- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Tm'den girilebilecek üniversite ve bölüm önerisi.
24 Cevap11428 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1109 Mesaj
16 Ağustos 2010; 22:44:42 

Arkadaşlar sözeldim aslında. İletişim düşünüyordum fakat son dakika golü atarak eşit ağırlığa geçtim. Sözel de çözebilirim lys'de yani. Eşit Ağırlık'dan bana hangi bölümleri önerirsiniz?

"bak kardeşim ben şurayı kazandım harika tavsiye ederim."
"bi yakınım şurayı kazandı çok memnun."
"şuranın geleceği var."

Bu tarz öneriler bekliyorum sizlerden. Lütfen abuk subuk şeyler yazmayın sizin önerilerinize bağlı olarak yolumu çizeceğim. Bir sene benim için çok önemli.

Seni özlediğimi düşündükçe, gücünü yitirmiş bir derebeyi gibi yalnız hissediyorum kendimi, sessizleşiyorum. Oysa konuşmayı nasıl da sevdiğimi bilirsin. Gece, en güzel uyku şarkılarını söylerken bile, susamazdım. Bilsen biraz sese nasıl da ihtiyacım var. Sadece biraz ses. Taşıyamıyorum bu yalnızlığı, oysa nasıl da çoğul yaşıyordum seninle her şeyi. Şimdi çıkıp gelsen, "işte buradayım" desen; kendimi iyi hissetmem için sadece gülümsemen bile yeter. Yalnız ruhların kalıplarına sıkışmış sözler yazmak istemiyorum. Yedi cehennem, sekiz cennet olduğunu biliyorum. Bu yüzden, sırf bu yüzden seni bekliyorum. Yoruldum artık. Sözlerimi ayıklayıp, onlarla çoğalmak istiyorum. Gel artık, yalnızlığı sevmiyorum.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
16 Ağustos 2010; 22:50:25 

bak kardeşim hukuk yaz
bi yakınım hukuk kazandı çok mutlu
hukugun geleceği hep var

1942 Mesaj
16 Ağustos 2010; 22:52:01 

quote:

Orijinalden alıntı: PIXEL

bak kardeşim hukuk yaz
bi yakınım hukuk kazandı çok mutlu
hukugun geleceği hep var

Aynen ben de hukuk istiyorum seneye için

823 Mesaj
16 Ağustos 2010; 22:53:58 

işletme-iktisat yazma.Ortalık bunlardan kaynıyor

Türkler öldürülebilir, lakin mağlup edilemezler. Napoléon Bonaparte

1109 Mesaj
16 Ağustos 2010; 23:19:31 

@darkrhapsody

haklısın ailemde istemiyor. iş bulamazsın diyorlar. erkek olmak çok zor. seçim yapmak şuan çok zor. dayım iktisat okudu. bi şirketin muhasebesiyle uğraşıyor 11 senedir. tabi o eskidendi artık lokalizasyon var herkes kendi mesleğinde uzmanlaşıyor.

@PIXEL

güzel bir okula girmek gerekiyor hukuk için. Çok zor olduğunu düşünüyorum. İlk hedefim orası tabiki fakat ek bölüm önerileri bekliyorum. Hukuk bölümü seçilmişleri alıyor en nihayetinde ilk 1000'e 6000'e girenler kazanıyor.

Seni özlediğimi düşündükçe, gücünü yitirmiş bir derebeyi gibi yalnız hissediyorum kendimi, sessizleşiyorum. Oysa konuşmayı nasıl da sevdiğimi bilirsin. Gece, en güzel uyku şarkılarını söylerken bile, susamazdım. Bilsen biraz sese nasıl da ihtiyacım var. Sadece biraz ses. Taşıyamıyorum bu yalnızlığı, oysa nasıl da çoğul yaşıyordum seninle her şeyi. Şimdi çıkıp gelsen, "işte buradayım" desen; kendimi iyi hissetmem için sadece gülümsemen bile yeter. Yalnız ruhların kalıplarına sıkışmış sözler yazmak istemiyorum. Yedi cehennem, sekiz cennet olduğunu biliyorum. Bu yüzden, sırf bu yüzden seni bekliyorum. Yoruldum artık. Sözlerimi ayıklayıp, onlarla çoğalmak istiyorum. Gel artık, yalnızlığı sevmiyorum.

Uzaklaştırılmış
17 Ağustos 2010; 0:05:08 

quote:

Orijinalden alıntı: Meaningléss

@darkrhapsody

haklısın ailemde istemiyor. iş bulamazsın diyorlar. erkek olmak çok zor. seçim yapmak şuan çok zor. dayım iktisat okudu. bi şirketin muhasebesiyle uğraşıyor 11 senedir. tabi o eskidendi artık lokalizasyon var herkes kendi mesleğinde uzmanlaşıyor.

@PIXEL

güzel bir okula girmek gerekiyor hukuk için. Çok zor olduğunu düşünüyorum. İlk hedefim orası tabiki fakat ek bölüm önerileri bekliyorum. Hukuk bölümü seçilmişleri alıyor en nihayetinde ilk 1000'e 6000'e girenler kazanıyor.

tm için ilk 3 bölüm

hukuk
psikoloji
pdr

ama bunlar dışında

siyaset ve kamu
işletme
maliye
uluslararası ilşk.
siyaset ve uluslarar.
.
.....
genelde böyle gidio bölümler eger ben hukuk okuyamam diosan siyaset ve kamu , maliye, işletme klasik bölümlerdir

1109 Mesaj
17 Ağustos 2010; 16:06:58 

quote:

Orijinalden alıntı: PIXEL

tm için ilk 3 bölüm

hukuk
psikoloji
pdr

ama bunlar dışında

siyaset ve kamu
işletme
maliye
uluslararası ilşk.
siyaset ve uluslarar.
.
.....
genelde böyle gidio bölümler eger ben hukuk okuyamam diosan siyaset ve kamu , maliye, işletme klasik bölümlerdir

Teşekkürler dostum. İşletme düşünmüyorum. Psikoloji ve pdr olabilir aslında. Hukuk zor olur diye düşünüyorum. Yani kazansam seve seve giderim. Uluslar arası ilişkiler'i de tam olarak tanımlayamıyorum. "Ne yapar buradan mezun olan adam?" diye düşünüyorum.

Ekleme: İşletme düşünmüyorum'u açıklıyım bu arada. İşletme'den mezun olup iş bulamayız bu zamanda o kadar çok işletmeci var ki. İktisat da öyle. Bu iki bölüm hele ki açık öğretim dahil olmak üzere onbinlerce kişi aldı diyebilirim bu sene. Gelecek vaadetmeyen bir bölüm bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meaningléss -- 17 Ağustos 2010; 16:09:42 >

126 Mesaj
17 Ağustos 2010; 16:10:52 

bende huhkuk düşünüyorum ama kazanması da var

1109 Mesaj
17 Ağustos 2010; 16:16:37 

quote:

Orijinalden alıntı: by.weger

bende huhkuk düşünüyorum ama kazanması da var

Ölüm hakkaten. Hukuk kazanmayı geçtim, iyi bir okul kazanmak önemli. O da ilk 5000'e 6000'e girebilmek demek.

121 Mesaj
17 Ağustos 2010; 16:18:50 

[font="Times New Roman"]YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ

Dokuz Eylül Üniversitesi - İşletme™ 2016

121 Mesaj
17 Ağustos 2010; 16:22:47 

gerisi hikaye hatta internette araştırırsan bir söz vardır;
"Sayısalın Bılgisayar Mühendisliği Eşit Ağırlığın Yönetim Bilişim Sistemleri"
diye...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eray-E -- 17 Ağustos 2010; 16:23:36 >

2747 Mesaj
17 Ağustos 2010; 16:23:06 

İktisat düşünüyordum sonra vazgeçtim. Kafama z*çıyım fenden tmye geçtim

1109 Mesaj
17 Ağustos 2010; 16:24:17 

quote:

Orijinalden alıntı: Eray-E

[font="Times New Roman"]YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ

ne oluyor tam olarak?

2747 Mesaj
17 Ağustos 2010; 16:32:42 

quote:

ne oluyor tam olarak?

Bölüme baktımta çok az sayıda üniversitede eğitimi mevcut. Genelde özel üniversitelerde var bu bölüm Özeller 290la alıyor boğaziçi 537

121 Mesaj
17 Ağustos 2010; 16:35:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Mjollnir

Bölüme baktımta çok az sayıda üniversitede eğitimi mevcut. Genelde özel üniversitelerde var bu bölüm Özeller 290la alıyor boğaziçi 537

Boğaz içi bu sene 487'yle aldı yanlış bilgilendirme yapmaylım.

1109 Mesaj
17 Ağustos 2010; 16:36:53 

quote:

Orijinalden alıntı: Eray-E

Boğaz içi bu sene 487'yle aldı yanlış bilgilendirme yapmaylım.

Eray aklıma yattı bu bölüm fakat Boğaziçine girebilmek gerekiyor. Çünkü özel bir üniversitede okumak ölümdür. Para dayanmaz. Burslu okursan, derslerden bezdirir bırakırlar seni. Burs'un yanar.

121 Mesaj
17 Ağustos 2010; 16:38:24 

quote:

ne oluyor tam olarak?

BARTIN-BAŞKENT-BEYKENT-BOĞAZİÇİ-CUMHURİYET-IŞIK-KADİR HAS-MEHMET AKİF-YEDİTEPE

Not. en düşük olanı özellerden hariç Sivas(İ.Ö) tuuturabilirsin en iyisi boğaziçi ama eyer olmassa özellerin tam bursluları gayet iyi özellikle başkent ve yeditepe çok iyi durumdalar ama eyer özel istemiyorsan YGS-6'dan alan Mehmet Akif'İ öneriyorum.Bende bu sene giricem mutlaka yönetim bilişim yazıcam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eray-E -- 17 Ağustos 2010; 16:41:57 >

121 Mesaj
17 Ağustos 2010; 16:44:57 

quote:

Eray aklıma yattı bu bölüm fakat Boğaziçine girebilmek gerekiyor. Çünkü özel bir üniversitede okumak ölümdür. Para dayanmaz. Burslu okursan, derslerden bezdirir bırakırlar seni. Burs'un yanar.

Bursların galiba 8 yada 9 yıl felan sürüyor o zamana kadarda herkes bitirir heralde
Ayrıca özellerden de Kadir Has'ı kimse tavsiye etmiyor diplomasını işverenler yetersiz buluyormuş...

2747 Mesaj
17 Ağustos 2010; 16:48:43 

Boğaziçi olursa gidilir yoksa gidilmez diye düşünüyorum. Burdurda bartında napıcan abi

121 Mesaj
17 Ağustos 2010; 16:53:27 

quote:

Orijinalden alıntı: Mjollnir

Boğaziçi olursa gidilir yoksa gidilmez diye düşünüyorum. Burdurda bartında napıcan abi

Yeditepe-Başkent boşuna mı duruyor?
Tabi gönül ister Boğaziçi ama her yiğidin harcı da değil

Yöentim Bilişim Sistemleri hakkında her türlü soruları cevaplayabilirim

Uzaklaştırılmış
17 Ağustos 2010; 16:59:11 

quote:

Orijinalden alıntı: darkrhapsody

işletme-iktisat yazma.Ortalık bunlardan kaynıyor

Sen Türkiye nin en iyi işletme fakültelerinden birine gir(sabancı,koç,boğaziçi,bilkent,TOBB,bahçeşehir)eğer bunlardan birine girersen ingilizcen ana dilin seviyesinde olur.
Ayrıca işletme okumak kolay olduğu için boş zamanın bol olur.
Bir de Almanca kursuna yazılıp almanca öğrenirsin.
Biraz da kendini sosyal açıdan geliştirirsen bak bakalım o zaman ne kadar kolay iş buluyorsun.İşyerleri seni değil,sen işyerlerini seçersin.
Ayrıca hukuk okursan hayatın boyunca alabileceğin en yüksek maaş(eğer özel şirketlerde hukuk danışmanı falan değilsen)7000 lirayı geçmez.
Ama benim dediklerimi hayatına uygularsan sen işe başladıktan 5 sene sonra alacağın maaş 4500 liranın altına inmez.
Doğru ortalık mezunu kaynıyor ama iyi işletmeci de çok az var.
Hukuk'un sadece ismine kapılma.
Tabi yukarıda saydığım üniversitelerin işletme bölümlerini kazanmaj hukuk kazanmak daha zor
Sana başarılar dilerim.
Umarım seçimlerinde pişamn olmazsın...

121 Mesaj
18 Ağustos 2010; 16:46:43 

up

2579 Mesaj
18 Ağustos 2010; 16:51:16 

Psikoloji.Ben araştırdım sordum soruşturdum.Şu aralar en iyi seçimlerden biri bu

622 Mesaj
18 Ağustos 2010; 17:16:24 

işletmeyi küçümseme. odtü işletme'ye giriyorum bu sene. almanca öğrenmek için dondurup bir program dahilinde almanyaya gidiyorum, seneye de ingilizce hazırlık var odtüde. ve dersler 4 yıl ingilizce. sence işletme okumak küçümsenecek bi durum mu şu vaziyette.

tabi ki anadoludaki üniversitelerde işletme oku işsiz kal demiyorum. ama yukarda bi arkadaş saymış(gerçi o sadece özelleri saymış, devlette boğaziçi odtü galatasaray işletme mezunları işsiz kalmaz) bu okullardan mezun olursan, dil bilirsen ve vizyonun da genişse elbette işsiz kalmayacaksın.

1466 Mesaj
18 Ağustos 2010; 17:19:30 

Lojistik öneririm.
Bende seneye lojistik bölümünü kazanmayı planlıyorum.

**Banshee**Shameless**Arrow**The Walking Dead**Black Sails**Revolution**
En Beğenilmeyen Yorumlar
Yoruma Git işletme-iktisat yazma.Ortalık bunlardan kaynıyor International - 16 Ağustos 2010; 22:53:58 -1
Yoruma Git Ölüm hakkaten. Hukuk kazanmayı geçtim, iyi bir okul kazanmak önemli. O da ilk 5000'e 6000'e girebilmek demek. bc_ - 17 Ağustos 2010; 16:16:37 -1
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Tm'den girilebilecek üniversite ve bölüm önerisi.
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.484