Şimdi Ara

İstanbul Kültür Üniversitesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
2
Favori
16.537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• evet var=)inşaat mühendisliğine %100 burslu girdim...ama şu dikkatimi çekti..saçma sapan üniversiteler ist şehir,yaşar,zirve vs bazı bölümlerde bilginin,kültürün,yeditepenin puanlarını geçmiş..nasıl oluyor yav bu..

bide geçen sene istanbul üni inşaat müh ,kültür burslu inşaat müh ve yıldız ikinci çğretim hemen hemen aynıydı..bu sene puan farkı açılmış biraz..nasıl oluyor yav
  • walla bana %85 burs sağlıolardıda gitmedim bölümüm yok die ama sonradan öğrendim ki bnm bölümüme tekabül bi bölüm warmış.. çok üzüldüm. eğer ek yerleştirmede kontenjan kaldıysa ve aynı bursu sağlarlarsa çok sevinirdm hmen yzardm..
  • bende çok araştırmıştım...her bölümünde bir sürüf prof doçent falan var odtüden,itüden yurt dışı üniversitelerinden...ama sanırım isim her zaman daha çok iş görüyor=)koç sabancı gibi...bide kampüs büyüklüğü bir arada olması vs...kültürün 3 yerleşkesi var birleştirsen olabilir ama ayrı yerlerde kötü duruyor gerçi arka kısmı ççok büyük ama bi sıkıntı var sanırım yapmadıklarına göre=)

bide vakıf ünilerinde bir sürü boş kontenjen kalmış..bilkent,koç,sabancı dolmuş..ama yeditepe,kültür,bnahçeşehirde çok boş kalmış...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkanerasker -- 16 Ağustos 2010; 22:47:37 >
  • Bende Kültür İnşaat'a girdim ögretim kadrosunun çok iyi olduğunu gördüğüm için oraya girdim
  • bnde bilgisyar müh. %50 bursluya girdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkanerasker

evet var=)inşaat mühendisliğine %100 burslu girdim...ama şu dikkatimi çekti..saçma sapan üniversiteler ist şehir,yaşar,zirve vs bazı bölümlerde bilginin,kültürün,yeditepenin puanlarını geçmiş..nasıl oluyor yav bu..

bide geçen sene istanbul üni inşaat müh ,kültür burslu inşaat müh ve yıldız ikinci çğretim hemen hemen aynıydı..bu sene puan farkı açılmış biraz..nasıl oluyor yav

en düşük deilde en yüksek puana bakıldığında genelde kültür yüksek ama sanırım kontenjanları daha fazla olduğu için taban puanları daha düşük..
  • bende turk dili edebiyatı bolümüne yerleştim tam burslu olarak...Bizim bölümün puanı baya yüksek...Ya zaten öğrenci tercih yaparken akademik kadrosuna bakmıyor..yoksa kültürün istanbulda koç,sabanıdan sonra en yuksek puanlı vakıf üniversitesi olması lazım..ama bazı bolümlerde yeditepe de geçmiş kültürü bahçeşehir de..mesela 7tepede 22 oğrenciyi 1 akademiyen duserken kültürde 8e 1 duşuyor.çoğu da prof..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ortakulvar -- 17 Ağustos 2010; 16:09:23 >
  • kampüsünüz hiç yok biliyosunuzdur umarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: They Will Return

kampüsünüz hiç yok biliyosunuzdur umarım

Vakıflardan hangisinin kampüsü var ki? Tercih döneminde tüm okulları gezdim hemen hemen..Koç ve bilmediğim bir SAbancı dışında hiç birinin kampüsü yok. Ha Arel'in varda ne oluyor? Üniversite demek kampüs demek değil bence, İtü'nün de var ama rezil gibi, tozdan çamurdan yeşillikler kaybolmuş. Yıldız Tekniğin hakkını veririm, güzel kampüsleri var fakat o da bu sene taşınıyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chilekesh1903

quote:

Vakıflardan hangisinin kampüsü var ki? Tercih döneminde tüm okulları gezdim hemen hemen..Koç ve bilmediğim bir SAbancı dışında hiç birinin kampüsü yok. Ha Arel'in varda ne oluyor? Üniversite demek kampüs demek değil bence, İtü'nün de var ama rezil gibi, tozdan çamurdan yeşillikler kaybolmuş. Yıldız Tekniğin hakkını veririm, güzel kampüsleri var fakat o da bu sene taşınıyormuş.

Kampsü kavramı aslında doğru..Ayrı ayrı binalar yerine tek bi yerde toplanması öğrenciyi daha çok çekiyor...Ben Bahçeşehirde okuyorum...Almanya'da Erasmus yaptım...Orada Freie Universitat Berlin diye bir üniversite var..Dünyanın en iyi 80 üniversitesi arasında..Bizim üniversitenin kampüsü vakıfların en küçüğü..Ama yemin ediyorum belki bizim ki kadar vardır, yada yoktur..Ama türkiyede bu kavram önemli arkadaş haklı...

Kültüre gelince..Akademik kadrosu vakıf üniversitelerinin abartmıyorum %90ından iyidir...Çok donanımlı hocaları var..Ama gel gelelim ki Koç, Sabancı, Bilkent gibi üniversitelerin adı var..Buda başarıları öğrencileri çekiyor..Bizim üniversiteninde süper akademk kadrosu var,ama bir koç sabancı kadar öğrenci çekemiyor...Ama zamanla aşılır diye düşünüyorum..Kültürn ve Bahçeşehirn bu kampüslere sıkıcağını sanmıyorum..Bizim yine 2 kampüsümüz var.Kültürn 3 =)ve toplam alan bakımndan heralde bizimkinin 2 katı=))

• Kültür Üni bana %85 oranında burs vericekti fakat gitmedim.Şimdi ek yerleştirmede de aynı şey geçerli olurmu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Echo91

Kültür Üni bana %85 oranında burs vericekti fakat gitmedim.Şimdi ek yerleştirmede de aynı şey geçerli olurmu?

Bende yorum yapmadan önce arkadaşın sorusunu gördüm..valla benim şahsen o konu hakkında bir bilgim yok...Ama ek yerleştirmede burs olur mu olmazmı bilmiyorum..genelde %50 %100 ler falan full dolar..ama sen bi üniye falan sor...

Kültür gerçekten çok iyi bir üniversitedir..Zaten mimarlık,inşaat müh,hukuk,moleküler biyoloji gibi bölümleri çok çok çok iyidir..Eğer ki kent üniversitesi değil de kampüs üniversitesi konumuna gelirlerse bu onlara daha kaliteli öğrenciler kazandıracağını düşünüyorum..Çünkü öğrenci kampüse önem veriyor..Tamam akademik kadron çok iyi ama kampüste önemli..Gerçi 3 yerleşken var ama bir bütün halinde olsa daha iyi olur.. ataköy kampüsünün arkasında çok büyük bir alan olduğunu biliyrum..bence oraya bişiler olur..yoksa o binaya o kadar para bayılmazlardı...Benimde bi akrabam kazanmış..ama o paralı okucak..mimarlık bölümünü..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intelligentboy -- 17 Ağustos 2010; 23:42:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ortakulvar

bende turk dili edebiyatı bolümüne yerleştim tam burslu olarak...Bizim bölümün puanı baya yüksek...Ya zaten öğrenci tercih yaparken akademik kadrosuna bakmıyor..yoksa kültürün istanbulda koç,sabanıdan sonra en yuksek puanlı vakıf üniversitesi olması lazım..ama bazı bolümlerde yeditepe de geçmiş kültürü bahçeşehir de..mesela 7tepede 22 oğrenciyi 1 akademiyen duserken kültürde 8e 1 duşuyor.çoğu da prof..

Ben de Edebiyata tam burslu yerlerştim,sanırım sınıf arkadaşı olacağız:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GüLHaN! -- 19 Ağustos 2010; 6:09:48 >
  • İletişim sanatları...
  • quote:

quote:

Fatihin Var

• quote:

Orijinalden alıntı: AhmedKaymakcı

quote:

quote:

Fatihin Var

Ben istanbulun merkezinde oturuyorum, Fatih Üniversitesi bana yaklaşık 2 saat uzakta.

Sırf kampüsü var diye tercih edilecek bir üniversite değil Fatih Üniversitesi. Ki iş yaşamında bir patron seni işe alırken kafa yapısına göre iki kez düşünebilir, bu bakımdan Fatih Üniversitenede puanım yetiyordu, hemde senin girdiğin Endüstri Mühendisliği(İngilizce) ama girmek istemedim.

• arkadaşlar ben psikoloji bölümünü seçmek istiyorum..hocalar nasıl ortam nasıl bana yardımcı olcak birileri var mııı
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmhrmvt

arkadaşlar ben psikoloji bölümünü seçmek istiyorum..hocalar nasıl ortam nasıl bana yardımcı olcak birileri var mııı

Şuan orda Psikolojı okuyorum ne oldu geldın mı :=
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.