- x
iphone 4 aktivasyon hakkında [yardım]
32 Cevap14237 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

669 Mesaj
15 Ağustos 2010; 1:29:14 

arkadaşlar öncelikle merhaba şöyle bir sorum olacaktı (forumu araştırdım ama tam olarak anlayamadım) ben daha önce hiç iphone sahibi olmadım arkadaşalrmda vardı bende kullandım beğendim gayet şık güzel bir alet

fransandan bir arkadaşım vasıtasıyla iphone 4 getirtiyorum ama forumda şunu gördüm AT&T kart ile aktive etmek,aktivasyon yapmak vs. bu tam olarak ne anlama geliyor bir türlü çözemedim alacağım iphone 4 sim kilitsiz satılıyor bunu pasaport kaydı yaptırınca aktive etmem AT&T kart bulmam şart mı ?

ben iphone 4 ü getirince jb yapmayı düşünüyordum jb için bu işlem gerekli mi ?

şimdiden teşekkür ederim

1548 Mesaj
15 Ağustos 2010; 1:47:48 

fransadan applestoredan aliyorsa aktivasyona gerek yok. onlar simkilitsiz cunku. oprratorden alacaksa mutlaka o operatorun simkarti olmasi gerekir aktivasyon icin. yada universal kart almak gerekir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

305 Mesaj
15 Ağustos 2010; 1:51:23 

simkilit ve aktivasyon farklı şeylerdir..
benim bildiğim kadarıyla fransa dan gelen cihazlar simkilitsiz..(eğer özel bir durum yoksa)
cihaz simkilitsiz olduğu için tüm hatlarla çalışabilir demektir....Yani ülkemizdeki 3 şebeke sağlayıcısından herhangi birinin micro simkartını taktığınızda cihaz itunes e bağlandığında zaten kendini otomatikman aktive eder..
eğer simkilitli olsaydı mesela usa at&t..sadece onun simkartı ile aktive etmek zorunda kalırdınız..tabii versiyon 4.0.1 ve altıysa cydia ve ardından ultrasnow ile unlock edersiniz...
eğer kafanıza takılan başka sorular varsa cevaplayabilirim....
neticede kafanıza cihaz eğer unlock ise takacak birşey yok kesinlikle..
siz microsim temin etmeye bakın....
hayırlı geceler

146 Mesaj
15 Ağustos 2010; 4:54:32 

Merhaba avusturyadan iphone 4 alacam fakat burda simkilitli veriliyor.Tr de kullanmam icin avusturyada ne yapmaliyim ???Yardimci olursaniz sevinirim..

669 Mesaj
15 Ağustos 2010; 17:47:10 

quote:

Orijinalden alıntı: typhoon41

simkilit ve aktivasyon farklı şeylerdir..
benim bildiğim kadarıyla fransa dan gelen cihazlar simkilitsiz..(eğer özel bir durum yoksa)
cihaz simkilitsiz olduğu için tüm hatlarla çalışabilir demektir....Yani ülkemizdeki 3 şebeke sağlayıcısından herhangi birinin micro simkartını taktığınızda cihaz itunes e bağlandığında zaten kendini otomatikman aktive eder..
eğer simkilitli olsaydı mesela usa at&t..sadece onun simkartı ile aktive etmek zorunda kalırdınız..tabii versiyon 4.0.1 ve altıysa cydia ve ardından ultrasnow ile unlock edersiniz...
eğer kafanıza takılan başka sorular varsa cevaplayabilirim....
neticede kafanıza cihaz eğer unlock ise takacak birşey yok kesinlikle..
siz microsim temin etmeye bakın....
hayırlı geceler

çok teşekkür ederim aklımdan geçen tüm sorulara cevap vermişsiniz cihazı apple store dan alacak arkadaşım buraya geldiği zaman tek sorun pasaport kaydı olcak o da basit bir işlem bir de şöyle bir şey duymuştum cihazı hangi operatörden açtırırsam sadece o oparetörde kullanabiliyormuşum diye örneğim turkcell e gittim açtırdım ama aradan 5 ay geçti avea hat almaya karar verdim avea hattımla o cihazı sorunsuz şekilde kullanabilir miyim acaba ? ya da numara taşıma yoluyla ?

son olarak ilk defa alacağım için çok heycanlıyım tahminen 3 hafta sonra cihaz elimde olacak bilmem gereken başka bir şey var mı ?

5033 Mesaj
15 Ağustos 2010; 19:38:24 

quote:

Orijinalden alıntı: berfu61

Merhaba avusturyadan iphone 4 alacam fakat burda simkilitli veriliyor.Tr de kullanmam icin avusturyada ne yapmaliyim ???Yardimci olursaniz sevinirim..

Aldığı oparatör ün sim cardı gerekli yada universal simcard.

çok teşekkür ederim aklımdan geçen tüm sorulara cevap vermişsiniz cihazı apple store dan alacak arkadaşım buraya geldiği zaman tek sorun pasaport kaydı olcak o da basit bir işlem bir de şöyle bir şey duymuştum cihazı hangi operatörden açtırırsam sadece o oparetörde kullanabiliyormuşum diye örneğim turkcell e gittim açtırdım ama aradan 5 ay geçti avea hat almaya karar verdim avea hattımla o cihazı sorunsuz şekilde kullanabilir miyim acaba ? ya da numara taşıma yoluyla ?

son olarak ilk defa alacağım için çok heycanlıyım tahminen 3 hafta sonra cihaz elimde olacak bilmem gereken başka bir şey var mı ?

Passaport kaydını nerede yaptırırsanız yaptırın Telefon Türkiyede kullanılabilir hale gelecektir. Bir Firmanın SimCard ına özel olarak passaport kaydı yapılmaz. Yaptırdığınız andan itibaren Türkiyedeki bütün firmaların simcard ını kullanabilirsiniz.

1 Mesaj
27 Ağustos 2010; 20:56:05 

ben amerikadayim suan ve iphone 4 32gb aldim jelatini bile acmadim daha Turkiyeye donunce satmayi dusunuyorum ama aktivasyonu burda yapmam mi gerek yoksa Turkiyde yapsam olurmu. telefonu ilk actgmda acil arma modunda olacak sanirim Turkiye uzernden itunes a baglanirsam aktivasyon olacagini sanmiyorum bilgisi olan arkadaslar yardimci olabilrmi?

930 Mesaj
27 Ağustos 2010; 20:59:56 

quote:

Orijinalden alıntı: vasfi47

ben amerikadayim suan ve iphone 4 32gb aldim jelatini bile acmadim daha Turkiyeye donunce satmayi dusunuyorum ama aktivasyonu burda yapmam mi gerek yoksa Turkiyde yapsam olurmu. telefonu ilk actgmda acil arma modunda olacak sanirim Turkiye uzernden itunes a baglanirsam aktivasyon olacagini sanmiyorum bilgisi olan arkadaslar yardimci olabilrmi?

Bende şunu merak ediyorum..

Kontratsız alınan cihazların içinden de AT&T kart çıkıyor mu ????

Bir gün kendi şirketim ve kendi markam olacak !!!

116 Mesaj
27 Ağustos 2010; 21:16:30 

quote:

Orijinalden alıntı: Reason

evet çıkıyor,, arkadaşım amerikadan getirdi bana 2 hafta önce kontratsızdı ve içinden kart çıktı,,

psn: payazz

930 Mesaj
27 Ağustos 2010; 21:22:15 

quote:

Orijinalden alıntı: Reason

quote:

evet çıkıyor,, arkadaşım amerikadan getirdi bana 2 hafta önce kontratsızdı ve içinden kart çıktı,,

Çok teşekkürler...

Ben yine de universal sim istemiştim ne olur ne olmaz diye... Boşa gidecek demek ki

Bir gün kendi şirketim ve kendi markam olacak !!!

17 Mesaj
3 Eylül 2010; 22:04:09 

arkadaşlar iphone 4 ü aldım. içinde at&t kart da var ancak aktivasyon olmuyo..acil arama ekranı yok ama telefonu açtığımda aktivasyon için bekleniyor bu biraz zaman alabilir diyor..
acil yardımınızı bekliyorum teşekkürler

2980 Mesaj
3 Eylül 2010; 22:50:27 

quote:

Orijinalden alıntı: guvenc7

arkadaşlar iphone 4 ü aldım. içinde at&t kart da var ancak aktivasyon olmuyo..acil arama ekranı yok ama telefonu açtığımda aktivasyon için bekleniyor bu biraz zaman alabilir diyor..
acil yardımınızı bekliyorum teşekkürler

jb ve unlock yapıp kendi kartınızı takın (turkcell, avea, vodafone) iphone aktifleştirildi diye uyarı verecektir.

1792 Mesaj
3 Eylül 2010; 23:41:15 

bu üniversal kart ve aktivasyon tam olarak nedir? benim iphone 4 bugun elime ulastı. 4.0.2 versiyon ve simkilitli olup olmadıgını nereden anlasılıyor bilmiyorum. nereden simkilitli olup olmadıgını anlayabiliriz. ayrıca bu universal kartı ne amaclı kullanılıyor? aktivasyon ne demek? ben itunesi kurdum telefon menuleri acıldı, apple a kayıt oldum itunes ustunden. universal kart ne ise yarıyo bu arada?

2715 Mesaj
3 Eylül 2010; 23:44:10 

seri numarasından hangi ülkeye ait olduğu anlaşılır.o ülkede simkilitliyse simkilitlidir. amerika dışıysa yüzde 90 simkilitsizdir.

5161 Mesaj
4 Eylül 2010; 3:44:52 

quote:

Orijinalden alıntı: kesifci

dostum suan aynı yolla bende almaya calısıyorum. Arkadasım Texas'ta.. İPHONE SATMIYORLAR..............!!!!!!!!!!!!!!!!!!! hattınız ve kontratınız olması gerekiyor diyorlar.....

Move Starter Pack - Logitech Driving Force GT
Philips 7FF3FPB (7") Dijitral çerçeve /// Toshiba sdp74swe (7") DVD Player
Komple Sistem
HP Compaq NC8430 Laptop
iPhone 5 16gb siyah - 2 adet Element case Hediyeli Gran Turismo 5 - Darksiders - Final Fantasy 13 - SATILIK

3557 Mesaj
4 Eylül 2010; 4:07:00 

geçen hafta abd'de new york'tan apple store'dan kontratsız 4 tane iphone 4 aldı bir akrabam. forumda bir arkadaş aynı şekilde aldığı iphone'u hiçbir işlem yapmadan at&t dışında bir kartla kullandığını söylemiş. acaba kontratsız satılanların simkilitsiz olma gibi bir ihtimalleri var mıdır? kutunun arkasında at&t nin bir yazısı var, orda "iphone'un bütün özelliklerinin kullanılabilmesi için at&t wireless plan'a sahip olmanız gerekmektedir" yazıyor..bu simkilitli olduğu anlamına gelir diye yorduğum için jelatinlerini bile açmadım iphoneların :))

kontratsız satılan bu cihazlar eğer simkilitliyse at&t'den telefonla unlock yapılabilir mi ?

teşekkürler..

GALATASARAY MANCHESTER UNITED

5161 Mesaj
4 Eylül 2010; 4:13:15 

peki kaç gblik? ve kaç paradan aldıklarını sorabilirmiyim?

Komple Sistem
HP Compaq NC8430 Laptop
iPhone 5 16gb siyah - 2 adet Element case Hediyeli Gran Turismo 5 - Darksiders - Final Fantasy 13 - SATILIK

3557 Mesaj
4 Eylül 2010; 4:21:22 

32 gb - 750 -800 dolar arası bi rakamdı yanlış hatırlamıyorsam..

quote:

Orijinalden alıntı: Razorback

peki kaç gblik? ve kaç paradan aldıklarını sorabilirmiyim?

5161 Mesaj
4 Eylül 2010; 4:24:47 

ewet dostum rakam doğru...

yahu bizim arkadaşlara satmadılar kontrat imzalamıyorlar diye.....?? (Texas Austin)

Sen bu akrabanda amerikan vatandaşlığı veya farklı özel bir durum var mı acaba?

Komple Sistem
HP Compaq NC8430 Laptop

3557 Mesaj
4 Eylül 2010; 4:28:07 

yok iş için gitmişti 3-4 günlüğüne, bi şansını denemek için girmiş apple store'a ve alıp çıkmış :)

5161 Mesaj
4 Eylül 2010; 4:31:30 

yahu herkes alıyor zaten böyle.... yabancı forumdada başlık açtım millet şaşırdı...

Aklımı oynatıcam walla..

Bu arada dostum senin soruna gelince. telefonlar kesin 402 dir. bu nedenle suan için JB ve unlock yapamassın. 1 ay içerisinde yapabilirsin ama.

Senin kutuların içinde at t kart var mı?

Komple Sistem
HP Compaq NC8430 Laptop

3557 Mesaj
4 Eylül 2010; 4:40:04 

kutuları açmadık ki :) o yüzden kart konusunda bişey diyemeyeceğim..

5161 Mesaj
4 Eylül 2010; 4:43:58 

at t kart olmassa aktivasyon yapılamaz. önceden söliyim.
yada universal kart gerekiyor.

Komple Sistem
HP Compaq NC8430 Laptop

3557 Mesaj
4 Eylül 2010; 8:41:31 

Ama genelde icinden kart çıkıyormuş. Birçok kisi öyle söylüyor forumda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

5161 Mesaj
4 Eylül 2010; 10:35:24 

ewet öyle deniyor ama at&t'den alınanlar için bunu söylüyorlardı sanırım...

neyse bende merak ediyorum aynı konuyu... hiçbir unboxing videosunda kart görmedim..

Komple Sistem
HP Compaq NC8430 Laptop

5161 Mesaj
6 Eylül 2010; 9:41:25 

2 adet iphone 4 aldım Washington DC'den. Tek kelime etmemişler. hiçbir problem çıkartmamışlar..

Texastakilerde bir gerizekalılık var sanırım?

Sonradan öğrendim Teksaslılar için lafı bile varmış... "Sen Teksaslımısın?" diye dalga geçerlermiş..

Komple Sistem
HP Compaq NC8430 Laptop

13 Mesaj
7 Eylül 2010; 19:36:20 

merhaba, 10 gün önce amerikadan iphone 4 32gb aldım ve turkcell abone merkezinden pasaport kayıt

işlemini tamamladım.şu an Mobil Cihaz Kayıt Sisteminden sorguladığımda onay bekliyor mesajı çıkıyor.

cihazın kutusundan çıkan AT&T kartı ile bilgisayarıma yüklediğim itones programı ile oyun,program vs. yükleyip kullanabiliyorum.

mevcut simkartımı micro simkartla değiştirdim fakat henüz operatörü kullanamıyorum.

öğrenmek istediğim,

imei onaylandığı zaman görüşmeye başlıyabilecekmiyim,

yukarıda yazılan jb ve unlock vs. diğer şeyleri yapmam gerekecek mi,

1563 Mesaj
8 Eylül 2010; 0:19:37 

quote:

Orijinalden alıntı: mr scott

merhaba, 10 gün önce amerikadan iphone 4 32gb aldım ve turkcell abone merkezinden pasaport kayıt

işlemini tamamladım.şu an Mobil Cihaz Kayıt Sisteminden sorguladığımda onay bekliyor mesajı çıkıyor.

cihazın kutusundan çıkan AT&T kartı ile bilgisayarıma yüklediğim itones programı ile oyun,program vs. yükleyip kullanabiliyorum.

mevcut simkartımı micro simkartla değiştirdim fakat henüz operatörü kullanamıyorum.

öğrenmek istediğim,

imei onaylandığı zaman görüşmeye başlıyabilecekmiyim,

yukarıda yazılan jb ve unlock vs. diğer şeyleri yapmam gerekecek mi,

Jailbreak ve unlock yapman gerekecek. Eğer telefonun sim kilidi yoksa zaten imei talebi alındığından itibaren açılıyor direk telefon. Ben yaptırırken kayıt TİM´de çalışan arkadaş böyle söylemişti.

Tabi TİM´de çalışanlar da her şeyi doğru bilmiyor orası ayrı...

Psn: Nobody49

16 Mesaj
8 Eylül 2010; 5:35:59 

Chicagodan iphone4 aldim icinden att kart cikti 402 versiyonu. Alirken dedim sim kilidi nasil acicaz yok mu bi yolu tc de kullancam dedim. Sim kiliti acmamiz gibi bi durum yok hata sen tcye goturcem dersen aleti sana satamam dedi.

1563 Mesaj
8 Eylül 2010; 10:15:58 

quote:

Orijinalden alıntı: eay

Chicagodan iphone4 aldim icinden att kart cikti 402 versiyonu. Alirken dedim sim kilidi nasil acicaz yok mu bi yolu tc de kullancam dedim. Sim kiliti acmamiz gibi bi durum yok hata sen tcye goturcem dersen aleti sana satamam dedi.

402´den kastın 4.0.2 versiyonu ise şu an için sim kilidi kaldırma şansın yok. Yeni versiyonu ve ona jailbreak çıkmasını beklemek zorundasın.

Psn: Nobody49

108 Mesaj
28 Ocak 2011; 22:03:00 

merhaba millet
kutu içerisinden çıkan at&t sim kartı göz ardı edilmiş ve turkcell simle aktive işlemleri yapılmış ama geçersiz sim diyen at&t menşeli bir iphone4 at&t sim kartı ile tekrar aktive edilip kullanılabilir mi ?

3 Mesaj
7 Mart 2011; 15:56:08 

Merhaba arkadaslar, Gecen hafta America Apple store dan Iphone 4 aldırdım. Yarın telefonu arkdastan alıcam ama passaport kaydı yaptıramıcam cunku yurt dısına cıkmadım ve yakında cıkanıda bilmiyorum. Simdi ben bunu passaport kaydı yaptırmadan hic bir sekilde kullanamayacak mıyım? Yok mu hic bir caresi...

4 Mesaj
11 Aralık 2011; 13:14:23 

merhaba arkadaşlar bendede iphone 4 var ve aktivasyon sorunum var sim kilitli ve sim kartı yok ne yapabilirim?

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Apple - iPhone - iPad » Firmware, Unlock, Jailbreak, vb. » iphone 4 aktivasyon hakkında [yardım]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.359