Yeni Kia Sportage Alanlar ve Alacaklar
23384 Cevap1579313 Görüntüleme123 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     187 [189] 191 192 193 194 195 196      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

310 Mesaj
30 Ocak 2012; 10:16:42 

quote:

Orijinalden alıntı: ocean72

NOKIAn lar heryerden çekiyor:)) . 4 çeker :))
Bugün azıcık da olsa kar yağdı . Ev- iş güzergahımda 4 tane bela yokuş vardı . Bugün 4 lülerini yakıp bunları aşamayıp yol kenarinda mahsur kalmış dostların yanından hokus pokus tarzı süratle geçerken keyfim de beğenim de tavan yaptı . İyiki almışım. Bu hususta ufkumuzu genişletip, bizi bilgilendiren tüm dostlara da teşekkürler . Selamlar. Not: kar yağarken Queen de ayrı bir dinleniyor:))

Beylikduzu civarinda az mi yagdi? Anadoluyakasinda goruntu Uludagdan farksiz. Bence gelip bu yakada deneyin lastikleri dibine kadar :) nokian markasindan zaten beklentim yuksekti, teyit ettiniz tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

820 Mesaj
30 Ocak 2012; 19:21:49 

quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Orijinalden alıntı: ohara

1.6 dizel sportage'lar bu sene gelmeyecek di mi? Veya 1.6 benzinli otomatikler de gelmeyecek di mi?

Hocam dizel modellerin 1.7 litrelik modelleri var. Onlarda OTV'ye takıldığı icin ithal edilmiyor.

Piyasa da bu tarz alınabilecek 2 araç var.. Ben birincisiniz aldım ix35.. ikincisi de bu araba.. Zaten aynı fabrikada üretiliyorlar kia nın sahibi hyundai...

Bu arabanın iki araç için konuşuyorum tek eksisi lpg olayı idi..Şimdi artık prins ve brc bu araclar için uygun kiti üretti ki bu kitler bizim araclar icin en uygun kit.. direkt enjeksiyonlu ( gdi fsi tsi vs ) arabalar icin üretilen bu kitler sayesinde araç herzaman lpg ile çalıştıgından tasarruf olayı yüzde 45*50 civarı olacak..Benzin enjektörünü kullanacagından ne motor arıza ışıgı ne sibop sorunu ne de başka lpg den kaynaklanan sorunlar olmayacak..Tabi fiyatı biraz pahalı olacak gibime geliyor..Tam fiyat acıklanmadı ama 5000 olur diye tahmin ediyorum....

Hyundai IX 35 1.6 GDI

8329 Mesaj
31 Ocak 2012; 11:06:08 

Dostlar, bugün 2012 yılına ait Motorlu Taşıtlar Vergisinin ilk taksitinin son günü olduğunu hatırlatmak istedim... Bir çoğunuzun bilgisi vardır ama hatırlatmakta fayda var...

https://intvd.gib.gov.t...ex.jsp?page=IVD_HSP_MTV bu sayfaya girip sol tarafta bulunan MOTORLU TAŞITLAR butonuna tıklayın.

Daha sonra pencerenin ortasındaki Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme bölümünü tıklayıp MTV 2012 -1 taksitini kredi kartınızla ödeyebilirsiniz... Selamlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 31 Ocak 2012; 11:07:57 >

3676 Mesaj
31 Ocak 2012; 14:42:01 

Arkadaşlar ix35 in fiyatına bakayım dedim.

ix35 1.6 GDI 4x2 STYLE PLUS 62.500 TL
ix35 1.6 GDI 4x2 STYLE PLUS APA 63.000 TL

spoya heran zam gelebilir diye düşünüyorum
ikisinin fiyatları aynımı seyrediyordu yoksa sponun fiyatı 500-1000tl dahamı fazlaydı tam hatırlamıyorum.
Üstteki fiyatlara bakılacak olursa spoya zam gelmesi kaçınılmaz görünüyor. eğer zam gelmezse bu işte bir tuaflık var derim :)

2K12 KIA SPORTAGE
Designed By

1822 Mesaj
31 Ocak 2012; 14:47:09 

Cam tavan günlüğü: 15. gün: beklemeye devam

8329 Mesaj
31 Ocak 2012; 15:23:17 

quote:

Orijinalden alıntı: Erkyuo

ikisinin fiyatları aynımı seyrediyordu yoksa sponun fiyatı 500-1000tl dahamı fazlaydı tam hatırlamıyorum.
Üstteki fiyatlara bakılacak olursa spoya zam gelmesi kaçınılmaz görünüyor. eğer zam gelmezse bu işte bir tuaflık var derim :)

Bir ara ix-35 deri koltuk vs fazla donanıma sahip olmasına rağmen Sportage'ten daha ucuza satılıyordu.

820 Mesaj
31 Ocak 2012; 15:40:28 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Erkyuo

Bir ara ix-35 deri koltuk vs fazla donanıma sahip olmasına rağmen Sportage'ten daha ucuza satılıyordu.

Spo daha pahalıydı ama zamanla ix35 daha pahalı oldu...Ix 35 ilk çıktıgında bana bayideki yetkili kişi hyundai fiyatları her zaman kia dan pahalı olur volkswagen ve seat skoda gibi düşünün..Bunu söylediğinde ix35 hakikaten spo dan bayagı ucuzdu adam sallamış dedim..Zamanla ix35 daha pahalı olunca adama hak verdim..

Hyundai IX 35 1.6 GDI

849 Mesaj
31 Ocak 2012; 16:06:54 

Bizim araçların fiyatları anlaşılmaz sekilde çok geride kaldı . Nissan Q i bile sportage den pahalı . Aracı bu sekilde öldürüyorlar . Sen 65000 dersin alan alır, almayan almaz.Sürüm yapar gibi fiyatı cok aşağılara çekip aracın karizmasını da çiziyorlar . Ben hiç 40-50 bine , sıfır km Mercedes Yada BMW görmedim !!!

820 Mesaj
31 Ocak 2012; 16:28:46 

quote:

Bizim araçların fiyatları anlaşılmaz sekilde çok geride kaldı . Nissan Q i bile sportage den pahalı . Aracı bu sekilde öldürüyorlar . Sen 65000 dersin alan alır, almayan almaz.Sürüm yapar gibi fiyatı cok aşağılara çekip aracın karizmasını da çiziyorlar . Ben hiç 40-50 bine , sıfır km Mercedes Yada BMW görmedim !!!

Qasqai arabamı ?? Hiç beğenmedim.. Spo 10 basar o arabaya...

Hyundai IX 35 1.6 GDI

1822 Mesaj
31 Ocak 2012; 16:33:07 

quote:

Orijinalden alıntı: mybestfriendim

quote:

Beklenti meselesi, bir qq sahiplerine sormak gerek.

820 Mesaj
31 Ocak 2012; 16:34:52 

quote:

Orijinalden alıntı: maminci

quote:

quote:

Beklenti meselesi, bir qq sahiplerine sormak gerek.

Tabiki beklenti meselesi... Dedim ya qasqai nin tek artısı dizel olması.. Bence dizel diye o kadar para verene kadar duster alın..Aynı motor var zaten...

Hyundai IX 35 1.6 GDI

537 Mesaj
31 Ocak 2012; 16:36:19 

Merhabalar . 15 Tatil ve işlerimin olması nedeniyle Çarşamba günü Antalya'dan Konya'ya yola çıktım . Aksekiye kadar durmaksızın yağmur yağdı . Aksekiden Alacabel tepesine kadar herşey hoştu . Bende seviniyorum güzel güzel çıkıyor yokuşu diye . Ama son yokuş ve yokuşun bitmesine 50 mt kala korktuğum başıma geldi ve yolda kaldım . 1 saat kadar yoldaki zincircilerden zincir almamak için direndim , fakat kar küreme araçlarının tembelliği nedeniyle yolları açmadığı için zincirsiz yoluma devam edemeyeceğimi anlayınca 120 lira bayılarak zincir taktırdım . Olan oldu bi kere O sinirle bayimi aradım ve aracımın yolda kaldığını ve o zamanki memnuniyetsizliğimi anlattım . Ertesi gün aracı servise götürdüm . Elemanların birisi ilgilendi ; ön arka tekerler ter değiştirdi . Ve 15.000 bakımını yaptırdım . 250 lira ödedim . Bu gün dönüş yolundada yolda kalma arefesindeydim ancak geçmeyi başardım Buda Ömer Duruk Tesislerinden bir görüntü ;

Kia Sportage Blue '11
Citroen Berlingo White '12
Samsung Galaxy S III Blue

537 Mesaj
31 Ocak 2012; 16:38:04 

Ve bayimin söylediğine göre bugün yarın zam gelecekmiş ve fiyatı 65 bin civarı olacakmış .

Kia Sportage Blue '11
Citroen Berlingo White '12
Samsung Galaxy S III Blue

2383 Mesaj
31 Ocak 2012; 17:01:22 

quote:

Orijinalden alıntı: serhatcan007

Ve bayimin söylediğine göre bugün yarın zam gelecekmiş ve fiyatı 65 bin civarı olacakmış .

benim zam beklentim yok, ya da reel de 2k yı geçmeyecektir. ix35 in fiyatı daima daha fazla oldu, bu bir gösterge benim için...
Bu arada aracını almış arkadaşlarda fiyatta bir artma beklentisi olacaktır doğal olarak, ama henüz alamayanlar için durum tam tersi ve sinir bozucu birşey, bir çok arkadaş bunu bir değil, iki defa yaşadı.

Benim bayi herhangi bir artış beklemediklerini söylemişti 25 gün önce, tabi söz uçar gider, bir iki gün içinde ne olacağı belli olur. Ayrıca elinde mevcut olan araçları bayiler, eski fiyattan tabiki de verebilir, sıkıştırmak lazım, muhtemel bir zam bence yanlızca şubat ayında gelecek araçlara yansıyacaktır, ama araştırma yapmamış müşterilere güzelce geçirirler, acımazlar, hiç bir marka bayii acımaz.

ps3/ps+/psvita/sgs2/sgs3/xperiaTabletS/sportage12

8329 Mesaj
31 Ocak 2012; 17:17:22 

quote:

quote:

Hocam öyle küçümsemeyin... QQ sayesinde bu tarz araçları görür olduk. Yollarımızda hiçte azınsanmayacak sayıda QQ dolaşıyor.
Şahsen bende tip olarak hiç beğenmiyorum ama yakında 1.6 Renault dci motorlu bir modeli piyasaya çıkacak. Bu modelde 130 beygir ve 320 nm torklu dizel motor kullanılacak.

Zaten ömrü dolan bu kasayı değiştirip yeni çıkacak olan motorla birlikte yeni kasayı çıkartsalar o zaman ne Hyundai ne de Kia kendine biraz zor müşteri bulur.
Çünkü 2.0 litrelik motorun performansını ve hatta çok daha fazla ekonomisini ÖTV'ye yakalanmadan 1.6 litrelik yeni motorda yakalayacaklar. Sonuçta Japon arabası...

1822 Mesaj
31 Ocak 2012; 17:28:54 

Benim tanıdığım qq kullanıcıları çok memnunlar araçlarından..

8329 Mesaj
31 Ocak 2012; 17:35:04 

Bir QQ kullanıcısı kalkıp " ix-35 yada Sportage arabamı ?? Hiç beğenmedim.. QQ 10 basar o arabaya" dese. Ne diyeceksiniz?

1822 Mesaj
31 Ocak 2012; 17:42:36 

Şu cam tavandaki çelik motorun yedek parça performansını gördükten sonra, tamir sonrası satmayı düşünüyorum, daha büyük bir sorunda yaşayacaklarım(ız) ortada, ama yerine ne koyacağımı bulamıyorum, yerden yüksek araca da alıştık..

593 Mesaj
31 Ocak 2012; 18:25:26 

Bu lastikler uygun mu sizce? Üretim tarihi nereye kadar kabul edilebilir? http://www.lastikal.com...un_goster.aspx?uid=2594

779 Mesaj
31 Ocak 2012; 18:36:02 

QQ yi bilemem ama eşimin aracı 2011 micra tekna cvt , inanılmaz bir araba.. istanbul cuma gününden beri kar altında hele bugün sabahtan beri aralıksız yağıyor... rüzgarında etkisiyle bazı alanlarda kar kalınlığı 30-40 cm civarı .. o küçücük micrayla banamısın demeden en ufak bir şekilde kaymadan devam ettim gittim.. ne zincir ne kar lastiği olmadan, bir sürü aracın yolda kaldığı bir bölgede hiç zorlanmadım.. araç otomatik şanzuman ve kaygan zeminler için L kodlu bir vitesi var müthiş bir özellik ne yalan söyliyim spo 3 gündür otoparkta yatıyor kar kalkana kadar micra ya devam

1822 Mesaj
31 Ocak 2012; 18:58:49 

2011 suv satışları:

1-qq: 8465
2-duster: 7985
3-tiguan: 3812
4-ix35: 2284
5-spo: 2105
6-3008: 1857
7-asx: 1400
8-kuga: 1318
9-qq+2: 941
10-yeti 767...

1822 Mesaj
31 Ocak 2012; 19:02:25 

quote:

Orijinalden alıntı: ChonDanger

QQ yi bilemem ama eşimin aracı 2011 micra tekna cvt , inanılmaz bir araba.. istanbul cuma gününden beri kar altında hele bugün sabahtan beri aralıksız yağıyor... rüzgarında etkisiyle bazı alanlarda kar kalınlığı 30-40 cm civarı .. o küçücük micrayla banamısın demeden en ufak bir şekilde kaymadan devam ettim gittim.. ne zincir ne kar lastiği olmadan, bir sürü aracın yolda kaldığı bir bölgede hiç zorlanmadım.. araç otomatik şanzuman ve kaygan zeminler için L kodlu bir vitesi var müthiş bir özellik ne yalan söyliyim spo 3 gündür otoparkta yatıyor kar kalkana kadar micra ya devam

Slm sn chondanger, biz corsayı değiştirmeyi düşünüyoruz, mutlaka otm olacak yeni araç, micraya da baktık ama emin olamadık, sizden micra ile ilgili üç bilgi rica edeceğim:
1- otm vites eğimli yolda geri kaçırıyo mu?
2-yakıtı nasıl acaba?
3-bu soğuklarda ısıtıcı aracın içini ısıtabiliyo mu(corsayı sırf be dertten satmayı düşünüyoruz, çünkü donuyoruz içinde), teşekkürler..

593 Mesaj
31 Ocak 2012; 19:06:41 

quote:

quote:

Slm sn chondanger, biz corsayı değiştirmeyi düşünüyoruz, mutlaka otm olacak yeni araç, micraya da baktık ama emin olamadık, sizden micra ile ilgili üç bilgi rica edeceğim:
2-yakıtı nasıl acaba?
3-bu soğuklarda ısıtıcı aracın içini ısıtabiliyo mu(corsayı sırf be dertten satmayı düşünüyoruz, çünkü donuyoruz içinde), teşekkürler..

Ben de donuyorum Corsayla sayın Maminci, resmen eşimin gözüne bakıyorum, sana acıdım yarın spoyla sen git desin diye

1822 Mesaj
31 Ocak 2012; 19:18:28 

94 model reno9 la bile üşümezdim kışın, 2004 model corsayla donuyoruz.

593 Mesaj
31 Ocak 2012; 19:21:30 

Benim corsa 96 model lpg li...ön camlar buz tutmasın diye rossman dan güneşlik gibi koruyucu aldım 5 tl ye ve çok memnunum...Sabahları 10 dk buz kazımaktan kurtuldum, herkese tavsiye ederim...

1822 Mesaj
31 Ocak 2012; 19:31:30 

Buzu kazımak camı çok çizer, en iyisi alkol, kolonya vb ile çözmek..

Bizim corsa da lpgli otm, 1,2 lt, ş içine iyi de en ufak yokuşta ben gitmem diye tutturuyo

1426 Mesaj
31 Ocak 2012; 19:50:22 

quote:

Şu cam tavandaki çelik motorun yedek parça performansını gördükten sonra, tamir sonrası satmayı düşünüyorum, daha büyük bir sorunda yaşayacaklarım(ız) ortada, ama yerine ne koyacağımı bulamıyorum, yerden yüksek araca da alıştık..

Tiguan verelim?

310 Mesaj
31 Ocak 2012; 19:54:54 

quote:

quote:

quote:

Hocam öyle küçümsemeyin... QQ sayesinde bu tarz araçları görür olduk. Yollarımızda hiçte azınsanmayacak sayıda QQ dolaşıyor.
Şahsen bende tip olarak hiç beğenmiyorum ama yakında 1.6 Renault dci motorlu bir modeli piyasaya çıkacak. Bu modelde 130 beygir ve 320 nm torklu dizel motor kullanılacak.

Zaten ömrü dolan bu kasayı değiştirip yeni çıkacak olan motorla birlikte yeni kasayı çıkartsalar o zaman ne Hyundai ne de Kia kendine biraz zor müşteri bulur.
Çünkü 2.0 litrelik motorun performansını ve hatta çok daha fazla ekonomisini ÖTV'ye yakalanmadan 1.6 litrelik yeni motorda yakalayacaklar. Sonuçta Japon arabası...

Yeni kasasi da eski kasasina benzerse veya ayni tasarimcinin elinden cikarsa, yanina yaklasmam. Aracta hersey iyi hos ama tipi sanki 1980 ler tarzi arabalari andiriyor maalesef :(

3676 Mesaj
31 Ocak 2012; 20:11:10 

quote:

94 model reno9 la bile üşümezdim kışın, 2004 model corsayla donuyoruz.

Benimde bir zamanlar 92 model reno9 broadway'im vardı.
Çok memnun olduğum bir araçdı... bazı parçalarını bizzat kendim satın alıp takıyordum..tamirini yapıyordum
yokuşları keçi gibi çıkardı...fakat 2005de satıp.. 2002 model honda civic aldım... civiğe binince ister istemez büyük konfor farkı hissettim
sportage kullanıncada bambaşka bir konfor keyif yaşadım

2K12 KIA SPORTAGE
Designed By

8329 Mesaj
31 Ocak 2012; 20:15:04 

Hocam zaten yukarıda bahsettiğim motoru yeni kasaya koyup üstüne birde otomatik şanzuman seçeneği ( EDC ) eklerse Sportage'i değişebilirim...

779 Mesaj
31 Ocak 2012; 20:38:46 

quote:

quote:

2-yakıtı nasıl acaba?

sayın maminci, sorularınıza kısaca cevap vereyim
1- otomatik vites mükemmel, CVT Bildiğimiz otomatiklerden çok daha keyifli, kesinlikle kaydırma yok aksine yokuşta olsa, geri kaydırmak bir yana ileri gitme eğiliminde
2- araç 1,2 motor üç silindir, aracı eşim kullandığı ve çok kısa mesafede kullandığı için yakıt değerleri yanıltıcı olabilir! aracı alalı 6 ay oldu şu an 3500 km de ve ekranda 8,4 /100km yazıyor.
3- aracın ısıtma sistemi çok güzel spodan hiç bir farkı yok..

sonuç olarak şunu da ilave edeyim nissan micra 2011 den itibaren yeni kasa ile birlikte yeni bir motor ve yeni bir şanzuman kullanmaya başladı 2011 öncesi micralar için söylediklerim geçerli değildir, şahsi fikrimi soracak olursanız gözünüz kapalı alın derim çok memnun kalacağınızdan eminim... hele kardaki performansını da görünce söyleyecek söz kalmadı, ayrıca aracın içi oldukça geniş diz mesafesi felan çok iyi arabaya binenlerin ilk söylediği söz "bu kadar küçük arabanın içi nasıl oluyorda bu kadar geniş"

8329 Mesaj
31 Ocak 2012; 20:42:21 

quote:

Orijinalden alıntı: ozans01

Bu lastikler uygun mu sizce? Üretim tarihi nereye kadar kabul edilebilir? http://www.lastikal.com...un_goster.aspx?uid=2594

Ozan selamlar,

Linkte verdiğin lastikler bizim vakumlu diye tabir edilen kış lastiklerinden midir? Lastiğin resmine dikkatlice bakıyorum ama kış lastiklerindeki ince yarıkları göremiyorum.

Lastik üretim tarihi ne kadar yeniyse o kadar iyi ancak yinede 1,5 seneye kadar yolu var. Bu lastiği daha önce denemedim ama sonuçta Kumho kötü değildir, bende Kumho kullanıyorum. Daha iyi marka lastiklerde var fakat arada iki kat fiyat farkı var. Gerçekte bu fiyat farkını yaratacak kadar bir fark olduğunu düşünmüyorum.

Burada daha ucuz http://www.artvinticare...KL21-SOLUS_11739.html#0

Ekteki dosya (1)

8329 Mesaj
31 Ocak 2012; 20:52:56 

Benim kullandığım I'ZEN XW KW17'de taban deseni bunun gibi. Ozan istersen sende kontrol et.

Ekteki dosya (1)

8329 Mesaj
31 Ocak 2012; 21:24:56 

quote:

Kendi kullandığım lastiklerin taban deseniyle bu linkte gösterilen lastik desenlerini inceledim. Kullandığım lastiklerin tabanında vakum etkisi yaratan ince yarık gibi çizgileri bu lastikte göremedim. Bu ince çizgi gibi yarıklar lastik tabanı yola bastığında açlılıp bir nevi vakum yaparak aracın yola daha fazla yapışmasını sağlıyor.
Bunu kontrol etmende fayda var.

593 Mesaj
31 Ocak 2012; 21:44:07 

Teşekkürler Cengiz abi, mail attım satıcıya eğer bu fiyatta ise uygun sanırım.gelecek kışı beklemeden alabilirim..

8329 Mesaj
31 Ocak 2012; 21:49:03 

quote:

Teşekkürler Cengiz abi, mail attım satıcıya eğer bu fiyatta ise uygun sanırım.gelecek kışı beklemeden alabilirim..

Ozan, bu lastiklerin kış lastiği olduğuna emin misin? Lastik tabanındaki ince çizgisel yarıkların olmayışından dolayı şüphelerim var. Bu çizgisel yarıklar yoksa lastikler yola vakumlanmış gibi yapışmazlar.

593 Mesaj
31 Ocak 2012; 21:57:41 

Farkettim Cengiz abi, sayende..Bu fiyat olmasına şaşırmıştım zaten..Olmazsa senin aldığın yere bir sorarım..Nisan gibi araştırayım diyorum belki fiyatlar da düşer..Şu anda bütün lastikçiler fırsattan istifade ediyormuş...

8329 Mesaj
31 Ocak 2012; 22:01:10 

quote:

quote:

Ozan, bu lastiklerin kış lastiği olduğuna emin misin? Lastik tabanındaki ince çizgisel yarıkların olmayışından dolayı şüphelerim var. Bu çizgisel yarıklar yoksa lastikler yola vakumlanmış gibi yapışmazlar.

Bu ince çizgisel yarıklar yük altında yani aracın ağırlığı altında zemin üzerinde açılıyor ve vakumlanmış gibi yola yapışıyor...

Ekteki dosya (1)

8329 Mesaj
31 Ocak 2012; 22:06:26 

quote:

Farkettim Cengiz abi, sayende..Bu fiyat olmasına şaşırmıştım zaten..Olmazsa senin aldığın yere bir sorarım..Nisan gibi araştırayım diyorum belki fiyatlar da düşer..Şu anda bütün lastikçiler fırsattan istifade ediyormuş...

Yuvarlak içine aldığım * işaretinin olup olmadığını kontrol etmek lazım...

Ekteki dosya (1)

8329 Mesaj
31 Ocak 2012; 22:08:28 

quote:

Ozan, fiyatlar pek düşmez. Eğer böyle bir niyetin varsa 10 taksite kadar bölüyorlar.

849 Mesaj
1 Şubat 2012; 7:52:06 

GÜNAYDIN .
Nokian kar lastiği tecrübesi 2 :
Aşılmaya çalışılan yokuşun eğimi yaklaşık 45 derece.
Çıktım çıktım , tam tepesine gelecegim önümdeki araç durdu. Ben de haliyle durmak zorunda kaldım tabi. Duran sportage o eğimli yolda kalkamadı/ devam edemedi maalesef.
Eğimin başladığı yere kadar geri geri gittim. Baştan itibaren yokuşa girdim ve duran aracın yanından bu sefer geçtim. Yolda 15-20 cm kadar kar birikmişti ... Duran araç mı? Tipi içerisinde zincir takmaya çalışıyordu ...Selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocean72 -- 1 Şubat 2012; 8:25:17 >

595 Mesaj
1 Şubat 2012; 8:48:29 

günaydın değerleri dostlar
iş yeri pc flash desteteği vermediği için linki veremiyorum. Bizim kumholar IZEN RV 225/60 R17 99H KC15 serisi asymetrical SUV olarak tanımlanmış lastiklerin üstündeki desenin iki yarısı birbirinden farklı herhalde yol tutuşunu atttırmak için yapılan bir numara olsa gerek. Sanırım kumho sitesinde daha detayı vardır. sitersinde bile birebir uyumlu lastik ebatı oykken bulmak şaşırtıcı gelmişti faskat ülkeye bu serinin geldiğini iyi biliyorum. kolay gelsin.....

İstanbul,Lefkoşa,Paris,Barcelona, Oslo, Stockholm, Amsterdam, Roma, Floransa, Brüksel, Brugge Moskova ,Budapeşte, Viyana, Lizbon, Riga, New York, Orlando, Chicago, Kopenhag, San Francisco, Las Vegas, Los Angeles

55 Mesaj
1 Şubat 2012; 10:26:04 

225/60/r17 kis lastiklerini kumho ya da marshal kc15 deseni ile bulabilirsiniz... Eskisehirde 300 den veriyorlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okanakcay -- 1 Şubat 2012; 10:27:07 >

TheDentist

8329 Mesaj
1 Şubat 2012; 10:46:09 

Bende 225 x 60 x 17 bulamadığım için 225 x 55 x 17 Kumho taktırdım. Tanesine 240.-TL ödedim. ( daha uzun taksit teklif ettiler ama 5 taksitte ödedim )

Bir farkınıda gözlemleyebilmiş değilim. Arkadaşımında F. Kuga'sı var onada aynı yerden, aynı lastiğin orjinal ebadı olan 235 x 55 x 17 olanını taktırdık.

1822 Mesaj
1 Şubat 2012; 13:17:27 

quote:

Orijinalden alıntı: labidu

quote:

Tiguan verelim?

Burada beklenmedik bir durum yaşayıp mağdur olduk, bunu arkadaşlarımızla paylaşmak için iki kelime yazı yazdık diye çıkıp abuk subuk laflar etmenin alemi yok, herkes ihtiyaçları çerçevesinde uygun bulduğu aracı alır, kullanım sürecindeki markası firması yedek parçası her türlü memnuniyeti göz önüne alarak kullanmaya devam eder ya da değiştirir, ayrıca benim benim sorunum aracımla değil, yedek parça temini yapması gereken firmayla ilgili, bu tür polemikleri sevmediğimden lafı uzatmadan size aracınızla iyi günler dilerim..

481 Mesaj
1 Şubat 2012; 13:50:58 

quote:

marka fanatigi degilim ama maaleseff bu sıpanın tek alternatifi celik motorun anlamadıgı 128 ps 260 nm 1.6 crdi spo. araclarımız göze carptıgı için en küçük bir olayda hemen ac kurtlar tarafından taciz ediliyor . fanatik degilim dedim ama tozda kondurtmam

gülü seven dikenine katlanır

2383 Mesaj
1 Şubat 2012; 14:44:58 

@labidu, yeni kasayı niye koymamış ki? Eski kasa bile yeter size mi demek istemiş acaba? tiguancılar kızacak ama, bu arabanın şekli bana hep ihtiyarların giydikleri şapka gibi gelmiştir, tam bir emekli arabası. Bu makyajlı kasadan sonraki gelecek asıl yeni kasaya, umarım çarpıcı bir şekil vermeyi başarırlar, şöyle passat b6 kasa ihtişamında. Yoksa stok sıkıntısı yüzünden bilinmeyen sportage yerine, qq ortalığı temizlemeye devam edecek, helal olsun qq'ye.

Sabit fikirli birçok kişi, güney kore nin neler yaptığını ve nerelere geldiğini, hedeflerini görmek istemiyor. Avrupa'daki aşırı yüksek maaşlar, ileride çok dertler açacak bu güçlü gördüğümüz avrupaya, ki yavaş yavaş çatırtılar başladı, hepimiz görüyoruz. Bunların henüz başlangıç olduğunu unutmamak lazım, uzak doğu, taşı bu kadar ileriye ötelemişken, "hadi biraz dinleneyim" diyecek türden bir düşünce yapısına sahip değil, imkânları çok fazla. Kilit nokta güney kore bence. Bu durumun, ülkemize bir sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum, aksine biz de güney kore gibi davranma eğilimindeyiz zaten, avrupalı düşünsün. Anladığım kadarıyla renault nun da ayağını yavaş yavaş kaydıracaklar, fiat ile beraber. B sınıfı ve fiat 1.3 multijet motorlu bir Türk arabası, renault nun en çok satan modeli olan clio yu, artık en çok satamayan hale rahatlıkla getirebilir, bunu zaman gösterecek.

ps3/ps+/psvita/sgs2/sgs3/xperiaTabletS/sportage12

1426 Mesaj
1 Şubat 2012; 16:40:50 

quote:

quote:

quote:

Tiguan verelim?

Burada beklenmedik bir durum yaşayıp mağdur olduk, bunu arkadaşlarımızla paylaşmak için iki kelime yazı yazdık diye çıkıp abuk subuk laflar etmenin alemi yok, herkes ihtiyaçları çerçevesinde uygun bulduğu aracı alır, kullanım sürecindeki markası firması yedek parçası her türlü memnuniyeti göz önüne alarak kullanmaya devam eder ya da değiştirir, ayrıca benim benim sorunum aracımla değil, yedek parça temini yapması gereken firmayla ilgili, bu tür polemikleri sevmediğimden lafı uzatmadan size aracınızla iyi günler dilerim..

umarım yedek parça bian önce temin edilir.yalnız laf atmak marka fanatikliği yapmak değildi niyetim sadece yeni araç arayışına karşı bir tavsiyede bulundum.ayrıca hatırlatayım bizim aracımız 10 yaşında emektar bir hyundai .

1822 Mesaj
1 Şubat 2012; 17:01:08 

Ozaman
quote:

quote:

quote:

quote:

Tiguan verelim?

umarım yedek parça bian önce temin edilir.yalnız laf atmak marka fanatikliği yapmak değildi niyetim sadece yeni araç arayışına karşı bir tavsiyede bulundum.ayrıca hatırlatayım bizim aracımız 10 yaşında emektar bir hyundai .

O zaman ben sizden özür dilerim..
Önerdiğiniz modeli hiç düşünmüyorum, öncelikle tasarımı bana hitap etmiyor, gereksiz pahalı, yakıtı yüksek.. Belki de spoyu teslim alınca sinirim geçer kullanmaya devam ederim

8329 Mesaj
1 Şubat 2012; 21:23:06 

quote:

Orijinalden alıntı: asaltek

@labidu, yeni kasayı niye koymamış ki? Eski kasa bile yeter size mi demek istemiş acaba? tiguancılar kızacak ama, bu arabanın şekli bana hep ihtiyarların giydikleri şapka gibi gelmiştir, tam bir emekli arabası.

Bunun gibi mi? Ne tesadüf Tiguan banada kasketi çağrıştırıyor.
Yanlış anlaşılmasın burada küçümseme veya aşağılama gibi bir durum haddimize değil elbet sadece teşbihte hata olmaz diyorum.

Ekteki dosya (2)

593 Mesaj
1 Şubat 2012; 22:22:01 

İlahi Cengiz abi...

8329 Mesaj
1 Şubat 2012; 23:37:52 

quote:

İlahi Cengiz abi...

Ozan, haksız mıyım?

166 Mesaj
2 Şubat 2012; 12:22:36