- x
Ankara GUvercinlik jandarma lojistik komutanlığı
68 Cevap40660 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

144 Mesaj
10 Ağustos 2010; 2:30:37 

Evet arkadaslar. Var mı tertip?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

14 Mesaj
10 Ağustos 2010; 2:34:37 

Var Karşıyaka Kutsal Topraklardan geliyoruz

hadi hayırlısı hepimiz icin, gidecegimiz yer ile ilgili tecrübeleri olanlar paylasırsa sevinirim.
Ya da daha önceden yazılmıs seyleri okuyabilecegimiz yer var mıdır acaba

144 Mesaj
10 Ağustos 2010; 2:36:47 

Ben aydından.. Egelıyız:) lojistik nasl oluyo acaba hç bilgm yok

144 Mesaj
10 Ağustos 2010; 2:41:34 

Bilgisi olan yok mu yav:)guvercinlik nerede:)

144 Mesaj
10 Ağustos 2010; 3:25:33 

Evet toplaniyoruz burda..

16 Mesaj
10 Ağustos 2010; 8:25:31 

fazla kalabalık değiliz galiba :)
Ben de Muğlalıyım bu arada.

İntel e8500@3.16GHz - Gigabyte P35S3G - Sapphire HD6850 1GB - 4Gb 800MHz Kingston - 500GB Samsung 7200
CoolerMaster RC690 460W - Asus 22" LCd - PROF 7500 USB DVBS2 HD Tv kartı

9 Mesaj
10 Ağustos 2010; 9:15:03 

selam arkadaşlar bende istanbuldan gelicem
bu arada nerde acaba burası

144 Mesaj
10 Ağustos 2010; 9:59:22 

tam merkezde arkadaşım etimesgut ve atatürk orman çiftliinnin arasındaki yerde olması laazım..

Bu memleket tarihte Türk'tü, halen Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.
Mustafa K. ATATÜRK

144 Mesaj
10 Ağustos 2010; 10:05:01 

[font="Arial"][size=5]beni ekleyin arkadasşlar fazla kişi olmucakmışız en fazla 10 kişi diyo arkads o yüzden ekleyelim birbrinimizi

utku_gungor@windowslive.com

Bu memleket tarihte Türk'tü, halen Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.
Mustafa K. ATATÜRK

31 Mesaj
10 Ağustos 2010; 10:13:27 

bende güvercinlik lojistik jandarma arkadaş

mentalist

11 Mesaj
10 Ağustos 2010; 10:16:17 

Ben askerliğimi 329. ksd olarak orda yaptım. İstanbul Ankara yolu üzerinde Batıkent Carrefoure'un tam karşısında. Çok büyük bir kışladır ve içerisinde çok miktarda birlik barındırır. Kışla içerisinde bol miktarda fabrikalar ve sivil memurlar bulunur. Acemi birliğinden sonra dağıtım yapılmaz orda kalırsınız. Gideceğiniz bölükler 1. 2. 3. Hizmet bölükleri ve 1. Muhafız ve 2. Muhafız bölüğüdür. Hizmet bölüklerine giderseniz size mutlaka bir görev verirler ancak paso çalışırsınız. Muhafız bölüğünde ise kışla çevresinde bulunan kulelerde veya nizamiyelerde nöbet tutarsınız. Günlük nöbet süreniz 8 hatta 12yi bile bulabilir. Ancak nöbet dışında yatarsınız. Hizmet bölüğünde ise sadece gece nöbetleri olur oda 2 saati geçmez. Tabi ceza almazsanız:) Burası komutanların en son gelebileceği yerdir yani çok arıza komutan vardır. Özellikle astsubaylar kısa dönemleri çok severler:) Kısacası burası askerlik yapılabilecek en kötü yerdir. Bir kaç meslek haricinde çok çalışıcaksınız benden söylemesi. Başka sorularınız olursa cevap verebilirim arkadaşlar.

144 Mesaj
10 Ağustos 2010; 11:43:30 

quote:

Orijinalden alıntı: 34caner34

Ben askerliğimi 329. ksd olarak orda yaptım. İstanbul Ankara yolu üzerinde Batıkent Carrefoure'un tam karşısında. Çok büyük bir kışladır ve içerisinde çok miktarda birlik barındırır. Kışla içerisinde bol miktarda fabrikalar ve sivil memurlar bulunur. Acemi birliğinden sonra dağıtım yapılmaz orda kalırsınız. Gideceğiniz bölükler 1. 2. 3. Hizmet bölükleri ve 1. Muhafız ve 2. Muhafız bölüğüdür. Hizmet bölüklerine giderseniz size mutlaka bir görev verirler ancak paso çalışırsınız. Muhafız bölüğünde ise kışla çevresinde bulunan kulelerde veya nizamiyelerde nöbet tutarsınız. Günlük nöbet süreniz 8 hatta 12yi bile bulabilir. Ancak nöbet dışında yatarsınız. Hizmet bölüğünde ise sadece gece nöbetleri olur oda 2 saati geçmez. Tabi ceza almazsanız:) Burası komutanların en son gelebileceği yerdir yani çok arıza komutan vardır. Özellikle astsubaylar kısa dönemleri çok severler:) Kısacası burası askerlik yapılabilecek en kötü yerdir. Bir kaç meslek haricinde çok çalışıcaksınız benden söylemesi. Başka sorularınız olursa cevap verebilirim arkadaşlar.
[/quotb

bir arkadsın abisi orAda yapmış son derece memnunmuş yani görüşler değişir.. ankaranın merkeszinde olması da avantaj.. siz sıkıntı çekmiş olabilirisinz ama bu bizim çekceğimiz anlamına gelmez bir de şunu ssöyleyim asker de iş yapmzsan vakit geçmez:)

Mustafa K. ATATÜRK

22 Mesaj
10 Ağustos 2010; 11:54:56 

ben de buraya çıktım, perşembe saat 4 gibi teslim olcam erken gitmenin lüzumu yok. Nasıl bir yer olduğu devre arkadaşlarına göre değişir, biz eğlenmeyi kafaya koyarsak askerlik bile eğlenceli olur. Orada görüşmek üzere

144 Mesaj
10 Ağustos 2010; 12:10:09 

quote:

Orijinalden alıntı: almbfsek

ben de buraya çıktım, perşembe saat 4 gibi teslim olcam erken gitmenin lüzumu yok. Nasıl bir yer olduğu devre arkadaşlarına göre değişir, biz eğlenmeyi kafaya koyarsak askerlik bile eğlenceli olur. Orada görüşmek üzere

tabi dediklerine katılıyorum ben utku güngör beni orda bulun:) artı ben aydından çarşamnba gecesi 12de binecem sabahleyin 8'de ankarada olurum. Ankarayaı da bilmediğim için galiba biaz erken teslim olcağım:) eğer o saatlerde aşti'de olcak olanb varsa orda buluşup vakit geçirrip geç teslim olabiliriz.. yukarıda msn adresimmi verdim eklerrsiniz konuşma imkanmız olur.. saygılar..

Mustafa K. ATATÜRK

16 Mesaj
10 Ağustos 2010; 12:52:36 

Perşembe sabahı 6.30'da Kamil Koç ile İstanbuldan yola çıkıp 13.00 gibi Ankara'da olmayı planlıyorum.
Bana arkadaş olmak isteyen olursa diye27 numaradayım, duyurulur

İntel e8500@3.16GHz - Gigabyte P35S3G - Sapphire HD6850 1GB - 4Gb 800MHz Kingston - 500GB Samsung 7200

144 Mesaj
10 Ağustos 2010; 12:55:15 

quote:

Orijinalden alıntı: suleyman0105

Perşembe sabahı 6.30'da Kamil Koç ile İstanbuldan yola çıkıp 13.00 gibi Ankara'da olmayı planlıyorum.

sana pm attım oku kardeş..

Mustafa K. ATATÜRK

144 Mesaj
10 Ağustos 2010; 12:59:07 

quote:

8de AnkarAda olucam artık beklerim çünkü bilimorum ankarayı msndde seni ekledim görüşelim tertip:)

Mustafa K. ATATÜRK

11 Mesaj
10 Ağustos 2010; 13:01:18 

Ben size hiçkimse rahat değil demedim ama masa başında rahat askerlik yapanlarda vardı elbet. Emin olun çok rütbeli asker olan yerde çokta rahat askerlik yapılamaz. Şehit Org. Eşref Bitlis Kışlası Türkiyenin en büyük 3. kışlasıdır. Şunu da söyliyim telefon konusunda rahat edersiniz hemen hemen herkeste telefon vardır. Bir küçük denetleme ve birde büyük denetlemenin hazırlığını görürsünüz. Haftada iki gün (salı ve perşembe) albaya her ayın salı günü paşaya toplu taktim yaparsınız. Genel anlamda çok ciddi bir eğitim yapılmaz (denetleme önceleri hariç). Ankaranın soğuğu çok kötüdür allah yardımcınız olsun. Yemin töreninden sonra evciye çıkarsınız bir daha da evci vermezler. Saçma sapan nedenlerden çarşılar kitlenebilir. Ben nasıl giderim diye soran olursa aştiden metroyla kızılaya geçin, metrodan çıktıktan sonra türk kızılayı binasını sorun binanın biraz ilerisinde solda melboya girin orda serpme köy kahvaltısı yiyin daha sonra ister kızılayı gezin ister sihhiyeye yürüyün ister metroya binip ulusa gidip istanbul-ankara yazan minibüslere binip carrefourda indikten sonra karşıya geçip kışlaya 2 nolu nizamiyeden giriş yapın ama ne kadar geç girerseniz o kadar iyi. Ankara çarşı bakımından çok iyi gezilebilecek güzel elit yerleri ve alışveriş merkezleri var. Başka soırularınız varsa mümkün oldukça cevep vericem.

144 Mesaj
10 Ağustos 2010; 13:06:27 

quote:

Ben size hiçkimse rahat değil demedim ama masa başında rahat askerlik yapanlarda vardı elbet. Emin olun çok rütbeli asker olan yerde çokta rahat askerlik yapılamaz. Şehit Org. Eşref Bitlis Kışlası Türkiyenin en büyük 3. kışlasıdır. Şunu da söyliyim telefon konusunda rahat edersiniz hemen hemen herkeste telefon vardır. Bir küçük denetleme ve birde büyük denetlemenin hazırlığını görürsünüz. Haftada iki gün (salı ve perşembe) albaya her ayın salı günü paşaya toplu taktim yaparsınız. Genel anlamda çok ciddi bir eğitim yapılmaz (denetleme önceleri hariç). Ankaranın soğuğu çok kötüdür allah yardımcınız olsun. Yemin töreninden sonra evciye çıkarsınız bir daha da evci vermezler. Saçma sapan nedenlerden çarşılar kitlenebilir. Ben nasıl giderim diye soran olursa aştiden metroyla kızılaya geçin, metrodan çıktıktan sonra türk kızılayı binasını sorun binanın biraz ilerisinde solda melboya girin orda serpme köy kahvaltısı yiyin daha sonra ister kızılayı gezin ister sihhiyeye yürüyün ister metroya binip ulusa gidip istanbul-ankara yazan minibüslere binip carrefourda indikten sonra karşıya geçip kışlaya 2 nolu nizamiyeden giriş yapın ama ne kadar geç girerseniz o kadar iyi. Ankara çarşı bakımından çok iyi gezilebilecek güzel elit yerleri ve alışveriş merkezleri var. Başka soırularınız varsa mümkün oldukça cevep vericem.

çok teşkkür edrim tlfn olayı hoşuma gitti:) şimdi biz tlfn götüreli mi arkadsım? bir de pijama veriyorlar mı alt ve üst?

Mustafa K. ATATÜRK

11 Mesaj
10 Ağustos 2010; 13:18:00 

Telefonu kullanmak için en azından yemin törenine kadar bekle. Dağıtımınızı bir hafta içinde yaparlar zaten yani usta olmadan yerleriniz kesinleşir 2 nolu nizamiyede 8 10 tane kendi devrenden olucak onlarla samimiyeti kur gerisini düşünme ister telefon sok ister burger king ten yemek söyletip git nizamiye arkadaşlarınla ye. Başka alternatif telefonu içerden edinmek en temizi dedenlerle konuşup uygun fiyata herhangi birinin telefonunu satın al. Ama şunu baştan söyliyim telefon yakalatmanın cesası 16 günden başlar zaten disko kışlanın içinde seni göndermeleri zor olmaz:) Bana sorarsan bir ayda bütün piçlikleri öğren ondan sonra yapmak istediklerini yap. Dediğim gibi rütbeli çok çarpılma riski biraz fazla. Evet başka sorular :)

144 Mesaj
10 Ağustos 2010; 13:23:14 

[font="Arial"]:)evet fazla arkadaş yok galiba buraya çıkan..şartlar nasıl peki innternet,lig tv felan... duş kabinleri nasıl koğuşlar umarım çok soru sormyomdur:)

Mustafa K. ATATÜRK

16 Mesaj
10 Ağustos 2010; 13:30:50 

quote:

Orijinalden alıntı: UTKAN09

8de AnkarAda olucam artık beklerim çünkü bilimorum ankarayı msndde seni ekledim görüşelim tertip:)

Utku şu an işteyim hala. Ancak akşam eve gidince msni açabilirim.
Ankara'da 1'e kadar vakit geçirebilirim dersen akşama doğru beraber teslim oluruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suleyman0105 -- 10 Ağustos 2010; 13:31:48 >

144 Mesaj
10 Ağustos 2010; 13:32:32 

quote:

Utku şu an işteyim hala. Ancak akşam eve gidince msni açabilirim.
Ankara'da 1'e kadar vakit geçirebilirim dersen akşama doğru beraber teslim oluruz

tam birkilte tesilm olalım:) akşam msnye girince ayrnıtlı konuşalım..

Mustafa K. ATATÜRK

11 Mesaj
10 Ağustos 2010; 15:44:17 

İnternet kafe yok. Lig tv en son muhafız taburunda vardı biz acemilikte orda kalmıştık bir ay boyunca ücretsiz izlemiştik:) Muhafız taburunun binası otel kalitesindedir tuvaletler banyolar vs. 24 saat sıcak su istediğin zaman gir banyonu yap. Duşlar kabin şeklinde. Hizmet bölüklerinin binası ayrı yerde bina biraz eski en son biz giderken tadilat yapıyolardı. Orasıda aynı şekilde 24 saat sıcak su ve istediğin zaman duş. Hizmet bölüklerinin koğuşları küçüklü büyüklüdür 4 kişilikte koğuş var 20 kişilikte koğuş var. Muhafız bölüklerinki ise standart yaklaşık 30 kişilik. Ayrıca yataklar ranza şeklinde değil tekli. Bölükler temiz ve tertiplidir o konuda çok titiz komutanlar.

144 Mesaj
10 Ağustos 2010; 15:55:09 

Teşkkür edrm ilglendgnz ıçin.benım sorularim bu kadar arkadaşların varsa bilemem:)

14 Mesaj
10 Ağustos 2010; 15:58:38 

Ulaşım olarak nasıl gidebiliriz oraya?

11 Mesaj
10 Ağustos 2010; 16:03:28 

Aştiden metroyla ulusa git ordan istanbul-ankara yolu yazısı olan minibüslere bin batıkent carrefour da inicem de indikten sonra gideceğin yer tam karşıda

11 Mesaj
10 Ağustos 2010; 16:10:03 

Bana mesleklerinizi söylerseniz en azından ne görev verebileceklerinide söyleyebilirim.

14 Mesaj
10 Ağustos 2010; 16:12:34 

Ben ingilizce işletme okudum, cevabın için tesekkurler

11 Mesaj
10 Ağustos 2010; 16:17:52 

Çok saçma gelicek ama ingilizce bildiğin için seni ulaştırmaya alabilirler araç komutanı yada yazıcı olursun seni kantincide yapabilirler biraz yorucudur ama zaman çabuk geçer en kötü ihtimal bir komutan seni kanatları altına alır kendi seni bölüğüne ister çocuğuna ders verir az nöbet tutar her hafta çift çarşı alırsın;)

14 Mesaj
10 Ağustos 2010; 16:20:15 

Valla kulaga ne güzeldi şimdi sölediklerin, oraya gittigimizde bize görevleri nasıl dagıtıyorlar? meslek ve dilbilgisi falan mı soruyorlar?

11 Mesaj
10 Ağustos 2010; 16:29:48 

Orada çok fazla görev var o görevleri seçerken mesleğe dikkat ediyorlar yada komutan çıkıp çocuğu için matematik fizik müzik resim ingilizce öğretmenleride arayabiliyor. Geriye kalan seçilmemiş arkadaşlarda nöbet eri oluyor günde en az 8 saat en fazla 10 saat nöbetin oluyor (bu süreye giyinip soyunmayı dahil etmiyorum). Benden sana tavsiye seçmelerde kendini gösterki nöbet eri olmayasın :)

14 Mesaj
10 Ağustos 2010; 16:45:51 

Nöbet eri olmak zormus, bakalım artık hayırlısı hakkımızda. Tesekkurler yardımların icin.

16 Mesaj
10 Ağustos 2010; 16:58:31 

elektronik ve Haberleşme mühendisine ne iş düşer ki orada ?

11 Mesaj
10 Ağustos 2010; 17:34:42 

Bizim yıldız teknik üniversitesi elektronik ve haberleşme mühendisi arkadaşımız vardı mutfak çavuşluğu yaptı. Ne alaka dersen mutfak yeni olduğu için içerde elektronik cihazlar var komutanlar anlasa anlasa anca o anlar diye yorumlamış olabilirler:)

16 Mesaj
10 Ağustos 2010; 19:09:22 

quote:

Bizim yıldız teknik üniversitesi elektronik ve haberleşme mühendisi arkadaşımız vardı mutfak çavuşluğu yaptı. Ne alaka dersen mutfak yeni olduğu için içerde elektronik cihazlar var komutanlar anlasa anlasa anca o anlar diye yorumlamış olabilirler:)

Ne tesadüf ben de yıldız mezunuyum

242 Mesaj
11 Ağustos 2010; 1:01:23 

arkdaşlar bende burdayım elektrik-elektronik mühendisyim türktelekomda çalışıyorum bize ne görev verrirler acep :D

center] SAMSUNG E250 FaNCLuB[/center]

20 Mesaj
10 Aralık 2010; 11:05:35 

evet tertipler
burası çıkan varsa haberleşelim
şirketi kuralım :)

5 Mesaj
10 Aralık 2010; 15:23:41 

Var arkadasim var SILIVRI > IST.

niyazigarip@yahoo.com

2 Mesaj
10 Aralık 2010; 19:04:36 

Ben de buraya çıktım arkadaşlar.

Haberleselim

yummur2@yahoo.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fc_barcelona -- 10 Aralık 2010; 19:06:21 >

220 Mesaj
11 Aralık 2010; 11:35:25 

+1

İzmir'den gece yola çıkıyorum. Sanırım 12 - 3 arası teslim olurum.

5 Mesaj
11 Aralık 2010; 12:00:35 

bende burdayım arkadaşlar.yarın sabaha gebzeden yola çıkıyorum.

uncover_34@hotmail.com

2 Mesaj
11 Aralık 2010; 12:16:58 

Herkese hayırlı olsun arkadaşlar, ben de yarın sabah izmirden yola çıkıyorum.

Can

144 Mesaj
11 Aralık 2010; 13:09:19 

ben 335.dönemim bu topiği ağustosta açtım lojistik komutanlığında jandarma havacuılık bilriğindeyim.. listeler dün asıldı bizim birliğe 30 kkişi jandarma havacılığa geliyor.. şimdiden hayrılı teskereler.. aDım utku güngör bizim birliğe düşerseniz yardımcı oluruz.. .saygılar..

Mustafa K. ATATÜRK

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Ocak 2011; 18:01:51 

Ben de Güvercinlik Destek Kıtalarında görevliydim.

388 Mesaj
12 Kasım 2011; 14:09:38 

suanda ankara güvercinlik istihkam insaat grupta askerim izindeyim simdi 17 sinde teslim olcam sabah :)

32 Mesaj
10 Ağustos 2012; 4:34:53 

bende burdayım arkadaşalr.. pazar sabahı istanbuldan cıkıcam arabayla aksama teslım olurum birlikte görüşürüz... bu arada kimya muhendısın naparlar acaba...

zadatepe@hotmail.com...

zafer

83 Mesaj
10 Ağustos 2012; 4:49:19 

0

31 Mesaj
10 Ağustos 2012; 4:56:47 

quote:

Orijinalden alıntı: daselator

bende burdayım arkadaşalr.. pazar sabahı istanbuldan cıkıcam arabayla aksama teslım olurum birlikte görüşürüz... bu arada kimya muhendısın naparlar acaba...

zadatepe@hotmail.com...

ben de istanbuldan geliyorum güvercinlik'e...pazar sabahı pegasus 07:45 uçağı var,, arabayla gelmekten iyidir diye düşünüyorum..ilgilenirsen beraber gidebiliriz..

197 Mesaj
10 Ağustos 2012; 5:02:05 

bende istanbuldan oraya geliyorum..11 e aldım ucak biletini...ordan ulasım nasıldır acaba?

Yvonne Strahovski

Fan Club

67 Mesaj
10 Ağustos 2012; 11:42:19 

ben pazar arabayla geliyorum arkadaşlar orada görüşürüz
Adım Hakan Oruç
sizlerde isminizi paylaşında kolay buluşalım :)

32 Mesaj
10 Ağustos 2012; 12:13:32 

arkadaslar karsısında carfour varmıs 4 de orda bulusup gireli derim bi yer belirleyelim olmadı..

zafer

67 Mesaj
10 Ağustos 2012; 12:26:36 

beni aile getireceği için biraz zor olur içerde tanışıcaz artık:)

144 Mesaj
15 Ağustos 2012; 18:17:59 

evet arkadaşlar 335 ksd olarak sorusu olan varsa cvplayabilirim

Mustafa K. ATATÜRK

388 Mesaj
16 Ağustos 2012; 8:54:17 

arkadaşlar istihkam gruba giden varmı aranızda...

606 Mesaj
31 Ekim 2012; 13:52:34 

Eşref Bitlis Kışlasında askerlik yapacak arkadaşlar olursa yardımcı olmaya çalışırım..

7 Mesaj
10 Aralık 2012; 13:38:28 

quote:

Orijinalden alıntı: Abuz

Eşref Bitlis Kışlasında askerlik yapacak arkadaşlar olursa yardımcı olmaya çalışırım..

bu yardım 349.dönemler için geçerli mi:) ben gideceğim.

100 Mesaj
10 Aralık 2012; 13:55:04 

12.12.12 istanbul'dan uçakla gidiyorum bakalım saat kaçta teslim olabilicez.

606 Mesaj
12 Aralık 2012; 12:02:41 

quote:

Orijinalden alıntı: ct1903ct

bu yardım 349.dönemler için geçerli mi:) ben gideceğim.

Tabiki

22 Mesaj
22 Temmuz 2014; 12:47:09 

ağustos 2014 buraya cıkan arkadaslar bi bağlantı kursak

Sayfa:   [1]      >>
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Kısa, uzun dönem ve Yedek Subay adayları » Ankara GUvercinlik jandarma lojistik komutanlığı
Sayfa: [1]      >>