Düzgün şut nasıl çekilir ?
18 Cevap15982 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

467 Mesaj
15 Ağustos 2010; 15:58:49 

Düzgünden kastım şut çektiğinizde top biraz yükselir sonra alçalır ama hızlı bir şekilde gider. Bu nasıl oluyor? Tekniği nedir ? Çektiğim şutlar ya sağa sola ya da dağlara tepelere gidiyor.

Ayrıca futbol bölümünde takımla şunla bunla değilde böyle teknik, taktik konusununda olması gerekmiyor mu ?

946 Mesaj
15 Ağustos 2010; 16:57:34 

Sağla vuracaksan sol ayağını yere ne kadar sağlam kontröllü basarsan şutun öyle sert gider. Şutta kullandığın kadar kullanmadığın ayağının da rolü var :)

RQ7
Trivela & Rabona
Ricardo Andrade Quaresma Bernardo
| Sporting Lizbon | ~ | FC Barcelona | ~ | FC Porto | ~ | F.C. Internazionale Milano | ~ | Chelsea | ~ |Beşiktaş|

Senden başka hiçbir aşk heycanlandırmıyor beni, seveceğim Beşiktaş'ım her saniyemde seni ♥

467 Mesaj
15 Ağustos 2010; 17:15:42 

Peki çektiğimiz topun dağlara taşlara gitmemesi olayını nasıl yapacağız ?

2847 Mesaj
15 Ağustos 2010; 17:20:28 

quote:

Orijinalden alıntı: tryceraton

Peki çektiğimiz topun dağlara taşlara gitmemesi olayını nasıl yapacağız ?

Dibine girmemeye çalış. Okul takımındayken hocam kafayı yerdi, şutlarım hep aşırtma gibi gidiyordu

1402 Mesaj
15 Ağustos 2010; 17:21:02 

1. kalçadan salla
2. ayağının tam üstü ile değil ayağının iç ve üstünün tam ara noktası ile vurmalısın topa!
3. falso için ayağının ya içini yada dışını kullan.

yanlız bu böyle anlatmakla olmaz biraz da kabiliyet olacak :)

''Biz GALATASARAYIZ''
Since 1905

PSN : greyhound1984 - (FIFA12 & COD : MW3)

467 Mesaj
15 Ağustos 2010; 17:27:37 

Yapılması gerekeni yapalım da varsın yetenek olmasın

186 Mesaj
15 Ağustos 2010; 17:53:12 

Sabriyidemi hiç izlemedin?

ADALETİN BİTTİĞİ YERDE ANARŞİ BAŞLAR...!!!

2283 Mesaj
15 Ağustos 2010; 17:56:44 

Kalçadan alıcaksın gücü, bacağını kırmadan vuracaksın sert vurmak istiyorsan. Ayağının baş parmağının yan tarafı ile topa vurursan daha düzgün gider. Yani ayağının içiyle üstünün ortası.

Arrow | Revolution | Game Of Thrones | Sherlock | Blue Mountain State | 1K1M
Apple Iphone 5S | Sony Playstation 4 | Sony Vaio PCG-7182M

6175 Mesaj
15 Ağustos 2010; 17:57:28 

Youtube'a Juninho yaz ve tüm videoları izle

1402 Mesaj
15 Ağustos 2010; 18:01:00 

Sabri'den başlasın önce martı vurmayı öğreneceksin

Juninho Upper Level 3-4 chapter sonra geçer Juninho'ya
quote:

Orijinalden alıntı: _ AWESOME _

Youtube'a Juninho yaz ve tüm videoları izle

''Biz GALATASARAYIZ''
Since 1905

PSN : greyhound1984 - (FIFA12 & COD : MW3)

267 Mesaj
15 Ağustos 2010; 18:21:24 

Topa çok fazla açılmadan ne çok yandan gel nede dümdüz.Ayağını uzattığında kaleye baksın.
Denge ayağını kesinlikle sabitle.
Vücudunu rahat bırak sıkma.
Vurduğun ayağını kilitle.

''Türkün millî hissi, artık ocağında ateşlenmişti. Artık Türk, Cennet'i değil, eski, hakîkî büyük Türk cedlerinin mukaddes miraslarının,son Türk ellerinin müdafaa ve muhafazasını düşünüyordu.''
BAŞKOMUTAN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Eski kullanıcı adı : ZinedineZidane

1195 Mesaj
15 Ağustos 2010; 18:30:23 

şutta önemli olan vurduğun ayak değildir destek aldığın ayakdır.yani vurmadığın ayakdır vuruş şekline gelirsekde bir sürü vuruş şekli vardır. benim en sevdiğim pis burun olarak serseri şutlardırki apdullah ercan zamanında bunu çok iyi yapardı . iyi şut çekmenin olmassa olması kansantrasyondur odaklanmakdır onu sağladınmı kendin bile hayret edersin ben nasıl bu kadar düzgün ve sert şut çekebiliyorum diye.

Arsız, Densiz, İlkesiz, Haddini Bilmez, Bayağı isen, Yanımıza Uğrama!
Küstah, Mürai, Tufeyli, Zevzek, Müptezel, Basmakalıp isen, Kapımızı Çalma!
Palavracı, Korkak, Kalleş, Ahlâksız isen, Eşiğimizi Geçme!
İçtenliksiz, Sevgisiz, Pespaye, Paçoz isen, Evimize Gelme!
Çilehanedir Burası, Hoşgörü Dergâhı Değil!
Ahde Vefa Bilmez, Tövbe Tutmaz isen, Sakın Gelme!
Alev Alatlı Beyaz türkler küstüler

1315 Mesaj
15 Ağustos 2010; 22:32:14 

Bu işler böyle olmaz. Futbol bir yetenek oyunudur. Alırsın topu gider çalışırsın. Maçlarda iyi şut çeken oyuncuları takip et veya videolarını izle. Sende deneyerek öğrenirsin. Eğer olursa yeteneğin vardır yapamıyorsan zorlama.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

Kural dışı yaşamak bir yaşam tarzıdır!

534 Mesaj
16 Ağustos 2010; 2:05:07 

Göğüs önde kafa geride vücudun genelinde fazla sapma olmadan kalenin olduğu yöne doğru belini çevirerek,destek ayağını sağlamlaştırıp kullandığın ayağını topun fazla altına girmeden sert bir şekilde vurursan istediğin gibi gider diye düşünüyorum...

Bütün yakınlarınız
Sizi yanlış tanıdı

Be yâd-i yârî hoşâ katre eşkî
Be sûz-e eşkî hoşâ zindegânî

1315 Mesaj
16 Ağustos 2010; 3:21:18 

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

Kural dışı yaşamak bir yaşam tarzıdır!

6636 Mesaj
16 Ağustos 2010; 10:45:20 

Bende 10 sene öncesine kadar arkadaşlar arasında top oynardım. Ama asla vurduğum şutlar kale üstünden dışarı gitmez di. Şutlarımın Yüzde 90 Kaleyi tutardı. Şutlarım yarısı gol olur yarısını da kalede duran kişi kurtarırdı.

Bu arada minyatür kale maçlar yapardık bana çok sert şut atıyorum diye kızıyorlardı rakipler.

11-12 yaşında olduğum sene (20 sene önce) Yalovaspor' un futbol kursu vardı oraya çalışmalara gidiyordum. Çalışmalarda iki takıma ayrılmış maç oynuyorduk orta alanın ortasına yakın bir noktadan bir şut atmıştım son anda kalede ki arkadaş çıkarmıştı ama baya iyi şuttu. Üstelik de hareket halin de toptu. Bizim takım atak yapıyordu karşı takım topu uzaklaştırdı ve top bana geliyordu. Aslında top bana geliyordu ama ben topu hocamız önüm de durduğu için göremiyordum ve arkadaşlar bana topu al diye bağırdılar. Ama top ortalık da gözükmüyordu. Hoca bir anda önümden çekildi ve topun bana doğru hızlıca geldiğini gördüm ve o andan içim den bir ses topa vur dedi ve vurdum top kalenin sağ tarafında gitti ama son anda kaleci çıkardı.

Ama o yıl ailemle bir yere gittiğim için seçmelere takılamadım ve futbolcu olma fırsatını kaçırdım.

İşin aslı o topu daha erken görüp ona göre vursaydım gol olurdu. Çok sert ve gollük şutlar atarım genel de.

Ama 20 yaşımdan sonra halı saha dahil maç yapmışlığım yok. Şimdi 30 yaşındayım eskisi gibi isabetli şut atabilir miyim hiç bilmiyorum.

İyi şut atmak hem iyi bir çalışma hemde yetenek isteyen bir iş

107 Mesaj
5 Ekim 2012; 13:44:00 

Uzman tv

gereksiz bi insan

1225 Mesaj
5 Ekim 2012; 14:41:15 

Buraya gelsin isterse Ronaldo yorum atsın senin vuruş şekşin yinede değişmez.Haftada en az 3 halı saha yap zamanlar gelişir tekniğin Ben dikine iyi vuramıyorum mesala ayak içi vuruşlarım çok iyi ama Villa tarzı köşeden kapatıyorum

43 Mesaj
20 Ekim 2012; 17:58:49 

yazıyla bu işler olmaz

Hayat Kısa Anı yaşa !
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Spor] » Dünyadan Futbol » Düzgün şut nasıl çekilir ?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.266

DonanımHaber’i Takip Et X
Facebook Gözat
Twitter Gözat