***CITROËN C4, Tek kelimeyle - MÜKEMMEL***
5669 Cevap739865 Görüntüleme20 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

306 Mesaj
26 Eylül 2005; 9:54:49 

Merhabalar...

Çok uzun süreli bir araştırmadan sonra, son kararımı verdim ve Citroën C4 1.6 SXPK alıyorum.
Çok bahtsız bir şekilde C3 te yaşadığım tüm sıkıntılarıma rağmen, yapmış olduğum testler, piyasa araştırmaları, ekonomiklik ve diğer hertürlü kriteri kendime göre kıyasladım ve son olarak kararımı verdim. Umarım memnun kalırım ve yıllar boyunca sorunsuz kullanabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ei -- 23 Ocak 2006 15:03:28 >

183 Mesaj
26 Eylül 2005; 10:04:40 

Tebrikler;

Allah kazasız Belasız Binmeyi nasip eder inşallah

Güle Güle kunlan Hayırlı olsun

İyi bir seçim

Ne İmzaSı???

306 Mesaj
26 Eylül 2005; 10:15:54 

Çok teşekkürler.

quote:

Orjinalden alıntı: ismoo

Tebrikler;

Allah kazasız Belasız Binmeyi nasip eder inşallah

Güle Güle kunlan Hayırlı olsun

İyi bir seçim

2577 Mesaj
26 Eylül 2005; 11:28:41 

uzun bir sure corolla`yi tartismistik, sonunda da guzel bir karar vermissin

hayirli olsun gule gule kullan

fotograflarini ve ilk izlenimlerini de paylasilirsin bizlerle umarim

Ford Focus HB TDCi Collection 2011

306 Mesaj
26 Eylül 2005; 11:38:22 

Evet hatırladım seni
Çok teşekkür ederim. İnşallah memnun kalırım. Çünkü çok beğendim ve içime iyice sindi.

quote:

Orjinalden alıntı: tuuberk

uzun bir sure corolla`yi tartismistik, sonunda da guzel bir karar vermissin

hayirli olsun gule gule kullan

fotograflarini ve ilk izlenimlerini de paylasilirsin bizlerle umarim

1432 Mesaj
26 Eylül 2005; 11:41:13 

Hayırlı uğurlu olsun

Ama dizelede bakabilirdin

Dizel almazsan sonun bize benzer sonra lpg topiclerinde sürünürsün :)

2054 Mesaj
26 Eylül 2005; 16:49:32 

İşte bu kadar yaaaa.....
Pişman olmayacaksın abi....Garanti veriorm...

CINUBA ya da aldırdık mı tamamdır bu iş....

Bu arada topic in ismi çok güzel :) Kendi topiim sandım ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qr_bugra -- 26 Eylül 2005, 17:15:11 >

777 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Lincoln10
26 Eylül 2005; 19:14:47 

hayırlısı olsun, kazasız belasız inşallah

eski nick ; brand_izmir

306 Mesaj
27 Eylül 2005; 10:32:16 

brand_izmir : çok teşekküler...
qr_bugra : çok teşekkürler...

Umarım pişman olmayız... Kısmet artık. Şu anda iki araç arasında bakıyorum. Üstü cam tavan metalik gümüş gri ile kül grisi sxpk arasında...
Cam tavan 1.700 daha pahallı. Eğer bütçem müsade ederse onu alıcam. Bugün son noktayı koyuyoruz inşallah...

4324 Mesaj
27 Eylül 2005; 10:43:36 

hayırlısı ben de c4 mü alsam derken şimdi seçenekler artmaya başladı. toyota da geldi mesela...

Real Power is Your Soul.
(Panasonic Lumix DMC FX07,Sandisk Sansa Clip, GM Discovery)

28 Mesaj
27 Eylül 2005; 19:34:20 

Hayırlı olsun ne diyelim artık Onceden oLSa sana baska araba tasiye ederdim...güLe güLe kullan şimdiden kazasız belasız...

2712 Mesaj
28 Eylül 2005; 1:11:19 

hayırlı olsun bu c4lerde cok oluyo artık, alsammı ne?

livatya, sunullah, külefli

1648 Mesaj
28 Eylül 2005; 1:15:00 

Hayırlı olsun ama dizel de düşünülebilirdi malum türkiyede benzinli araç kullanmak baya maliyetli. Tabi kullancak olan sensin karar senin.

IBANEZ, DiMarzio pickups FTW.

"If in doubt, flat out"
Colin Mc Rae - The flying Scot

525 Mesaj
28 Eylül 2005; 1:16:35 

arkadaşlar c4 dizel en lüksü nasıl 110 bg lik performansı çok iyi geldi fakat aracın kapılarından falan çok ses gelio test ettikten sonra sordum temsilciğe c4 lerin hepsin de var bu dedi.

Te@m Technic@lAUDI A3 SPORTBACK BOOSE MUSİC TECHNOLOGY/http://s5.bitefight.net/c.php?uid=33542

753 Mesaj
28 Eylül 2005; 1:17:29 

quote:

Orjinalden alıntı: qr_bugra

İşte bu kadar yaaaa.....
Pişman olmayacaksın abi....Garanti veriorm...

CINUBA ya da aldırdık mı tamamdır bu iş....

Bu arada topic in ismi çok güzel :) Kendi topiim sandım ...

evet gerçekten C4 çokgüzel araba.. bugün istanbula gidipp gelenbir arkadaş var C4 dizelle.. o anlattı gidşini falan,, bir iki tehlikeli, makas atmışlar otobüslere otobanda seriliğine çok güveniyor..

benim çekindiğim taraf çokservis olanağı yok..yani heeyerde fazla servisi yok.. çok yaygın değil. yani en azından kastamonuda yok..

*FORD CMAX 2009 TİTANİUM- METALİK SİYAH+SUNROOF

**FİAT GRANDE PUNTO 2007 1,3 M.jet 90 HP EMOTİON GRANİT GRİ

***OPEL CORSA 2006 1,3 75 HP SİLVERLİNE GÜMÜŞ GRİ

2054 Mesaj
28 Eylül 2005; 16:46:36 

Yaaa nası servis yok ....Var var....

Ei kardeş ben reklamdaki renkten aldım....Kül grisi die geçio ama maviye kaçıo biraz da...En hoş renk o geldi bana.....

306 Mesaj
28 Eylül 2005; 17:06:50 

Kardeş selam,
Arabayı aldım.
Evet senin aldığın renkte güzeldi ama., bben olayı biraz abarttım ve tamamı cam tavan olan modelden aldım. Baktım siyah cam tavan en güzel metalik gümüş gride durdu ve bende onu aldım.
Sanıyorum hafta sonuna kadar plaka işlemleri filan hallolur teslim ederler...
Hayırlısı bakalım...

quote:

Yaaa nası servis yok ....Var var....

Ei kardeş ben reklamdaki renkten aldım....Kül grisi die geçio ama maviye kaçıo biraz da...En hoş renk o geldi bana.....

2054 Mesaj
28 Eylül 2005; 17:11:16 

quote:

Orjinalden alıntı: ei

Kardeş selam,
Arabayı aldım.
Evet senin aldığın renkte güzeldi ama., bben olayı biraz abarttım ve tamamı cam tavan olan modelden aldım. Baktım siyah cam tavan en güzel metalik gümüş gride durdu ve bende onu aldım.
Sanıyorum hafta sonuna kadar plaka işlemleri filan hallolur teslim ederler...
Hayırlısı bakalım...

Hayırlı olsun kardeşim.....O da güzel zaten ben de beklesem siyah-gümüş vardı...Beklmedim bu vardı...Nese...İnşallah hayırlı olur....

Ben daha kapı kolları falan değiştircem....Seninki gibi olsun...Hiç annamam dizelleri neden böle ezik yaparlar daha pahalı????

306 Mesaj
28 Eylül 2005; 17:16:46 

quote:

Hayırlı olsun kardeşim.....O da güzel zaten ben de beklesem siyah-gümüş vardı...Beklmedim bu vardı...Nese...İnşallah hayırlı olur....

Ben daha kapı kolları falan değiştircem....Seninki gibi olsun...Hiç annamam dizelleri neden böle ezik yaparlar daha pahalı????

Ama dizelin ekonomikliğini hiç bir zaman yabana atma. Ve inanılmaz yüksek bir tork... kalkışlarda boynuna hakim olacan.. sıkı tutuncan yani.
Ekleyerek PK modeline çok yakın olur ama. Bir çoğunu sonradan ekleyebiliyorsun.
Çok iyi bir araba satın aldığımıza eminim. Aylardır araştırdım. Onlarca araba test ettim. Ve yine müthiş karizmatik kasa beni kendine çekmeyi başardı. Hele hele içine binince insan kendinden geçiyor. Uzay mekiğinde sanıyorsun.
Hayırlısı inşallah...

2279 Mesaj
28 Eylül 2005; 18:03:18 

hayırlı olsun kardeş güzel seçim..cam tavan da 1700fark vardı yanlış hatırlamıorsam...sana ne kadara mal oldu arac??

BİZLER DÜNYAYI DEĞİŞTİREBİLİRİZ(ODTÜ)
Guest
29 Eylül 2005; 1:02:09 

www.s-dizayn.com

Araban için belki hoşuna giden bişiler vardır , bak bakalım ...

51 Mesaj
29 Eylül 2005; 1:32:55 

hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsın umarım bende C4 ile C-Max arasında gidip geldim ama dizel olması nedeniyle c-max ı tercih ettim yalnız halen aklımda C4

C-Max TDCI

306 Mesaj
29 Eylül 2005; 10:03:19 

GÖRKEMKAZAN : Çok teşekkür ederim. Evet fark 1.700... Bana araç yaklaşık 36 civarına mal oldu.
Pandomera : Amin inşallah. Çok teşekkür ederim.

512 Mesaj
29 Eylül 2005; 10:05:53 

hayirli ugurlu olsun ayrica bu arabayi seven arkadaslarada allah nasip etsin

306 Mesaj
29 Eylül 2005; 10:14:00 

quote:

Orjinalden alıntı: ImHOTeP

hayirli ugurlu olsun ayrica bu arabayi seven arkadaslarada allah nasip etsin

Bencede.. Hele hele cam tavan.... İnanılmaz değiştiriyor arabayı
acayip lüks uçuk kaçık sportif bir araca dönüştürüyor. Sanki bambaşka bir araç oluyor. Herkese tavsiye ederim.
Gerçekten çok farklı.
Bende aynı şekilde düşünüyorum. Umarım Allah herkese böyle bir araba nasip eder...

431 Mesaj
29 Eylül 2005; 13:19:09 

ya netten bakıyorum 40 diyo, 36'ya kampanya falanmı var? ayrıca hayırlı olsun manyak bi araba.

A64 3200+ | MSI K8N Neo2 Pl. | 2*512 Vitesta 600[2-2-2-5] | MSI NX6800@[12x1,6vp] | 160GB Samsung SATA | Audigy Ls
Megaworks 550 | 957Mb | C.m. Centurion5 | Tagan 380W | U.S. Robotics 9105

375 Mesaj
29 Eylül 2005; 13:25:33 

oncelikle hayirli olsun, Allah kazasiz belasız kullandırsın
aarabanin fiatına 36 demissin, cam tavan farkı dahilmi bu fiata ?

Bazen Sevinç Bazen Keder BEŞİKTAŞLI Olmak Yeter

431 Mesaj
29 Eylül 2005; 17:23:12 

resim isterük!

A64 3200+ | MSI K8N Neo2 Pl. | 2*512 Vitesta 600[2-2-2-5] | MSI NX6800@[12x1,6vp] | 160GB Samsung SATA | Audigy Ls

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Eylül 2005; 17:39:35 

Hayırlı olsun darısı bizlerinde başına...

306 Mesaj
30 Eylül 2005; 10:18:00 

Maedhros_Laorx, labmen : Çok teşekkür ederim. Evet 36,5 luk fiyata tavan da dahil.
antiochos : Çok saol. Umarım sizde böyle bir arabaya sahip olursunuz.

Arkadaşlar... Birşey söylemek istiyorum.
Dün akşam arabayı galeriden geçici plaka ile aldım. Eve gidene kadar yolda kafayı yedim.
İster inanın, ister inanmayın ama.. Hayatımda böyle mükemmel bir arabaya hiç binmemiştim. İçim kıpır kıpır oldu. Yerimde zor durdum. İnanılmaz şahane bir araba.. MAŞALLAH!!! diyelim. Allah kazsasız belasız günlerde kullanmak nasip eder İNŞALLAH!

Yolda bütün millet kafayı çevirip arabaya bakıyor. Ve bir arabaya gümüş gri renk ile siyah cam tavan bukadarmı yakışır dedirtiyor...
Arabadan bir şekilde indim. Uzun süre seyretmeye doyamadım. Muhteşem ötesi. Tek kelimeyle muhteşem ötesi...

Motor performansı yeterince iyi. ilk 3 vites için zaten diyecek bişey yok.. Adamı coşturuyor. Bi anda 100 km oluyor zaten. 10.2 sn.
+ insanda çok fazla güven oluşturuyor ve yola resmen yapışıyor. SXPK olduğundan, arabada ne ararsanız var ve herşey otomatik. Siz sadece kontağı çeviriyorsunuz. Hıza duyarlı müzik sistemindeki ses kalitesi muazzam güzel. Hertürlü özelliğe sahip gelişmiş grafik ekrandaki menülerde ayarlar yapıp arcı istediğiniz gibi ayarlıyonuz. Mesafe bilgilerini girip aracın cruise controlünü devreye alabiliyorsunuz. Çift bölgeli ve parfüm dağılım sistemli A/C ile araçta çok hoş bir ortam yaratıyorsunuz. Saymakla bitmeyecek bir çok özelliğin hepsine bakamadım ama, bugün ve yarın araştırmalarımı arttıracağım.

Ama bütün bunların yanında birde kötü tarafı var. Kırmızı ışıkta durduğunuzda, ister istemez kafanızı arkaya dayıyosunuz ya... O anda dünya ile ilişkiniz kesiliyor... Taa ki lambanın yeşile döndüğünü hatırlatan korna seslerini duyana kadar.
Uyarı : Dünyadan koptuğunuz anda aracın müzik sisteminin açık olmamasına dikkat edin.. Yoksa arkada bekleyenler size bir süpriz yapabilirler...

Herkese, trafikte keyifli yolculuklar diliyorum... Çünkü, artık bunu ben fazlasıyla yaşıyorum

2054 Mesaj
30 Eylül 2005; 16:08:14 

İşte bu yaaa...Memnun olduuna sevindim dostum ....SAnırım bu yazıdan sonra C sınıf araba alcaklar kararını vermiş olurlar

1442 Mesaj
30 Eylül 2005; 17:30:49 

hayırlı olsun kazasız belasız kullan.

www.kardesinisec.com

Aşk Bir Uçurumdan Düşmek Gibidir,O Yüzden Sevgiliye Yar Denilir
Bir Damla Gözyaşımın Hakkı Ödenmez,Öldürmeyen Her Acı Beni Diriltir .

2577 Mesaj
30 Eylül 2005; 20:30:46 

hayirli olsun..

fotograflarini da alalim da biraz da biz bakalim

Ford Focus HB TDCi Collection 2011

4382 Mesaj
30 Eylül 2005; 20:57:05 

İi hadi gule gulew kullan

Uberjager Luftwaffe Blogger http://uberjager.blogspot.com/

4163 Mesaj
30 Eylül 2005; 20:58:36 

Hayırlı olsun

96 Mesaj
30 Eylül 2005; 21:13:56 

Hayırlı olsun, güle güle kullan,
Ama kişisel bir soru niye dizel tercih etmedin bak forumlarda herkes dizel dizel diyo
Bu soruyu soruyorum çünkü bende benzinli focus var ama alırken satış temsilcisi beni yanlış yönlendirdi diye düşünüyorum. Bu forumları okusaydım büyük ihtimal dizel alırdım heralde.
Senin fikrin ne?

306 Mesaj
1 Ekim 2005; 9:49:08 

Öncelikle hepinize çok teşekkürler...

qr_bugra : Bencede kesinlikle "C4"... Özellikle Cam tavan diyorum başka bişey demiyorum..
tuuberk : Bi digital foto filan bulabilirsem... Memnuniyetle...
NitroCharger : Teşekkürler...
Fletch : Teşekkürler...
kernel32.dll : Dizel konusunda haklı olduğun taraflar var. Ama benim için bu geçerli diil.
Önce benim kullanacağım arabadan beklentilerim ne onu söyleyeyim.
* Sessizlik... C4 Tek kelimeyle mükemmel. Ama benzinlisinin mutlaka azda olsa bir farkı var. O yüzden benzinli
* Servis bakım ücreti, servis bakım süre aralığı, ileriki dönemlerde masrafı... C4 bu konulardada harika. Sınıfındaki en uygun fiyatlı bakım ve işçilik giderlerine sahip. Ben neredeyse 1,5 yıl C3 kullandım ve bunu çok iyi biliyorum. Ama benzinlisi bu konularda daha ekonomik... O yüzden benzinli...
* Dizel aracında SXPK yok. Yani FULL donanım. Ben donanıma çok önem veriyorum. Dizelde bunlar yoktu ve alacağım aracın ne olacağına kesinlikle emindim. C4... O yüzden benzinli...

-- Peki peki... Bütün bunlar fasa-fiso şeyler diye düşünebilirsiniz. Olabilir.. Kişiden kişiye değişir. Bunlar benim tercihim sonuçta...

Ama en önemlisi;
*** Takasta verdiğim C3 arabam daha 15.000 km de idi... yani 17 ayda 15.000 km. Ayda ortalama 880 km. Sence bunun için 4 - 5.000 YTL fazla fark verilirmi... Hemde daha düşük paketine.
Bence buda kişiye kalmış bişey. Şöylede düşünebilirsin; Satarkende ona göre daha çok paraya gidiyor ve daha değerli daha kolay satılır.. Yada; Sürekli benzinciye girip, eşek yüküyle para ödemekten sıkıldım...

Bu örnekleri arttırabiliriz.. Ama önemli olan sen bu aracı alırken nasıl bir kullanım için anlacağını iyi bileceksin. Benim isteklerimi karşılacak ölçüde bir arabam olsun istedim. Benim düşüncem bu idi. Çok fazla km yapmadığım içinde baştan eşek yüküyle fazla para vermedim. Onun yerine taksit taksit ödeyecem. Ve ilerde olurda satmayı düşünürsem... Ucuza giderse kendimi avutacağım önemli bir şey var; "Çok beğenerek aldığım ve keyifle kullandığım bir arabaydı. Buda onun bedeli.." derim

Umarım fikirlerimi yeterince iyi anlatabilmişimdir...

Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ei -- 1 Ekim 2005, 9:49:50 >

2070 Mesaj
1 Ekim 2005; 10:28:20 

Allah kazasız Belasız Binmeyi nasip eder inşallah Güle Güle kunlan Hayırlı olsun
darısı başıma inşallah off off

306 Mesaj
1 Ekim 2005; 10:45:45 

Çok teşekkür ederim...
İnşallah. Kesinlikle tavsiye ederim. Bende hiç umut etmezdim böyle bir arabaya sahip olabileceğime. Ama kısmet... İnşallah seninde olur. Ama önemli olan sağlık. Gerisi boş. Bu sözü herzaman söylerim ben. Sağlık olmadan hiçbirşeyin tadı çıkmıyor. Onu kaybedince anlıyorsun önemini. Allah herkese önce sağlık versin. Gerisi olur bi şekilde...

quote:

Orjinalden alıntı: PNR05

Allah kazasız Belasız Binmeyi nasip eder inşallah Güle Güle kunlan Hayırlı olsun
darısı başıma inşallah off off

431 Mesaj
1 Ekim 2005; 14:09:25 

resim yokmu ya

306 Mesaj
3 Ekim 2005; 9:24:53 

Merhaba,

3. günün sonunda arabadan son izlenimlerimi aktarmak istedim.

Maşallah şu ana kadar önemli bir problem çıkmadı. Sadece, alırken bana söyledikleri fabrikasyon bir hatası var onu biliyorum zaten. Arka süspansiyonlar, araca biri bindiğinde yada bazen çok yavaş kasisten geçerken gıcırtı yapıyor. Bu konuda iyileştirme yapılıyormuş ve yeni süspansiyonlar gelince tüm C4'ler geri çağırılıp değişiklik yapılacak. Zaten çok rahatsız etmiyor. İlk binişte bir ses çıkıyor okadar. Bunun dışında birde 1500-2500 bakımında servise göstereceğim bir şey daha var. Frene basarken, bellibir yerde sanki bişeye hafifçe sürtenmiş gibi ayağı rahatsız eden bir durum var. Sanıyorum önemsiz birşey, hemen halledilir. Zaten herzaman anlaşılmıyor.
Ben aşırı derecede detay hastası bir insanım. Ve C4 için şukadarını söyleyebilirim. MÜKEMMEL BİR ARABA!!!
Kapıları kapadığınız anda dış dünya ile ilişkiniz kesiliyor. İç hacim çok geniş ve rahat. Her türlü fonksiyon var arabada. Kullanırken keyif alıyor insan.
Ben şu anda çok ama çok memnunum... Herkese bu keyifi tavsiye ederim...

Guest
3 Ekim 2005; 11:47:24 

hocam hele şükür sonunda aldın - güle güle kullan

306 Mesaj
3 Ekim 2005; 11:54:16 

Evet hele şükür. Çok uğraştırdı bu iş beni...

Önemli olan mutlu son. Kolay bir karar değil aslında.. Ciddi paralar bunlar bana göre....
Kısmet bakalım...

Teşekkürler...

quote:

Orjinalden alıntı: m.C.k

hocam hele şükür sonunda aldın - güle güle kullan

52 Mesaj
3 Ekim 2005; 13:31:08 

öncelikle hayırlı olsun sormak istedigim bişi var bu aracın max hızı kaç

10869 Mesaj
3 Ekim 2005; 13:33:27 

en güzel günlerde kullan kazasız belasız inşallah....HAYIRLI OLSUN ...

306 Mesaj
3 Ekim 2005; 13:59:41 

kingteamkenan : Çok teşekkürler... Hızı henüz test edemedim. Ama ilk denememde bilgi vereceğim.
infinite : Amin inşallah. ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM!

438 Mesaj
7 Ekim 2005; 16:44:50 

ei dostum öncelikle hayırlı olsun.Allah kazasız belasız günlerde kullanmayı nasip etsin.Ya benim en çok merak ettiğim ve arabada en önem verdiğim ön kokpitin görünüşüdür..Senden ricam şöyle detaylı resimlerini falan çekip yayınlarmısın?

2013 POLO GTI

1436 Mesaj
12 Ekim 2005; 16:16:10 

ei öncelikle aracı kazasız belasız kullanmanı dilerim.
bende c4 kül gri 1,4 aldım. 7 aydır kullanıyorum.
bu aracı almak aklımın ucundan bile geçmemişti. tam focus alacaktım citroen bayisinin önünden geçerken bu aleti gördüm. çok değişik tasarımı sayesinde ford bayinin yolunu unuttum. arabayı aldım geldim eve ama nasıl geldiğimi ben hatırlamıyorum.

güzel araç ama objektif olarak olumsuz yanlarını göz ardı etmeyip söyleyeyim (bunlar diğerlerinde de olabilecek veya olan olumsuzluklar)

1. kapılardan ses gelmesi. (ki ben kapısından ses gelmeyen bi astrayı bilirim bide golfü)
2. arka süspansiyondan sert çukurda ses gelmesi (flexible travers dedikleri süspansiyon sistemi nedeniyle, 7.000 km den sonra azalıyor)
3. küçük tefek tıkırtılar.

olumlu yanları

1. çok fazla alan olmadığı için sıra dışı görünüyosun. herkes bakıyo. (bu bakanlar bayan olursa olumlu yoksa nötr veya kem göz)
2. cruise control 1400 baz versiyonda bile var. (90 km/s'e ayarlıyorum,saatin alarmını 8:15'e ayarlıyorum, müziği hafifçe açıp koltuğu yatırıyorum.

tavsiye olunur. (arabadan keyif almak isteyenlere)

illaki evladiyelik araba alacam diyenler audi a3 veya golf alsın

306 Mesaj
12 Ekim 2005; 16:39:34 

Teşekkür ederim kardeş...

Aracın olumsuz yanlarından bahsetmişsin... Bende biraz yorum katayım.

1. kapılardan ses gelmesi. (ki ben kapısından ses gelmeyen bi astrayı bilirim bide golfü) ...
..... Evet ses geliyor bazen. Mesela benim arabada arka sağ camı aç kapa.. sonra cam lastiğe biraz baskı yaptığından bir lastik gıcırtısı duyuluyo.... İçerideki gürültü bukadar.

2. arka süspansiyondan sert çukurda ses gelmesi (flexible travers dedikleri süspansiyon sistemi nedeniyle, 7.000 km den sonra azalıyor)
..... Süspansiyonlardan hareket halinde hiç ses duymadım. Sadece araca binerken gıcırtı oluyor buda genelde tüm araçlarda olur. Bazı kasislerde çıkan bir ses var ve sırf bu ses yüzünden süspansiyonların yenisi geliştiriliyor ve ek kısa zaman içinde fabrika garantisinde değişeceği söyleniyor. Buda kesinlikle rahatsız etmiyor.

..... Bunada katılıyorum. Araç okadar sessizki.. İnanılmaz yani.. Özellikle çelik asfaltta çok sessiz.. Bukadar sessizlikte içerdeki titreşimden oluşan sesleri duymamanın imkanı yok.
Astra konusunda aynı fikirde değilim. Bu araçta şanssızlık oranı çok yüksek. Ve çok şikayet var.. Ama golf denince akan sular durur. Ona bişey diyemem. Audide mükemmel...

Bende sxpk + cam tavan var ve olumlu yanlarını da söylemeye kalksam vaktim buna yetmez.
1.4 ile 1.6 sxpk arasında çok fazla özellik farkı var... Ve bunlar aracı çok değiştiriyor.
C4 kesinlikle problemsiz mükemmel bir araç. Bu fiyata bu kalite nasıl olur dedirtiyor insana...

C4 ünle keyifli seyirler diler tekrar teşekkür ederim.

quote:

Orjinalden alıntı: C4_1400

ei öncelikle aracı kazasız belasız kullanmanı dilerim.
bende c4 kül gri 1,4 aldım. 7 aydır kullanıyorum.
bu aracı almak aklımın ucundan bile geçmemişti. tam focus alacaktım citroen bayisinin önünden geçerken bu aleti gördüm. çok değişik tasarımı sayesinde ford bayinin yolunu unuttum. arabayı aldım geldim eve ama nasıl geldiğimi ben hatırlamıyorum.

güzel araç ama objektif olarak olumsuz yanlarını göz ardı etmeyip söyleyeyim (bunlar diğerlerinde de olabilecek veya olan olumsuzluklar)

1. kapılardan ses gelmesi. (ki ben kapısından ses gelmeyen bi astrayı bilirim bide golfü)

olumlu yanları

1. çok fazla alan olmadığı için sıra dışı görünüyosun. herkes bakıyo. (bu bakanlar bayan olursa olumlu yoksa nötr veya kem göz)
2. cruise control 1400 baz versiyonda bile var. (90 km/s'e ayarlıyorum,saatin alarmını 8:15'e ayarlıyorum, müziği hafifçe açıp koltuğu yatırıyorum.

tavsiye olunur. (arabadan keyif almak isteyenlere)

illaki evladiyelik araba alacam diyenler audi a3 veya golf alsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ei -- 12 Ekim 2005, 16:47:23 >

1436 Mesaj
13 Ekim 2005; 14:56:49 

kuleden kalkış izni beklerken çekilmiş bir foto

local://upfiles/101215/7D50604BCD14404F81F0E2BC3B18FC8D.jpg

local://upfiles/101215/81C71E048C064A019F8157413DBB7FD8.jpg

Ekteki dosya (2)

306 Mesaj
17 Ekim 2005; 11:14:24 

Arkadaşlar...

Bu kelimeleri yazarken bile gerçekten çok heyecanlıyım.. Neden mi... C4 kullanmanın keyfini yaşıyorum ve bu mutluluğu sizlerle paylaşıyorum. Onu aldığım yaklaşık 2 hafta oldu ve inanılmaz derecede memnunum. Hem dışından, hemde içinden seyretmesi çok zevkli. Bu paraya bundan iyisi yok. Buna emin olun. Forumdakileri okuyanlar, bu arabayı alana kadar ne kadar çok araç test ettiğimi ve kararsızlığımı çok iyi bilecekler. İnanın bana mükemmel bir araçmış ve iyikide almışım. Özellikle cam tavan muhteşem bişey.. Sizede şiddetle tavsiye ederim. MAŞALLAH demeyide unutmayalım

5980 Mesaj
17 Ekim 2005; 11:17:17 

hayırlısı olsun arkadaşım allah kazasız belasız kullandırsın
ben ortada göstergeli sevmedim ama bu tamamen zevk meselesi otomobil çok güzel hayrını gör

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !!!

306 Mesaj
17 Ekim 2005; 11:23:51 

quote:

Orjinalden alıntı: okyaypay

hayırlısı olsun arkadaşım allah kazasız belasız kullandırsın
ben ortada göstergeli sevmedim ama bu tamamen zevk meselesi otomobil çok güzel hayrını gör

Çok teşekkür ederim... Amin inşallah!
Doğru söylüyorsun zevk olayı işte..
Tekrar sağol...

306 Mesaj
18 Ekim 2005; 11:15:12 

C4 te yeni bir kampanya daha var... Fiyatı inanılmaz uygun.. 34.000 ytl ye 1,6i SXPK Metalik veriyolar... SÜPER fiyat....

306 Mesaj
28 Ekim 2005; 10:08:19 

Hayal edin...
Öyle bir araba olacak ki..
Her kullandığınız gün bir öncesine göre daha çok keyif verecek..
Her seferinde yeni bir yönü ile tanışacaksınız...
Hep aynı rahatlığı ve huzuru bulacaksınız.

Bütün bunlar hayal değil gerçek.. Çünkü ben bunu yaşıyorum..
Önce Maşallah diyelim.. Hemen akabinde de size bu gerçeği hangi araba ile bulacaksınız onu söyliyeyim.

Citroën C4 1.6 SXPK + Cam Tavan....

Tek kelime ile MÜKEMMEL...
Adamlar yapmışlar...

49 Mesaj
28 Ekim 2005; 21:14:24 

Sizin değerlendirmeleriniz beni C4 konusunda ikna etti ve sonunda bende bir citroen 1,6 SXPK aldım umarım iyi bir seçim yapmışımdır.Arabayı dün teslim aldım muhteşem bir araç daha fazla tanımıyorum ama içinde oturmak bile insana zevk veriyor.Fiyatı 33.350 YTL(cam tavan yok).Selamlar.

KOCAELİSPOR'A 1.LİG YOLUNDA BAŞARILAR

600 Mesaj
29 Ekim 2005; 0:32:41 

sxpk nin diseli olucak mi, bilgisi olan ?

AA nedir, Ne Ise yarar!

2054 Mesaj
29 Ekim 2005; 17:25:09 

quote:

Orjinalden alıntı: RedLabel

sxpk nin diseli olucak mi, bilgisi olan ?

Olursa kafalarını kırarım.......Gerçi sadece Park sensör,kapı kolu,çıtalar...Ben hepsini bitirmek üzereyim

14841 Mesaj
29 Ekim 2005; 18:10:44