Şimdi Ara

Yeni Kia Sportage Alanlar ve Alacaklar (562. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27.257
Cevap
186
Favori
2.711.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 560561562563564
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ankara Ümitköy çevresinde açık alanda olduğu için rüzgarla deli gibi kar yağıyor. sayın Celebic in yavaş kar taneleri burda resmen yüzünüzü dövüyor kumho SUV larla bir gün daha başladı. yol tutuş iyi kayma yok geçen kış taktırmamış olmak büyük hataymış sorunsuz tamamlamış olduğuma sükrettim. Bu tip kış lastiği takmadan en kahraman Rıdvan olarak kendini yola atan arkadaşların gazası mübarek olsun. kayan arabaları yüzünden önlemini alanınında başını yakıp geçiyorlar..... herkeze sorunsuz bir kış diliyorum. belki mutlu olabileceğim tek iyi gelişme küresel ısınma endişem bu kışı gördükten sonra azaldı. 13 yıldır bu şehirdeyim. ilk defa Kış gibi kış yaşıyoruz ve önümzdeki hafta dahil kar sürecek görünüyor. Cümleten kazasız sorunsuz günler dilerim.....

• sportage temin sıkıntısı renk bazında da olsa hâlâ devam ediyor bildiğiniz gibi. Ben hala beyazın gelmesini bekliyorum. Eski sayfalardan okuduğum kadarıyla, istediği rengi alamayan arkadaşlarımızın aklı hep diğer renklerde kalmış, ve bir arkadaş da sırf bu yüzden aracını satmak istemişti, sonra satıp istediği rengi aldı mı bilmiyorum, henüz oraya gelmedim. Rengi değiştirmeyeceğimden büyük ihtimal zammı da yiyecem. Şubat başında gelecek partiyi bekliyorum, kia fabrikası beyaz gönderirse yeteri kadar, bana da düşer herhalde. Görüştüğüm bayilerden anladığım kadarıyla, bayiler kia fabrikasından renk talebinde bulunamıyorlarmış. Ne gelirse onu satıyorlarmış. 2011 yılında da büyük sıkıntılar yaşanmış bu konuda. kia genel müdürü, 2011.mayıs tarihli bir yazıda, temin sıkıntısını anlatmış;
    http://www.stargazete.com/roportaj/yazar/burcu-cetinkaya/kia-nin-slovakya-fabrikasi-bize-otomobil-yetistiremiyor-haber-354196.htm

Bu konu hakkında bilgisi olan varsa, yardımı dokunacaktır, araç beklemenin ne biçim bir işkence olduğunu ben de sonunda anlamış oldum. Yeni bir araç almak ne kadar heyecanlı ise, o aracı 20 gün bile beklemek o kadar işkence, 6 ay bekleyenleri tahmin bile edemiyorum, ki benim ne kadar bekleyeceğim henüz belli değil, her gelen partide beyaz rengi bekleyecez artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tayfun hocam günaydın,

Ümitköy merkezden biraz daha uzak olunca hava sıcaklığı bile 2-3 derece farklı olabiliyor. Sabah işe gelirken sıcaklık +3 dereceyi gösteriyordu, burada hava çok yumuşak. Büronun camından dışarısının resmini çektim. Kar taneleri nazlı nazlı düşüyor.

Not: burası neresi diye merak eden Ankara'lara tarif edeyim; karşı komşumuz Abdullah Gül

• quote:

Orijinalden alıntı: asaltek

sportage temin sıkıntısı renk bazında da olsa hâlâ devam ediyor bildiğiniz gibi. Ben hala beyazın gelmesini bekliyorum. Eski sayfalardan okuduğum kadarıyla, istediği rengi alamayan arkadaşlarımızın aklı hep diğer renklerde kalmış, ve bir arkadaş da sırf bu yüzden aracını satmak istemişti, sonra satıp istediği rengi aldı mı bilmiyorum, henüz oraya gelmedim. Rengi değiştirmeyeceğimden büyük ihtimal zammı da yiyecem. Şubat başında gelecek partiyi bekliyorum, kia fabrikası beyaz gönderirse yeteri kadar, bana da düşer herhalde. Görüştüğüm bayilerden anladığım kadarıyla, bayiler kia fabrikasından renk talebinde bulunamıyorlarmış. Ne gelirse onu satıyorlarmış. 2011 yılında da büyük sıkıntılar yaşanmış bu konuda. kia genel müdürü, 2011.mayıs tarihli bir yazıda, temin sıkıntısını anlatmış;
    http://www.stargazete.com/roportaj/yazar/burcu-cetinkaya/kia-nin-slovakya-fabrikasi-bize-otomobil-yetistiremiyor-haber-354196.htm

Bu konu hakkında bilgisi olan varsa, yardımı dokunacaktır, araç beklemenin ne biçim bir işkence olduğunu ben de sonunda anlamış oldum. Yeni bir araç almak ne kadar heyecanlı ise, o aracı 20 gün bile beklemek o kadar işkence, 6 ay bekleyenleri tahmin bile edemiyorum, ki benim ne kadar bekleyeceğim henüz belli değil, her gelen partide beyaz rengi bekleyecez artık.

Dostum hangi şehir ve bayiden alacaksınız bilmiyorum ama geçen bakıma gittiğimde Ankara Opal'in showroomunda bir tane, park alanında iki tane toplamda üç beyaz müşteri bekliyordu.

• @celebic kardeş, manisa'da ikamet ediyorum. İzmir özdemirler bayisine 20 gün önce kaporamızı verdik, bekliyoruz. Bayi, "ay sonu kesin beyaz gelecek" demişti, fakat öyle olmadı, başka bayilerden de öğrendiğim kadarıyla bu partide beyaz gelmemiş. Bu süre içinde bayiye en az 3 araç geldi, farklı renklerde.

edit: az önce Ankara Opal'i aradım(Telefon: 312 583 06 00), beyaz yokmuş kardeş. Güzelce izah etti satış temsilcisi. Geçen ay da tam tersine sırf beyaz göndermişler, diğer renkler yokmuş mesela, bu ay şubatın 1nci veya 2nci haftası belli olur dedi, izmit limanına gemi ile geliyormuş araçlar ve gelene kadar da renk hakkında bilgileri olmuyormuş. Ellerinde 3 araç varmış şu an, farklı renklerde, ilgilenenlere duyurulur.
    Bu ay beyaz bekliyoruz, fakat kesin bir şey söyleyemiyoruz dedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asaltek -- 27 Ocak 2012; 9:56:31 >
  • quote:

@celebic kardeş, manisa'da ikamet ediyorum. İzmir özdemirler bayisine 20 gün önce kaporamızı verdik, bekliyoruz. Bayi, "ay sonu kesin beyaz gelecek" demişti, fakat öyle olmadı, başka bayilerden de öğrendiğim kadarıyla bu partide beyaz gelmemiş. Bu süre içinde bayiye en az 3 araç geldi, farklı renklerde.

Değerli dostum, beyaz konusundaki tercihinizi saygıyla karşılıyorum, benimkide beyaz ama bu aracın her rengi ayrı bir güzel. Burada kişisel tercihlere bir şey demek mümkün değil.

Beyaz diye direten hatta satmak isteyen arkadaşlar var demişsiniz ama aksinide söyleyebilirim. Bazı arkadaşlarımız beyazı beklemeyip ilk fırsatta gelen rengi alanlarda şimdi iyi ki bu renk bana gelmiş diyenlerde var. Ozan arkadaşımız buna bir örnektir. Umarım en kısa zamanda aracınıza kavuşursunuz. Selamlar...

• quote:

@celebic kardeş, manisa'da ikamet ediyorum. İzmir özdemirler bayisine 20 gün önce kaporamızı verdik, bekliyoruz. Bayi, "ay sonu kesin beyaz gelecek" demişti, fakat öyle olmadı, başka bayilerden de öğrendiğim kadarıyla bu partide beyaz gelmemiş. Bu süre içinde bayiye en az 3 araç geldi, farklı renklerde.

edit: az önce Ankara Opal'i aradım(Telefon: 312 583 06 00), beyaz yokmuş kardeş. Güzelce izah etti satış temsilcisi. Geçen ay da tam tersine sırf beyaz göndermişler, diğer renkler yokmuş mesela, bu ay şubatın 1nci veya 2nci haftası belli olur dedi, izmit limanına gemi ile geliyormuş araçlar ve gelene kadar da renk hakkında bilgileri olmuyormuş. Ellerinde 3 araç varmış şu an, farklı renklerde, ilgilenenlere duyurulur.
    Bu ay beyaz bekliyoruz, fakat kesin bir şey söyleyemiyoruz dedi.

yasadıgım sehire 20 gün içerisinde 3-4 tane beyaz bursa bayisinden giris yaptı.Sn asaltek sizin için aldıgım yerdeki satıs müdürüyle görüstüm su an türkiye içinde stoklarda beyaz olmadıgını ama şubatın ilk haftası teslim yapabileceklerini söylediler isterseniz görüşün (224 211 47 55 Adnan Bey)kafanız rahatlar. tr deki kia satıslarda ilk 5 teler onun için opsiyonları daha fazla olacagına inanıyorum.gecen sene arac kıtlıgında bana aracımı bir hafta içinde teslim ettiler. istedigim renk sirius griydi fakat siyah geldi bende beklemeyip aldım sirius gri olsa daha iyiydi fakat siyahtanda memnunum.kolay gelsin

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pimbo -- 27 Ocak 2012; 11:01:51 >

• @pimbo kardeş, benim konuştuğum bayileri de doğruluyor bu dedikleriniz, geçenki partide hep beyaz gelmiş, fakat Bursa Adnan Bey in de dediği, benim kapora verdiğim bayideki satış görevlisinin dediği ile aynı, bir tahminden öteye geçemiyor aslında, fakat müşteriyi ürkütmemek için detayları pek söylemiyorlar. Şubat başında Bursa bayisini de mutlaka ararım, beyazların gelip gelmediğini teyid etmek adına. Çünkü benim kapora verdiğim bayi, başkalarını da öne geçirebilir çaktırmadan, belli mi olur. Kapora yansın istemiyorum, zaten büyük ihtimal nereden alırsam alayım, beyaz için şubat ayını beklemem gerekecek ve de zammı yiyecem, kaçınılmaz.
  • Eline sağlık. Fotoğraflar güzel ama KIA pek çekici gelmiyor bana. Fikrimi sorarsan Wv veya Audi. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Orijinalden alıntı: maminci

Arkadaşlar tepenizdeki cam tavanın 3 mm ( üç milimetre ) kalınlığı var, can taşıyosunuz haberiniz ola..

Ben beklemeye devam ediyorum..

Dostum bu durumda bir öneriniz olmalı, vaz mı gecelim cam tavandan?

Benim cam tavan konusunda ciddi şüphelerim oluştu sn celebic, internette satılık araçları cam tavan diye allayıp pullamışlar, bu tür ilanlar bana komik gelmeye başladı bu olaydan sonra..

• quote:

Tayfun hocam günaydın,

Ümitköy merkezden biraz daha uzak olunca hava sıcaklığı bile 2-3 derece farklı olabiliyor. Sabah işe gelirken sıcaklık +3 dereceyi gösteriyordu, burada hava çok yumuşak. Büronun camından dışarısının resmini çektim. Kar taneleri nazlı nazlı düşüyor.

Not: burası neresi diye merak eden Ankara'lara tarif edeyim; karşı komşumuz Abdullah Gül

naçizane bir fikir :
    fotoğraf sakın başınıza 1 iş açmasın hocam ? hani olur ya !!!

• quote:

Orijinalden alıntı: tsimen

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Black Spider

quote:

Orijinalden alıntı: yuresem

Sn.Maminci öncelikle çok geçmiş olsun. Sıkıntılı bir araç bekleyişten sonra şimdi de parça bekletiyor olması bir marka için hiç de hoş değil.
    Spo benim ilk açılır tavanı olan aracım.Başlangıçta heves etmiştim, şık da görünüyor ancak doğrusu çok kullanışlı gelmedi bana.Kapatırken araya çer çöp sıkışması, bu yüzden aralık kalması gönül rahatlığıyla kullanmamı engelliyordu.Sizin de anlattıklarınızdan çok da emniyetli olmadığı ortaya çıkıyor.Sigara kullananlar için ihtiyaç olabilir ama ben de o da yok.O yüzden bundan sonra bir araç almak nasip olursa açılır tavanlı olmaması daha mantıklı geliyor şimdi.Umarım en kısa zamanda parçanızı tedarik ederler.Bu kadarla geçmiş olur inşallah.

Ben de aksine cam tavanin daha guvenli oldugunu okumustum cesitli yerlerde?
    Cam tavanin en guzel ozelligi acik olmasindan ziyade iceriye verdigi isik ve ferahlik hissi.

Kesinlikle haklısınız cam tavanli araçların tavanı digerlerine göre daha sağlamdır.
    Arkadasımızın basına gelen halen nasil oldugu tam olarak açıklığa kavuşmayan talihsiz bir olay. Böyle bir şansızlık oldugu icin cam tavan konforundan vazgeçmeyi kesinlikle düşünmem. Bence aracimizdaki en önemli donanımlardan biri açılabilir iki cam tavani olmasıdır. Bu talihsiz münferit olaydaki en kötü olay Çelik Motorun elinde yedek parçayı bulundurmamasidir. Madem bir eksikliğin var ne yap et bu parçayı tedarik et. Yeri geliyor 3 günde Amerika'dan parça getirebiliyoruz. Dünya bu kadar ufalmisken müşterini bu kadar bekletmek ayıptır.

Ne yazıkki bende zamanında aynı problemleri yaşadım. Sağolası çelik motor biraz derince çizdirdiğim ön sağ kapının yedeğini bir aya yakın sürede ancak getirtti. Adamlara istediğinizi söyleyin tıntınlar.Aslında tam bir araç yedeğini tam olarak ellerinde tutmak zorundalar diye biliyorum ama uyan kim. Sizi aramalarını istiyorsanız Kia global siteye şikayetinizi yazın. Onlar Çelik motoru arıyorlar ve hemen Çelik motor size dönüyor. Ama aynı atlatmacalar yine devam. Yarın geliyor şimdi yola çıktı vs. Ben zamanında çok çektim sizede sabırlar dilerim. Hatta parça geleceği zaman çelik motordan arayan bayan parçanız geliyor hemde beş adet (Belki on olabilir) geliyor diye hava atmıştı. Bende bayan bu en çok gidebilecek sarf malzemelerinden kapı şu anda sırf benim bulunduğum şehirde iki araç bu kapıları bekliyor yani stoğunuz geldiği gibi bitebilir diyince ses çıkaramamıştı.

Bilgileriniz için teşekkürler

Arkadaşlar yaşanan mağduriyet hangi şahsın olursa olsun, aslında burada esas sınavı veren ithalatçı firmadır, şu an buradaki herkes, sizlerin bu konuyu anlattığı insanlar, benim çevrem derken bir çok insan bu durumda nasıl ve ne kadar sürede çözüm üretildiğini merakla bekliyo, gelişmelere göre de not veriyo.

Bugün mail geldi (dünkü 3. mailime cevap olarak!). Acil uçak kargo ile istendiği, pzt gümrük işlemlerinin olacağı, 3 şubat gibi bayiye ulaşacağı belirtilmiş mailde, umarım öyledir..

Sn yuresemin de geçmiş olsun yazısında belirttiği gibi-teşekkürler bu arada- zaten aracı alırken parasını peşin verdiğimiz halde 2 aya yakın bekletildik, sonra bu durum vesilesiyle yine bekletiliyoruz. İster istemez ithalatçıya olan güveniniz sarsılıyo, başka bir olası hasarda yine mi bekleyeceğiz diye düşünmeden edemiyosunuz..

Neyse , dediğim gibi sınavı veren çelik motor, bakalım ne olacak..

Bu işten çıkan sonuç:eşimin corsası güzel arabaymış

Kış lastiği konusunda tereddütte olan arkadaşlar, bir kere takıp rahatlığına alışırsanız şimdiye kadar boşuna almamışım diyeceksiniz, kış lastiği herşeyden önce psikolojik rahatlık sağlar, yarın kar mı yağar buz mu tutar korkusunu yaşamazsınız, hava nasıl olursa olsun aracınızı çıkarmaktan korkmazsınız, bir de şunu belirteyim, dışarıdan bakanlar bu aracın her yolda gidebileceğini düşünür, bekler, oysa yaz lastikleriyle olmadık bir yerde takılır kalırsanız karizmayı da fena çizdirirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: h22a4usdm

Eline sağlık. Fotoğraflar güzel ama KIA pek çekici gelmiyor bana. Fikrimi sorarsan Wv veya Audi. :)

Daha önce vw kullanmış birisi olarak ithalatçısı çok farklı değil derim, hatta vw kullanıcıları 'doğuş' a 'doymamış' diyolar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: özufocu

quote:

Tayfun hocam günaydın,

naçizane bir fikir :
    fotoğraf sakın başınıza 1 iş açmasın hocam ? hani olur ya !!!

Hocam zaten bu konuda mimliyiz Daha önceden yine böyle bir fotoğraf çekecek olduk, herhalde çekme işlemi uzun sürdü. Karşıdan korumalar geldi, ne çekiyorsunuz gibi sorular filan sordular.

Burası aslında Dışleri Bakanlığı'nın residansı ama sanırım şu başörtüsü mevzusundan dolayı Cumhurbaşkanı burada oturuyor. Ayrıca burası en donanımlı residanz, kapalı yüzme havuzu ve spor salonu var.

Giriş çıkışlar hep bizim karşımızdan oluyor, camdan seyrediyorum. İşin iyi yanı sokağın her iki başında korumalar 24 saat araç içinde bekliyor.

• Dostum demek biz bu işlerde çok daha iyiyiz. Arama kulesinde hayati bir parça bozulduğunda yedeği yoksa Amerika yada Çin'den 3 gün gibi kısa bir sürede sahadaki kuleye kadar gönderebiliyoruz. Gümrükleme bu süreye dahil üstelik. İsteyen yapabiliyor...
  • zaten sihirli kelime istemek. Ama bu distrübitörler bu istemeyi sadece para olarak algılıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tsimen

zaten sihirli kelime istemek. Ama bu distrübitörler bu istemeyi sadece para olarak algılıyorlar.

Evet maalesef ağlamayana meme yok.
  • quote:

Dostum demek biz bu işlerde çok daha iyiyiz. Arama kulesinde hayati bir parça bozulduğunda yedeği yoksa Amerika yada Çin'den 3 gün gibi kısa bir sürede sahadaki kuleye kadar gönderebiliyoruz. Gümrükleme bu süreye dahil üstelik. İsteyen yapabiliyor...

sn maminci nin olayında durum distribütör içinde aslında hayati önemde çünkü firma bununla birlikte güvenilirligini kanıtlar ama söz konusu olan naylon(çelik) motor

• nerdeyse tüm türkiye karlar altında ulaşım kargo lojistik kitlenmiş gibi birşey. bu tür geçikmeler olabilir.
    sonuçta hem kia araçları hemde parçaları dışardan geliyor. birde karşı tarafı yerimize koyup sebep arayabiliriz.
    zaten acil kargo uçakğıyla istedik demişler. her nekadar doğru bilmiyorum fakat..
    ellerinden geleni yapıyolar gibi gözüküyor
    inşallah kimse bu tür sıkıntılar yaşamaz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erkyuo

nerdeyse tüm türkiye karlar altında ulaşım kargo lojistik kitlenmiş gibi birşey. bu tür geçikmeler olabilir.
    sonuçta hem kia araçları hemde parçaları dışardan geliyor. birde karşı tarafı yerimize koyup sebep arayabiliriz.
    zaten acil kargo uçakğıyla istedik demişler. her nekadar doğru bilmiyorum fakat..
    ellerinden geleni yapıyolar gibi gözüküyor
    inşallah kimse bu tür sıkıntılar yaşamaz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maminci -- 27 Ocak 2012; 16:31:47 >

• 
Sayfa: önceki 560561562563564
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.