Şimdi Ara

Pirelli E4202G Port Açmak [yardım]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
8.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba ben pirelli modem de gta sa mp için 7777 port açtım ancak işe yaramadı çalışmadı size portu nasıl açtığımı resimle anlatcam yanlış varsa yardım ederseniz sevinirim bir türlü halledemedim.başka bir sitede resimli anlatım vardı herşeyi aynen yaptım ama olmadı

1-Port Açma İşlemine başlarken önce uygulamanın kurulu olduğu bilgisayarın Yerel Ağ IP Adresini (LAN IP) öğrenip Sabit IP haline getirdim(sitede bunu yapmamı istiodu)

2-güvenlik duvarı ve antivüs programımda sa mp ye ve server.exe ye izin verdim

3-port açdım ama port açılmadı işte portu açarken izlediğim yolu resimlerle gösterdim resimler tamamen bana aittir hiç biri alıntı değil

ilk önce 192.168.1.1 e girip modemin sayfasına bağlandım

sonra güvenlik bölümüne tıkladım

genel bölümden güvenliği düşük güvenliğe aldım

sonra yine güvenlik bölümünden port yönlendirmeye tıkladım ordan yeni butonuna bastım

açılan sayfada yerel makina bölümüne çalıştır>cmd>ipconfig/all deki ipv4 adresini yazdım

sonra protokolden tanımlanmış kullanıcı seçtim çünkü samp listede mevcut değil

tanımlanmış kullanıcıyı seçmemle birlikte yeni bir sayfa açıldı orda yeni sunucu portu butonuna bastım

protokole tıklayp tcp yi seçtim

kaynak portları herhangi hedef port tek yaptım hedef portun yanındaki kutucuğa 7777 yazdım ve tamama bastım

tcp portunu açtım udp portunu açmak için açılan sayfada tekrar yeni butonuna bastım

tcp dekilerin aynısın udp içinde yaptım tamam a bastım

açtığımız tcp ve udp portunu açılan sayfada gördükten sonra tamama bastım

açılan sayfada bilgileri kontrol ettim ve tamama bastım port hazır olması lazım

portları kontrol etmek için güvenlikten port yönlendirmeye tıkladım ve portumu orda gördüm

daha sonra yaptığım portlar açıldımı diye kontrol etmek için pfportchecker poragramından tcp ve udp portlarını kontrol ettim ve senin portun açık dedi

en sonunda server exeyi açtım sa mp yi açtım ipmi kontrol ettim gözükmedi 127 li olan adresi girdim gördü resimde altda bulunan 127 li üstde olan ip le denediğim

yani benden başkası sw yi görmüyor umarım açıklayıcı oluştur yardım ederseniz sevinirim bir türlü halledemedim port açık ama işe yaramıyor..

• yardım edebılcek yokmu
  • arkadaşalr çok acil sorunu çözmem lazım en azından yorum yazın duyarsız kalmayın
  • Birde genel Ip adresine tıklayıp lokal adresini oraya girip denermisin.O da olmazsa port tetikleme kısmına girip aynı portu açmayı dene.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sat112 -- 31 Ağustos 2010; 16:00:17 >
  • sat112 allah tutuğunu altın etsin süpersin ya oldu 1 aydır herkese soruyorum tek yapabilen sen oldun port tetikleme bölümünede açtımoldu çok sağol
  • Selam Allah rızasına yardım edin bendede aynı modem aynı resimdekiler gibi yapıyorum ve pf port check ile check ediyorum Your Port Not open diyor lütfen yardım edermisiniz ? her hangi bir portu açıyorum olmuyor benim açtıgım port Counter strike portudur port 27000-27050 lütfen yardım modem aynı modemdir superonline interneti fiberoptik
  • Faydalı bir topic olmuş teşekkür ederim hocam.
  • ya kardeş tamamda faydalı olmuş bana yardım eden kimse yokmu turkiyenin en büyük forumunda ? ?
  • Yardim eden kimse Yokmu ya şaşırıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nyks_4EveR

Selam Allah rızasına yardım edin bendede aynı modem aynı resimdekiler gibi yapıyorum ve pf port check ile check ediyorum Your Port Not open diyor lütfen yardım edermisiniz ? her hangi bir portu açıyorum olmuyor benim açtıgım port Counter strike portudur port 27000-27050 lütfen yardım modem aynı modemdir superonline interneti fiberoptik

Arkadaş, yukarıdakilerin tamamını hatasız yaptıysan mutlaka açılması lazım. (Ben açtım oldu.)

Ayrıca windows firewall'ın ya da antivirüs programın da engelliyor olabilir. Bunu anlamak için önce güvenlikten DMZ uygulamasını aktif et, oraya senin makinanın yerel ip'sini yaz, (muhtemelen 192.168.1.xxx şeklindedir,) bu şekilde bütün portlar açılacaktır. Yine port kapalı mesajı alırsan kesin Windows'ta birşey engelliyordur.

Eğer bu şekilde çalışırsa o zaman modeme port açma esnasında bir yerde hata yapıyorsundur.
    Aslında DMZ ile de kullanmaya devam edebilirsin ama makinan korumasız olur.

Port açmak için bendeki modemde Counter strike için hazır şablon var, şöyle yazıyor;

TCP Herhangi -> 27020-27039
    UDP Herhangi -> 1200
    Herhangi -> 27000-27015

Bu şekilde dene istersen, sende de hazır şablon varsa bir bak işin daha rahat olur, hata yapmamış olursun.

Gene olmazsa ayarları yaptığın sayfaların resimlerini gönder bir de biz inceleyelim..

Kolay gelsin.

(Biraz geç oldu, işine yarar mı bilmiyorum, ama ben de superonline'a dün geçtim zaten.)

• ADMİN KARDEŞ BENDE AYNINI YAPIYOM MODE NEDEN TURK OLMUYO SONER KARDEŞİMİZİN DEDİĞİNİ YAPTIM VE TETİKLEMEYİDE YAPTIM Bİ YARDIMCI OLURMUSUN LÜTFEN
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.