 nm yükselebileceğini okudum verimlimidir dogrumudur sizce?

Son olarak subaru xv için görüş ve önerilerinizi duymak isterim.Eger olursa premium düşünmekteyim subaru xv için.

Hepinize teşekkürler...

Subaru XV prestij dışında her konuda sportage'dan iyidir.

* yakıt tüketimi çok daha düşüktür. spodan daha ağır ve 4x4 olmasına rağmen.
    * gerçek anlamda 4x4 tür
    * altı yerden daha yüksek 22 cm.
    * cadde için yapılmış değil, gerçekten arazide kullanabilirsiniz.
    * güvenlik testlerinde sportage'dan kat kat daha üstündür. (IIHS tesinde kia poor skor aldı, Subaru ise good.)

http://www.iihs.org/iihs/ratings/vehicle/v/kia/sportage (youtube'da çarpışma testinde nasıl dağıldığını bulabilirsiniz)

http://www.iihs.org/iihs/ratings/vehicle/v/subaru/xv-crosstrek (bunun videosunda neredeyse sürücünün burnu bile kanamıyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi syntor -- 1 Ağustos 2014; 9:24:54 >

• tolga tuncer T kullanıcısına yanıt
    bana kalırsa garantiden karşılarlar. servise bir gidip konuşmak lazım.

bu arada esnemelerden kaynaklanan sesin çözümü olarak mı sprey kullanılıyor yoksa sunroof fitili için mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: noktailevirgül

Herkeze merhaba;

Hepinize teşekkürler...

merhabalar, sportage ile alakalı güvenlik konusunda ayyuka çıkmış herhangi bir problem allah'a şükür duymadık, inşallah duymayız da hiç. tam olarak nasıl bir araç istediğinizin dışında güvenlik denince artık temcit pilavı gibi öne sürülen tek bir marka var, o da tabi ki volvo. volvo'nun v40 cross country modeli subaru ile hemen hemen aynı boyutlarda diye tahmin ediyorum. (iç hacim olarak sportage, v40'dan çok daha geniş. v40'ın cross country olmayan modeline binmiştim bir keresinde, arkası pek geniş sayılmaz sportage'a göre)

v40 cross country'i buradan inceleyebilirsiniz.http://www.volvocars.com/tr/all-cars/volvo-v40-cross-country/pages/default.aspx

ben sizin yerinizde olsaydım şu 3 farklı araç içerisinden eğer yakıt konusunu dert etmeyecekseniz sportage'ı, illa güvenlik diyorsanız volvo'yu, kesinlikle 4x4 olmalı diyorsanız subaru'yu tercih ederdim naçizane.

esnemelerden kaynaklanan sesi kesmek için sıktıklarını söylemişlerdi forumdaki arkadaşlar
  • tolga tuncer T kullanıcısına yanıt
    o zaman ben de aynı uygulamayı yapayım, spreyin adını biliyor musunuz?
    Merhaba;

Yorumlarınız ve açıklamalarınız için teşekkürler.Ayrıca aşağıda yazdıklarımla ilgili sizin veya diğer arkadaşların bir bilgisi var mıdır?

Bu forum için'de 1.6 otomatik sportage 150 hp ve 190 nm yükselebileceğini okudum verimlimidir sizin düşüncenizle?

Bu arada siz manuel mi yoksa otomatik mi Kia sportage kullanıcısınız?,

Teşekkürler.
  • syntor S kullanıcısına yanıt
    Merhaba;

Açıklamalarınız ve örnekleriniz için teşekkürler.
  • noktailevirgül N kullanıcısına yanıt
    1.6 dizel motor geleceğiyle alakalı hiçbir haber duymadım. yanlış hatırlamıyorsam bu soruyu aracı aldığımız yere de sormuştum, böyle bir şeyin olmadığını söylemişlerdi.
    ayrıca araç daha yeni makyaj gördü, hemen ertesi sene yeni bir motor piyasaya süreceklerini zannetmiyorum ama yurt dışında bir ülkede 1.6 dizel motorlu olarak satılıyorsa sportage, o aracın piyasasını genişletebilirler. fakat ben böyle bir şey olacağını sanmıyorum.

1.6 benzinli manuel kullanıcısıyım.
    serviste uygulama yaptıklarını söylemişlerdi,sprey adından bahsedilmedi,geriye dönük foruma bakmak lazım ya da yaptıran arkadaş burayı okursa cevap yazabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: özufocu

quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Arkadaşlar ben Sportage sahibi iken şehir içi 11 litreden az yakmıyordu.
    Buradaki yorumları okuyunca hani daha önce kullanmasam dizeli satıp Sportage alasım geliyor.

Yakışıklı araba ama yakıt konusunda forumu okuyanları yanıltmayalım.

hocam,
    son seyahat bilgilerim:
    yol : Antalya Belek-Bursa = 570 KM
    ortalama hız =mümkün olduğunca 110'a sabitledim.(şehir içi,trafik ışıkları,EDS,radar bölgeleri mümkün olmayan yerler ;) )
    210 TL = 41,67 Lt benzin
    100 km'de ortalama 7,31 Lt benzine denk geliyor. (yol bilgisayarı ortalama 7,0 Lt gösteriyordu )
    e şehir içi kullanımda da en fazla 1-2 litre farketse , yapar 9 Lt.
    11 Lt referans için çok fazla .
    saygılar.

Hocam polemik konusu olmasın ama sizin ne yaktığınızı bilemem ancak benim tüketimim böyleydi.
    Sen kullanmayı bilmiyorsun dedirtmem çünkü oto kiralama işi yaptım ve elimden adıma (şirketime) kayıtlı 100'den fazla araba geçmiştir. Halen ruhsatları dosyamdadır.

Kitap verisi bile 8,2lt/100 km olan araca burada 8 lt/100 km yaktıranlar var.

Amaç nedir bilemiyorum ama bu arabanın az yakarım diye bir iddiası yok.
    Ayrıca bana hem bu başlıktan hemde ix-35 başlığından gelen özel mesajları göstereyim.
    "abi herkes 7-8 lt yakıyor diyor ama ben 12 civarı yakıyorum" diyenler var. Selamlar

• celebic kullanıcısına yanıt
    forza celebic....
  • quote:

Orijinalden alıntı: barantula

quote:

Orijinalden alıntı: tabut61

quote:

Orijinalden alıntı: mebia

quote:

Orijinalden alıntı: cosss35

bundan önceki diğer aracım toyotacorolla 4 d 1.4 motor dizel di . bu araç cüssesine bakarak en az 35-40 krş. yakar diyerek aldım. istanbula ilk gidişimde .24 krş yakınca yanımdaki eşime adam lpg yi yanlış koydu sanırım eksik para aldı herhalde dedim. dönüşte tekrar ölçtüm. 24 krş. değişmedi . emin ol lpg farkıdır. ben 41 yaşındayım ve aracı sakin kullanmaYI sevmem seri kullanıyorum. sakin kullanımda idda ediyorum 20 krş yaktırırım. totoyta corolla dizel ile 165 tl den aşağı gidemiyordum. fakat onun yakıtından çok memnundum buarabadan daha aşağı bu konforda araç yok derken KİA SPORGATE ALDIM VE PEJO 206CC DEN SONRA SEVDİĞİM TEK ARAÇ . ÇOK AMA ÇOK ARAÇ KULLANDIM HEPSİ SERİ ARAÇLAR. BEN SERİLİK VE YAKITI ÖNEMSİYORUM BU İKİSİDE BU ARAÇTA VAR. YAKIT KISMI GERÇEKTİR EN UFAK BİR YANLIŞLIK YOKTUR. BUARACIN BAKIMIDA DAHA YAPILMAMIŞ HALİDİR. BU ARAÇTAN ÇOK AMA ÇOK MEMNUNUM. ALLAH SATTIRMASIN. BEN SATMAM. BİRDE JİPDİYE BAKIYORUZ CÜSSESİ GÖRÜNÜMÜ EN AZ 35-45 KŞR. HAKKIDIR.
    FAkAT YAKMIYOR. YANLIŞTA ANLAŞILMASIN BEN REKLAM YAPMIYORUM GERÇEK BU. BEN GIDA İŞİ YAPIYORUM.

hocam az daha zorlasan bedavaya gidersin bence. hatta ciddi anlamda üzerine düşersen yakıt deponda para bile birikebilir, neden olmasın.

hoca uçmaz ..mürit uçurur diyorlar ya...
    bu iş aynen böyle herhalde...

kia diyor bu araba bir kişi ile düz yolda en az 8lt/100 km yakar....
    kullanıcı diyor ben arabayı yük doldurdum...5lt/100 km yaktım...

allah allah...
    hayırlı bayramlar olsun tüm forumdaşlara..

İx35 forumunda da efsane bir arkadasimiz var.

Arkadasin iddiasi: otomatik benzinli (hem de otomatik) ix35 ile ankara'da cok yokuslu guzergahta (sayin celebic kullaklarinizi cinlatirim) ovune ovune 8 litre civari yaktigini belirtmis. Ve degerlerinin her gecen gun azaldigini yazmis. Hatta ve hatta bu aracin cok yaktiginin (fabrika verisi 11,6 lt/100km ohaaaa) sehir efsanesinden ibaret oldugunu yazmis.
    Yavvv arkadas muhendisler bu araci nerdeyse surtunmesiz ortamda test etmis 11,6 anca olur demis bizim efsane pilotlar 8'den bahsediyor....
    Oxford vardi da bizim usta soforler mi okumadi....
    Saygilar...

Hocam ix-35 forum başlığı takibini bıraktım. Kitap verisi 8,2 lt/100 km olan araca şehir içi 6-7 litre yaktırdılar

Bizim için önemli değil ama buraya bilgi almak için gelen kişileri yanıltırız.

• celebic kullanıcısına yanıt
    değerli abim biliyorum, takip ediyorum.
    şimdiki aracım fındık kabuğu clio 4 25,6 km/h ortalama hızla 8,2 lt/100 km yakıyor. eleman ix35 forumunda hem de otomatik benzinli (fabrika verisi 11,6lt) 7-8 litre yaktırıyor. sonra da araca efsane diyor.
    sadece insanları yanıltıyorlar. millet forumlara kanıyor. vatandaş aracı alıyor, 2000 km olmadan satıyor...

edit:hocam zaten msji alinti yapmissiniz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barantula -- 3 Ağustos 2014; 23:24:47 >
  • Merhaba;

Bana kalırsa biz insan'larda da suç var.Tamam begendik hoşumuza da gitti.
    Araştırıyoruz ama sabit,kesin ve net olan birşeyi sırf kendimizi rahat ettirmek adına farklı yorumları kabulleniyoruz.Bu da barantula nın dediği gibi vatandaş aracı alıyor, 2000 km olmadan satıyor..... :)
    Bende aracı sattıgımdan beri kia sorento kullanıyorum 2.2 dizel turbo kayınpeder'in :)) keyifli güzel bir arac'mış :0)
  • Selamlar,

Son bir sorum olacak. 2013 model sıfır ve 2014 model (makyajlı) sıfır her iki araçta concept plus , bu araçlar arasında benim gördüğüm küçük farklar dışında ciddi bir fark var mı? Mesela motorda , yüreyen aksamda ve ya aksesuarda kafamda tek soru işareti bu kısım kaldı.
    Zira fark yoksa 7000 tl civarında ucuza alacağım. Sıfır 2014 concept plus düz vites 73000 tl , 2013 concept plus düz vites (makyajsız) 66000 tl. (sıkı bir pazarlık yaptık, biraz kurda da düşme olunca rakkam buraya geldi)

Bayi 2013 model aracın, ısrarla concept plus donanımda olduğunu belirtiyor. Araçta ön arka koltuk ısıtmaları, cam tavan, ön açılabilir. anahtarsız çalıştırma, start stop vb mevcut.
    Araç uygunluk belgesinde , tipi : SLS , Varyantı : f5p31 Versiyonu : m64az1 Ticari Ad : sportage, sl, sls kategori : m1 olarak verilmiş.

Makyajlı kasada benim tespit ettiğim, görsel farklar,

Ön ızgara
    Arka stoplar da geri vites lambasının yeri ve ışıklandırma düzeni (bagaj kapağı üzeride yanıyor).
    Makyajlı kasada , gösterge panelinde devir ve hız göstergesi ayrık konumlu olup uyarı arıza lambaları ortada konumlanmış. Işıklandırması farklı.
    Ön kapıda cam kenarlarında yumuşak malzeme kullanılmış (eski kasalarda plastik aksamlı)
    Jantlar farklı eski kasanın jantlarından daha şık gözüküyor.
    Bunların dışımda görselde bir fark göremedim.

Birde forumda lastik basınç uyarı sensörünün yeni kasalarda olduğu söyleniyor ki kia nın sayfasında da belirtilmiş. p://w.kia.com.tr/sportage/donanim/ic-donanim bu özellik 2013 modellerin hiç birinde kesinlikle yok mudur.

Tüm arkadaşların öneri ve bilgisini rica ediyorum.

• 2013 lerde yok.

Sehir ici verisi paylasayim:
    Ortalama hiz : 25 km
    Tuketim : 8.3 lt/100km (kisin 8.7 civari )

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 11901191119211931194
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.