- x
"bu klasörde değişiklik yapabilmeniz için administrators size izin vermelidir&q
12 Cevap34693 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

57 Mesaj
13 Ağustos 2010; 9:07:02 

windows 7 işletim sisteminde yeniyim, harddiskteki bazı dosyaları silmeye çalıştığımda bu uyarıyı alıyorum.
nasıl alıyoruz bu izni arkadaşlar? yardım ederseniz sevinirim...

412 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
LuckyDay
13 Ağustos 2010; 11:00:15 

hesabın ''Yönetici'' kullanıcı hesabı değildir büyük ihtimal Vistada da böle olmustur kullanıcıyı YöneTici YaparSAn Sorun KaLmazZ.

Age Of Empires 2 ONLINE

1428 Mesaj
13 Ağustos 2010; 14:59:19 

quote:

Orijinalden alıntı: pleytp

windows 7 işletim sisteminde yeniyim, harddiskteki bazı dosyaları silmeye çalıştığımda bu uyarıyı alıyorum.
nasıl alıyoruz bu izni arkadaşlar? yardım ederseniz sevinirim...

Eğer gene silemiyosan Unlocker kullanabilirsin ama C:\Documents and Settings gibi yerleri silemezsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FilozofTR -- 13 Ağustos 2010; 14:59:59 >

Eski Kullanıcı adı: FilozofTR & Lee Van Cleef

1323 Mesaj
13 Ağustos 2010; 22:01:59 

Windows 7 'de bulunan bir güvenlik tedbiri sistem dosyası yada windows klasöründe değişiklik yapmayı engeller. eğer bu şekilde bir uyarı alıyorsan aşağıda verdiğim linkteki dosyayı indir. içindeki installtakeownership.reg dosyasını çift tıklayıp onayla. Bundan sonra değişiklik yapamadığın klasörde sağ tıkla Take Ownership diyerek o klasör yada dosya üzerinde tam yetki al böylece istediğini yapabilirsin.

Tam Yetki Alma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wortexxx -- 13 Ağustos 2010; 22:02:30 >

57 Mesaj
15 Ağustos 2010; 16:41:39 

quote:

Orijinalden alıntı: LuckyDay

hesabın ''Yönetici'' kullanıcı hesabı değildir büyük ihtimal Vistada da böle olmustur kullanıcıyı YöneTici YaparSAn Sorun KaLmazZ.

nasıl yapıcam bunu hocam

57 Mesaj
15 Ağustos 2010; 16:44:15 

quote:

Orijinalden alıntı: wortexxx

Windows 7 'de bulunan bir güvenlik tedbiri sistem dosyası yada windows klasöründe değişiklik yapmayı engeller. eğer bu şekilde bir uyarı alıyorsan aşağıda verdiğim linkteki dosyayı indir. içindeki installtakeownership.reg dosyasını çift tıklayıp onayla. Bundan sonra değişiklik yapamadığın klasörde sağ tıkla Take Ownership diyerek o klasör yada dosya üzerinde tam yetki al böylece istediğini yapabilirsin.

Tam Yetki Alma

wortexxx dediklerini yaptım ama olmadı, hala silmeye çalıştığımda administrators'dan izin almasın diyor.

bu arada silmeye çalıştığım dosya şu: geçen gün yeni bilgisayar aldım, eski harddiskimdeki dosyaları da "f" diye bi yer açmış oraya kopyalamış, windows, documents cart curt butun klasörler var. onları silmeye çalışıyorum. çünkü c'ye zaten kurulu onlar. ve o f'deki windows fln klasörleri xp'nin dosyalarını içeriyor kesin, çünkü eski bilgisyarımda xp kuruluydu şimdi ise windows 7.

bi türlü silemedim arkadaş ya :)

3829 Mesaj
15 Ağustos 2010; 17:44:17 

F deki önemli belgelerinizi yeni harddiskinize kopyalayıp, F yi biçimlendirin

Sonsuzluğa zar atılırmı, ben atmam...
http://www.youtube.com/watch?v=4TshFWSsrn8
http://www.youtube.com/watch?v=lFF2bkiHNVQ

1780 Mesaj
15 Ağustos 2010; 19:58:03 

quote:

Orijinalden alıntı: tcebeci

F deki önemli belgelerinizi yeni harddiskinize kopyalayıp, F yi biçimlendirin

Basit ve köklü çözüm , bend eolsam böyle yapardım

Ama öğrenmek adına şunuda deneyebilrsin, klasör seçeneklerinden "basit dosya paylaşımı kullan" tık'ını kaldır, sonra silemedigin dosyaya sağ tıkla , özellikler, güvenlik sekmesinden gelişmiş bölümüne git ve oralarda bir yerde dosyanın sahipliğini almakla ilgili bir yer olmalı , dosyanın sahipliğini al. bu tarz güvenlik ayarlarını öğrenmekte ayrıca yarar var, bazen sizden başkasının erişmesini istemediginiz durumlarda dosya klasörlerin erişim haklarını kendiniz ayarlayabilirsiniz. Ben mesela herkese açık olan dosyalarımda diger kullanıcılara sadece okuma hakkı veririm , değiştirme hakkı vermem, bir filmi açabilirler ama silemez veya değiştiremezler bu şekilde.

Bilgisayarımın başına geldigimde koskoca film arşivimin bir öğrencim tarafından yanlışlıkla silindigini gördüğümden beri bu tarz ayarlara daha çok dikkat ediyorum

MARMARA SANAT OKULU Gitar Piyano Keman Yanflüt Klarinet Şan Eğitimi

"Bizler bu Dünyaya Sahip olmak için değil Şahid olmak için geliyoruz."
M.S.2009 SERIM

558 Mesaj
16 Ağustos 2010; 0:14:19 

quote:

Tam Yetki Alma

bilgi için çok teşekkürler, iyiki varsın..

Hakkari / Otluca Dağ Komando Tugayı 325. K.D.Böyle Buyrun

6N2 POLO Comfortline Otomatik Vites, BURDAN

Jetta 2008 1.6 MPI Tiptronik , BURDAN

GOLF mk7 1.2 TSi Comfortline DSG, BURDAN

67 Mesaj
13 Nisan 2012; 9:46:37 

quote:

Tam Yetki Alma

Akşam deneyeceğim

602 Mesaj
20 Mayıs 2013; 14:54:17 

quote:

Tam Yetki Alma

Hay Allah razı olsun senden kardeşim.
Mükemmel bir çözüm.Sorunsuzca işimi hallettim. Hemde win8 de bile çalışıyor

Çi ji dûrê te , çi li nêzikê te , nagihê dilê te dengê dilê min...

8 Mesaj
23 Mart 2014; 18:01:52 

Silmek İstediğin Dosyayı yantuş yap özellikler de aşada gizli var o kutucuğu işaretle üsteki salt okunuru kaldır uygula tamam de dosya silindi...

1 Mesaj
16 Nisan 2014; 0:06:11 

Aynı hatayı alıyorum W8 Kullanıyorum yukarıdaki tüm denilenleri yaptım fakat bi sonuç alamadım ayrıntılı bi şekilde yardım edermisiniz
0

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [İşletim Sistemleri ve Yazılımlar] » Windows İşletim Sistemleri » Windows 7 » "bu klasörde değişiklik yapabilmeniz için administrators size izin vermelidir&q
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.406