Şimdi Ara

1'İNCİ J. EĞT. TB. K.LIĞI - GÖLKÖY / KASTAMONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
575
Cevap
0
Favori
95.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Belli ki forumda epey Kastamonu yolcusu var. Bu başlık altında toplanabiliriz.

• Arkadaşlar bulduğum bir bilgiyi paylaşıyorum

Gölköy Jandarma Er Eğitim Taburu nda acemiliğimi yaptım ve gerçekten Türkiyede yapabileceğiniz en güzel ve en rahat acemi birliği (rahat derken burada doğu için jandarma komando yetiştirilmiyor, genellikle Türkiye genelinde doğu hariç iller ve ilçelerde bulunan karakollarda görev yapmak için Jandarma yetiştiriliyor, o yüzden komando eğitimi verilmiyor). Buradan J. Binbaşı Cemal OKUTAN komutanıma askerlere sağladığı imkanlar için teşekkürlerimi bir borç bilirim. Her zaman emrinizdeyiz komutanım yeterki sizin gibi askerine sahip çıkan komutanlarımız olsun. Kendisi halen orada görev yapmaktamı bilgim yok ama orada acemiliğini yapacak olan veya ustabirliği orası olan askerlere " zaten rahat bir askerlik yapacaksınız onuda kendinize eziyet olarak görmeyin, herzaman doğuda soğukta ve o sıcakta ,o şartlarda askerlik yapan arkadaşlarınızı düşünün. Ekmeğiniz bile hergün taburun içindeki fırından taze taze geliyor." Daha ne olsun ? Ayrıca Kastamonu çok güzel bir il ve Halkı da gayet asker sever.

link:http://www.pbase.com/dosseman/kastamonu

• quote:

Orijinalden alıntı: em12ee

benim koltuk 18 numara beni ekleyin emreozkarad@gmail.com;)
    quote:

Orijinalden alıntı: mrsilver

quote:

Orijinalden alıntı: cellchook

quote:

Orijinalden alıntı: mrsilver

İstanbuldan
    Ulusoy ile
    Çarşamba Gece 23:00 da yolculuk başlıyor

Hepimize hayırlı teskereler

21 devrem :)
    17 ve 22 de de bizden
    silver kaç numaralı koltuktasın :D

süper valla
    17-18
    21-22 bizden :)
    hemen arkanızdayız (21)

arkadaşlar mutlaka okunması gereken bir konu atlamayınız. Resmi bir açıklama...
    http://www.jandarma.tsk.tr/egitim/egtbrlic.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrsilver -- 10 Ağustos 2010; 1:59:58 >

• quote:

Kastamonu dan Gölköy e nasıl geçcez bakalım , bilgisi olan var mı

http://tr.wikipedia.org/wiki/Gölköy,_Kastamonu

Burada merkeze 10 km uzaklıkta diyor. Sorun olmaz.
  • quote:

Kastamonu dan Gölköy e nasıl geçcez bakalım , bilgisi olan var mı

başka bir forumdan alıntı yapıyorum
    2. sayfadaki 1. mesaj gayet güzel anlatmış
    http://www.askere.com/kastamonu/1_inci_jan_er_egt_tb_kligi_golkoykastamonu_891_krallar_geliyor-t2524.10.html
  • http://www.jandarma.tsk.tr/egitim/egtbrlic.htm
    den notlar
    Tıraş malzemeleri (jilet, tıraş sabunu, tıraş fırçası vb.),

İç çamaşırı (beyaz-haki),

Çorap (siyah),

Spor ayakkabısı, spor kıyafeti,

Terlik,

Dikiş takımı (iğne, iplik),

Havlu (el-yüz, banyo),

Diş fırçası ve macunu,

Tırnak makası

Siyah ayakkabı boyası ve malzemesi

Pijama vb.

malzemeleri beraberlerinde getirebilecekleri gibi, bu malzemelerin tamamını piyasaya göre daha ucuz olarak birliklerin kantinlerinden temin edebilirler
    Yemin Töreni, tarihi, ve hafta sonu izinleri :

Yemin töreni, dört haftalık temel eğitim safhasının bitimini müteakip Cuma günleri yapılmaktadır.

Dört haftalık temel eğitim safhasını tamamlayıp yemin eden acemi erlere hafta sonu bir gün çarşı izni verilmektedir (Yemin töreninden önce çarşı izni verilmemektedir). Yemin törenin olduğu gün garnizon dışına çıkmamak kaydı ile acemi erlere, annesi, babası, eşi,evli ağabey ve ablası refakatinde bir gün yat izni verilir. Acemi erler çarşı izinlerini 1 no lu (askeri elbise) kıyafet ile çıkarlar

Erbaş ve erlerin bütün çamaşırları birliklerce görevlendirilen personel tarafından toplanarak haftada bir gün birlik çamaşırhanesinde son sistem otomatik yıkama makinelerinde kaliteli deterjanlar ile yıkanmaktadır.

Her Taburun asgari iki adet banyosu bulunmaktadır. Bu banyolar bir defada ortalama elli kişiye hizmet edecek kapasitede olup acemi erlerin haftada en az iki kez banyo yapma imkanları bulunmaktadır. Ayrıca her sabah saat 05.00-06.00 saatlerinde ihtiyaç duyulması halinde banyo yapılabilmektedir.

• gölköy e bizden önce gidenlerin yazdıklarını okumak isterseniz
    http://www.askere.com/kastamonu-b197.0/
  • bu sitedeki bilgiye göre beyaz veya haki
    http://www.jandarma.tsk.tr/egitim/egtbrlic.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: c_e_m22

Benim hatun okumuyodur umarım bu konuyu

Ne olacak canım okusun, pişik olmak ayıpmı
    Bu arada sıcaklık değerlerine baktımda
    http://www.dmi.gov.tr/veridegerlendirme/il-ve-ilceler-istatistik.aspx?m=KASTAMONU
    Şu an sıcaklık zirveden inişe geçmiş eylülde hava rahatlar,istanbula oranla nemide düşük inşallah çok sorun yaşamayız.

• @Surveillance ın iletilerine bakarak bir şeyler çıkarmaya çalışıyorum. Pm attım umarım görürde canlı canlı yardımcı olur.

quote:

335. Dönem olarak halen Kastamonu Jandarma Eğitim Taburu'ndayım ve acemilik 25 Eylül'de bitecek...

Buraya düşenlerin %99'u Doğu ve Güneydoğu'ya gidiyor. Kapıdan içeri girdikten 30 dk. sonra yaklaşık 2000 kişi beklenmedik bir sürprizle karşılaşarak gidecekleri yerleri öğrendi. Ben de usta birliğinde Mardin İl Jandarma'da olacağım, neyse ki teslimden sonra 3,5 ayımız kalacak. Acemilikte eğitimlerle zaman geçti, bakalım usta birliği nasıl olacak?...

337. dönemlerin de acemilik eğitimlerini toplu halde alıp dağıtılacağı söylendi buradaki komutanlar tarafından. Ancak Doğu ve Güneydoğu'ya gidenler bu kez Kastamonu'da değil de başka bir birlikte eğitilecekmiş, Kütahya olabilir diyorlar. 333'lerin ayrılmasıyla sizleri bekliyor olacağız... :)

http://forum.donanimhaber.com/m_38937704/mpage_129/f_/key_//tm.htm#42925069

• quote:

Orijinalden alıntı: b.ozcan

GÖLKÖY 1'İNCİ J. EĞT. TB. K.LIĞI

ARKADAŞLAR BENDE GELİYORUM - İZMİR

Sen geldiysen bende gelmiş sayılırım

http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=sen+gelince+ben+de+gelmi%C5%9F+say%C4%B1ld%C4%B1m

Kötü espri olmuş şimdi baktımda herneyse moral bozmak yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raskolnikov -- 10 Aralık 2010; 11:21:51 >

• devreler ben de buraya gidiyorum. moralim çöktü vallaha biraz araştırma yapınca. sanırım doğu illerine dağıtılacağız. kimsede de kesin bir bilgi yok, bir şekilde bilgi kirliliği oluyor. ama gerçek şu ki 335. dönemler hep doğu illerine atanmış. bizde de böyle devam edecek gibi. bakın hatta nerelere düştüklerini bile yazmışlar:http://www.facebook.com/topic.php?uid=104576482932252&topic=8#topic_top en batısı tokat, siz düşünün. bendeki de ne şanssızlıktır arkadaş...

sanırım teslim olana kadar ne olacağını bilemeyeceğiz. keşke şu anda oradan biri çıksa da söylese, kendimizi ona göre hazırlarız, hayaller kurmayız burda..

• quote:

Orijinalden alıntı: poopxyz

devreler ben de buraya gidiyorum. moralim çöktü vallaha biraz araştırma yapınca. sanırım doğu illerine dağıtılacağız. kimsede de kesin bir bilgi yok, bir şekilde bilgi kirliliği oluyor. ama gerçek şu ki 335. dönemler hep doğu illerine atanmış. bizde de böyle devam edecek gibi. bakın hatta nerelere düştüklerini bile yazmışlar:http://www.facebook.com/topic.php?uid=104576482932252&topic=8#topic_top en batısı tokat, siz düşünün. bendeki de ne şanssızlıktır arkadaş...

sanırım teslim olana kadar ne olacağını bilemeyeceğiz. keşke şu anda oradan biri çıksa da söylese, kendimizi ona göre hazırlarız, hayaller kurmayız burda..

sıkma canını tertip, öyle duyduk bizde ama moral bozmayalım bence, biraz bende tırsmıştım da, sonuçta neresi çıksa gitmiyecekmiydik. güzel arkadaşlıklar kurarsak nasıl geçtiğini bile anlamayız belki... kaçta nerden gidicen ne zaman varıcan :)))

• quote:

Orijinalden alıntı: uchar17

quote:

Orijinalden alıntı: poopxyz

devreler ben de buraya gidiyorum. moralim çöktü vallaha biraz araştırma yapınca. sanırım doğu illerine dağıtılacağız. kimsede de kesin bir bilgi yok, bir şekilde bilgi kirliliği oluyor. ama gerçek şu ki 335. dönemler hep doğu illerine atanmış. bizde de böyle devam edecek gibi. bakın hatta nerelere düştüklerini bile yazmışlar:http://www.facebook.com/topic.php?uid=104576482932252&topic=8#topic_top en batısı tokat, siz düşünün. bendeki de ne şanssızlıktır arkadaş...

sıkma canını tertip, öyle duyduk bizde ama moral bozmayalım bence, biraz bende tırsmıştım da, sonuçta neresi çıksa gitmiyecekmiydik. güzel arkadaşlıklar kurarsak nasıl geçtiğini bile anlamayız belki... kaçta nerden gidicen ne zaman varıcan :)))

Kesinlikle abi katiliyorum benimde moral bozulmustu okudugmda ama fazlada takmamak gerek hersey olacagina varir goderirlerse gideriz ne yapalim kismette ne varsa odur abi...Zevk almaya bakicaksin abi yoksa 5 ay bitmez.

• JANDARMA EĞİTİM BİRLİKLERİNDE ACEMİ EĞİTİMİ YAPACAK YÜKÜMLÜLER İÇİN BİLGİLER

YÜKÜMLÜLERİN BİRLİĞE TESLİM OLURKEN YANLARINDA BULUNDURMASI GEREKEN BELGELER İLE ÖZEL EŞYALAR:

Sevk pusulası,

Askerlik cüzdanı,

Nüfus cüzdanı,

Sürücü belgesi,

Doktor raporu (rahatsızlığı varsa),

Bonservis, lisans belgeleri, özel yetenek ile ilgili belgeleri

yükümlülerin beraberlerinde bulundurmaları gerekmektedir. Erlerin kayıt kabul işlemleri esnasında sivil elbiseleri alınarak birlikte muhafaza edilir. Cep telefonu, radyo, volkmen vb. malzemeler kışlaya sokulmaz. Ayrıca;

Çorap (siyah),

Terlik,

Havlu (el-yüz, banyo),

Diş fırçası ve macunu,

Tırnak makası

Pijama vb.

malzemeleri beraberlerinde getirebilecekleri gibi, bu malzemelerin tamamını piyasaya göre daha ucuz olarak birliklerin kantinlerinden temin edebilirler.

GÜNLÜK YAŞAMLA İLGİLİ KONULAR:

Yakınları ile haberleşme :

Acemi erler katıldıkları ilk günden itibaren, Birlik postanesi ve Bölüklere ait ankesörlü telefonlarla, ayrıca hafta içerisinde öğle istirahatlerinde ve mesai bitiminden yat saatine kadar olan sürede, hafta sonlarında ise, 09.00-20.00 saatleri arasında ailelerini telefon ile arayabilmekte, aile ve yakınlarında kendilerine bildirilen telefon numaralarından, yukarıda belirtilen saatlerde acemi erlerle görüşebilmektedirler.

Erlerin yakınlarına yazmış oldukları mektuplar, ücretsiz olarak postalanmakta, gelen mektup, koli ve emanetler Bölük Komutanları tarafından kontrol edildikten sonra sahiplerine verilmektedir.

Yemin töreni, dört haftalık temel eğitim safhasının bitimini müteakip Cuma günleri yapılmaktadır.

Dört haftalık temel eğitim safhasını tamamlayıp yemin eden acemi erlere hafta sonu bir gün çarşı izni verilmektedir (Yemin töreninden önce çarşı izni verilmemektedir). Yemin törenin olduğu gün garnizon dışına çıkmamak kaydı ile acemi erlere, annesi, babası, eşi,evli ağabey ve ablası refakatinde bir gün yat izni verilir. Acemi erler çarşı izinlerini 1 no lu (askeri elbise) kıyafet ile çıkarlar.

Ziyaret ile ilgili hususlar :

Ziyaretçilerin yükümlülerin eğitimini aksatmadan görüşebilmesi için, hafta içi mesai saatleri içerisinde 13.00-14.00 saatleri arası ve akşam 17.30-20.00 saatleri arasında ve hafta sonları ise Cumartesi günleri saat 12.00’ den sonra, Pazar günleri ise gün boyu ziyaretlerine müsaade edilmektedir. Ziyaretlere ailesi, akrabaları, yakın arkadaşları ve tanıyan herkes gelebilir.

Sağlık hizmetleri ile ilgili hususlar :

Birliklerde asgari 30 yataklı iaşeli revir bulunmakta olup, biri diş tabibi olmak üzere yeteri kadar doktor görev yapmaktadır. Acemi erler birliklere katıldıkları ilk hafta bu tabipler tarafından sağlık taramasından geçirilirler. Her birlikte 24 saat süreli acil müdahale odası ve mesai saatlerinde erlerin muayene oldukları muayene odaları mevcuttur. Revirde tedavisi mümkün olmayan hastalar en yakın Askeri Hastaneye yada Devlet Hastanesine sevk edilirler. Tüm bu muayene, tedavi ve ilaç masrafları Devlet tarafından karşılanır.

Beslenme ile ilgili hususlar :

Beslenme ihtiyaçları birlik mutfağından karşılanmaktadır. Mutfaklar en son teknoloji ile donatılmış olup, hijyenik koşullarda hizmet vermektedir. Birlik mutfaklarında genellikle sabah kahvaltısı üç çeşit, öğle yemeği dört çeşit ve akşam yemekleri üç çeşit çıkarılmakta olup, günlük kalorisi 3400-5000 civarındadır. Mutfağın fırın bölümünde üç öğün taze ekmek yapılmaktadır. Birlik mutfaklarında sivil aşçı, fırında sivil fırıncı tarafından hizmet verilmektedir. Mutfaklardan alınan yemekler özel termoslarla sıcaklığını ve tazeliğini kaybetmeden yemekhanelere getirilir, yine özel ısıtmalı benmari cihazları ile muhafaza edilerek servis yapılır.

Temizlik-hijyenik durumlar :

Birliklerde görev yapan Veteriner Hekimler tarafından mutfak, yemekhane, banyo, tuvalet gibi müşterek kullanılan yerlerde sık sık ilaçlama yapılmak suretiyle bulaşıcı ve mikrobik hastalıklara karşı önlem alınmaktadır.

Her Taburun asgari iki adet banyosu bulunmaktadır. Bu banyolar bir defada ortalama elli kişiye hizmet edecek kapasitede olup acemi erlerin haftada en az iki kez banyo yapma imkanları bulunmaktadır. Ayrıca her sabah saat 05.00-06.00 saatlerinde ihtiyaç duyulması halinde banyo yapılabilmektedir.

Erbaş ve erlerin bütün çamaşırları birliklerce görevlendirilen personel tarafından toplanarak haftada bir gün birlik çamaşırhanesinde son sistem otomatik yıkama makinelerinde kaliteli deterjanlar ile yıkanmaktadır.

Kolaylık tesisleri ve hizmetler :

Erbaş ve erlerin faydalanacağı bütün tesisler mevcuttur. Personel, alışveriş ihtiyaçlarını mevcut kantinlerden, dinlenme ve istirahat saatlerinde ise Bölük çay ocağı-bahçesi, yemekhanesi ve spor komplekslerinden faydalanırlar. Eğitim alanlarındaki ihtiyaçlarını karşılamak üzere seyyar kantinler hizmet vermektedir. Bölüklerde berber, terzi ve saraç mevcuttur.

Günlük mesai :

Acemi erler kış ve yaz mesai çizelgesinde her gün saat 06.30 da kalkar, şahsi temizlik, kendi sorumlu oldukları koğuş ve dolap temizliklerini yaptıktan sonra kahvaltılarını yaparlar. Öğleden önce beş saat eğitim yapılarak mevsim şartlarına göre 13.00-14.00 saatleri arasında öğle yemeği ve dinlenmeye geçilir. Öğleden sonra üç saat daha eğitim yapılarak 17.30 da akşam yemeğine girilir. Bir saat gece dersini müteakip TV., sinema izlenmesi gibi faaliyetler için serbest bırakılır.

Uğurlama, dağıtım izini ve yeni birliğe katılış :

Acemi erler on haftalık eğitim sürelerini tamamladıktan sonra yeni birliklerine katılmak üzere on günlük dağıtım iznine ayrılırlar.Birliklerde acemi eğitimini tamamlayan erler onuncu haftanın sonunda birlikte bulunan personel tarafından törenle uğurlanır. Erleri taşıyan otobüsler birlikler tarafından kiralanır.

Acemi erler dağıtım izni sonunda, dağıtım oldukları birliklere, acemi birliğinden kendisine teslim edilen izin kağıdı, kimlik kartı, giyecekler ve diğer eşyaları ile birlikte verilen süre sonunda katılırlar.

http://www.jandarma.tsk.tr/ adresinden genel konular kısmından alıntıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: kamugücü

JANDARMA EĞİTİM BİRLİKLERİNDE ACEMİ EĞİTİMİ YAPACAK YÜKÜMLÜLER İÇİN BİLGİLER

YÜKÜMLÜLERİN BİRLİĞE TESLİM OLURKEN YANLARINDA BULUNDURMASI GEREKEN BELGELER İLE ÖZEL EŞYALAR:

Sevk pusulası,

Askerlik cüzdanı,

Nüfus cüzdanı,

Sürücü belgesi,

Doktor raporu (rahatsızlığı varsa),

Bonservis, lisans belgeleri, özel yetenek ile ilgili belgeleri

yükümlülerin beraberlerinde bulundurmaları gerekmektedir. Erlerin kayıt kabul işlemleri esnasında sivil elbiseleri alınarak birlikte muhafaza edilir. Cep telefonu, radyo, volkmen vb. malzemeler kışlaya sokulmaz. Ayrıca;

Çorap (siyah),

Terlik,

Havlu (el-yüz, banyo),

Diş fırçası ve macunu,

Tırnak makası

Pijama vb.

malzemeleri beraberlerinde getirebilecekleri gibi, bu malzemelerin tamamını piyasaya göre daha ucuz olarak birliklerin kantinlerinden temin edebilirler.

GÜNLÜK YAŞAMLA İLGİLİ KONULAR:

Yakınları ile haberleşme :

Acemi erler katıldıkları ilk günden itibaren, Birlik postanesi ve Bölüklere ait ankesörlü telefonlarla, ayrıca hafta içerisinde öğle istirahatlerinde ve mesai bitiminden yat saatine kadar olan sürede, hafta sonlarında ise, 09.00-20.00 saatleri arasında ailelerini telefon ile arayabilmekte, aile ve yakınlarında kendilerine bildirilen telefon numaralarından, yukarıda belirtilen saatlerde acemi erlerle görüşebilmektedirler.

Erlerin yakınlarına yazmış oldukları mektuplar, ücretsiz olarak postalanmakta, gelen mektup, koli ve emanetler Bölük Komutanları tarafından kontrol edildikten sonra sahiplerine verilmektedir.

Dört haftalık temel eğitim safhasını tamamlayıp yemin eden acemi erlere hafta sonu bir gün çarşı izni verilmektedir (Yemin töreninden önce çarşı izni verilmemektedir). Yemin törenin olduğu gün garnizon dışına çıkmamak kaydı ile acemi erlere, annesi, babası, eşi,evli ağabey ve ablası refakatinde bir gün yat izni verilir. Acemi erler çarşı izinlerini 1 no lu (askeri elbise) kıyafet ile çıkarlar.

Ziyaret ile ilgili hususlar :

Ziyaretçilerin yükümlülerin eğitimini aksatmadan görüşebilmesi için, hafta içi mesai saatleri içerisinde 13.00-14.00 saatleri arası ve akşam 17.30-20.00 saatleri arasında ve hafta sonları ise Cumartesi günleri saat 12.00� den sonra, Pazar günleri ise gün boyu ziyaretlerine müsaade edilmektedir. Ziyaretlere ailesi, akrabaları, yakın arkadaşları ve tanıyan herkes gelebilir.

Sağlık hizmetleri ile ilgili hususlar :

Birliklerde asgari 30 yataklı iaşeli revir bulunmakta olup, biri diş tabibi olmak üzere yeteri kadar doktor görev yapmaktadır. Acemi erler birliklere katıldıkları ilk hafta bu tabipler tarafından sağlık taramasından geçirilirler. Her birlikte 24 saat süreli acil müdahale odası ve mesai saatlerinde erlerin muayene oldukları muayene odaları mevcuttur. Revirde tedavisi mümkün olmayan hastalar en yakın Askeri Hastaneye yada Devlet Hastanesine sevk edilirler. Tüm bu muayene, tedavi ve ilaç masrafları Devlet tarafından karşılanır.

Beslenme ile ilgili hususlar :

Beslenme ihtiyaçları birlik mutfağından karşılanmaktadır. Mutfaklar en son teknoloji ile donatılmış olup, hijyenik koşullarda hizmet vermektedir. Birlik mutfaklarında genellikle sabah kahvaltısı üç çeşit, öğle yemeği dört çeşit ve akşam yemekleri üç çeşit çıkarılmakta olup, günlük kalorisi 3400-5000 civarındadır. Mutfağın fırın bölümünde üç öğün taze ekmek yapılmaktadır. Birlik mutfaklarında sivil aşçı, fırında sivil fırıncı tarafından hizmet verilmektedir. Mutfaklardan alınan yemekler özel termoslarla sıcaklığını ve tazeliğini kaybetmeden yemekhanelere getirilir, yine özel ısıtmalı benmari cihazları ile muhafaza edilerek servis yapılır.

Temizlik-hijyenik durumlar :

Birliklerde görev yapan Veteriner Hekimler tarafından mutfak, yemekhane, banyo, tuvalet gibi müşterek kullanılan yerlerde sık sık ilaçlama yapılmak suretiyle bulaşıcı ve mikrobik hastalıklara karşı önlem alınmaktadır.

Kolaylık tesisleri ve hizmetler :

Erbaş ve erlerin faydalanacağı bütün tesisler mevcuttur. Personel, alışveriş ihtiyaçlarını mevcut kantinlerden, dinlenme ve istirahat saatlerinde ise Bölük çay ocağı-bahçesi, yemekhanesi ve spor komplekslerinden faydalanırlar. Eğitim alanlarındaki ihtiyaçlarını karşılamak üzere seyyar kantinler hizmet vermektedir. Bölüklerde berber, terzi ve saraç mevcuttur.

Günlük mesai :

Acemi erler kış ve yaz mesai çizelgesinde her gün saat 06.30 da kalkar, şahsi temizlik, kendi sorumlu oldukları koğuş ve dolap temizliklerini yaptıktan sonra kahvaltılarını yaparlar. Öğleden önce beş saat eğitim yapılarak mevsim şartlarına göre 13.00-14.00 saatleri arasında öğle yemeği ve dinlenmeye geçilir. Öğleden sonra üç saat daha eğitim yapılarak 17.30 da akşam yemeğine girilir. Bir saat gece dersini müteakip TV., sinema izlenmesi gibi faaliyetler için serbest bırakılır.

Uğurlama, dağıtım izini ve yeni birliğe katılış :

Acemi erler on haftalık eğitim sürelerini tamamladıktan sonra yeni birliklerine katılmak üzere on günlük dağıtım iznine ayrılırlar.Birliklerde acemi eğitimini tamamlayan erler onuncu haftanın sonunda birlikte bulunan personel tarafından törenle uğurlanır. Erleri taşıyan otobüsler birlikler tarafından kiralanır.

Acemi erler dağıtım izni sonunda, dağıtım oldukları birliklere, acemi birliğinden kendisine teslim edilen izin kağıdı, kimlik kartı, giyecekler ve diğer eşyaları ile birlikte verilen süre sonunda katılırlar.

http://www.jandarma.tsk.tr/ adresinden genel konular kısmından alıntıdır.

anlamadığım bi kaç nokta var :S ...

1. "Bu banyolar bir defada ortalama elli kişiye hizmet edecek kapasitede olup acemi erlerin haftada en az iki kez banyo yapma imkanları bulunmaktadır." denmiş en az derken ? yani aslında istediğimiz kadar yapabiliyoruz dimi ?

2. "Acemi erler on haftalık eğitim sürelerini tamamladıktan sonra yeni birliklerine katılmak üzere on günlük dağıtım iznine ayrılırlar." denmiş ... acemilik 30 gün değil mi ya? 10 hafta eder 70 gün? (ben mi bişileri yanlış anladım) ve 10 günde izin derken kullanırsak askerliğe eklenicek olan izin süresi bu dimi? (normalde 2 gün evci izni olması lazım sonra gidip uzman birliğe teslim olucaz diye biliyorum --ama jandarma olunca bunlar farklı mı oluyor acaba?--)

3. bide internet cafe olduğu nu duydum (2007 de varmış askeri kantinin orda) acemiler e de serbesttir herhalde diye umuyorum ..(internet cafe olayı doğrudur muhtelemen çünkü burda samsun sahra sıhhiye nin içindeki askeri kantin yanında da vardı ;) )

• quote:

Orijinalden alıntı: og1907

quote:

Orijinalden alıntı: nofear389

bende diyarbakır tertip , adım erhan

tertip nerelisin orda görüşelim madem kastamonudan sonra diyarbakır anca beraber kanca beraber.

tertip Bursadanım , sabah saatlerinde kastamonuda olucam .anca beraber kanca beraber bundan sonra

http://www.facebook.com/profile.php?id=716889641

face den ekleyin tertipler irtibat kuralım

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: og1907

quote:

bende diyarbakır tertip , adım erhan

tertip nerelisin orda görüşelim madem kastamonudan sonra diyarbakır anca beraber kanca beraber.

tertip Bursadanım , sabah saatlerinde kastamonuda olucam .anca beraber kanca beraber bundan sonra

http://www.facebook.com/profile.php?id=716889641

face den ekleyin tertipler irtibat kuralım

tertip ekledim faceden..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.