***CITROËN C4, Tek kelimeyle - MÜKEMMEL***
5597 Cevap715343 Görüntüleme17 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     2 [4] 6 7 8 9 10 11      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

49 Mesaj
8 Aralık 2005; 3:17:52 

Park sensörü için 200 ytl istemişlerdi.(Sonra 150 ytl dediler).Sonra SXPK almaya karar verdim.Zaten donanımlarında mevcuttu.

KOCAELİSPOR'A 1.LİG YOLUNDA BAŞARILAR

1263 Mesaj
8 Aralık 2005; 8:25:15 

ilk kontrol amaçlı bakıma 1500-2500 arasında gidiyorsun.
ilk periyodik bakım 20.000'de. zaten ne zaman bakıma gitmen gerektiğini araç göstergesinden görüyosun.

quote:

Orjinalden alıntı: yavuzhan26

selam...

2 ay önce C4 1,4 metanik kül grisi ile A. Jant 31bin Ytl. aldım.
İyi ki Peugeot 307 ve Astrayı tercih etmemiştim... Aracımı kullanmaktan keyif alıyorum. Aracım iç dizaynı çok güzel ve Dış tasarımı MÜKEMMEL!. konfor ise Çok rahat ve kullanışlı, yol tutuşu virajlarda Mükemmel. fren sistemi çok iyi. konfor ise çok rahat ve kullanışlı. Aracı kullanırken her yönüyle çok keyif alıyorum.
Digital Göstergeleri çok begeniyorum tasarım harika, şimdiye kadar rastlamadığım digital gösterge sistemi çok güzel ve mükemmel ...
herkese şiddetle tavsiye ediyorum!
C4 alanlara hiç pişman olmayacak...

Arkadaşlar, C4 sahiplere soruyorum...
Kaç km'de bakıma gidiyorsunuz?
aracım ilk 1500 km'de bakıma götüreceğim. Bakıma götürürken ilave olarak kol dayanıklığı ve park sistemi taktırabiliyor mu?

375 Mesaj
8 Aralık 2005; 10:53:18 

Merhaba
öncelikle aracıma Maşallah diyelim...
şimdiye kadar önemli bir problem çıkmadı. Arka süspansiyonlar sert, çok kullandıkça iyileştirme yapılıyormu? fakat çok rahatsız etmiyor. bişey daha var vitesi sert hissediyorum... umarım o sorunları hemen halledilir.

araç aldığımda sorunları normal karşılaşıyorum... bence o kadar önemli sorun olmadığını düşünmekteyim...
şu anda çok ama çok memnunum... Herkese bu keyifli aracı tavsiye ederim...

2054 Mesaj
8 Aralık 2005; 19:54:36 

Bahsettiğin şeylerden sadece süspansiyon problem!

Gerisi arabanın karakteri.......

Süspansiyonu da zaten çağırıp düzelttiriolar...Yakında başlıyıor...

43 Mesaj
8 Aralık 2005; 23:51:10 

Bende bu hafta VTR ısmarladım bankanın havale yapamaması sonucunda 1-2 saat farkla aracım haftaya kaldı(geç olsunda güç olmasın:)),pek vtr la ilgilenen yok ama fiyat olarak örnek verim diğerlerinide ona göre siz tahmin edim..Kül gri si VTR park sensörü hediyeli cam tavanlı 31YTL valla istanbulda hiçbir bayide bu fiyatı alamadım en iyi teklif gebzeden gelince anadolu yakasına sadece 25 km uzaklıktaki kocaeli/gebze çoşkunlar bayinden aldım..Anadolu yakasındaki bayilere göre oldukça güzel fiyat veriyolar!Gebze çoşkunlarla bi görüşün derim araştıranlara ....

375 Mesaj
9 Aralık 2005; 8:50:37 

teşekkürler gr-bugra

Evet, C4 aracları çağırıp süspansiyonları yenisini taktıracaklarmış...

306 Mesaj
9 Aralık 2005; 11:26:16 

Merhaba,

Bende dün servisteydim. İlk bakım için gittim. 1500-2500 bakımı. Şu aralar kış dönemi servis kampanyaları varmış ve çok yoğundular. Araç ile çok fazla ilgilenilmedi. Ama istediğim bikaç şeyi yaptırabildim. Arkadan bagajdan ve kapılardan gelen bazı sesler vardı. Onları büyük ölçüde hallettiler. Ani frende yavaşlamalarda flaşörlerin yanması ve uyarı vermesi gerekiyor. Ama testte baktılar yanmıyo. Bilgisayara bağladılar. Fakat orada da aktif görünüyor.. Ama çalışmıyor. Şimdilik bu olayın üstüne pek gitmedim. Daha sonra acelesi pek yok. Frende bir sorun vardı. Frene hafif bastığında bir yerlerde hafif bir sürtme gibi ayağımı gıdıklıyan bir durum vardı. Ona baktılar. Çok önemsiz bişey ama bir parçanın değişmesi gerekicekmiş. Sipariş verecekler gelince değişecek. Aracın frenlerini test ettik. 120 km ile giderken dibine kadar frene asıldık. Aşırı yağış ve kaygan zeminde.. İnanılmaz bişey bu... Ve araç en ufak bir savrulma yada huzursuzluk vermeden olduğu yere yapışıyor. Maşallah... Paspaslar çokkirleniyo ve temizlemesi zor diye orj. C4 lastik paspas aldım. Çok iyi kesinlikle tavsiye ederim. Ama ön sol büyük olan silecekteki prblem düzelmiyor. Silecek yukarı çıkarken birşey yok. Ama aşağıya inerken hem ince bir tabaka bırakıyor ve bu da görüşümü bozuyor, hemde gürültü yapıyor. Camda titreyerek iniyor. Başka bir silecek ile denedim gene olmadı. Belki zamanla düzelir. Genelde öyle oluyor ya Başka ne yaptılar.... Hımmm. Emniyet kemerlerindeki uyarı olayını kapattırdım. Yeterince can sıkıyor. 100 mt. mesafe gideceksin cıyak cıyak ötüyordu.. Artık yok. Ama gelirken farkettim. Alışkanlıktanmıdır nedir. Emniyet kemerini yine takmışım. Zaten amacım ondan kurtulmak değilde acele kısa mesafe gidecen sinir bozmasın.... Son olarakta süspansiyonlara baktılar.. Süspansiyonların üzerinde bir numara sınırı varmış. Bu numara 200 ün altında ise değiştiriliyormuş. Benimkide öyle imiş ve siparişi verilecekti... Şimdilik olanlar bunlr.. Aklıma geldikçe eklerim... Görüşmek üzere...

103 Mesaj
9 Aralık 2005; 23:35:52 

MERHABA,BEN C4 1.4 SX ARACIMI 7 TEMMUZ 2005 TARİHİNDE ALDIM VE 2000 KM BAKIMINI EKİM AYINDA YAPTIRDIM.SÜSÜPANSIYON OLAYI İLE SİLECEK PROBLEMİ BENDEDE VAR.DİĞER FORUMLARDADA OKUDUM DEMEKKİ HEPSİNDE VAR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.ANCAK DİĞER FİKİRLERİNİZEDE KATILIYORUM.ASIL SORUN OLAN BENCE YAKIT DURUMU.FABRİKA VERİLERİNİN COK ÜZERİNDE TÜKETİM VAR.BU KONUDA KİMSEDEN FORUMDA ŞİKAYET YOK ANCAK BEN ÇEVREMDEKİLERDEN BÖYLE SIKINTILAR DUYUYORUM.ARACIM ŞUANDA 4700 KM VE HALA COK YAKTIĞINI DÜŞÜNÜYORUM.BU KONUDA BİLGİSİ OLAN VARMI ACABA?BİRDE ARACIMI YIKATIRKEN ÖN CAMIN YAN ÇITASI ÜST TARAFTAN SUYUN TAZYİKİ İLE KALKTI LÜTFEN YIKARKEN BU HASSAS BÖLGEYE DİKKAT EDELİM.AYRICA 20000 BAKIMI YAPTIRAN ARKADAŞ VARSA YAPILAN İŞLEMLER VE ARAÇTAKİ DEĞİŞİMLERLE İLGİLİ BİLGİ ALMAK İSTERİM.HERKEZE SELAMLARRRR

103 Mesaj
9 Aralık 2005; 23:44:29 

CİTROEN C4 DE YİNİ FİYAT VERDİ 1.4 27 990 BENCE BAYİYE BİR UĞRA

38 Mesaj
12 Aralık 2005; 1:23:46 

Aracı alalı 10 gün kadar oluyor. Salı günü servisten randevu aldım. Motordan kayış sesine benzer ve devirle birlikte sıklığı artan bir ses geliyor. Salı günü göstereceğim işte. Bu ses canımı biraz sıktı ama sanırım önemli birşey değil.
*Süspansyonalar oldukça sert. Özellikle arkalar süspansiyonlar ve hızlı girilirse kasislerde , sert çukurlarda ve arabaya binerken ufak bir ses yapıyor.
*1.6 benzinli motoru olan arkadaşlar motor sesi sizde ne alemde. Ben biraz fazla olduğunu düşünüyorum. Özellikle araç dururken , rölantide nerdeyse dizel gibi bir sesi war. Geçen yolda bir c4 sahibiyle karşılaştım onunla konuştuk oda aynı şeyden şikayetçi.
*100 km/s hızı geçtikten sonra sol ve sağ ön camlardan (dış aynalara yakın bi yerden sanırım) ufak bir rüzgar sesi geliyor. Bu da beni biraz rahatsız etti. Aynı sesi duyan var mı? Bunu da göstericem servise.

Bunların bir kısmı belkide sadece benim aracımda olan problemler. Servisten sonra durum netleşecek. Bunun haricinde C4 harika. Yol tutuş mükemmel diyebilirim. Sert virajlarda, yüksek süratlerde denemeler yaptım. Araç 1 kere bile sendelemedi.
*İçerdeki müzik sistemi beklediğimden çok daha iyi. Çok çok tatmin edici.
*Aracın koltukları çok rahat. Hatta bence olması gerekenden daha rahat:) Mayışıyor insan.
*Arabama binen herkes dış tasarıma(özellikle önden görünüme) ve dış tasarıma bayılıyor. Aracın göstergelerini yadırgayan kimse olmadı. Çok fazla gösterişli olduğunu söylüyorlar. Ben özellikle önden ve arka çaprazdan görünüşünü seviyorum. Aracın içi de çok güzel. Digital göstergelere uyumum konusunda tereddütlerim vardı ama hiç bir problem olmadı. Aramız çok iyi maşallah:)
*Aracım otomatik şanzıman. Otomatik şanzıman alacaklara tavsiye ederim. Sensodrive dedikleri tiptronic şanzıman çok iyi çalışıyor. Vites geçişleri neredeyse hiç hissedilmiyor. Daha önce test ettiğim opelin easytronic şanzımanı vites geçişlerinde neredeyse tepiyordu. Sırf bu yüzden yeni opel astra seçeneklerim arasından çıkmıştı. Sensodrive şanzımana benden bir

Son olarak benzinli bir C4 alacaksanız ve bütçeniz elveriyorsa mutlaka SXPK alın. Vereceğiniz farka gerçekten değiyor.

600 Mesaj
12 Aralık 2005; 22:27:56 

Arkadaslar iyi dilekleriniz icin tesekkur ederim. Birkac gundur vakit bulup yazamamistim.

Nihayet bugun aksam aracima kavustum. Kirmizi bu araca yakisiyor ama kul grisi de alabilirmisim.

Kokpit oldukca rahat insani kavriyor. Tek problem dizim frene basmaya calisirken direksiyona carpiyor ama koltuk ayarlari ile felan oldukca hallettim o problemi.

Aksam oldugu icin cok fazla surme firsatim olmadi. Simdilik izlenimlerim ozellikle dusuk devirlerde gercekten gaz verdiginizde koltuga yapisiyorsunuz, guzel bir his.
Arabanin yol tutusu gercekten cok iyi. Direksiyon oldukca rahat, orta hafiflikte. Suspansiyonlar sert ama yine de hosuma gitti, spor bir hava katiyor aracin kullanimina . Ses sistemi beklentimin oldukca uzerinde tizler oldukca iyiydi, baslar da fena degil.

Kapi kollari govde rengi degil, gostergelerin plastikleri biraz torpulenmeli, arac ozellikle rolantide disariya fena ses veriyor(belki de benim arabanin sorunudur sadece).

Ben deneyimlerim devam ettikce yazmaya devam edecegim.

Herkese mutlu gunler diliyorum arkadaslar...

AA nedir, Ne Ise yarar!

375 Mesaj
13 Aralık 2005; 11:33:28 

Redlabel,

hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsın umarım. Bende C4 1,4i 16 V 90hp war. Aractan çok memnunum. Park Sistemi, kol dayanıklığı vb. donanım ihtiyaç olduğumda sonradan anladım... Keşke SXPK alsaydım...

225 Mesaj
13 Aralık 2005; 12:53:54 

Evet, kalite yönüyle, ekonmiklik, güvenlik, donanım her yönden aldığıparanın hakkını tamamen veren bir otomobil C4. Ancak Citroen modellerinin Türkiye'de imaj ve pazarlama problemlerinin olduğu, bu otomobillere de o nedenle hep ön yargılı yaklaşıldığı da bir gerçek. Ben o ön yargıdan kurtulamadığım için 2005 Astra'dan yana kullandım tercihimi. Hiç de pişman olduğumu söyleyemem, ama yiğidi öldürüp de hakkını teslim etmemek bize yakışmaz. C4 bomba gibi bir model...

5 Mesaj
13 Aralık 2005; 15:16:39 

MERHABA ARKADAŞLAR, BU FORUMU BİR C4 SAHİBİ OLARAK YENİ KEŞFETTİM. 18 ARALIKTA YENİ ARACIMIZI ALDIK, DAHA ÇOK EŞİM BEĞENDİĞİ İÇİN TERCİH ETTİK, SXPK 1.6 BENZİNLİ KÜL GRİSİ VERSİYONU. ARAÇTAN GAYET MEMNUNUM, ÖZELLİKLE HIZLANMASI, KONFORU, DİJİTAL ÖZELLİKLERİ VE YOL TUTUŞU MÜKEMMEL.. 31.750 YTL FİYAT ÖDEDİK VE ANLADIĞIM KADARIYLA GAYET UYGUN ALMIŞIZ. BUNDAN DAHA DA AŞAĞIYA İNEBİLİR AMA STOKTA NE TİP VE RENK ARAÇ KALIR BİLEMEM, ESKİDEN OTOMOTİV SEKTÖRÜNDEYDİM VE OPEL BÜNYESİNDE ÇALIŞIYORDUM. ALLAH İNSANLARI OPELDEN KORUSUN DİYORUM BAŞKA BİRŞEY DEMİYORUM. BU KADAR KALİTESİZ SERVİS AĞI VE MARKA HERALDE YOKTUR. DEVAMLI MÜŞTERİ ŞİKAYETLERİYLE UĞRAŞMAKTAN İŞİMİZ YAPAMAZ OLMUŞTUK. HER NEYSE, BELKİ DİĞER MODELLERDE DE BU BÖYLEDİR, TEMENNİMİZ CITROEN DE OLMAMASI YADA AZ OLMASI.. BENİMDE FARKETTİĞİM BAZI OLUMSUZLUKLAR OLDU ARACIMLA İLGİLİ, MESELA ARKA CAM VE 3.STOP BİRLEŞİM NOKTASINDA O BAHSETTİĞİNİZ GICIRTIYI DUYUYORUM, UMARIM ÇÖZERLER, 100 VE ÜZERİ KM İLE GİDERKEN BAHSEDİLEN ÖNYANCAM KISMINDAN GELEN RÜZGAR SESİNİ BEN DE DUYUYORUM, BİRAZ CANIMI SIKTI, DAHA ÖNCE VW BORA KULLANICISIYDIM, SESSİZLİĞE ALIŞIĞIM, BUNU BİR ÇÖZÜMÜNÜN OLACAĞINI SANMIYORUM, ONUN DIŞINDA MP3 ÇALMIYOR, BU BARİZ.. HEPSİNİN ÖTESİNDE GÖRÜNTÜ VE DONANIM VEDE KULLANIM OLARAK ŞAHANE BİR ARABA.. DAHA 250 KM YAPTIK AMA HER BİNDİĞİMDE HEYECAN DUYUYORUM. BU ARACI EDİNEBİLDİĞİMİZ İÇİN DE GAYET MUTLUYUM, DÜŞÜNEN ARKADAŞLARA TAVSİYE EDERİM, AY BİTMEDEN ACELE ETSİNLER.. BİR DE KULLANAN ARKADAŞLARA BİR SORUM VAR: MOTOR BLOĞUNU ALTI TAMAMEN BOŞ, HERHANGİ BİR ŞEKİKDE ALTTAN ÇARPMALARDA HASAR OLUR MU, MESELA KARTER E ZARA GELİR Mİ, ZİRA BİZ OPELDE KARTER KORUMA DENEN AKSESUARI TAVSİYE EDİYORDUK..?

375 Mesaj
13 Aralık 2005; 16:04:32 

trejo

Öncelikle, yeni aracınız hayırlı olsun...

Bende araç almadan önce Peugeot 307 ile Astra arasında kararsız kaldım. Eşim, en çok C4 aracı beğeniyor. o yüzden C4'ü tercih ettik... Şimdi gayet çok memnunuz. İç ve Dış tasarımı çok beğeniyorum.
100 km/s hızı geçtikten sonra sol ve sağ ön camlardan ufak bir rüzgar sesi bile yok.
Umarım serviste sorunu çözer...

C4'lerde sadece süspansiyon problemi var... Yakında aracı çağırıp süspansiyonu değişecekler...

1263 Mesaj
13 Aralık 2005; 16:20:33 

şu süspansiyonu değiştirme işi biraz kafamı karıştırıyor. arka süspansiyon sert. kabul ediyorum. sert çukurlarda ön taraftan pek bir ses gelmezken arkadan küt diye bir ses geliyor. ama aracın yol tutuşu çok iyi.
süspansiyon söylendiği gibi değişirse yol tutuş karakteri bozulursa ne olacak.
Ayrıca bu değişim işi ne zaman yapılacak. ben servise sormadım gerçi ama citroenden hiç kimse arayıp araçta böyle bir değişim yapılacağını söylemedi. sizler bu bilgiyi servisten mi aldınız?

961 Mesaj
13 Aralık 2005; 16:26:53 

arkadaşlar citroen de kampanya furyasına katılarak innaılmaz indirimler yapmış. hatta C4 ün 1.6 olan modellerinden birinde 8 milyar lira indirime gitmiş. ne dersiniz bende araba almayı düşünüyorum ama bir türlü karar veremedim. dizeli ve benzinlisi nasıl bu arabanın. 10 milyar için sıfır faiz kampanyası da var. ama 1.6 benzinli çok yakıyor galiba.
yorumları bekliyorum

C 4 AŞKI BAMBAŞKA, FOREVER C 4

38 Mesaj
13 Aralık 2005; 16:37:02 

Ewet aracın altı boş ve karter çıplak bi şekilde ortaklıkta. Karter koruma varmış. Plastik bi aksam. İstediğinizde takıyorlar ama ücretini sormadım.

Süspansiyonlarla ilgili servisten aldığım bilgi şu: Fransa bu konu üstünde çalışıyor. Yeni parçalar gelince araçlar tek tek geri çağırılacak ve değişiklik yapılacak.

375 Mesaj
13 Aralık 2005; 17:10:36 

c4-1400;

süspansiyonlarıı değiştirme işi biraz kafanı karıştırıyorsunuz Servisten bilgi aldım. yeni süspansiyon parçalar gelince araçları geri çağırılacak ve değişiklik yapılacak. hangi süspansiyon değişeceğini bilmiyorum...
aracımız yol tutuşu çok iyi. süspansiyon değişirse yol tutuşu kararkterinde bozulmaz...Değişim yakında başlayacak umarım...

yakında, ilk 1500-2000 km kontrol için servise gideceğim, servisten bilgi alıp bu forumda yazacağım...

3652 Mesaj
13 Aralık 2005; 19:21:35 

quote:

Orjinalden alıntı: trejo
(...) 18 ARALIKTA YENİ ARACIMIZI ALDIK, DAHA ÇOK EŞİM BEĞENDİĞİ İÇİN TERCİH ETTİK(...)

Ya daha 13 Aralık'tayız, geçen sene C4 var mıydı?

Ford Focus TDCi güncel ortalama yakıt tüketimim :

375 Mesaj
14 Aralık 2005; 8:35:44 

TRcPİTAL;

Evet haklısın, tarihleri dikkat etmemişim.

trejo yazıdığı forumda tarihi yanlış yazılmış olabilir...

375 Mesaj
14 Aralık 2005; 10:26:54 

ei,

selam

bu hafta sonu aracımı kontol için servise gütürecem, senin aldığın C4 orj. lastik paspası ne kadar fiyatla aldınız?

2 Mesaj
14 Aralık 2005; 13:23:01 

Selam,

Ben de 1 Kasımdan beri Yakut kırmızı renk 2006 model C4 SXPK benzinli sahibiyim. Arabayı Ankara OTOSAY'dan nakit 33.600 YTL'ye aldım. Şimdi fiyatı daha da düşmüş ama nerden bilebilirdimki. Bu arabayı almadan önce aynı sınıftaki pek çok arabayı inceledim, ama en son C4'de karar kıldım. Arbadan genel anlamda memnunum. Dış görünüm, iç konfor ve tasarımının çok iyi olduğunu düşünüyorum. Zaten böyle olduğu için de başka bir araç değil C4 aldım. Çok sessiz bir araba, lastik ve yol sesini kesinlikle içeri almıyor. Burdaki bazı arkadaşlar rölantide çok gürültülü olduğunu yazmış, benim araba rölantide içeri hiç ses almıyor, ama dışarıya çıkınca epey ses çıkardığı duyuluyor. Araçtan genel olarak çok memnun olmama karşın, benim de fark ettiğim birkaç ufak nokta var:
1. Benim arabamda özellikle soğuk havalarda frene çok hafif basışta zonk şeklinde bir ses duyuluyor. Bu ses aynı gün içinde sadece bir kez oluyor ve dediğim gibi frene çok hafif basıldığında çıkıyor.Normal frene basmalarda ve daha ılık havalarda olmuyor. Arka balatalardan geliyor sanırım, önemli bir şey olduğunu zannetmiyorum, ama 1500 bakımda göstereceğim.
2. 90-100 km hızdan sonra ön camlardan rüzgar sesi benim araçta da var.
3. Müzik sisteminin sesinin hıza göre otomatik arttığı yazıyor müzik sisteminin kataloğunda, ama benim araçta aktif duruma getirmeme rağmen artmıyormuş gibi geliyor ses bana.
4. Süspansiyonlar sert ama bazı arkadaşların bahsettiği mekanik sesi ben duymadım. Arkadaşların bahsettiği ses araca ilk binince ya da çukurlarda rahatsız edici boyutta bariz bir ses anladığım kadarıyla. Benim araçta, her marka arabada olduğu gibi çukurlarda bir ses oluyor ama bu normal suspansiyon sesi. Sadece C4 çok sessiz olduğu için, böyle ufak sesler bile bu araba içinde sessizliğe alışan sürücüye fazlaymış gibi geliyor, oysa bence çok normal.
5. Arabanın silecekleri çok iyi, hiç iz bırakmıyor ve çok sessiz.
6. Vites geçişleri biraz sert, ilk zamanlarda 1., 3. ve 5. viteslere geçirmekte biraz sürtme gibi bir his oluşuyordu. Vitesten ses gelmiyor ama sanki sürterek geçiyor gibiydi. Şimdi daha rahatladı ama hala 3. vitese bazen hafif sürterek geçiyor gibi.
7. Bana arabayı alırken orijinal C4 paspasını hediye olarak verdiler.
8. KArter koruma sacı taktırmayı düşünüyorum, fiyatı ne kadar bilen var mı acaba?
9. MP3 çalmıyor.
10. Çukurlardan sert geçişlerde arka bagaj kapağı veya bagaj üstü plastik kısımdan ses geliyor. Tam anlayamadım yerini.
11. Sol arka kapıyı sonuna kadar açınca, son noktada çıt diye bir ses geliyor,diğer kapıları açarken aynı ses yok.
12.Yağmur sensörü bazen sileceklerin anlamsız yere sürekli çalışmasına yol açıyor, oysa yağan yagmur şiddeti çok az. Önce çok iyi başlıyor, ama sonra sürekli siliyor.
13.Benim araç şehir içi 8.7 litre/100 km yakıyor.
14. Kapılardan falan seyir halinde hiç bir ses, tıkırtı gelmiyor.
15.Burda yazdığım sesler vs. çok ufak şeyler, her araçta olabilecek şeyler. Arabanın çok sessiz ve konforlu olmasından dolayı ufak tıkırtıları bile insan duyuyor. Diğer pek çok modelde ses fazla olduğu için ufak tıkırtılar hissedilmiyor bile. Sonuç olarak ben araçtan mennunum ve doğru bir seçim yaptığımı düşünüyorum.

961 Mesaj
14 Aralık 2005; 14:11:11 

ya tüm topici okudum. bu aralar araba almayı düşünen ve çok detaylı incelmeler yapan biri olarak beni kandırdınız arkadaşlar , eğer bütçemi ayarlayabilirsem bende C4 alacam inşallah. ancak 31 aralık öncesi alırsam bayağı uygun olacak ama kendimi ayarlayamazsam maalesef zamlı alacam galiba.
yalnız hangi motor ve benzinlimi yoksa dizle mi ona karar veremiyorum. aslında şartlarım 1.4 lük motora yetiyor. ama kendimi zorlayıp 92 beygirlik dizeli veya 1.6 SXPK benzinli yi de alabailirim. ancak 1.6 ların çok yaktığını yazmışsınız. bu benim için önemli. şehir içinde kullanacam hep, yani 2.vitesin üstüne zor çıkar en fazla 3. yakıt tüketimi ne olur sizce?
dizelin donanımı iyi değil ama sonradan bunları eklettirebilir miyim dizel e?
bir de yüksek olmasından dolayı babam biraz soğuk bakıyorda yol tutuş konusunda siz ne dersiniz?
bulunduğum il de bayi yok, en yakın bayi150 km yakında. sorun yaşar mıyım sizce?
yorumlarınızı bekliyorum.

375 Mesaj
14 Aralık 2005; 14:40:21 

C4yakupkırmızı,

hayırlı olsun, iyi günlerde kullanman dileğiyle...

Bahsettiğiniz şeylerden bir tek sorun süspansiyon...

sadece arka süspansiyonlar sert sesini duyuyorum... çukurlarda ön süspansiyondan ses yok sadece arkadan ses geliyor... Bunu bütün C4'lerde var. Aracı çağırıp Evet, C4 çok sessiz bahsettiğin sorunları serviste çözerler umarım... Sorunsuz araç olmaz ki zaten... Yeni araba alanlara ufak sorun çıkabilir, bunlar normal yani...

Süspansiyonu da zaten çağırıp düzeltecek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavuzhan26 -- 14 Aralık 2005, 14:41:42 >

961 Mesaj
14 Aralık 2005; 14:46:51 

ya neden kimse benim sorularımı yanıtlamıyor? Eİ arkadaşım nerdesin?

375 Mesaj
14 Aralık 2005; 15:16:09 

İverson03,

Eğer Bütçeniniz ayarlayabilirsen 31 Aralık'a kadar biraz acele etmelisin, C4'te kampayada çok iyi fiyat veriyooo... yoksa kaçıracaksın...
Zaten benim aracım şehir içinde kullanmak için C4 1,4i 16v aracımı aldım. zaten 1,6'dan az yakıyor daha tasarruf. ama kol dayanıklığı, park, yağmur paketi gibi donanımlı istiyorsan SXPK alırsınız. ama SXPK 1,6 aracı 1,4 den daha perfonmaslı ve daha donanımlı araca sahip. ben donanımı pek fazla düşünmeden 1,4'ü aldım. şimdi çok memnunum. 30 ytl para verip 2 hafta boyunca hergün arabayla çarşıya gidip dolaşıyorum 150 km. tamamladım. dizeli istiyorsan donanımı yeterli daha sonradan bunları eklettirebilir. bende eklettirecem kol dayanıklığı ile park paketi yaptıracam... Yol tutuşu mükemmel...

C4 teki perfomansları diğer yorumlarda bakabilirsiniz...

bulunduğun il de bayi yoksa, en yakın bayi 150 km ise çok uzak harhangi bir sorun çıkarsa nasıl gidip geleceksin. İstersen Citroen Bayileri bir uğra oradan bilgi alabilirsin...

961 Mesaj
14 Aralık 2005; 16:00:20 

iyice inceledim 1.4 ile 92 hp lik dizel in donanımı birebir aynı.
1.6 sxpk da ise fark olarak, park sensörü, yağmur sensörü, sis farı, deri direksiyon, kadife döşeme, hafif alaşım jant, otomatik yanan far, UV korumalı ön cam, otomatik kararan iç dikiz aynası, kol dayama, dijital klima ( ki bence en önemli fark bu), elektrikli çocuk kilidi ve elektrikli arka cam ( bu sadece 1.4 de yok, dizel de var)

yani az farklar değil bunlar hadi park yağmur sensörü kol dayama falan taktırılır da dijital klima olayı önemli bence. herhalde taktırılmaz, taktırılsa bile çok pahalıdır.

şu an eşim antep de ve orada bayide bakıyor. sorularımı yazdım verdim, soracak bayiye. bakalım onlar ne fiyat verecek.

961 Mesaj
14 Aralık 2005; 16:03:18 

quote:

Orjinalden alıntı: trejo

MERHABA ARKADAŞLAR, BU FORUMU BİR C4 SAHİBİ OLARAK YENİ KEŞFETTİM. 18 ARALIKTA YENİ ARACIMIZI ALDIK, DAHA ÇOK EŞİM BEĞENDİĞİ İÇİN TERCİH ETTİK, SXPK 1.6 BENZİNLİ KÜL GRİSİ VERSİYONU. ARAÇTAN GAYET MEMNUNUM, ÖZELLİKLE HIZLANMASI, KONFORU, DİJİTAL ÖZELLİKLERİ VE YOL TUTUŞU MÜKEMMEL.. 31.750 YTL FİYAT ÖDEDİK VE ANLADIĞIM KADARIYLA GAYET UYGUN ALMIŞIZ. BUNDAN DAHA DA AŞAĞIYA İNEBİLİR

kardeş sen bu fiyatı hangi bayiden aldın, çok iyi fiyat valla. ayrıca bu fiyat peşin mi yoksa kredili fiyatı mı? ve sıfır faizli kredi var mı citroen de?

375 Mesaj
14 Aralık 2005; 16:17:13 

quote:

Orjinalden alıntı: iverson03

iyice inceledim 1.4 ile 92 hp lik dizel in donanımı birebir aynı.
1.6 sxpk da ise fark olarak, park sensörü, yağmur sensörü, sis farı, deri direksiyon, kadife döşeme, hafif alaşım jant, otomatik yanan far, UV korumalı ön cam, otomatik kararan iç dikiz aynası, kol dayama, dijital klima ( ki bence en önemli fark bu), elektrikli çocuk kilidi ve elektrikli arka cam ( bu sadece 1.4 de yok, dizel de var)

yani az farklar değil bunlar hadi park yağmur sensörü kol dayama falan taktırılır da dijital klima olayı önemli bence. herhalde taktırılmaz, taktırılsa bile çok pahalıdır.

şu an eşim antep de ve orada bayide bakıyor. sorularımı yazdım verdim, soracak bayiye. bakalım onlar ne fiyat verecek.

Evet, bahsettiğin doğru... SXPK 1,4 olsaydı alırdım. 1,6 çok yakıyor 1,4 ile 92 hp'lik dizeli arasında sadece elektrikli arkacamlar ve hafif jant var o yüzden 1,4 tercih ettim. C4 SXPK dizeli olsaydı çok daha güzel olur. yakında çıkar mı bilemiyorum...

961 Mesaj
14 Aralık 2005; 16:20:48 

harbiden C4 SXPK dizel olsa var ya bence resmen patlar, harika olur ya.

375 Mesaj
14 Aralık 2005; 16:29:44 

Benzini tasarrufu düşünmüyorsan SXPK al derim. çok memnun kalırsınız. dizeli düşünüyorsan 110 hp'lik alırsın.

306 Mesaj
14 Aralık 2005; 16:30:34 

Merhaba,
Banba 78.00 ytl dediler... geçenlerde eve citroenden bir zarf geldi içinden 2006 sonlarına doğru bitecek olan ve tüm aksesuarlarda %10 indirim yazan bir kupon geldi. Onuda kullandım ve 70.00 ytl ye aldım.

quote:

Orjinalden alıntı: yavuzhan26

ei,

selam

bu hafta sonu aracımı kontol için servise gütürecem, senin aldığın C4 orj. lastik paspası ne kadar fiyatla aldınız?

961 Mesaj
14 Aralık 2005; 16:33:07 

az önce eşim aradı ve sıfır faiz kampanyasının sadece C5 modelinde olduğunu söyledi. biz faiz işine girmek istemiyoruz. ama bu arabayı alacam hayırlısıyla, gerekirse yaza kadar beklerim ama bu aracı alırım. zaten nerdeyse tüm firmalar satışlar durgun olduğu için başta sıfır faiz olmak üzere bir çok kampanya yaptıkları için bence bu olayı citroen de başlatır diye düşünüyorum. başlattığı an C 4 üme kavuşacam inşallah.

375 Mesaj
14 Aralık 2005; 16:36:29 

iyi fiyat...
tamam teşekkürler ei...

375 Mesaj
14 Aralık 2005; 16:42:06 

quote:

az önce eşim aradı ve sıfır faiz kampanyasının sadece C5 modelinde olduğunu söyledi. biz faiz işine girmek istemiyoruz. ama bu arabayı alacam hayırlısıyla, gerekirse yaza kadar beklerim ama bu aracı alırım. zaten nerdeyse tüm firmalar satışlar durgun olduğu için başta sıfır faiz olmak üzere bir çok kampanya yaptıkları için bence bu olayı citroen de başlatır diye düşünüyorum. başlattığı an C 4 üme kavuşacam inşallah.

tahmin ediyorum ki, Yaza kadar beklerseniz SXPK gibi donanımlı araçlarda Dizel'de çıkabilir...

www.citroen.fr webten takip edebilirsin...

Sıfır faizli 24 ay taksit sadece fordlarda var ona bir göz at...

961 Mesaj
14 Aralık 2005; 16:44:58 

evet ford a baktım bulunduğum ilin üniversite çalışanlarına özel 4 milyar indiirmli tüm modeller. bu kampanya cuma günü bitiyor. ama maalesef sadece ünv. çalışanlarına özelmiş. o yüzden vazgeçtik. yoksa focus alacaktık. çünkü 24 ay sıfır faiz manyak bir kampanya. şimdi, dualarım bu ve buna yakın bir faizsiz kredi kampanyasının citroen de olması.

375 Mesaj
14 Aralık 2005; 16:57:18 

İnşallah C4 alırsın... 2006 da taşıt kredi faizleri daha da düşecek.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
14 Aralık 2005; 19:48:13 

2006 da alıcaksan

c4 sedan da alabilirsin

http://www.forocoches.c...showthread.php?t=331607

2279 Mesaj
14 Aralık 2005; 20:05:19 

sedanı için en açık net yorumu yapmış ordaki elemanlardan teki

quote:

pues es bonito, pero es raro q lo saquen, yo creo q puede ser un chop, por q citroen hace ya q no saca un sedan hace tiempo. no creo q salga

türkçesi..ben bu arabayı da bunu tasarlayanı da bunu piyasaya sokan adamı da s.kerim

BİZLER DÜNYAYI DEĞİŞTİREBİLİRİZ(ODTÜ)

103 Mesaj
14 Aralık 2005; 22:58:09 

BENCE BU KADAR DÜŞÜNME.3 YIL TEMPRA 6 YILDA DEĞİŞİK 2 VECTRA YA BİNDİM ANCAK BUNLARIN HEPSİ OTOMOBİLDİ.BİNİNCE GÖRECEKSİNKİ C4 OTOMOBİL ÜSTÜ......
BİR CADDEDEN GEÇERKEN KAFASINI ÇEVİRİP BAKMAYAN YOK.YADA GECE KIRMIZIDA DURDUĞUNDA YADA TRAFİK SIKIŞTIĞINDA GÖSTERGELERİNİ GÖRMEK İÇİN İNSANLARIN KAÇAMAK BAKIŞLARINI YAKALIYORSUN BUNLAR BİLE İNSANA HAZ VERİYOR.ZATEN ARAÇ MÜKEMMEL TASARLANMIŞÇHİÇBİR PROBLEMDE YAŞAMAZSIN SENİDE ARAMIZDA GÖRMEK DİLEKLERİMLEEEE......

Ekteki dosya (1)

103 Mesaj
14 Aralık 2005; 23:05:37 

ARKADAŞLAR,
CİTROEN İN SİTESİNDE HER ARAÇ İÇİN AKSESUAR GÖSTERMİŞ AMA C4 İÇİN GÖSTERMEMİŞ.BEN MAİL ATDIM BİR CEVAP GELMEDİ BENCE BİRAZ ZORLAYALIMDA C4 HAK ETDİĞİ DEĞERİ SİTEDE BULSUN

600 Mesaj
14 Aralık 2005; 23:44:39 

Arkadaslar birkac gundur bos vakit buldukca arabamla epey tur attim. Sunu soylemeliyim her bindigimde bu otomobilden daha fazla keyif aliyorum, soylediklerinizde cok hakliymissiniz.

Henuz 800 km civarinda ve simdiden yakit konusunda gercekten beni benden aldi bunu belirtmeliyim. Umuyorum ileride yakit sarfiyati daha da duser.

Bu arada Total bulamadigim icin benzini Shell den aldim( VP Diesel ) sizce herhangi bir sorun olur mu? Dogrusu ben su an icin herhangi bir fark gormedim, son derece keyif alarak kullaniyorum arabami ama ilerde bir sorun cikaricaksa Total ariycam...

AA nedir, Ne Ise yarar!

375 Mesaj
15 Aralık 2005; 9:55:31 

Evet arkadaşlar bende Petrolofisi'nden (98 oktan) alıyorum. herhangi bi sorun olur mu? bilmiyorum. C4'te Kitapçılıkta Total'dan diye yazıyo. Sorun çıkarsa Total'dan alacam...

961 Mesaj
15 Aralık 2005; 10:11:16 

eylül den beri araştırıyorum araba alacağız.çok arabaya baktım ve sonunda kararım kesin C4, hasta oldum buna ya.ama faiz olayına karşı olduğum için, mutlaka faizsiz krediyi bekleyecem. ama hayırlısıyla bu arabayı öyle ya da böyle alacam.
keşke 1.4 ün de sxpk modeli çıksa

15877 Mesaj
16 Aralık 2005; 9:42:35 

hayırlı olsun ama biz arkadaşla uzun zamandır araç bakıyoruz benzinli olarak altea düşünüyor çünkü fiyatı çok cazip 32800 e veriyolar full ünü.c4 ün dizeli cazip geldi sebep fiyatı onada 110 luk fullüne 35750 dediler ama arabaya ısınamadık bi türlü arkası çok dar.göğüsün işçiliği çok kötü eğri büğrü duruyor plastiği ayrıca göğüste her renk car adamlar acayip üşenmiş kahverengi siyah sarı renk cümbüşü resmen sırf bu yüzden arkadaş vazgeçti valla

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // SEAGATE 320GB 2.5" HARİCİ // IOMEGA 1TB 2.5" HARİCİ
SEAGATE 1TB 3.5" HARİCİ // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

1263 Mesaj
16 Aralık 2005; 11:00:13 

renk cümbüşü mü? hangisin de? c4 te mi?

152 Mesaj
16 Aralık 2005; 11:54:11 

Bu sizin C4 en çok Antalya'da satılmış galiba. Hiçbir yerde bu kadar C4'e rastlamamıştım.

15877 Mesaj
16 Aralık 2005; 12:00:07 

evet kahverengi kadife döşemeli c4 ün içine otur görürsün cümbüşü.diğerlerinde her yer siyah zaten o yüzden kahve döşemenin ortasında simsiyah direksiton simidi ile hala ne renk olduğunu çözemediğim göğüs kaplaması pakte hoş durmuyor.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // SEAGATE 320GB 2.5" HARİCİ // IOMEGA 1TB 2.5" HARİCİ
SEAGATE 1TB 3.5" HARİCİ // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

152 Mesaj
16 Aralık 2005; 12:00:23 

quote:

Orjinalden alıntı: GÖRKEMKAZAN

sedanı için en açık net yorumu yapmış ordaki elemanlardan teki

quote:

pues es bonito, pero es raro q lo saquen, yo creo q puede ser un chop, por q citroen hace ya q no saca un sedan hace tiempo. no creo q salga

türkçesi..ben bu arabayı da bunu tasarlayanı da bunu piyasaya sokan adamı da s.kerim

Türkçe kısmı güzel olmuş lakin google translate böyle demiyor.

961 Mesaj
16 Aralık 2005; 12:43:48 

quote:

Orjinalden alıntı: C4_1400

C4_1400 arkadaşım C4 ün 1,4 motoru ve donanımını iyice inceledim. diğer arabaların baz versiyonlarına göre donanımı yüksek. fiyat da çok iyi, sen ne diyon motor performansı ve donanım için. bir de en önemlisi 1.6 ya göre yakıtını düşük olması. 1 depo ile kaç km gidiyon şehir içinde.

1263 Mesaj
16 Aralık 2005; 14:30:35 

Şehir içi rekorum 700 km/depo. bu değeri çok kalabalık olmayan çorlu trafiğinde elde ettim. istanbulda falan kesinlikle olmaz. ama şehir içi genellikle 650 km yol gidiyor. şehir dışı genelde cruise kullanıyorum. 90 sabit giderim genellikle. bu şekilde şehir dışı 900 km civarı gidecek gibi görünüyor. ama aralıksız 900 km şehir dışı yapmadığım için "gittim" diyemem. yol bilgisayarının yalancısıyım.

kendi sınıfı ve fiyat aralığı düşünüldüğünde donanım ve güvenlik standardı çok iyi. tek sıkıntım arka camların manuel olması. gerçi o benim değil yolcuların sıkıntısı.

performansı çok kötü değil ama çok iyi de değil. kullananın yeteneğine bağlı. hızlı sollama yapman gerekirse örneğin önünde 80le giden bir kamyonu çabuk sollamak için en güvenli yol 3. viteste 80-120 ye hızlanıp bir kaç saniyede işi bitirimektir. 1,6 performansında kullanırsan 1,6'dan fazla yakarsın. Örneğin 5. viteste 130'la dik bir yokuşa geldiğinde 1,4 biraz yavaşlamaya başlar. 1,6 pek yavaşlamaz. 1,4'te kaybettiğin hızı geri almak için 4. vitese düşersin ama tüketimin artar. yani demek istediğim ekonomik kullanırsan gerçekten az yakıyor. Performans istediğinde veriyor ama tüketimi artıyor. Aracın 1,4 olduğunu kabul edip öyle kullanmak gerekli.

quote:

quote:

C4_1400 arkadaşım C4 ün 1,4 motoru ve donanımını iyice inceledim. diğer arabaların baz versiyonlarına göre donanımı yüksek. fiyat da çok iyi, sen ne diyon motor performansı ve donanım için. bir de en önemlisi 1.6 ya göre yakıtını düşük olması. 1 depo ile kaç km gidiyon şehir içinde.

961 Mesaj
16 Aralık 2005; 15:06:30 

evet sağol c4-1400.
şu arka cam olayı cidden gıcık olmuş ya, hız sabitleyici yol bilgisayarı falan koyuyon ama arka camlar manuel. aslında bundan daha önemlisi bence dijital klima olayı. dijital klima sonradan taktırılabiliyor mu? eğer öyleyse fiyat ne olur sizce?

bir de gece sürüş modu olayı nedir c 4 de?

1263 Mesaj
16 Aralık 2005; 15:18:23 

gece sürüş modu çok esrarengiz bir isim ve apachi helikopterlerinin termal gece görüş sistemini anımsatıyor ama o kadar ahım şahım bişey değil. en azından benim araçta böyle. "Dark" tuşuna bastığında ön konsolda ve göstergelerde hayati önem arz eden ışıkların haricinde diğer aydınlatmaları kapatabiliyorsun. gece uzun yolda gözün yorulmasın diye yapılmış bişey.

Üst versiyonlarda daha başka fonksyonları da olabilir.

quote:

evet sağol c4-1400.
şu arka cam olayı cidden gıcık olmuş ya, hız sabitleyici yol bilgisayarı falan koyuyon ama arka camlar manuel. aslında bundan daha önemlisi bence dijital klima olayı. dijital klima sonradan taktırılabiliyor mu? eğer öyleyse fiyat ne olur sizce?

bir de gece sürüş modu olayı nedir c 4 de?

961 Mesaj
16 Aralık 2005; 15:28:17 

bu da çok hoş bir özellik olmuş ya. kardeş sen bu arabayı ne zaman , hangi fiyata ve kredi ile mi aldın?

1263 Mesaj
16 Aralık 2005; 15:31:57 

Nisan ayında aldım. 30.500'e kredili.

961 Mesaj
16 Aralık 2005; 15:37:33 

hımm, iyi günlerde kazasız belasız kullan, darısı başıma inşallah.

375 Mesaj
16 Aralık 2005; 15:41:57 

benim aracım C4 1,4 şehir içinde depoda 650 km. yol yaptım.(yaklaşık olarak) Eskişehir'de estram ulaşımı nedeniyle trafik çok yogun ve kalabalık oluyor. İşyerim Bozüyük'te olması nedeniyle Eskişehir - Bozüyük haftada 1-2 kez aracımla gidip geliyorum. genelde hız sabitleyici (cruise control) kullanıyorum. 90 km hızı sabitle gidiyorum. benzini çok az yakıyor. tahmin ediyorum ki, eğer sakin kullanırsan depoda 850 - 900 km. yol yapabilir. aracım performansı yeterli. hız tutkunum yok. her zaman normal ve sakin kullanıyorum. hız sabitleyici (cruise control) 90 km hız sabit iken, özellikle tepeye giderken daha çok yakıyor.

donanım ve güvenlik tek kelimeye harika. Özellikle koltuğu çok rahat hissediyorum. bir tek kol dayanıklığına ihtiyacım var. bunu sonra yaptıracağım.

Eğer Şehir içinde çok kullanıyorsan 1,4 ü tercih ederim...

1263 Mesaj
16 Aralık 2005; 15:46:50 

bence en önemli eksiği küllüğün yeri. sigarayı bıraktırmak için yapılmış sanki. sol tarafa küçük çekmece gibi bişey yapmışlar. onu küllük gibi kullanmayı planlıyorum. yoksa küllüğü tutturacam diye ya kaza yapacam yada arabanın orasında burasında sigara yanığı olacak. bunun haricinde tasarım hatası göremedim.

375 Mesaj
16 Aralık 2005; 15:47:18 

quote:

en azından benim araçta böyle. "Dark" tuşuna bastığında ön konsolda ve göstergelerde hayati önem arz eden ışıkların haricinde diğer aydınlatmaları kapatabiliyorsun. gece uzun yolda gözün yorulmasın diye yapılmış bişey.

Üst versiyonlarda daha başka fonksyonları da olabilir.

"Dark" tuşunu ilk defa duyuyorum. o tuşu nerde?