- x
Telefon Hattında Parazit ve İnternette Kopma
9 Cevap1639 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
15 Ağustos 2010; 18:39:27 

Şimdiye kadar bir sorunum yoktu telefonla. Birden bire inanılmaz cızırtı yapmaya başladı. Bu cızırtı ile de ADSL hattımda kopmalar meydana gelmeye başladı. İlk iş kabloların bağlantı yerlerini kesip sıkıca bağlayıp bantladım, ama sorun düzelmedi. Splitter'ı değiştirdim yine sorun düzelmedi. Ayrıca splitter bağlantım doğru olduğu halde telefon çalınca veya arama yapınca internet kopuyor. Yardım ederseniz sevinirim. Telefonum Panasonic marka telsiz telefon.

1349 Mesaj
15 Ağustos 2010; 19:06:27 

splitteri nasıl kullanıyorsun..

şöyle kullanırsan internetteki kopmalardan vs kurtulabilirsin db değerlerin vs de artar

anahattı 2 ye böl birini telefona birini modeme

telefona gelen kabloyu splittere bağla daha sonra telefona bağla..

modeme gelen kabloyuda direk olarak modeme bağla..

sonuç olarak splitter sadece telefonu etklieyecek. telefon vs çaldığında netin kesilmeyecek..

Uzaklaştırılmış
15 Ağustos 2010; 19:11:09 

Daha önce dediğin şekildeydi. Ben acaba 2'ye bölünmüş olduğu için mi parazit yapıor dedim, tek hatta düşürdüm. O zamanlar Splitter'a 2 kablo takılıyordu, hattan gelen kablo splitter'ın line girişine, phone çıkışından da telefona. Diğer kablo direk modeme bağlanıyordu. Ama o zaman da parazit vardı ve kopmalar devam ediyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sisilli -- 15 Ağustos 2010; 19:13:43 >

1349 Mesaj
15 Ağustos 2010; 19:13:13 

parazitin sebebi açık kablo vs olabilir. oturduğun yerde genel bir sorun yoksa ev hatlarına bak soyulmuş kablo vs varsa bu yüzden sorun oluyor olabilir.. yada şase diyeceğim ama şase olsa çevir sesi hiç olmaz :)

Uzaklaştırılmış
15 Ağustos 2010; 19:14:51 

Enteresan işte, 2 yerde bağlantı vardı, onları söktüm yeni kablo soydum sıkıca bağlayıp bantladım yine sorun geçmedi. Anlamadım bir türlü sorunun kaynağını. İnternet de kopuyor işin kötüsü.

116 Mesaj
15 Ağustos 2010; 19:58:42 

hocam eğer aynı hattan 2 kablo varsa birisini telefona diğerini modeme takıyorsan cızırtı olur ve de biri aradığında net gider. yapman gereken 2 tane splitter kullan, telefon için olanı direk phone kısmına modem için olanı da modem kısmına tak. 2 tane ayrı splitter kullan

3602 Mesaj
15 Ağustos 2010; 21:05:43 

Telekom'dan hattın için ölçüm yapmalarını iste, gelen teknisyenle birlikte kablolarını kontrol et, kendi imkanların ile bu sorunu çözmen zor olur...

Kimseye beğendiremedik, imza falan yok...

105 Mesaj
16 Ağustos 2010; 0:22:32 

quote:

Orijinalden alıntı: e-rose

Telekom'dan hattın için ölçüm yapmalarını iste, gelen teknisyenle birlikte kablolarını kontrol et, kendi imkanların ile bu sorunu çözmen zor olur...

En iyisi telekomla görüşmek

Uzaklaştırılmış
16 Ağustos 2010; 17:05:39 

Türk Telekom'a internetten telefon arızası bıraktım, yaklaşık 1 saat sonra dışarıya çıkarken aşağıda telefon kutusuyla uğraşan bi adam vardı, söyledim arıza kaydını benim verdiğimi, şimdi git bak düzelmiş olması lazım dedi, çıktım baktım düzelmişti. İnternette de kopma yok şimdilik.

https://ett.turktelekom...do?method=bildirimGiris

Telefonla ilgili arızalarınızı buradan verebilirsiniz.

3602 Mesaj
16 Ağustos 2010; 17:51:34 

quote:

Orijinalden alıntı: Sisilli

Türk Telekom'a internetten telefon arızası bıraktım, yaklaşık 1 saat sonra dışarıya çıkarken aşağıda telefon kutusuyla uğraşan bi adam vardı, söyledim arıza kaydını benim verdiğimi, şimdi git bak düzelmiş olması lazım dedi, çıktım baktım düzelmişti. İnternette de kopma yok şimdilik.

https://ett.turktelekom...do?method=bildirimGiris

Telefonla ilgili arızalarınızı buradan verebilirsiniz.

Geçmiş olsun.

Kimseye beğendiremedik, imza falan yok...
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » Telefon Hattında Parazit ve İnternette Kopma
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.174