Şimdi Ara

Yeni Kia Sportage Alanlar ve Alacaklar (577. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
27.257
Cevap
186
Favori
2.712.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 575576577578579
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam ben de yaklaşık 6 aydır bu aracı kullanıyorum. Almadan önce performans konusunda sizin kaygılarınızı ben de taşıyordum. Maalesef taşıdığımız kaygılar boşuna degil. Söylediginiz şartlarda bu araçla sollama yapmak tam bir iskence. Şehir içi çok problem yok. Ancak ne zaman uzun yola çıksam keşke dizel bir araç alsaydım diyorum. Tabi amacım burda spoyu kötülemek değil, aynı tereddütleri yaşamış buna rağmen aracı almış biri olarak yeni alacak kişileri doğru yönlendirmek istiyorum. Ayrıca otoyolda dizel Getz e hep arkadan bakmak da çok hoş bir duygu değil...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sevgili mavkan araba seçimini etkileyen faktörler çok değişkendir ve kişiden
    kişiye değişir.Kiminin beğendiği bir başkası için o kadar beğenilir
    değildir.Dolayısıyla VW veya Kia ya da diğer markalar arasında
    bir kıyaslama yapmak için bana göre en azından bu araçları bir süre
    kullanmış olmak veya kullananları dinlemek daha doğru bir bilimsel yaklaşımdır.
    Şahsen ben Tiguanı da beğeniyorum belki Spoya göre motor performansı daha iyi bile olabilir.
    Ancak Spoyuda aldığıma hiç pişman değilim.Her aracın olduğu gibi Sponunda beni tatmin etmeyen
    bir kaç yönü var.Fakat isteklerimizi tümüyle tamin etmin etmek ne derece mümkün ? Eğer bu topikte
    gerçekten deneyimlerinizi paylaşmak istiyorsanız naçizane önerim kullandığınız dilin yukarıda bir
    arkadaşımın belirttiği gibi provakatif değilde daha paylaşımcı olmasıdır.Bu şekilde olursa
    bizde sizden bazı bilgileri öğrenme imkanını yakalayabiliriz
    .

• bende daha önceleri kia ya uzaktan bakan biriydim hatta suv tarzı bir aracı hiç düsünmedim ta ki spoyu görene kadar tiguan hiç düşünmedik aklımıza bile gelmedi binek mi spo mu dedik eşimde görünce araca hemen orada kapora bıraktık iyikide almısızz marka fanatigi degilm ama haksız yere sevdigimede söz söyletmem
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavkan

quote:

Orijinalden alıntı: pimbo

quote:

Orijinalden alıntı: gkks

quote:

quote:

quote:

quote:

Logo ve amblem araclar icin imza niteligi tasir.
    Markalar cok uzun yillar boyunca kendilerini ispatlarlar ve bunu basardiklari an para kazanmaya baslarlar.
    Kianin daha cok kat edecegi yol var. Her iki aracida kullanan biri olarak kalite anlayisinizi anliyamiyorum. Eskiden ev alirken parkesine boyasina bakardik simdi ise betonuna temel planlarina bakiyoruz.ornegin bir bmw en alt modeli dahi bindigimiz arabalardan pahali donanimi degil aracin butunune bakin.

yine mi sen amcaoglu .dh forumunda spoya diş bileyen
    1)ex_silver
    2)mavkan
    bu arkadasların tiguanı var ve sponun adının gectigi heryerde kötülemeye calısıyorlar
    bu arkadaslar halk arabasınını (vw) mercedeslerle ve audilerle karıstırıyorlar aslında bindikleri plastik üstü 4 teker ve bildiginiz plastik eşek hala kalite konusunda ısrarla spoya laf atıyorlar.

Tiguan forumunda sadece tiguan konusuyoruz sponun forumunda surekli bir kiyaslama.
    Bir pismanlik var gibi geliyor bana.

ben kendi forumunuzu kastetmedim zaten kendi forumunuzda araclarınızı muhtemelen pohpohluyorsunuzdur diger forumları söyledim.birde agzınızda devamlı sakız gibi karsılastırma lafını cigneyip durmayın 193 sayfanın ancak 3 sayfasında karsılastırma vardır bu daaracı ilk alanların sorularının cevaplandıgı karsılastırmalardır bu karsılastırmalar dergilerde bile var.son olarak ben aldıgıma pişmanım çünkü spo yüzünden cooooook dikkat cekiyoru(z)m buda beni ŞIMARTIYOR samimiyetimle söylüyorum spo forumundan baska bir foruma bakmıyorum gerekte duymuyorum
    sn Black Spider'e de sonuna kadar katılıyorum

Bir kisi ilgi duydugu bir konuyu arastirir ve inceler. İlgi duyulmak guzel bisi arkadaslar. Birakin herkes rahatca istedigini soylesin. Altin camurada dusse degerinden birsey kaybetmez...

+1 Sn gkks yaklaşık üç aydır forumu takip ediyorsunuz sizde farkindasinizdir aslında burada atisma kesinlikle olmuyor ama mavkan bazen gelip bizlere gelip sakasina takılır gider bizde katılırız kendisine,olay bundan ibaret :))) spo forumda gerçekten seviyeli bildi alış verişi vardır. saygılarimla

Forumu farkli bir boyut getirdigim dogrudur. Seviyeli bir tartisma her iki tarafada yarar getirir.
    Bu arada otomobili ve cep telefonlari ile ilgili her forumu takip ederim. Focus,passat ve volvo forumlarina bakarim.bu benim hobim.
    Arada bir iki laf soyler isem kusura bakmayin.
    Eger birseyler yazmami istemeyen arkadas var ise bir daha yazmam ama okumama kimse mani olmasin.
    Simdilik hoscakalin kazasiz belasiz gunler dilerim.

sn mavkan kesinlikle burada kimse size niye geldiniz niye yazdınız demez fakat paylasımlarımız kırıcı degil yapıcı olmalı sn celebic'in dedigi gibi bizler bu aracı sevip almısız aynen sizler gibi.herkese aracıyla kazasız belasız nazarsız günler dilerim

• Araci almadan once iki arac arasinda kalmistim tiguan veya spo.
    Anadolu grubunda calisyor olmam nedeni ile aldigim indirimli fiyat spo icin 56.000 lira iken tiguan 57.000 lira idi.

Spo nun + lari:

Yuksek donanim seviyesi
    Dizayn
    İleriki servis ucretlerindeki alacagim indirimler
    5 yillik garanti

Spo'nun - leri:

Motorun atmosferik yapida olmasi
    Kore mali olmasi nedeniyle tereddutler
    Servis aginin yaygin olmamasi

Tiguan'in +lari

Motorun turbo olmasi
    Direksyon ve vites grubunun cok iyi olmasi
    Servis agi genisligi
    2.el degerinin yuksek olmasi

Tiguan'in - leri

Dusuk donanim
    Dizaynin gosterisli olmamasi

Tercih nedenlerim.

Mpi motorlu bir passata 6 ay dayanabilmistim.arac motor harici cok tatmin ediciydi ancak motor yani aracin kalbi zayif kaliyordu. Araci sattim ve bir daha atmosferik motorlu arac almamaya karar verdim.
    Passattaki direksiyonun yumusakligi ve vites gecisleri cok hosuma gidiyordu tiguanda da ayni zevki tadabiliyorum.
    Tabi ki en onemli neden tsi motor. İstenildigi anda 1000 lira gibi bir rakamla beygirve torkun arttirilabilmesi. Servis garantiyi bozmadan 3000 liraya yapabiliyor. Ancak en iyisi garantinin bitmesini beklemek olur.

• quote:

Arkadaslar oncelikle sunu sormak istiyorum. Aracinda benim gibi cyclone navigasyon kullanan varmi acaba. Ben araci teslim almadan taktirmistim. Serviste takim esnasinda aracimin yanina gittigimde sok oldum. On konsol gostergeler bile dahil tamamen dagitilmisti. Sok oldum aracimi oyle gorunce. Servistekiler bunun normal oldugunu tum sportagelerde sokmek durumunda kaldiklarini soyledi. Sinirden adamlari orda dovcektim hatta... ee baba yuregi dayanmiyo oyle :) Aracimin o halini resim eklemeyi becerebilsem yayinliycam. Bu durum normal mi sizce.

sayın gkks, servisin söyledikleri doğru navigasyonu takmak için başka yöntem yok maalesef, şimdi hatırlamıyorum ama bir web sayfasında montajın video görüntüleri detaylı olarak verilmişti torpidonun ön kısmı tamamen sökülüyordu bende ilk gördüğümde çok şaşırmıştım...

• Boş tartışma yapıyorsunuz hakikaten.. Araba işi zevk işi..Herkes aynı şeyi sevseydi dünyada tek marka olurdu.. Ben de sportage alacaktım çok hoşuma gitmişti servis ağı ve ikinci el arka tasarımı hoşuma gitmedi ix35 aldım.. Tiguan araştırdım uygun da buldum bir araç servisin fahiş olması parça pahalılığı donanım yetersizliği fazla yakması kuzaklaştırdı... sonuçta herkesin farklı beklentileri var..ben aşırı performans beklemiyorum..Araç güvenlik donanımlı olsun servis uygun olsun ikinci eli değer fazla kaybetmesin dedim ix aldım.. Araba alırken inanın az kalsın verso, astra, c4, tiguan, sportage, cmax, ve corolla alacaktım.. hepsinde bişey çıktı nasip böyle oldu..Artık her araba güzel ..Boşverin şu güzel bu güzel demeyi...Binin tadını çıkartın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChonDanger

quote:

Arkadaslar oncelikle sunu sormak istiyorum. Aracinda benim gibi cyclone navigasyon kullanan varmi acaba. Ben araci teslim almadan taktirmistim. Serviste takim esnasinda aracimin yanina gittigimde sok oldum. On konsol gostergeler bile dahil tamamen dagitilmisti. Sok oldum aracimi oyle gorunce. Servistekiler bunun normal oldugunu tum sportagelerde sokmek durumunda kaldiklarini soyledi. Sinirden adamlari orda dovcektim hatta... ee baba yuregi dayanmiyo oyle :) Aracimin o halini resim eklemeyi becerebilsem yayinliycam. Bu durum normal mi sizce.

sayın gkks, servisin söyledikleri doğru navigasyonu takmak için başka yöntem yok maalesef, şimdi hatırlamıyorum ama bir web sayfasında montajın video görüntüleri detaylı olarak verilmişti torpidonun ön kısmı tamamen sökülüyordu bende ilk gördüğümde çok şaşırmıştım...

Sayin ChonDanger dediginiz uzere video sitelerinden baktim. Ciddende sokuyorlarmis tamamen. Eger daha once gormus olsaydim taktirmazdim. Ama suan dusunuyorumda iyiki taktirmisim :) Araci cok kullanisli kiloyo cunku...

• beyler birde mutsubishi ASX arasında kaldık... varmı yorumu olan?
  • asx de japon kalitesi var,
    servis açısından bir sıkıntı yok.
    benzinli asx çok az yakar, yıllık 15000 geçmiyorsan tüp taktırmana gerek yok.
    spo da güzel araç, ama benim için asx in görünüşü özelliklede önden daha hoş.
    ayrıca asx daha ucuz.
    spoda garanti 5 asx de3 yıl ama garanti veririm asx de garantiye gerek olmayacak.

bende spo ile asx arasında kalmıştım asx aldım ocak 1 de 1.5 aydır kullanıyoruz. eşim ankara kışında işe gidip geliyor. gece dolaşıyoruz buz üstünde. araç yolda kaymıyor savrulmuyor (astc ve esp uyumu süper)hemde 4 mevsim lastik var üzerinde. kış lastiği almadım.

neticede 2 side iyi araç. sen değerlendir.

bak aşağıda guiines dünya rekorunu yayınlıyorum. bu da asx in spo dan farkı olsun

dünya buz üstü en kısa durma rekoru. soğuk yerde yaşıyorsan eşinde aracı kullanacaksa önemli.

http://www.youtube.com/watch?v=4IlUAGYZ7fY&context=C3c4470dADOEgsToPDskKuGlsD9Kg4l9jebJlKRM_l

• Merhaba, bmw x6 dusunuyorum yorumlariniz nedir :)
    Beyler forumun spo basligi sanirim en aktif olani, spoyla ilgisi olmayan araca bile yorum isteniyor, kullanicisi geliyor ve burada cevapliyor, spoyla ilgisi olmayan baska bir marka ve model sahibi forumu takip ediyor, gelip burada spoyu kotuluyor, ne kadar cok takipcisi var meger spo forumunun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Black Spider

Merhaba, bmw x6 dusunuyorum yorumlariniz nedir :)
    Beyler forumun spo basligi sanirim en aktif olani, spoyla ilgisi olmayan araca bile yorum isteniyor, kullanicisi geliyor ve burada cevapliyor, spoyla ilgisi olmayan baska bir marka ve model sahibi forumu takip ediyor, gelip burada spoyu kotuluyor, ne kadar cok takipcisi var meger spo forumunun.

+1

Gözde olmak bu olsa gerek...
  • Saygideger arkadaslarr. Bizim anahtarlar kolcaktaki yerine takilinca sarj oluyomuu? O yuvanin tam olarak gorevini bilen varmi acaba?

• quote:

Saygideger arkadaslarr. Bizim anahtarlar kolcaktaki yerine takilinca sarj oluyomuu? O yuvanin tam olarak gorevini bilen varmi acaba?

Sarj etmiyor. Sadece pili biten anahtar oraya konulup araba calistirilabiliyor.

• Madem öyle bende Cuma akşamı başımdan başımdan geçen ufak kazadan bahsedebilirim.

Eve çok yaklaşmışken tali yoldan bir araç caddeye çıktı bende yavaşladım ama arkadan gelen araç yakın takip ettiğinden duramayarak bana arkadan çarptı.
    Sürücü geldi özür filan diledi. Siz aniden durunca ben geç fark ettim, frene basıncada araba kaydı ve size çarptım dedi. Geçmiş olsun, önemli bir şey yok dedim bende haliyle.

Sürücü olmak demek direksiyonu sağa sola çevirerek araca yön vermek değildir. Sürücü hava ve yol şartlarına göre aracına hakim olacak şekilde araç kullanan kişidir aynı zamanda. Yerler ıslak ve hava -5 derece yani yerler buzlanmış durumdayken öndeki araçla mesafeni koruyarak gitmek gerekir. Buzlu ve kaygan zeminde yakından takip edersen ve aracında yazlık lastikler olursa olacağı budur.

Yeni Kia Sportage Alanlar ve Alacaklar

• Geçmiş olsun Cengiz abi....Ankara da bunlardan çok....
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozans01

Geçmiş olsun Cengiz abi....Ankara da bunlardan çok....

Teşekkür ederim Ozan, önemli bir şey yok belki bir hafta arabasız kalırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Orijinalden alıntı: Black Spider

Merhaba, bmw x6 dusunuyorum yorumlariniz nedir :)

+1

Gözde olmak bu olsa gerek...

+ 1 :))
  • gecmiş olsun cengiz bey ankaranın yollarının durumunu tvlerden izliyoruz gercek şöförlere ihtiyac var maalesef
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakaryos

asx de japon kalitesi var,
    servis açısından bir sıkıntı yok.
    benzinli asx çok az yakar, yıllık 15000 geçmiyorsan tüp taktırmana gerek yok.
    spo da güzel araç, ama benim için asx in görünüşü özelliklede önden daha hoş.
    ayrıca asx daha ucuz.
    spoda garanti 5 asx de3 yıl ama garanti veririm asx de garantiye gerek olmayacak.

bende spo ile asx arasında kalmıştım asx aldım ocak 1 de 1.5 aydır kullanıyoruz. eşim ankara kışında işe gidip geliyor. gece dolaşıyoruz buz üstünde. araç yolda kaymıyor savrulmuyor (astc ve esp uyumu süper)hemde 4 mevsim lastik var üzerinde. kış lastiği almadım.

neticede 2 side iyi araç. sen değerlendir.

bak aşağıda guiines dünya rekorunu yayınlıyorum. bu da asx in spo dan farkı olsun

dünya buz üstü en kısa durma rekoru. soğuk yerde yaşıyorsan eşinde aracı kullanacaksa önemli.

http://www.youtube.com/watch?v=4IlUAGYZ7fY&context=C3c4470dADOEgsToPDskKuGlsD9Kg4l9jebJlKRM_l

bende asx ilk çıktığında çok beğenmiştim ve almayı düşündüğüm araçlar listesinde 1 numaradaydı... ancak spoyu görünce tasarımı ve özellikle donanımıyla ve tek paket oluşuyla (kıla tüye ayrı ayrı donanım paketi yapmaması) kesinlikle spoya yönelmemi sağladı, yoksa mitsubishi için kötü araba demek abesle iştigal etmek olur..

• 
Sayfa: önceki 575576577578579
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.