Şimdi Ara

Burun ameliyatları ve estetik operasyonu rehberi (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.517
Cevap
100
Favori
476.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • artık tamponlar çok hafif sargı bezi ve serum takıyorlar yani bez doldurmuyorlar ve alırken onları yumuşatıp ilaçla alıyorlar yani kolay
  • Mesajım bulunsun.
  • Benim de iç tarafta kemik eğriliği var uyurken ağzım açık yatıyorum onun dışında sorun olmuyor.Ameliyatı devlet karşılamıyor mu?Bie de iz kalır mı ki ameliyattan sonra radyoloji yöntemi varmış radyo ışınlarıyla etleri küçültüyorlarmış bu konu hakkında bilginiz varmı..?Uzun oldu kusura bakmayın
  • benim etleri doktor o dediğin yöntemle yakmış. Artık bez tampon yok, slikon boruları takıyolar cıkması kolay. Bugun dune nazaran daha cok ağrım var gibi birazda sislik var ama morarma yok Allahtan.
  • herkes oldu bı ben kaldım imi of ya bende olabılsem keske.

+ burundan nefes alamamanın ne kadar kötü yanları olduğunu öğrendm.buyrun bakın.

1)Geceleri ağızdan nefes almanın horlamaya ve uyku sırasında nefes durmasına neden olabileceği hatırlatılarak, bütün bunların da uyku düzenini bozacağı,
    kişinin devamlı yorgun, bitkin, huzursuz, asabi halde olmasına neden olacağı vurgulandı.

2)Burun solunumunun aktif, ağız solunumu ise pasif solunum olduğuna dikkati çeken Prof. Dr. Mustafa Erkan, kanın, burundan nefes alındığında, ağızdan alınan nefese
    oranla 3 kat daha hızlı temizlendiğini sözlerine ekledi.

3)Normal olarak burun kanallarından geçen havanın üzerindeki prana dediğimiz manyetik enerji, beynin hemen altındaki sinüs boşluklarından geçerken beynin sağ ve sol lopunu
    manyetize eder.Ağızdan solunan hava bu imkanı yok eder.

4)Ağızdan nefes almak çocuklarda gelişim geriliğine neden oluyor.

Olmayan bişe kaldı mı resmen hayatına engel ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 24 Ağustos 2010; 16:38:04 >
  • Bugün silikonları çıkardı doktor. Baya büyüklermiş, çıkartırken tansiyonum düştü ama :D

Şimdi burnum açık acayip rahatım valla ameliyatı olduğuma deydi gibi şuan
  • bu ameliyatı geçiren arkadaşlara bir kaç sorum olaracak

şimdi benim sorunum burnumun yamuk olması ama sadece uç kısım değil tam ortasından başlıyor sol tarafa doğru kaymış durumda. yüzümün sol tarafını da şişmiş gibi gösteriyor sürekli. ayrıca uçtaki kıkırdak da ete tam oturmuyor yana çıkmış durumda. gece yatarken fln sorun olmuyor ama gün içinde nefes almamı fln etkiliyor.

şimdi bunun düzeltilmesi için doktora nasıl açıklayabilirim? yani sadece iç kısımın temizlenip solunumun açılıp dış görüntüsünün olduğu gibi kalmasını istemiyorum.
    dış görüntüsünün düzeltilmesi için estetik ameliyat mı gerekiyor?

ayrıca fiyat olarak ne kadar tutuyor.?
  • quote:

Orijinalden alıntı: R4V3N

bu ameliyatı geçiren arkadaşlara bir kaç sorum olaracak

şimdi benim sorunum burnumun yamuk olması ama sadece uç kısım değil tam ortasından başlıyor sol tarafa doğru kaymış durumda. yüzümün sol tarafını da şişmiş gibi gösteriyor sürekli. ayrıca uçtaki kıkırdak da ete tam oturmuyor yana çıkmış durumda. gece yatarken fln sorun olmuyor ama gün içinde nefes almamı fln etkiliyor.

şimdi bunun düzeltilmesi için doktora nasıl açıklayabilirim? yani sadece iç kısımın temizlenip solunumun açılıp dış görüntüsünün olduğu gibi kalmasını istemiyorum.

senin durumun benim gibi sanırım. aynı şekilde sola doğru eğrilik vardı bende de. yanlız eğriliğin düzelmesini istiyorsan estetik operasyona giriyor işlemler.
    buda ameliyatı olcağın hastaneye ve doktora göre değişiyor. bana 3000 liraya mal oldu. 2000 2500 e de yaptıranlar var tabi, doktordan doktora değişir. Eğer devlet hastanesinde yaptırmak istersen biraz geç tarihe gün veriyolar ama daha ucuza halledebilirsin, zira bu doktorlar özel hastanelerde yapıyorlar ameliyatı.
    Doktora aynı buraya yazdığın gibi anlatırsan tam olarak ne istediğini, seni anlar zaten
    geçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _conscript_ -- 27 Ağustos 2010; 17:45:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _conscript_

Bugün silikonları çıkardı doktor. Baya büyüklermiş, çıkartırken tansiyonum düştü ama :D

Yaklaşık kaç cm silikonlar :)

Bir de o silikonların çıkarılış anından biraz bahsedermisisniz ? :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat_5320

quote:

Bugün silikonları çıkardı doktor. Baya büyüklermiş, çıkartırken tansiyonum düştü ama :D

valla abartmış olmayayım ama işaret parmağı - orta parmak uzunluğunda bişeydi. bide onları dikmiş doktor ilk o dikişi kesti sonra çıkartırken içim bi tuhaf oldu cık cık bitmiyo

şunlardı sanırım:

Burun ameliyatları ve estetik operasyonu rehberi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _conscript_ -- 27 Ağustos 2010; 18:10:25 >
  • quote:

quote:

senin durumun benim gibi sanırım. aynı şekilde sola doğru eğrilik vardı bende de. yanlız eğriliğin düzelmesini istiyorsan estetik operasyona giriyor işlemler.
    buda ameliyatı olcağın hastaneye ve doktora göre değişiyor. bana 3000 liraya mal oldu. 2000 2500 e de yaptıranlar var tabi, doktordan doktora değişir. Eğer devlet hastanesinde yaptırmak istersen biraz geç tarihe gün veriyolar ama daha ucuza halledebilirsin, zira bu doktorlar özel hastanelerde yapıyorlar ameliyatı.
    Doktora aynı buraya yazdığın gibi anlatırsan tam olarak ne istediğini, seni anlar zaten
    geçmiş olsun

annem devlet hastanesinde hemşire. ameliyathanede çalışıyor.doktorla konuşayım dedi bakalım ne olacak..

bu arada 3000 tl yi nasıl ödedin taksit fln yapılıyor mu ?
  • quote:

quote:

quote:

valla abartmış olmayayım ama işaret parmağı - orta parmak uzunluğunda bişeydi. bide onları dikmiş doktor ilk o dikişi kesti sonra çıkartırken içim bi tuhaf oldu cık cık bitmiyo

şunlardı sanırım:

Yandık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Murat_5320 -- 27 Ağustos 2010; 18:34:11 >
  • quote:

quote:

quote:

şunlardı sanırım:

Aynen bunlar benden alırken çekiyor çekiyor bir çıktı yuhh dedim bumu vardı burnumda, burun içerisindeyken bu kadar geniş olduğunu anlamıyorsun.
  • quote:

quote:

quote:

geçmiş olsun

annem devlet hastanesinde hemşire. ameliyathanede çalışıyor.doktorla konuşayım dedi bakalım ne olacak..

bu arada 3000 tl yi nasıl ödedin taksit fln yapılıyor mu ?

Biz nakit ödedik pek bir bilgim yok o konuda
  • ben çapa mezunu 45 yaşlarında bi doktora gittim. çok güvendim kendisine ameliyat etti ve sorunlarım hala devam ediyordu. 2. ameliyatıda oldum yanında ve hala bi burun deliğim tıkalı. şimdi 3. ameliyatı olmalıyım. ufak burnum kocaman oldu psikolojikmen çöktüm. 2 ameliyattada burnumu kesmedi. sprey sıkıp deliklerden girdi. şimdi koku reseptörlerimde çok yavaş çalışıyor. önceden evin kapısının önünde yemeğin adını söylerdim hemen şimdi ise yemeğe yaklaşmadan koku alamıyorum. onun için gittiğiniz doktoru iyice araştırın. hasta memnuniyet oranını kesinlikle öğrenin. varsa sorularınız ameliyatla ilgili cevaplayabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: li10

ben çapa mezunu 45 yaşlarında bi doktora gittim. çok güvendim kendisine ameliyat etti ve sorunlarım hala devam ediyordu. 2. ameliyatıda oldum yanında ve hala bi burun deliğim tıkalı. şimdi 3. ameliyatı olmalıyım. ufak burnum kocaman oldu psikolojikmen çöktüm. 2 ameliyattada burnumu kesmedi. sprey sıkıp deliklerden girdi. şimdi koku reseptörlerimde çok yavaş çalışıyor. önceden evin kapısının önünde yemeğin adını söylerdim hemen şimdi ise yemeğe yaklaşmadan koku alamıyorum. onun için gittiğiniz doktoru iyice araştırın. hasta memnuniyet oranını kesinlikle öğrenin. varsa sorularınız ameliyatla ilgili cevaplayabilirim.

Sizin sorununuz neydi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazamsar

quote:

quote:

quote:

şunlardı sanırım:

Aynen bunlar benden alırken çekiyor çekiyor bir çıktı yuhh dedim bumu vardı burnumda, burun içerisindeyken bu kadar geniş olduğunu anlamıyorsun.

Bende böyle birşey yoktu. içinden huni tarzında kucuk 3-4 santimlik bi plastik cıkarttı. Daha sonra içerde kalan kuru kanı almak için 2 ampul ilaç kırdı pamuga koydu ardından burnuma tıkadı :D ondan beri hiç bi problem yok

edit : li10
    ben doktorumdan cok memnundum..

Tıp Fakültesi Marmara Üniv. Tıp Fakültesi - 2001
    Uzmanlık / Doktora Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi - 2006

mezun olmuş bayandı bide baya iyidi anlıycagınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alm.oz -- 30 Ağustos 2010; 18:40:24 >
  • Ameliyatı atlatmış arkadaşlara bir kaç sorum olcak,

bugün tam 1 hafta oldu ameliyat olalı.
    sorum şu: gülerken biraz burnum geriliyor bişey olcak diye tam da gülemiyorum açıkcası böyle sırıtıyorum diyelim
    Bişey olmuşmudur sizce dikişlere vs vs ?
  • quote:

Ameliyatı atlatmış arkadaşlara bir kaç sorum olcak,

bugün tam 1 hafta oldu ameliyat olalı.
    sorum şu: gülerken biraz burnum geriliyor bişey olcak diye tam da gülemiyorum açıkcası böyle sırıtıyorum diyelim
    Bişey olmuşmudur sizce dikişlere vs vs ?

takma kafaya ya benim tampon burnumdayken bkm izlemiştim :D tampon fırlayacaktı burnumdan.

benim sorunumda burun kemiği eğriliğiydi. septum deviasyonu ameliyatı oldum. burnum şimdi daha eğri :D
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.