Şimdi Ara

Burun ameliyatları ve estetik operasyonu rehberi (76. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.517
Cevap
100
Favori
475.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şişler için özel bir şey yapiyor mus @Ch4ylak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ch4ylak kullanıcısına yanıt
    Hemsire degil o anestezist doktor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ch4ylak

ameliyattan çıkar çıkmaz buz getirdiler bana 1 saat sağ-sol / sağ-sol 5-10 dakika aralıklarla burun etrafında buz tamponu yaptım şişlik yok.
    Sadece burun içindeki tamponun şişkinliği var, acıda dikişlerden kaynaklı, yani yüzünü geremiyorsun tampon çıkmadan..

Benim dudaklarim şiş hala

• Tamponları aldırdım şimdi bir nefes çekdimki genzime kan doldurdum , septum olduğum halde cidden törpülemişler burun şekil almış.
    Sadece içerdeki dikişler kaldı, yüzü halen fazla geremiyorum ama istediğim yemeği yiyebilirim..
    Deniz suyu aldım basdım içine, önceden elimde sağa sola eğdiğim burnum şimdi direk gibi sağlam..
    Yüzümü ve kafamı yıkadım 3 gün sonra rahatladım vallahi..

Bunlardan takmışlar, uçlardaki dikişi kesip çıkardı, çıkarırken hiçbirşey hissetmedim ama biraz kan akdı 10 dakika elde gazlı bez dolandım acilde.
    Sonra tekrar gösterip eve geldim.. Yarında hastaneden çıkış işlemleri yapcam, tekrar göstercem sol taraf halen tıkalı..
    Sizlerede büyük geçmiş olsun vallahi hiçde kolay bir operasyon değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ch4ylak -- 29 Haziran 2014; 14:21:01 >
  • Ch4ylak kullanıcısına yanıt
    Benim iç tamponlar alındı ama disarisi cuma alinacak aynen yüzüm gergin. . Estetik de oldu benim 3saat sürdü ameliay

• merhaba millet bende burunda kıkırdak eğriliği ve et büyümesi teşhisleriyle bi kaç aydır düşünüyorum özel avrupa hospital açıldı adanadayım ve oraya gitmeyi düşünüyorum bu septum deviasyonu özelde yaptıran varmı son zamanlarda ve ücreti ne kadar acaba ? teşekkürler bilgi için
  • 4 gün oldu şişler gidiyo yavaş yavaş. Kaşıkla daha rahat yiyebiliyorum yemek falan. Icerisi duzelmis sanırım umarim disarisi da duzelmistir de eziyete değer

• Beyler benim burnum sürekli akıyor ve hapşırıyorum 7-8 yıldır böyle 18 yaşına geldim artık burnumum sağ deliğinden nefes alıp veremiyorum mesela su bile çekemiyorum , sinüzit ameliyatı mı olmam lazım? Bıktım burun akıntısından milletin içinde peçeteyle dolaşıyorum. Ayrıca burnum kemerli düzeltirlermi 18 yaşında? Bazıları daha erken falan diyor?
  • Sorulara neden cevap verilmiyor bu konuda

özelde burun egriligi ameliyati ne kadara yapiliyor
    istanbul avrupa yakasinda tavsiye edilecek hastane doktor varmi yoksa sgk'da yaptirmak dahami iyi bi zahmet cevap alalim şu sorulara

• Burun icindeki tum sorunlari devlet baba karsiliyor.. .Doktorla anlasip disinida sekle sokabilirsiniz...

• Daha önce ameliyat olanlar bu burun ucunda kalan kurumuş kanları nasıl temizlediniz ben korkudan elleyemedim

• Yokmu benim sorulara cevap verecek ?
  • Ameliyat olmadan önce olanların yorumunu okuyup fikir edinmiştim. Dışarıdaki alçılar da alındığına göre ben de yorumlarımı yazayım şuraya çorbada tuzumuz olsun :)

26 Haziran perşembe günü sabahı oldum ameliyatı Devlet Hastanesinde. Burnumun hem dışında hem de içinde eğrilik vardı. Burun kemiği komple bir tarafa yatıktı diyebilirim daha iyi anlamanız için. Ameliyat 3 saat sürmüş 1 saat de uyandırma odasında tutulmuşum 9 da girmiştim öğlen 1de çıktım ameliyattan. Ameliyat sonrasında su içmek istiyorsunuz deli gibi ama vermiyorlar 5 saat sonra içebildim ben. Mide bulantısına , kusmaya sebep oluyormuş narkoz nedeniyle. Açıkçası sürekli bir kan akması gibi ya da ağrı gibi bir durum olmadı bende. Bir gece kendi isteğimle hastanede yattım cuma sabahı burun içindeki tamponlar alındı ve müthiş bir nefes aldım Bu arada 5 saat geçtikten sonra da zaten suyu da çok zor içtim dudaklar çok şişmişti. Sonraki 3-4 günlük süreçte evdekiler sağolsun yemekleri ezip çay kaşığıyla falan yedirdiler yavaş yavaş indi dudaklarım ve şişlerim. Bu sabah gittim dışarıdaki sargıyı da aldırdım. Dış görünüşü dümdüz olmasa da istediğime çok yakın olmuş yani eskisi gibi fotoğraflarda falan çok sırıtmıyor diyebilirim. Gerçi hala burnumda ve çevresinde hafif şişlikler var zamanla geçecektir. İlk olduğunuz gün neden oldum ben bu ameliyatı diye yakınabilirsiniz ama zor süreç geçtikten sonra iyi ki olmuşum diyorsunuz. Daha önce nefes almıyormuşum diyebilirim

Devlet Hastanesinde olduğu için cebimizden bir para ödemedik, doktorum da iyiydi sağolsun güler yüzlü bir bayan.

Yalnız daha önce olanlara bir sorum var burun deliklerinin dışarıdan görünen kısmında kalan kan pıhtılarını nasıl temizlediniz ben korkuyorum yahu ellemeye
  • quote:

Orijinalden alıntı: fasakasa

Ameliyat olmadan önce olanların yorumunu okuyup fikir edinmiştim. Dışarıdaki alçılar da alındığına göre ben de yorumlarımı yazayım şuraya çorbada tuzumuz olsun :)

26 Haziran perşembe günü sabahı oldum ameliyatı Devlet Hastanesinde. Burnumun hem dışında hem de içinde eğrilik vardı. Burun kemiği komple bir tarafa yatıktı diyebilirim daha iyi anlamanız için. Ameliyat 3 saat sürmüş 1 saat de uyandırma odasında tutulmuşum 9 da girmiştim öğlen 1de çıktım ameliyattan. Ameliyat sonrasında su içmek istiyorsunuz deli gibi ama vermiyorlar 5 saat sonra içebildim ben. Mide bulantısına , kusmaya sebep oluyormuş narkoz nedeniyle. Açıkçası sürekli bir kan akması gibi ya da ağrı gibi bir durum olmadı bende. Bir gece kendi isteğimle hastanede yattım cuma sabahı burun içindeki tamponlar alındı ve müthiş bir nefes aldım Bu arada 5 saat geçtikten sonra da zaten suyu da çok zor içtim dudaklar çok şişmişti. Sonraki 3-4 günlük süreçte evdekiler sağolsun yemekleri ezip çay kaşığıyla falan yedirdiler yavaş yavaş indi dudaklarım ve şişlerim. Bu sabah gittim dışarıdaki sargıyı da aldırdım. Dış görünüşü dümdüz olmasa da istediğime çok yakın olmuş yani eskisi gibi fotoğraflarda falan çok sırıtmıyor diyebilirim. Gerçi hala burnumda ve çevresinde hafif şişlikler var zamanla geçecektir. İlk olduğunuz gün neden oldum ben bu ameliyatı diye yakınabilirsiniz ama zor süreç geçtikten sonra iyi ki olmuşum diyorsunuz. Daha önce nefes almıyormuşum diyebilirim

Devlet Hastanesinde olduğu için cebimizden bir para ödemedik, doktorum da iyiydi sağolsun güler yüzlü bir bayan.

Yalnız daha önce olanlara bir sorum var burun deliklerinin dışarıdan görünen kısmında kalan kan pıhtılarını nasıl temizlediniz ben korkuyorum yahu ellemeye

Sinüzit adı altında olsam ben de bir delkten nefes alamıyorum ve sürekl burun akıntısı ve hapşırma var , ayrıca burnum kemerli çok kötü görünüyor 18 yaşındayım yaparlarmı benide ameliyat ?
  • w0nderkid kullanıcısına yanıt
    Yaparlar ama en güzeli gidip doktorla görüşmek

• quote:

Orijinalden alıntı: fasakasa

Yaparlar ama en güzeli gidip doktorla görüşmek

Randevu aldım devlet hastanesine bakalım gidip konuşacağım aslında burnumun görünümden çok şikayetçiyim de burnum sürekli akıyor bıktım onu söylerim eğer sinüzit ameliyatı falan derse şeklide aradan çıkarmayı düşünüyorum gerekirse para da veririm bıktım
  • Arkadaşlar bende geçen pazartesi ameliyat oldum halı sahada çarpışmıştım burun yamulmustu hem deviasyon hemde estetik ameliyatı oldum bugün 5. günümdeyim burnum alçıda ve burnum ucu yani sol kanat sağ kanada göre aşağıda duruyor bu zamanla inermi şuan şişten dolayıdır değilmi tecrübeli arkadaşlardan cevap bekliyorum :)
  • Arkadaşlar kbb'ye gittim devlet hastanesinde adama anlattım ilaç falan verdi bunları kullan bitince yine kullanacaksın hep böyle falan dedi burun akıntısı hapşırma hiç geçmezmiş başka çözümü yokmuş dedim adama bu sürekli oluyor nefes alamıyorum bir delikten gördüm ama ameliyat olmaz buna falan dedi başından savdı gibi geldi bana yoksa haklı mı ?
  • arkadaslar antalyada bu ameliyat icin nereyi onerirsiniz?

• Arkadaşlar, kbb ve estetik açıdan devlet hastanesinde doktor bulamıyorum İstanbul da.
    Hem kbb ve estetik olarak ameliyat olupta memnun olanlar bi yardımcı olsunlar lütfen

• 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.