Şimdi Ara

Burun ameliyatları ve estetik operasyonu rehberi (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.516
Cevap
100
Favori
476.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pazartesi oluyorum, salı gelip deneyimimi anlatacam gebermezsem...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johnny B. Goode

quote:

Orijinalden alıntı: dusty_

quote:

Orijinalden alıntı: Johnny B. Goode

quote:

Orijinalden alıntı: dusty_

Ben bu ameliyatımı ankara'da Medicana Hastanesi'nde oldum 2 sene önce. Zaten şeklini değiştirmek estetik operasyona girdiği için bunu istediğinizde ameliyata girecek olan estetik cerrahın ücretini cebinizden ödemeniz gerekiyor ama bence gereksiz bir hadise. Zira şekil değiştirme olayını istemezseniz burnunuz alçıya alınmıyor. Sadece tampon konuyor ve bir dikey, birkaç da yatay olmak üzere bandajlanıyor.

Herhangi bir kırma olmadığı için morarma da olmuyor, ben ameliyattan sonra ayağa kalktığımda direkt aynaya bakmıştım ve neredeyse ağlayacaktım ama sonra hemşire kurmuş kanları temizleyince anladım aslında görünürde bir şey olmadığını.

Aslında hastanede yatmanıza gerek bile yok ama ben bir gece yatmıştım. Hastaneden taburcu olurken de bol miktarda sargı bezi isteyin hemşirenizden. Oluşan akıntınıza en iyi bu sargı bezleri yetiyor. bunlar dışında birkaç gün oturur pozisyonda uyuyorsunuz ve tampon çıkana kadar rahatsızlık hissediyorsunuz. Tampon çıktıktan sonra da bantlar sinir ediyor insanı :)

Ameliyattan sonra doğrudan güneş ışığına maruz kalmamanız ve koruyucu ve talk pudrası kullanmanız gerekiyor. Bir de hapşurmak çok tehlikeli, o yüzden doktorunuzun verdiği hapşurmayı engelleyici ilacı kaçırmadann içmeniz gerekiyor.

Korkacak bir şey yok ama

Bu bahsettikleriniz sürekli uygulanacaklar değil, değil mi? Sadece ameliyat sonrası atıyorum 1 ay boyunca?

1 ay kısa bir süre dediğim uygulamalar için. Özellikle yaz aylarında ameliyat olacaksanız güneşten baya korunmanız gerekiyor. Zaten burnunuzdaki hafif şişlik 3/4 ay sonra inecek. Tabii benim bahsettiğim hadise kemik kırma işlemi gerçekleştirilmeyen operasyonlar için geçerli. Kemik kırılıp da burun alçıya alındığında bu süreç epey uzuyor.

Kışın olmakta fayda var o zaman. Teşekkürler cevabınız için.

Evet, ameliyatı sonbaharda olmak en makul olanı aslında. Kışın da malum soğuklarda grip ve soğuk algınlığı olma ihtimali yüksek. Ya aslında fazla da kurcalamamak lazım tarihi bakımını gerçekleştirdiğiniz sürece. Ben 13 haziranda olmuştum ameliyatımı. Tüm yaz boyu da dikkat etmiştim. Şimdi sadece bir tane ufacık güneş lekesi kaldı burnumun üzerinde. Onu da bir tek ben görebiliyorum zaten

quote:

Orijinalden alıntı: fthzgr

Pazartesi oluyorum, salı gelip deneyimimi anlatacam gebermezsem...

O halde şimdiden geçmiş olsun size.
  • Herkese merhaba tekrar.Bir önceki sayfada da belirttiğim gibi okuduğum bölüm nedeniyle bu yaz tatilinde, hatta temmuz sonuna doğru septum deviasyonu+estetik ameliyatını olmam gerekiyor. Ankaradayım ve doktor konusunda çok kararsızım.

Fatih Üniversitesi Hastanesindeki Yard.Doç.Dr. Serdar YÜCE'ye olmayı düşünüyorum ancak kendisiyle ilgili nette hiçbir yoruma ulaşamadım. Bununla birlikte kendisiyle görüşmüştük ameliyat konusunda. Bir de GATA'daki Serdar ÖZTÜRK hocamızı tavsiye edenler çoğunlukta ancak kendisinden temmuz sonu ağustos başı gibi rendevu alma ihtimalim oldukça düşük, GATA'ya daha önce gitmiştim ve o tarihlerde ameliyat yapmıyorlar. Bir de istanbulda Op.Dr. Yakup Avşar hakkınd aaraştırma yaptım. Kendisi, kullandığı özel aletler ve teknikle, kemiği kırmıyor, kesiyor ve tampon koymadan, sadece bantlayarak hastayı taburcu ediyor. Morarma, şişlik minimum düzeyde kalıyor. Görüşmeler sonucunda ise ortaya çıkan maliyet ortalama 12 bin tl. İstanbul konusunda biraz soğutan da bu faktör işte.

Fikirlerinize, tavsiyelerinize acil olarak ihtiyacım var.

quote:

Orijinalden alıntı: LεhV™

Bende önümüzdeki perşembe günü olacağım septum deviasyonu ameliyatı Ankara'da doktor arayanlar varsa referans olabilirim.

PM gönderilemiyor hocam. Doktor konusunda yardımcı olabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tremonster -- 26 Haziran 2011; 14:57:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GhostBalaclava

Herkese merhaba tekrar.Bir önceki sayfada da belirttiğim gibi okuduğum bölüm nedeniyle bu yaz tatilinde, hatta temmuz sonuna doğru septum deviasyonu+estetik ameliyatını olmam gerekiyor. Ankaradayım ve doktor konusunda çok kararsızım.

Fatih Üniversitesi Hastanesindeki Yard.Doç.Dr. Serdar YÜCE'ye olmayı düşünüyorum ancak kendisiyle ilgili nette hiçbir yoruma ulaşamadım. Bununla birlikte kendisiyle görüşmüştük ameliyat konusunda. Bir de GATA'daki Serdar ÖZTÜRK hocamızı tavsiye edenler çoğunlukta ancak kendisinden temmuz sonu ağustos başı gibi rendevu alma ihtimalim oldukça düşük, GATA'ya daha önce gitmiştim ve o tarihlerde ameliyat yapmıyorlar. Bir de istanbulda Op.Dr. Yakup Avşar hakkınd aaraştırma yaptım. Kendisi, kullandığı özel aletler ve teknikle, kemiği kırmıyor, kesiyor ve tampon koymadan, sadece bantlayarak hastayı taburcu ediyor. Morarma, şişlik minimum düzeyde kalıyor. Görüşmeler sonucunda ise ortaya çıkan maliyet ortalama 12 bin tl. İstanbul konusunda biraz soğutan da bu faktör işte.

Fikirlerinize, tavsiyelerinize acil olarak ihtiyacım var.

quote:

Bende önümüzdeki perşembe günü olacağım septum deviasyonu ameliyatı Ankara'da doktor arayanlar varsa referans olabilirim.

PM gönderilemiyor hocam. Doktor konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Pm olarak cevapladım.
    Ankarada işinde uzman doktor arayan arkadaşlar varsa burdan Hocanın sitesini inceleyebilirler.
    http://drgercekilkersiriner.com/index.html
  • arkadaşlar bnm burnumda çok çok hafif bir eğiklik var sola doğru burnumdan rahatça nefes alabiliyorum deliklerin 2 sindende üflediğimde hava geliyor.benim amelyata gerek varmı yoksa ALlah korusun iyice eğik olup nefes alamasaydım olmam mı gerekirdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akin_tr

arkadaşlar bnm burnumda çok çok hafif bir eğiklik var sola doğru burnumdan rahatça nefes alabiliyorum deliklerin 2 sindende üflediğimde hava geliyor.benim amelyata gerek varmı yoksa ALlah korusun iyice eğik olup nefes alamasaydım olmam mı gerekirdi

Görüntüdeki eğrilik herzaman kemik eğriliği olabileceği anlamına gelmiyor ama kemikte ciddi bir eğriliğin olsa bunu farkederdin daimi baş ağrıları,derin uykuya damama gibi uyku problemleri,geniz akıntısı bunun gibi belirtilerinde olması lazım en belirgin olan belirti eğik olan tarafta burun tıkanıklığı olması.
    Eğer varsa bu tarz şikayetlerin bir doktor kontrolünden geçmelisin.
  • ciddi değil zaten kimse farketmedi hayatımda
    geniz akıntım var orta kulak iltihabı bide okadar.
    tıkanıklık 2 sindede olursa oluyor temizleyince sorun olmuyor
    birde tıkanıklık eğik olan tarafa demişin
    solun tıkanması gerekirken sağ daha fazla
    mutlu oldum önemli değil sanırım
  • dusty_

Eyvallah, geçirdiler.

Dün saat 4'de girdim 8'de çıktım ameliyattan, 5 saat önce taburcu oldum. Burundan nefes alamamak çok sakat şimdilik, durum anca tamponlar çıkınca düzelecek olduğundan 4-5 gün sürünecez. Dudaklarım köfte gibi ve ağzım kupkuru.

Konuştukça burun kanıyor, o yüzden fazla konuşmamak gerekiyor. Göz altları çok şişiyor, 3. güne kadar devam edecekmiş, sonra ise çok hızlı inecekmiş.

Ha bir de ameliyata girmeden mutlaka depo ne kadar doluysa boşaltın, ben çıktıktan sonra 3 litre boşalttım ama çok zor oldu. Ayakta bile zor işeniyor, hafif bile zorlayınca direkt burun kanamaya başlıyor. En büyük sıkıntı buydu.

Olacak şimdiden arkadaşlara geçmiş olsun, sorularınız varsa elimden geldiğince cevaplarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fthzgr

dusty_

Eyvallah, geçirdiler.

Dün saat 4'de girdim 8'de çıktım ameliyattan, 5 saat önce taburcu oldum. Burundan nefes alamamak çok sakat şimdilik, durum anca tamponlar çıkınca düzelecek olduğundan 4-5 gün sürünecez. Dudaklarım köfte gibi ve ağzım kupkuru.

Konuştukça burun kanıyor, o yüzden fazla konuşmamak gerekiyor. Göz altları çok şişiyor, 3. güne kadar devam edecekmiş, sonra ise çok hızlı inecekmiş.

Ha bir de ameliyata girmeden mutlaka depo ne kadar doluysa boşaltın, ben çıktıktan sonra 3 litre boşalttım ama çok zor oldu. Ayakta bile zor işeniyor, hafif bile zorlayınca direkt burun kanamaya başlıyor. En büyük sıkıntı buydu.

Olacak şimdiden arkadaşlara geçmiş olsun, sorularınız varsa elimden geldiğince cevaplarım.

Çok geçmiş olsun arkadaşım benimde bu perşembe ama doktorumla görüşüp erteleteceğim sanırım kabul ederse.Kışa kadar beklesemmi diyorum yazın zor olur diye korkum var.
  • Ankara Fatih üni. hastanesi'nden Yard.Doç. Serdar Yüce hoca'dan randevumu aldım 18 temmuza. Deviasyon+estetik. Hadi bakalım.

Fikirlerinizi almak isterim.
  • quote:

Ankara Fatih üni. hastanesi'nden Yard.Doç. Serdar Yüce hoca'dan randevumu aldım 18 temmuza. Deviasyon+estetik. Hadi bakalım.

Ücret ?
  • quote:

quote:

Ankara Fatih üni. hastanesi'nden Yard.Doç. Serdar Yüce hoca'dan randevumu aldım 18 temmuza. Deviasyon+estetik. Hadi bakalım.

Ücret ?

1900 küsür. Net fiyatı şu anda hatırlamıyorum.
  • Güncel.

Üstünden 1 hafta geçti, morluklar sadece gözaltlarınla sınırlı ve şişlikler de %90 indi. Üçüncü gün silikon tamponlar ve alçı alındı, dikişlerimle oynandı, bu esnada gözlerimden istemsiz bayağı yaş geldi; acı var ama çok kısa süreli.

Şuan eskisi kadar sağlamım, kanama veya herhangi başka bir problem yok. Sorusu olan arkadaşlar varsa cevaplayabilirim.

LεhV™

Dostum kışın 15 günlük tatil sayılcak zamanın varsa kışa ertele, ama yoksa kesinlikle yazın ol zira boş zaman gerekiyor. Bu halde(nefes ve koku alamazken) okul falan kaldırmak istemiyor insan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fthzgr -- 5 Temmuz 2011; 1:15:49 >
  • Bugün yatışımı yaptırdım izinli gözüküyorum 7sinde sabah ameliyatım var günlük en az 3lt su tüketirsen kışın ameliyat olmakla yazın ameliyat olmak arasında fark kalmaz dedi doktorum 7 gün yaranın iyileşme süresiymiş 1-3 ay arasıda tam iyileşme süreci.Şuan tek korkum lokal anestezi olacağı için canımın ne kadar acıyacağı gerçi daha önce genel anestezi ilede ameliyat geçirdim ondada ameliyat sırasında acı hissetmiyorsun ama uyanırken acıyla uyanmıştım ve daha narkozlu ve sersemken ağlamaya başlamıştım acıdan.
  • Öncelikle ameliyat olan ve henüz olamayan herkese çok çok geçmiş olsun diyorum.

Uzun süredir uyku apnesi ve gece-gündüz nefes alamama şikayetlerini çekiyorum.
    uyku apnesi tedavisinin şartı burnun düzgün çalışmasıymış, o yüzden burundan başladım.

Bugün (yanlış mı yazdım bilmiyorum) tomografi sonuçlarını aldım.
    Burun dıştan normal görünse de içindeki kemik S şeklinde.

Burun ameliyatları ve estetik operasyonu rehberi

Burun ameliyatları ve estetik operasyonu rehberi

Ortadaki kavisli kemiğin düz olması gerekiyordu :)

Bütün görüntülere aşağıdaki adresten bakabilirsiniz:

http://imageshack.us/g/543/a0i00019.jpg/

Arkadaşlar, iki farklı doktordan fiyat aldım.
    Biri özel (prof.dr.) 4000tl, diğeri tıp merkezi (op.dr.) , ssk'dan sonra fiyat farkı 250tl.

Ankara'dan bir tavsiyeniz olur mu?
    Borç harc denkleştirsek, 4000tl'ye değer mi?

uyarılarınız, tavsiyeleriniz çok önemli.

ek: görüntülerde hangi bölümden anladı bilmiyorum ama ayrıca sinüzit var dedi.
    onu da mı aynı ameliyatla yapıyorlar acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laider -- 5 Temmuz 2011; 18:12:36 >
  • Burun dıştan normalse estetik+deviasyon ameliyatına gerek yokki sadece deviasyon ol ve o ücreti ödeme ama doktorun iyi olmalı Dr.G.İlker Şirineri tavsiye ederim sana bende ona ameliyat olacağım doktorun birçok hastasıyla görüştüm hastanede ve herkes çok memnun doktordan aynı hastanede diğer kbb doktorlarının 20-30 hastası olurken İlker hocanın 95 hastası oluyor.

@ek: görüntülerde hangi bölümden anladı bilmiyorum ama ayrıca sinüzit var dedi.
    onu da mı aynı ameliyatla yapıyorlar acaba.

Sinüzit için ameliyat olmaz sinüslerin doluysa eğer ameliyat sırasında onuda boşaltırlar.
  • Benimde burun ile ilgili sorunum var.Küçükken ya bisikletten yada merdivenden düşmüşüm ben hatırlamıyorum.
    Burun kemiği büyük duruyor(Gözlerin biraz aşağısında kalan.).Zaten doğru düzgün burnumdan nefes alamıyorum.Kışın sürekli tıkalı.Yazında burundan nefes alırsam fıs fıs ses çıkıyor
    Bundan bende bıktım artık.Hem düzgün nefes alamıyorum hemde burnum düzgün değil.Bu estetiğe mi girer?
  • Evet estetiğe girer. Deviasyonu tekrar eden varmı?

İzmirde ameliyat olan varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bucephalas -- 5 Temmuz 2011; 18:41:07 >
  • quote:

Burun dıştan normalse estetik+deviasyon ameliyatına gerek yokki sadece deviasyon ol ve o ücreti ödeme ama doktorun iyi olmalı Dr.G.İlker Şirineri tavsiye ederim sana bende ona ameliyat olacağım doktorun birçok hastasıyla görüştüm hastanede ve herkes çok memnun doktordan aynı hastanede diğer kbb doktorlarının 20-30 hastası olurken İlker hocanın 95 hastası oluyor.

@ek: görüntülerde hangi bölümden anladı bilmiyorum ama ayrıca sinüzit var dedi.
    onu da mı aynı ameliyatla yapıyorlar acaba.

Sinüzit için ameliyat olmaz sinüslerin doluysa eğer ameliyat sırasında onuda boşaltırlar.

@LεhV™,

cevaplar için çok teşekkürler.

araştırdım, doktor beyin web sitesi gayet kapsamlı.

peki ameliyatı özelde mi yapıyor, yoksa eski tcdd hastanesinde mi yapıyor?
    çok hastası olduğuna göre çok mu beklememiz gerekecek?
  • Tcdd de yapıyor ameliyatı hastaneden dolayı bende önce önyargılıydım gidip gitmeme konusunda ama doktorla tanışınca ve hastalarıyla konuşunca ikna oldum ameliyata 2yıl önce deviasyon ameliyatı olmuş hastasıyla konuştum deviasyonu tekrarlamamış ve burun ucu çok düşükmüş hoca ameliyat sırasında burun ucunuda düzeltmiş.

Muayene saati saat 08:30-9:00 arası başlıyor eğer sırada çok geride değilseniz çok fazla beklemezsiniz zaten tomografiniz filan hazır sadece antibiyotik kullanma süreci var eğer ilaç yazarsa antibiyotiğinizin bittiği hafta pazartesi yada salı günü gidip kan verip yatış işlemlerinizi yaptırıyorsunuz.Ameliyatıı olduğunuz aynı gün içindede taburcu oluyorsunuz.
    Muayene günleri pazartesi ve salı diğer günler ameliyatta oluyor.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.