Facebook'ta arkadaş ekleyememe saçmalığı!
64 Cevap23024 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

473 Mesaj
17 Ağustos 2010; 1:51:22 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Burda diyor ki:
"Bu kişiyi kişisel olarak tanıyor musunuz? Facebook kötüye kullanımı önlemek için bu isteği gönderemez." Falan filan...

Yardım merkezindeki o bölüme girdiğimde şununla karşılaşıyorum.
http://www.facebook.com/help/?faq=18084

Arkadaşlık isteğim neden iletilmedi?
Facebook, insanların arkadaşlarıyla, akrabalarıyla, okul ve iş arkadaş...
Facebook, insanların arkadaşlarıyla, akrabalarıyla, okul ve iş arkadaşlarıyla ve kişisel olarak tanıdıkları diğer kişilerle iletişimde ve paylaşımda bulundukları bir yerdir. Facebook'ta yabancılarla iletişim kurmaya çalıştığınızda, bu durum Facebook'un misyonuna zarar verir ve diğer Facebook üyelerini rahatsız edebilir.

Facebook'ta arkadaş eklemeniz engellendiyse, bu büyük olasılıkla yakın zamanda hesabınızdan gönderilen arkadaşlık isteklerinin birçoğunun yanıtlanmamış olmasından kaynaklanıyordur. Bunun nedeni, yabancılardan arkadaş olmayı istemiş olmanız veya Facebook kullanıcılarının istenmeyen davranış olarak şikayet ettiği başka davranışlarda bulunmanız olabilir. Bu özelliği tekrar kullanmanıza izin verildiğinde, hesabınıza ilave sınırlamalar koyulmasını önlemek için sadece zaten tanıdığınız kişilere arkadaşlık isteği gönderin.

Ne demek şimdi bu?
Eğer biz sadece tanıdıklarımızla, akrabalarımızla iletişim için kullanmak zorundaysak bu sistemi, profilimizdeki "Aradıkları" bölümü kaldırılsın!

Aradıkları:
Flört
İlişki
Çevre Edinme
Arkadaşlık

Olan biriyle ben arkadaşlık kuramayacaksam bu sitenin hiçbir anlamı yok ki. Ben sadece Facebook üzerinden onlarca kişiyle tanıştım. Hiçbir seksüel ya da sarkıntılık amacı olan biri değilim. Önüne gelene asılan herkesi ekleyen biride değilim. Her önüne geleni ekleyip 8000 arkadaşı olan profilleri hepiniz biliyorsunuz. Onların hesapları kapatılmıyor ama bizimkine sınır getiriliyor.

Olayıda anlatayım size.
Kazandığım üniversitenin bir hayran sayfası var. Bilgi almak amaçlı, üniversiteye gittiğimizde en azından daha önce tanıştığımız herhangi biri olsun kafa dengi takılalım vs. bir düşünceyle erkek olsun kız olsun birkaç kişiyi eklemek istedim. Talep gönderirken bu lanet hata çıktı karşıma şok oldum. Bana resmen sen önüne geleni ekleyen abazanın tekisin demiş. Daha önce bir hayran sayfama üye toplama amaçlı Facebook'un önerdiği kişileri ekleyip listemi 600'e kadar çıkarmış daha sonrada tanımadığım herkesi silmiştim. Şimdi tutupta aylardır kimseye arkadaşlık isteği bile göndermeyen birine böyle bir kısıtlama getirmeseine ve bana böyle terbiyesizce resmen hakaret etmesine dayanamıyorum.

Resmen saçmalık ya ağzım açık kaldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCompactDisk -- 17 Ağustos 2010; 1:52:39 >

╔══════════════════════════════╗
|Facebook|Twitter|Formspring|Blog|
╚══════════════════════════════╝

DH Twitter Topluluğu Ana Konu Twitter'a dair ipuçları
Karton maketlerle kendi figürünüzü yapın

335 Mesaj
17 Ağustos 2010; 2:04:10 

Bir an dalgınlığıma denk geldi buttona basmaya çalıştım

İyi güzel demişsin uğraşmış ve yazmışsın.Bir arkadaşımda bu cezayı aldı fakat ona dediğim gibi facebooka mail atarsanız daha hoş olur.Facebook yöneticilerinin burada olmadığını düşünüyorum :<

DH Kendo Kulübü
Kılıç kullanmaya ilgi duyuyorsan bir göz atmalısın ^^

473 Mesaj
17 Ağustos 2010; 2:06:04 

Hata bildiriminde bulundum zaten. Sadece böyle bir olayla karşılaşmanın şaşkınlığını burada da paylaşmak istedim.

Olur öyle dalgınlıklar hocam saat 2'yi geçiyor normaldir

335 Mesaj
17 Ağustos 2010; 2:11:30 

Arkadaşımında başına şu şekilde gelmiş.Facebook arkadaş öner sistemini kullanarak iki mail adresinde ki arkadaşlarını ekletmiş.İlerleyen saatlerde aklına gelen başka birini eklemeye çalışırken bu hatayı almış :<

DH Kendo Kulübü
Kılıç kullanmaya ilgi duyuyorsan bir göz atmalısın ^^

473 Mesaj
17 Ağustos 2010; 2:13:41 

Tuhaf ya. Sen bir sosyal iletişim sitesi kuruyorsun. Arkadaşlık sitesi adı altında çalışıyor. Kullanıcıya böyle salak bir kısıtlama getiriyorsun. Gerçekten utandım ya. Hakaret gibi

4971 Mesaj
17 Ağustos 2010; 2:25:39 

Sırf çok arkadaşım var diye face imi silmişler şuan solda duran sayfa

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Ağustos 2010; 2:39:27 

bende mesaj yollayamıyorum

38 Mesaj
27 Ağustos 2010; 0:25:31 

Beni de kimse arkadaş olarak ekleyemiyor, Facebook işin iyice cılkını çıkarmaya başladı.

495 Mesaj
27 Ağustos 2010; 1:08:17 

aynısı bende oluyor

#24 Kobe Bryant

7 Mesaj
27 Ağustos 2010; 18:45:47 

siz sosyal iletişim sitesi açıyosunuz ve yeni profil oluşturdum arkadaşlarımı ekleyemiyorum

4070 Mesaj
27 Ağustos 2010; 18:48:12 

Bana da bu hatayı verdi. Arkadaşlık isteği gönderemiyorum

2850 Mesaj
27 Ağustos 2010; 19:58:34 

Aynı Hata Bende de Mevcut ..

Kesin Olmamakla Birlikte Arkadaş Bulucudan Mail Adresimizdeki Kişilere Arkadaşlık Yolladıktan Sonra Belli Bir Zaman Zarfı İçerisinde Çoğunun Veya Belli Bir Kısmının Kabul Etmemesi Veya İsteklere Cevap Vermemeleriyle Oluşan Bir Durum Ve Bu Durumun F.Book Üzerinden Tanımadığı Kişileri Ekleyen Şahıslar İçin Bir Koruma Önlemi Olduğunu Var Sayıyorum. Fakat Bizim Gibi Böyle Bir Amacı Olmayıp Sadece Arkadaş Bulucu 'yu Normal Olarak Kullananlar Bu Durumda Kurunun Yanında Yaşda Yanar Atasözü Gibi Oluyor. ( Sadece Bir Fikir/Var Sayım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OrQuN -- 28 Ağustos 2010; 20:01:25 >

473 Mesaj
27 Ağustos 2010; 20:32:00 

Ya arkadaşlık isteği gönderdiğim ve hala cevaplanmamış olanları bir bilsem hepsinden talebi çekicem lanet olsun

108 Mesaj
27 Ağustos 2010; 21:10:03 

ben bir çözüm buldum.. arkadaşlar o uyarı çıkmadan arkadaşlık isteği göndere bi kaç kere tıklıyorsunuz.. o uyarıyla bilrikte istek gönder pencereside açılıyor.. ve istek gönderebilceğimiz pencerede kısa mesaj ekleye tıklayıp mesaj eklersek arkadaşlık isteğiniz gönderilebiliyor.. şimdi buldum.. hahahaa

T.C.
Selçuk Üniversitesi
İletişim Fakültesi - Radyo, Sinema ve Televizyon

194 Mesaj
28 Ağustos 2010; 7:07:08 

quote:

Orijinalden alıntı: MedyaCanavarı

ben bir çözüm buldum.. arkadaşlar o uyarı çıkmadan arkadaşlık isteği göndere bi kaç kere tıklıyorsunuz.. o uyarıyla bilrikte istek gönder pencereside açılıyor.. ve istek gönderebilceğimiz pencerede kısa mesaj ekleye tıklayıp mesaj eklersek arkadaşlık isteğiniz gönderilebiliyor.. şimdi buldum.. hahahaa

Aynen Sölediğin Gibi Yaptım bende olmadı

Faceboka BAN !!

174 Mesaj
28 Ağustos 2010; 12:52:58 

bendede aynısı oldu offf

gözümde bir ben bitti beni özümden etti..

213 Mesaj
28 Ağustos 2010; 13:03:20 

quote:

Orijinalden alıntı: OrQuN

Aynı Hata Bende de Mevcut ..

Kesin Olmamakla Birlikte Arkadaş Bulucudan Mail Adresimizdeki Kişilere Arkadaşlık Yolladıktan Sonra Belli Bir Zaman Zarfı İçerisinde Çoğunun Veya Belli Bir Kısmının Kabul Etmemesi Veya İsteklere Cevap Vermemeleriyle Oluşan Bir Durum Ve Bu Durumun F.Book Üzerinden Tanımadığı Kişileri Ekleyen Şahıslar İçin Bir Koruma Önlemi Olduğunu Var Sayıyorum. Fakat Bizim Gibi Böyle Bir Amacı Olmayıp Sadece Arkadaş Bulucu 'yu Normal Olarak Kullananlar Bu Durumda Kurunun Yanında Yaşda Yanar Atasözü Gibi Oluyor. ( Sadece Bir Fikir/Var Sayım)

Ben de seninle aynı durumdayım, msnimdekilere arkadaşlık isteği yolladım sonra böyle oldu . Normalde zaten tanımadığım kişileri eklemem acayip saçma bir uygulamaya hiç kimseyi ekleyemiyorum kaç gündür :S

124 Mesaj
28 Ağustos 2010; 16:45:53 

Aynısı bende de var Facebook 'a

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salsa777 -- 28 Ağustos 2010; 16:46:59 >

Galatasaray SK - Since 1905

358 Mesaj
28 Ağustos 2010; 18:29:04 

sağ üst köşeden;
hesap - arkadaşlarını düzenle - sol taraftan arkadaşları tıkla. ordan uzun süredir beklemede olan arkadaşlık isteklerini bul, yandaki çarpıya tıkla kaldır. sonra düzelecektir.

4188 Mesaj
28 Ağustos 2010; 19:35:20 

quote:

Orijinalden alıntı: ant_alican

sağ üst köşeden;
hesap - arkadaşlarını düzenle - sol taraftan arkadaşları tıkla. ordan uzun süredir beklemede olan arkadaşlık isteklerini bul, yandaki çarpıya tıkla kaldır. sonra düzelecektir.

aynen..geçmiş zamanlarda kalanların hepsini temizledimde hesap rahatladı birz

BU İMZAYA ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR

Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi, 16/07/20XX tarih ve 20XX/40X nolu kararı gereği bu imzaya erişim DONANIMHABER YÖNETİMİ'NCE engellenmiştir.

213 Mesaj
28 Ağustos 2010; 20:03:12 

quote:

Orijinalden alıntı: uzil

quote:

sağ üst köşeden;

Düzeldi valla ya sağolasın 5 beklemede istek varmış ( Çok saçma değil mi ya 5 kişi için yapılan şeye bakın :S bunlardan 2 si eski öğretmenimdi zaten )

439 Mesaj
30 Ağustos 2010; 19:29:55 

quote:

Orijinalden alıntı: ExSeLaNs35

quote:

Orijinalden alıntı: uzil

quote:

sağ üst köşeden;

Düzeldi valla ya sağolasın 5 beklemede istek varmış ( Çok saçma değil mi ya 5 kişi için yapılan şeye bakın :S bunlardan 2 si eski öğretmenimdi zaten )

hocam dedıgınızı yaptım ama bende bı degısme olmadı arkadaslar napacam ben ya kımseyı eklıyemıyorum böle bı sacmalıkmı olur ya

607 Mesaj
31 Ağustos 2010; 5:21:52 

Bende temizledim beklemede olanları, henüz düzelmedi. Çok saçma ya kaç senelik arkadaşımı buldum ekleyemiyorum.

İntel Q9550 Core 2 Quad 2.83 Ghz 1333 Mhz###Gigabyte EP45-UD3LR 1366###A-Data Ram DDR2 1066 4 GB Overclock Kit###VTX HD4890 (256BIT) 1GB GDDR5 Dual###Seagate 1TB 7200 Rpm 32MB SATA2 + 120 GB Kingston SSD###Thermaltake VG75021W2E Sopranors 101 500W Psu###Samsung 22X Ide Siyah DVD RW###Logitech S220###Sony HD Ready 32" LCD Tv###Playstation3 60 GB Pal###iPhone 4 16 Gb(5.1.1)

PSN: FBYacan3

48 Mesaj
31 Ağustos 2010; 8:55:59 

bide yorum eklememe engeli var facebook hayran sayflarında biraz fazla yorum yapınca hesabın yorum yazma özeliiğini engelliyorlar...

1842 Mesaj
31 Ağustos 2010; 9:23:33 

Ne var şu facebookta anlamadım.Üye oldum hiç sarmadı ayda bir açıp bakıyorum kimseyi eklemiyorum.Üniversitenin bilgisayar laboratuarında herkes facebook açıyor oksijen gibi olmuş.Siteyi açamasa ölecek sanki.

6852 Mesaj
31 Ağustos 2010; 16:49:00 

bu aralar üyeliği kapatılan var mı durduk yere?

16 Mesaj
31 Ağustos 2010; 17:02:34 

bende denedim ama sorun devam ediyor...

815 Mesaj
31 Ağustos 2010; 21:54:35 

nasıl çözeceğiz bilen yokmu bunun cevabını bıktım artık !

158 Mesaj
1 Eylül 2010; 13:25:54 

quote:

Orijinalden alıntı: YodaTheMaster

bu aralar üyeliği kapatılan var mı durduk yere?

benim kapatılrı sonra ben hemen yeni hesap açtım sonra arkadaşlarımı eklemeye başladım...
ve şuan tanıdığım arkadaşlarda
bile bu hatayı alıyorum ... :S puffff

__DesiqN_Ridvan__
|Konu Dışı|

158 Mesaj
1 Eylül 2010; 13:31:59 

33 Tane beklemede arkadaşlık isteğim varmış
hepsini
kaldırdım düzeldi soğolun arkadaşlar....

__DesiqN_Ridvan__
|Konu Dışı|

158 Mesaj
1 Eylül 2010; 13:35:09 

Başka biri yine ekenmio anlıyacağınız sorun düzelmemş arkadaşlar :S

__DesiqN_Ridvan__
|Konu Dışı|

439 Mesaj
4 Eylül 2010; 22:25:52 

quote:

Orijinalden alıntı: DesiqN

Başka biri yine ekenmio anlıyacağınız sorun düzelmemş arkadaşlar :S

aynen ya sacma sapan bişe oldu facebook

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
6 Eylül 2010; 22:50:12 

540 tane bekleyen arkadaşlık isteğim varmış bir an oha dedim lan noluyoruz

Dipnot: Hepsini kaldırdım fakat sorun devam ediyor hala.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JusT1Turk -- 6 Eylül 2010; 22:51:28 >

1407 Mesaj
7 Eylül 2010; 0:52:16 

quote:

Orijinalden alıntı: JusT1Turk

540 tane bekleyen arkadaşlık isteğim varmış bir an oha dedim lan noluyoruz

Dipnot: Hepsini kaldırdım fakat sorun devam ediyor hala.

Adam popüler beyler dağılabiliriz.

2646 Mesaj
7 Eylül 2010; 1:03:32 

bende de aynı sorun vardı. şimdi geçti ama.

2760 Mesaj
7 Eylül 2010; 23:54:06 

1 aydır ekleyemiyorum bende tek yatıgım tanıdıkları eklemek işin ilginci kızlar eklenmiyor erkekler ekleniyor :s face harbiden saçmaladı

"BenÇokAyrılıklarYaşadımOYüzdenBitişikYazdımHerşeyi"

1634 Mesaj
8 Eylül 2010; 4:55:14 

15 gündür kimseyi ekleyemiyorum nedir bu saçmalık var mı bi yolu

HTC Wildfire S,Logitech Z2300 Speakers,Creative ep630 Black,Logitech x230,Logitech x540,Creative Audigy value 7.1,Creative Sound Blaster 5.1,JBL 1000 watt,Samsung Preston,BENQT2200HDA LCD,Fujifilm A235,Creative A300

194 Mesaj
11 Eylül 2010; 23:19:47 

Hocam Cinsiyetinizi Değiştirin Bayan Olarak İşaretleyin Sorun ortadan Kalkıyor

91 Mesaj
11 Eylül 2010; 23:53:40 

Tamam'a tıkladım la resmi görünce.

4465 Mesaj
12 Eylül 2010; 0:38:58 

Umarım tamamen kapanır bu sanal kerhane.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

5747 Mesaj
12 Eylül 2010; 1:53:32 

Durmadan birilerini ekliyorsanız normal bu uyarılar.. 2 senedir hiç başıma gelmedi, birini ayda yılda anca ekliyorum çünkü

405 Mesaj
12 Eylül 2010; 10:50:44 

150 arkadaş var yinede kimseyi ekleyemiyorum xS

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

287 Mesaj
14 Eylül 2010; 2:42:02 

bir aydır sorun devam ediyor 20 ortak arkadaşım olan kişiyi ekleyemiyorum yaa ne saçma şey

2550 Mesaj
14 Eylül 2010; 9:13:35 

beklemede olan arkdas sayısı 0 lakın ekleyemıyorum anlamadım gitti

Her maskenin altında karanlık bir yolcu vardır
Kimisi için Ete Duyulan açlık
Kimisi için Güce duyulan açlık
Kimisi içinse Kana duyulan açlıktır karanlık yolcu,
Bazısı cesurca kabullenir onu dizginler
Bazısı Görmezden gelir fakat günden güne esiri olur.
Bazısı ıse artık odur ! onun kendisi olmuştur.

1139 Mesaj
16 Eylül 2010; 18:26:00 

Evet millet bende de aynı sorun var. Orda 15 günlük süre verilmiş ama 1 aydır kimseyi ekleyemiyorum. Nasıl düzelecek bu durum, bir çözümü yok mu acaba

Aşk biter,
Yenisi gelir eskisinden beter..

1066 Mesaj
16 Eylül 2010; 18:58:19 

bendede vardı kendi kendine geçti. fazla arkadaş eklemeyin

4070 Mesaj
21 Eylül 2010; 18:29:15 

Durum hala aynı

16 Mesaj
21 Eylül 2010; 22:04:53 

cinsiyet durumunuzu kadın yaptınızmı sorun kalmaz eklerken ama bunu gece 12den sonra yapın

34 Mesaj
21 Eylül 2010; 23:17:08 

Offf yaaa offf sırf bu yüzden Susan Coffey'i ekleyemiyorum!..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

381 Mesaj
24 Eylül 2010; 16:32:33 

yok yok hala aynı duzelmıyo

mrt

1066 Mesaj
24 Eylül 2010; 16:49:22 

quote:

Orijinalden alıntı: niang21

cinsiyet durumunuzu kadın yaptınızmı sorun kalmaz eklerken ama bunu gece 12den sonra yapın

cinsiyet değiştirdi diye gösteriyo dimi orda haha

812 Mesaj
24 Eylül 2010; 17:28:46 

eger hata verıyor sureklı ekleyemıyorsanız..Sureklı arkadas eklemeye tıklayan..5 6 defa sonucunda oluyor ıstek gonderme..Sureklı deneyın bır kac kez hızlı hızlı tıklayın arkadas eklemeye

ınca 22 '' monitor --- sapphire 2gb oc 7850 ----amd phenom x3 710 2.6--- maxtor 500gb 32mb hdd 7200rpm-- mushkin extreme performance 2x2gb 1066mhz cl5 ram --- --anakart gigabayt ma770 ud3 ---500 watt coler master psu----NZXT Tempest full tower kasa.

1170 Mesaj
24 Eylül 2010; 17:32:52 

quote:

sağ üst köşeden;

arkadaşlar ben bu bölüme giriyorum da onay bekleyen arkadaşlar seçeneği veya öyle bir bölüm yok nasıl öğrenicem acaba onay bekleyenleri ?

Izmir University Of Economics - Logistic Management

4070 Mesaj
24 Eylül 2010; 17:39:20 

Bende de durum hala aynı. Onay bekleyen arkadaş filan yok. Başkalarına da arkadaşlık göndermiyoruz bu aralar.

763 Mesaj
25 Eylül 2010; 0:57:00 

şu dakika itibariyle bende de aynı durum var. öyle çok arkadaş ekleyen biriside değilim, çok arkadaşımda yok facebookta..

1170 Mesaj
27 Eylül 2010; 15:39:10 

arkadaşlar sorun hala düzelmedi çıldıracam ekleyemiyorum kimseyi yahu :S

Izmir University Of Economics - Logistic Management

1634 Mesaj
28 Eylül 2010; 11:31:15 

facemi dondurdum rahat ettim

HTC Wildfire S,Logitech Z2300 Speakers,Creative ep630 Black,Logitech x230,Logitech x540,Creative Audigy value 7.1,Creative Sound Blaster 5.1,JBL 1000 watt,Samsung Preston,BENQT2200HDA LCD,Fujifilm A235,Creative A300

7847 Mesaj
28 Eylül 2010; 12:04:37 

Bu abazan gençleri biraz dizgine getirmek için uygulanan bir yöntem. Her bulduğunuz kızı eklemeyin diye.

Hp G62-B01ET
Logitech Anywhere Mx
Samsung Galaxy Young S6310

79 Mesaj
28 Eylül 2010; 14:27:18 

Sitenın kendısı saçma beyler

Alexada facebook google geçmiş nasıl olur bu hayret vallaha artık mılet tarayıcıdan anasayfasını facebooka ayarlamıs .

1996 sezonu bittiğinde Fb 13 Gs 10 ve Bjk 9 şampiyonluğa sahipti.2013 sezonu bittiğinde ise Fb 18 Gs 19 ve Bjk 13 şampiyonluğa sahip oldu. 17 senede Gs 9 Fb 5 Bjk 2 Bursa 1 Şampiypnluk elde etti. 3 Şampiyonluk geriden gelip 1 fark atan ve bunu 17 senede yapan bir takım. Fatih Terim...