Şimdi Ara

Boks için hangi vücut tyson mı ali mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar boks sporu ile ilgili bi sorum olucak boks için sizce hangi vücut daha yararlı olur elbette iş önce kişide biter ama vücutta o kişinin çalıştığı şeye göre biçim alır mesela mike tysonın vücudu baya kaslı ve kuvvetli vuruo evet onun gibi kaslı olup öyle vuramayanlarda var ama sizce sorarım mike tysonın kaslı vücudu mu yoksa muhammad ali gibi atletik hafif kaslı bi vücut mu tysonun vücudu daha kaslı daha çok kuvvetli ama ali ninkide hız için iyi yani sizce boksta hangi vücut daha çok iş görür ve boksta iki kişi olsa ikisininde dayanıklıkları aynı olsa hız mı yoksa güç mü daha iyi olur.

• 2 sorumada cevap verirseniz çok sevinirm şimdiden teşekkürler
  • vucud onemlı degıl kondısyon onemlı. zaten agır sıklet bır rakıbın karsısına cıkıyorsan hemen hemen aynı kılodasınızdır.

daha once boks yapmadın sanırım. antreman bıtınce kum torbasıyla calısıyordum ılk zamanlar 5 dakıkada butun enerjım bıtıyordu.sonra sonra kondısyonun duzelıyor
  • teke tekte kesinlikle ali'nin vücudu daha avantajlı olabilir, zaten ne demiş muhammed ali arı gibi uçarım kelebek gibi sokarım. ama bana kalırsa mike tyson gibi bir vücuda sahip olmak karşındaki rakibi daha çok caydıracaktır tabi bu kastettiğim sokak için geçerli. müsabakalarda ise bana kalırsa güç ve hızdan önce dayanıklılık geliyor
  • alinin dövüş tarzını pek beğenmiyodum kaçak dövüşüyodu ama tyson tam sevdiğim sıtayla her yumruk nakavt için
  • frrozen o söz kelebek gibi uçarım arı gibi sokarm olucaktı
  • quote:

Orijinalden alıntı: frrozen

teke tekte kesinlikle ali'nin vücudu daha avantajlı olabilir, zaten ne demiş muhammed ali arı gibi uçarım kelebek gibi sokarım. ama bana kalırsa mike tyson gibi bir vücuda sahip olmak karşındaki rakibi daha çok caydıracaktır tabi bu kastettiğim sokak için geçerli. müsabakalarda ise bana kalırsa güç ve hızdan önce dayanıklılık geliyor

Fail :D
  • kelebekler sokamazmı
  • *AXI* doğru diosun ama dayanıklılıktan sonra hız mı güç mü önemli bence hız ama sizin fikriniz nedir onu soruorum
    Ayrıca valla sokakta kelebek gibi görünenlerde sokuo herif cılız mılız ama koca herifi yatırıolar valla yani kelebeklerde sokar o yüzden arı gibi uçar kelebek gibi sokarım
  • Rakibi indirmek için önemli olan tekniktir. Ali'de hem teknik, hem hız hem de kuvvet vardı. Tyson daha kuvvetli ama iki sporcunun tarihine bakarsan, maçlarını izlersen daha iyi yorumlar getirebilirsin. Boksta ve diğer sporlarda teknikten önemli şey yok. Zaten deli gibi kum torbası dövmenin getirisi de teknik ve kondisyondur. Manny Pacquiao'nun koskoca Oscar De La Hoya'yı ringi öptürdüğü maçı da biliyoruz ve yine olay vücutta bitseydi Alistair Overeem MMA'deki başarısını kboksa da yansıtırdı. Örnekler çoğaltılabilir.
  • Bana kalırsa en büyük örnek KIMBO SLICE, adam sokaklarda kraldı 1 numaraydı hiç dayak yemedi, sadece1 defa oda epey cüsseli adamdı ama ben o maçı berabere bitti sayarım beyaz olan adam ölmüştü resmen. herneyse Dana White Kimbo Slice'ı çağırınca MMA'e ne oldu? Seth Petruzelli'den dayak yedi. bahsettiğim seth denen adam Gay, arada 10 kg fark var ki resimlere bakarsanız kimbo'nun fiziksel olarak ne kadar büyük olduğunu görürsünüz. Ama sonuçta seth petruzelli daha ilk saniyelerde kombineli yumruklarıyla kimbo'yu nakavt etti daha 1 yumruk bile almadan. Yada diğer örnek Frank Mir vs Brock Lesnar.
  • Acaba tyson en iyi dönemindeki hali olsa kimbo slice'ı yenermiydi(sokak dövüşünde)?Bence yenerdi.
  • Arkadaşlar herkes Ali hızlı Tyson yavaş gibi konuşmuş ama Tyson'ın eskivlerini,meşhur 3lü kombinesine girerken ki çevikligini defalarca izledik.Ali uzun boyuyla avantajlı olabilir belki ama Tyson mutlaka bir yolunu bulup köşeye sıkıştırır ve muhtemel bi karaciger knockoutuyla indirirdi bence.Ayrıca Ali yumruk yemeye pek fazla alışık değildi,Tyson bu açıdan da daha dayanıklı olurdu benim kanaatimce.örnek videolardan sadece biri,konu hort

https://youtu.be/Zbhydll37C8

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu nasıl bir kıyaslamadır yahu ? Ofsayt kuralının olmadığı dönemdeki Pele ile Şuan ki dönemin Messi sini karşılaştırmak kadar saçma ...

Muhammed Ali'nin döneminde boks teknikleri fazla gelişmemişti , Mike Tyson günümüze yakın bir boks tekniği ile ringlere çıktı dönemleri farklı olduğu için karşılaştırmak çok saçma..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.