Şimdi Ara

acıl yardım bunaldım artık bir klima almak istiyorum...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
3.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • öncelikle bana tavsiyede bulunanlar için teşekür ederim.öncelikle odamın özelliklerini söylemek istiyorum.odam 25 m2 sabah güneş odamda doguyor sankı aksamda odamda batıyor,bu itibarla evde bunalıyoruz.sıfır ev,tek katlı,odam cıft cam ozellıkli pencere, üstü dam (dırek sıcagı çekiyor).18000 btu benim işimi görür mü? sadece sogutmada kullanacam.elektrik sarfiyatı az olan,günde rahat 10 saat çalıştırabilirim 2000 2250 tl arası, klimayı bir kere almak istiyorum bulundugum yer hatay.

mitsubishi heavy popüler inverter serisinde srk 50 zjp-s 18000 btu peşin fiyatına ( kart 2.133 tl / 12 ) bu nasıl sizce filtre sisteminin yeterli olmadıgı, özellikleri, eer, cop degerleri yeterli mi

mitsubishi heavy inverter srk-zj bu nasıl

turkuaz gold inverter (1.360 tl)

bir haftadan beri nette yorumları okumaya çalışıyorum kafam cok kariştı bana bu konuda yardımcı olabilecek üyelerden tavsiye bekliyorum. teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi minsevi -- 18 Ağustos 2010; 10:14:41 >

• Mitsubishi'de filtre konusunu bilmiyorum ama alternatif olarak Alarko Carrier Xpower Gold'a bakabilirsiniz. Gürültü, fiyat ve tüketim değerleri biirbiirlerine çok yakın. Filtre konusunda da iyi görünüyor.

http://www.alarko-carrier.com.tr/AC_Urunler.asp?ID=ACU&UrunKodu=52
  • tavsiyeniz ıçın teşekkür ederim..
  • evet en sonunda bır klima aldım... ömürlük oldugunu düşünüyorum bunu aldıgım ıçin de soba ve kömür almaktan da vaz gectim...
    DAIKIN FTXS42G MODELİ 17000 BTU EER:3.44 COP: 3.67 FİYAT PAHALI MI BİLMİYORUM AMA 2500 / 8 TL

2500

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi minsevi -- 20 Ağustos 2010; 11:24:25 >
  • klimamı aldım aradan 4-5 ay gecti.gayette güzel, sessiz, herşeyden önce ekonomik ve mutlu son : içim huzur dolu.hiç te pişman değilim.iyiki daikin almışım...

fatura bilgilerim
    aralık 2010: 347 kwh gelen tutar : 94.5 tl klıma ayarı 30 da idi faturada uyarı geldi klıma ayarını 24 de tut diye bende uyuyorum.
    ocak 2011: 537 kwh gelen tutar: 146 tl bu ay fazla misafirim geldi fazladan 2 adet ufo çalıştırdım salonda
    şubat 2011: 333 kwh gelen tutar: 90.5 tl

Artık gelecek fatura tutarını bılıorum 100 tl'yi geçmiyor. buda beni hayli sevindiriyor...şunu da ifade edeyim ki klıma olmadan kı faturalarım 50-60 arası geliyordu.

Gelelim kullanım saatlerine ort.saat: 07:00' de acıyorum aksam da 23:00 de kapatıyorum.bu arada bazen arallıksız calısıyor bazen de ara ara kapatıyorum. ama genellikle bu saatler arasında sürekli çalışıyor...llk açılışta 30 dk en hızlı derecede daha sonra gece modunda sürekli 25 derecede çalıştırıyorum...

filtresini 15 günde bir kez deterjanlı ılık suda 15-20 dk bekletiyorum, daha sonra tazyikli su ile temizliyorum ve daha sora kuruması için de güneşe bırakıyorum kuruyor.Daha sonra yerine monte ediyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi minsevi -- 13 Mart 2011; 20:22:48 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.