- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
KAPIMIN ÖNÜNE PARK ETMEDİM DİYE TARTIŞMA
135 Cevap14409 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<      [2]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2977 Mesaj
10 Ağustos 2010; 15:50:59 

Bir önce oturduğum yerde tam bizim binanın yanı boş arsa idi.
Bizim binanın arabaları koyardı genelde. Sıralı koydunmu 3-4 araba rahat koyuluyordu.
Arada sırada bir doç kamyonet koyulurdu uzun uzun yatardı.
Bazen ortalı koyardı sahibinide bilmezdik uyuz olurdum.

Bigün tama doç u koyarken yakaladım camdan. Orta üst yaşlı bir amca parketti indi.
Biraz kızarak ya Amca koyuypsun bari ortalı koyda millette rahat parketsin dedim.
Adamcağız bişey demedi bindi düzeltti kamyoneti.

Aradan aylar geçti arsa kazıldı bina dikildi.

Meğer arsa adamınmış.
Çok utanmıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Belenenses -- 10 Ağustos 2010; 15:52:37 >

http://www.youtube.com/watch?v=bpl-hptfNKQ
9.57 den itibaren

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
10 Ağustos 2010; 16:16:07 

çabuk celalleniyoruz böyle şeylere aslında ama kavga en son çare olmalı.
şimdi kavga ettim, adam beni çekti vurdu, boş yere gitti yaşam;

kavga ettik adam bize fena saldırdı sopayla bıçakla , biz de çıkardık silahı vurduk, hayatın yine bitti;

237 Mesaj
10 Ağustos 2010; 16:24:47 

quote:

Orijinalden alıntı: Belenenses

Bizim binanın arabaları koyardı genelde. Sıralı koydunmu 3-4 araba rahat koyuluyordu.

Bigün tama doç u koyarken yakaladım camdan. Orta üst yaşlı bir amca parketti indi.
Biraz kızarak ya Amca koyuypsun bari ortalı koyda millette rahat parketsin dedim.

Meğer arsa adamınmış.
Çok utanmıştım.

Böyle insanlar halen yaşıyor mu ? Efendiliğin ve mütevaziliğin son noktası bu olsa gerek..

TODAY TOMORROW TOYOTA

1920 Mesaj
10 Ağustos 2010; 16:28:13 

Böyle olayları eski evimin önünde g.zekalı bir beyaz eşya servisi ile yaşamıştım.Direkt polisi arayıp dükkan önüne çektirmeme gibi bir hakkı olup olmadığını sordum.Eğer genel kurallara aykırı bir durum yoksa kimse kimseye oraya çekme buraya çek deme hakkına sahip değil.Direkt polise şikayet edin ki akıllansın terbiyesiz herifler.Sonuçta devlete herkes vergi veriyor ve ortak alanların ortak kullanım hakkına sahip özel mülk değilse...

PSN ID : ntquartex

237 Mesaj
10 Ağustos 2010; 16:31:42 

quote:

Orijinalden alıntı: ntquartex

Böyle olayları eski evimin önünde g.zekalı bir beyaz eşya servisi ile yaşamıştım.Direkt polisi arayıp dükkan önüne çektirmeme gibi bir hakkı olup olmadığını sordum.Eğer genel kurallara aykırı bir durum yoksa kimse kimseye oraya çekme buraya çek deme hakkına sahip değil.Direkt polise şikayet edin ki akıllansın terbiyesiz herifler.Sonuçta devlete herkes vergi veriyor ve ortak alanların ortak kullanım hakkına sahip özel mülk değilse...

Polisin size verdiği cevap ne oldu. ben şimdi karşı kaldırıma park etsem adam bana yine arabamı çekmemi söylese tehdit etse. Polise söylesem ilgilenirler mi?

TODAY TOMORROW TOYOTA

2416 Mesaj
10 Ağustos 2010; 16:34:25 

evinin önüyse tahminen o sokağı camdan görebiliyorsun, ufak bir kamera sistemi yerleştireceksin çok fazla tutmaz zaten araban olduğu düşünülürse de ekonomik olarak çok da kötü durumda sayılmazsın, arabanı istediğin şekilde çekersin adama da birşey demezsin kamerayla ilgili, sonra çekersin oraya arabayı bıdı bıdı ederse dersin böyle bir hakkın yok ben buraya koyarım dönüp arkanı gidersin, hele bişey yapsın o görüntüyle de anasını ağlatırsın olur biter, ha oranın yerlisi olmadığından başına dert olabilir bu durum, adamın orada çevrei nasıldır ne durumdadır bilinmez, ya da sen en iyisi evinin önüne asfalt tarafına kazdırır asma kilitle kitlenebilen bir demir çubuk yerleştirirsin senden başkası park edemez, apartmandakilere de verirsin anahtarı ihtiyacı olan olursa kullanır

3267 Mesaj
10 Ağustos 2010; 16:39:11 

Eleştiren çok ama park mevzusu yerden yere değişir heralde bir kavram kargaşası var. Biz buralarda sokağa araba koymuyoruz, koyamıyoruz koyarsanızda muhtemelen sarhoşun biri sokak boyu bütün arabalara çarpar alimallah, sucuların motoru devrilir, çocuklar bisikletle sürter illaki bişey olur. Bak bura benim apartmanımın arazisi garajdır parktır diyede belediyeye gitsek gülerler bize.

Diğer apartmanlar önüne kamelya yaptıysa, bahçe yaptıysa sonra kaldırıma çift kat kaldırım taşı koydurup kaldırımınada parkettirmiyorsa biz ondan feragat edip park yeri yapmışsak o apartmandakiler ile bizim aramızda bir fark olmalıdır. Ben arabamı evimin önüne "park yerime" koyarım, onlar sokağa koymak zorunda. Her nasıl ben gidip onların kamelyalarında oturup çekirdek çitlemiyorsam mangal yapmıyorsam bahçesinde. Hele birde sizin 4 araç dikey parkettiğiniz yere adam kaldırıp yatay koyarsa bu sevimliliğinizi ve sempatinizi o zamanda görmek isterim akşam gelipde park yerlerinize tanımadığınız araçlar parkettiğinde arabanızı başka yere koyduğunuz için arabanızı çizdiklerinde. Demirle, çitle, park mantarıyla ayrılmamış olması oranın sokağa bırakılmış arazi olduğu anlamını çıkartmaz sokak değil çünkü gayet güzel düzenlenmiş araç park yeri.

Her şehrin semtin mahallenin raconu ayrıdır. Bizim burda çarşıya arabayla çıkmak aptallıktır çünkü park yeri bulamazsınız her esnafın önünde kendi arabası park etmiş olur kendi esnaftır ama müşteriye park ettirmez edemezsiniz 2. sıraya park yapsanız ki yapamazsınız anında ceza yersiniz. Sözde belediye ücretsiz otoparklar açar 1 ay sonra 5-10 dakka parketmek 2 lira 5 lira olur çıkar.

Sokak nasıl olsa diye istediğiniz gibi parkedemezsiniz, başkasının garaj çıkışımıdır, park ettiğiniz durumda diğer arabalar madur olurmu olmazmı bunlara dikkat edersiniz.

Sanırsam sorun sizin park yeri olarak sokak tabir etmeniz, benimse araç koymak için yapılmış yere park yeri demem hata bendedir yanlış anlaşıldıysa ordan özür dilerim.

EK : Burada yaşadık polise gitme yolunu denedik hatta mahkemelik problemlerimizde oldu. Apartmanınızın yanına yüksek kamyon, kamyonet parkediyorlarsa cam hizasına gelecek şekilde mahkeme kararıyla oraya parkettirmeyebiliyorsunuz güvenlik sorunu teşkil ettiği için (Bir cam arabasıyla bu problemi yaşadık). Diğer araçların çıkmasına engel olacak şekilde sokak bura istediğim gibi parkederim diyenlere bunu huy haline getirenlerede ceza kesildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antor -- 10 Ağustos 2010; 16:47:13 >

</stop idiocracy>

11060 Mesaj
10 Ağustos 2010; 17:08:11 

Sonuçta o adamında arabası var.
Ona arabanın başına bir şey gelirse senden bilirim de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L.J -- 10 Ağustos 2010; 17:09:08 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3267 Mesaj
10 Ağustos 2010; 17:18:42 

quote:

Orijinalden alıntı: L.J

Sonuçta o adamında arabası var.
Ona arabanın başına bir şey gelirse senden bilirim de

Sınav nasıldı nigga ¿

</stop idiocracy>

78 Mesaj
10 Ağustos 2010; 18:41:08 

quote:

Orijinalden alıntı: xradiancex
O sinirle düz duran arabayı da çapraz çekip yolu kapadım geçebilen geçsin diye. Apartmanın tam altındaki esnaf da ahbap olunca onlar da geldiler beni alıp sakinleştirdiler.

Bu guzel olmamıs, oradan engelli birisi gececek olsa, pusetli kadın gececek olsa, gazi gececek olsa senin adamın biriyle dalasın yuzunden yola mı inecek?

Arabanı baska apartmanın onune bırakabilirsin, yasal olarak bir problem yok sen adamın apartmanına girmedigin surece (bahce, otopark vs.). Kaldırıma cıkma yeter. Kaldırıma cıkarsan trafik zabıtası geldigi vakit 60kusur lira cezayı yersi yaya gecisini kapattıgın icin.

Apartmanının onune park edilmesinden rahatsız olmasınıda anlıyorum, sende anlamaya calıs :) Keske daha yumusak bir uslup ile soyleseymis, eminim hic sorun yasamazdınız, tatlı tatlı rica etse hemen cekerdin arabanı gibime geliyor. Delirdi iyice insanlar, yok ehliyetini kırarımlar, yok genc cek arabnılar, yok arabana birsey olurcular...Insan gibi konusmayı unuttuk herhalde.

11060 Mesaj
10 Ağustos 2010; 18:43:51 

quote:

Orijinalden alıntı: Antor

Sınav nasıldı nigga ¿

Mezun oldum sanki hacı

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

18966 Mesaj
10 Ağustos 2010; 18:51:09 

Merhaba Ömercan 1984 arkadaşım,

Sorununu elimden geldiği kapsamda incelemeye çalıştım. Öncelikle ele almamız gereken iki konu var. Belli ki önüne park ettiğin apartmanın kendine ait otoparkı (yer altı veya zemin üstü etrafı çevrili açık) yok, bu nedenle dairelerde oturan mesken sahipleri (mülk sahibi veya kirac sıfatı ile) hususi araçlarını kamusal toplu kullanım alanı olan ve KAT MÜLKİYETİ KANUNUNA göre ortak alan OLMAYAN, BELEDİYE (büyükşehir, ilçe) görev alanı içerine giren sokak ve cadde kenarına park etmektedirler.

Kanunlar incelendiğinde APARTMAN TAPU KAYDINA, kadastro sınırları içerisinde apartman kat sahiplerinin ve bunların seçtiği apartman yönetiminin yetki ve görev sınırına girmeyen her türlü ALAN apartmanın bulunduğu BELEDİYE'ye aittir. BELEDİYE de isterse burayı kiraya verir, isterse temizler, isterse parke taş döşer, yeşil alan yapar, otopark yapar, istediğini yapar. Bu yetki sadece BELEDİYE'ye aittir. Bu yetkiyi sırf apartmanlarının önü sözkonusu sokağın ilgili bölgesine cepheli olmasından ötürü apartman sakinlerinin "sahiplenmesi" sözkonusu değildir, olamaz. Vergi veren her vatandaş motorlu aracını park alanının boş olmasından ötürü oraya park edebilir. Buna da apartman sakinleri karışamaz. Siz aracınızla apartmanın kullanımını engelleyecek bir tavırda hareket ederseniz o zaman mağdur olan taraf apartman sakinleri olur ve bu defa da siz suçlu olur, aracınız engel teşkil ettiğinden bulunduğu yerden çekilmesi gerekir.

Tabi burada gerçekleşen olay SESSİZ ANLAŞMA (Ing. "SILENT CONTRACT") gerçeği ve "ben senin kemiğini yalamayacağım ama sen de benim kemiğimi yalama" tarzı, her gün karşılaştığımız hayatın gerçeklerini barındıran durumlar. Apartmanın önündeki sokak, cadde tabi ki apartman sakinlerine ait değil, belediyeye ait. Ancak apartman sahiplerinin araçlarını evlerinin önüne koyma istemeleri apartmandan çıkıp falza yürümemek ve aracını evinin önünde görme isteği, biraz müstakil ev hissini tatmak istemeleri.

Aracınızı park yasağı olmadığı sürece sokak ve caddelerde istediğiniz yere park edebilirsiniz. Sizi tehdit eden olursa bunu durumu POLİS 155'e bildirerek yapın, sizi tehdit edene haddini bildirerek değil. Onlar istedikleri kadar bağırıp çağırsınlar, hukuk daima haklının yanındadır. Otomobillerini apartmanlarının önünde görmek istiyorlarsa ya ona göre inşa edilmiş bir apartmana gitmeleri gerek ya da müstakil eve taşınacaklar. Sokak ve cadde vatandaşın, şahıs ve zümreler tarafından sahiplenemez ve parsellenemez. Tehdit eder, sen de bunu ihbar edersen ve yine de aracını çizerlerse polis de kimi araması gerektiğini gayet kolay anlar.

Ben bir ara (3 yıl önce) aracımı işyerimim arka sokağına park ettim, geri geldiğimde lastikler şişlenmişti. Bir daha oraya park etme ihtiyacı da duymadım.

Saygılarımla

Taner Göde

http://www.khgm.gov.tr/.../katmulkiyetikanunu.htm

http://www.tbmm.gov.tr/kanunlar/k5393.html

Belediyenin yetkileri ve imtiyazları
MADDE 15.- Belediyenin yetkileri ve imtiyazları şunlardır:
p) Kara, deniz, su ve demiryolu üzerinde işletilen her türlü servis ve toplu taşıma araçları ile taksi sayılarını, bilet ücret ve tarifelerini, zaman ve güzergâhlarını belirlemek; durak yerleri ile karayolu, yol, cadde, sokak, meydan ve benzeri yerler üzerinde araç park yerlerini tespit etmek ve işletmek, işlettirmek veya kiraya vermek; kanunların belediyelere verdiği trafik düzenlemesinin gerektirdiği bütün işleri yürütmek.

5629 Mesaj
10 Ağustos 2010; 20:05:28 

Az önce haberde izledim Erzincan'dan İstanbul'a babasına araba hediye etmeye gelen genç birini komşusu evimin önüne park ettin diye arkadan kafasından vurarak öldürmüş.Babasını da ağır yaralamış.
Hediye edilen araba da evin önünde bekliyor.Gerçekten acıdım yaa.İçim ürperdi..

3493 Mesaj
10 Ağustos 2010; 20:37:50 

quote:

Orijinalden alıntı: omercan_84

Arkadaşlar yorumlarınızı tek tek okuyorum. Çok teşekkürler desteğiniz için. Ben anadolu çocuğuyum yurdumun her köşesinide seviyorum. Bu olaydan dolayı izmirden ve insanından soğuyacak değilim. Bu her bölgede yaşanabilecek bir durum.

Ayrıca park edilemez levhası vs bulunmamasına rağmen böyle tepki verdi. kaldırıma park edilemez gibi tabela asma hakkı var mı merak ettim doğrusu.

Umarım amca bu foruma arada sırada giriyordur. Yorumları okurda insanlığından utanır. Çok üzdü beni.

hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. şurdaki yorumları okuyarak haklı olduğunu bilmek bile insana moral veriyor.

KALDIRIMA park etmek zaten direk yasaktır arabayı çizmeye gerek yok fotoğrafla ver bir trafik polisi tanıdığına yada fahri müfettişe size ceza olarak geri dönsün

2845 Mesaj
10 Ağustos 2010; 21:35:54 

Oturduğum yerin yakınlarında bir özel bir hastane bulunuyor ve doğru düzgün otoparkı olmadığı için evin önüne koyan yabancı arabalar oluyor fakat birşey söyleme gibi bir hakkım olduğunu düşünmüyorum.Boş bulan koyar fakat bazen 30-45dk park yeri aradığım oluyor.O zamanda mahallenin içine hastane yaptıran zihniyete saydırıyorum.

Karşılaştığım bir aksilikte lastiğimin indirilmesi oldu nedeni ise başka bir apartmanın önüne park etmem ve oranın müdavimi olan amcanın evinin önüne park edememesinden yaşadığı bunalım.1 yaptı birşey demedim 2.de kimin yaptığını tespit edince 3.ye fırsat vermeden en iyi savunma saldırıdır mentalitesiyle ben de bir misilleme yaptım ve sonra lastiğimin inmesinin bittiğini görünce tam isabet olduğunu anladım.

3267 Mesaj
10 Ağustos 2010; 21:56:46 

quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

KALDIRIMA park etmek zaten direk yasaktır arabayı çizmeye gerek yok fotoğrafla ver bir trafik polisi tanıdığına yada fahri müfettişe size ceza olarak geri dönsün

Kaldırıma parka sanırsam zabıta ceza yazıyordu.

Edit : Sanırsam buda bölgeselmiş bizim burdada yazıyorlar haberdeki ildede
http://www.lpghaber.com...eza--haberi-377746.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antor -- 10 Ağustos 2010; 21:59:20 >

</stop idiocracy>

1161 Mesaj
10 Ağustos 2010; 22:27:16 

Allah Göztepe'de oturanlara sabır versin.Otoparktan tut pek çok sorun var.

1127 Mesaj
11 Ağustos 2010; 0:23:08 

antalya dada aynı sorun var mıllet apartmanların agızına kadar gırıyor kımısı parketmesını bılmıyor.dapdar sokak.ama anlayan yok

2260 Mesaj
11 Ağustos 2010; 1:08:00 

bi arkadaşıma Akşam Yemeğine gideceğim o günde baya sinirliyim arkadaşımın evine ilk kez gideceğim neyse adrese geldim ve arabayı evin önüne park ettim. apartman'ın içinden bi amca çıkıp arabanı ordan çek dedi neden dedim. arabanın başına kötü şeyler gelir dedi.. gayet sakin bi şekilde istersen derdini bide polise anlat dedim. ve polisi çevirir gibi yaptım eyer bu arabanın başına bişey gelirse ............. diyip arkama bile bakmadan arkadaşımın evine girdim yemeğimi yiyip arabama yöneldiğimde bıraktığım gibiydi :)

411 Mesaj
11 Ağustos 2010; 11:48:27 

quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

Merhaba Ömercan 1984 arkadaşım,

Sorununu elimden geldiği kapsamda incelemeye çalıştım. Öncelikle ele almamız gereken iki konu var. Belli ki önüne park ettiğin apartmanın kendine ait otoparkı (yer altı veya zemin üstü etrafı çevrili açık) yok, bu nedenle dairelerde oturan mesken sahipleri (mülk sahibi veya kirac sıfatı ile) hususi araçlarını kamusal toplu kullanım alanı olan ve KAT MÜLKİYETİ KANUNUNA göre ortak alan OLMAYAN, BELEDİYE (büyükşehir, ilçe) görev alanı içerine giren sokak ve cadde kenarına park etmektedirler.

Kanunlar incelendiğinde APARTMAN TAPU KAYDINA, kadastro sınırları içerisinde apartman kat sahiplerinin ve bunların seçtiği apartman yönetiminin yetki ve görev sınırına girmeyen her türlü ALAN apartmanın bulunduğu BELEDİYE'ye aittir. BELEDİYE de isterse burayı kiraya verir, isterse temizler, isterse parke taş döşer, yeşil alan yapar, otopark yapar, istediğini yapar. Bu yetki sadece BELEDİYE'ye aittir. Bu yetkiyi sırf apartmanlarının önü sözkonusu sokağın ilgili bölgesine cepheli olmasından ötürü apartman sakinlerinin "sahiplenmesi" sözkonusu değildir, olamaz. Vergi veren her vatandaş motorlu aracını park alanının boş olmasından ötürü oraya park edebilir. Buna da apartman sakinleri karışamaz. Siz aracınızla apartmanın kullanımını engelleyecek bir tavırda hareket ederseniz o zaman mağdur olan taraf apartman sakinleri olur ve bu defa da siz suçlu olur, aracınız engel teşkil ettiğinden bulunduğu yerden çekilmesi gerekir.

Tabi burada gerçekleşen olay SESSİZ ANLAŞMA (Ing. "SILENT CONTRACT") gerçeği ve "ben senin kemiğini yalamayacağım ama sen de benim kemiğimi yalama" tarzı, her gün karşılaştığımız hayatın gerçeklerini barındıran durumlar. Apartmanın önündeki sokak, cadde tabi ki apartman sakinlerine ait değil, belediyeye ait. Ancak apartman sahiplerinin araçlarını evlerinin önüne koyma istemeleri apartmandan çıkıp falza yürümemek ve aracını evinin önünde görme isteği, biraz müstakil ev hissini tatmak istemeleri.

Aracınızı park yasağı olmadığı sürece sokak ve caddelerde istediğiniz yere park edebilirsiniz. Sizi tehdit eden olursa bunu durumu POLİS 155'e bildirerek yapın, sizi tehdit edene haddini bildirerek değil. Onlar istedikleri kadar bağırıp çağırsınlar, hukuk daima haklının yanındadır. Otomobillerini apartmanlarının önünde görmek istiyorlarsa ya ona göre inşa edilmiş bir apartmana gitmeleri gerek ya da müstakil eve taşınacaklar. Sokak ve cadde vatandaşın, şahıs ve zümreler tarafından sahiplenemez ve parsellenemez. Tehdit eder, sen de bunu ihbar edersen ve yine de aracını çizerlerse polis de kimi araması gerektiğini gayet kolay anlar.

Ben bir ara (3 yıl önce) aracımı işyerimim arka sokağına park ettim, geri geldiğimde lastikler şişlenmişti. Bir daha oraya park etme ihtiyacı da duymadım.

Saygılarımla

Taner Göde

http://www.khgm.gov.tr/.../katmulkiyetikanunu.htm

http://www.tbmm.gov.tr/kanunlar/k5393.html

Belediyenin yetkileri ve imtiyazları
MADDE 15.- Belediyenin yetkileri ve imtiyazları şunlardır:
p) Kara, deniz, su ve demiryolu üzerinde işletilen her türlü servis ve toplu taşıma araçları ile taksi sayılarını, bilet ücret ve tarifelerini, zaman ve güzergâhlarını belirlemek; durak yerleri ile karayolu, yol, cadde, sokak, meydan ve benzeri yerler üzerinde araç park yerlerini tespit etmek ve işletmek, işlettirmek veya kiraya vermek; kanunların belediyelere verdiği trafik düzenlemesinin gerektirdiği bütün işleri yürütmek.

keşke herşey kanunla olsa ne çizilen arabayı,ne şişlenen lastikleri ne de hidrolikle sökülen boyaları geri getirmiyor şikayet maalesef öyle

https://twitter.com/esultankutlu

3341 Mesaj
11 Ağustos 2010; 12:50:16 

aşşağıdaki hikaye çok ibretlik,
okuyunca yüzümde tebessüm oldu,
nerdeyse gözlerimde dolacaktı,
artık kafamda nasıl bir tablo çizdiysem.
helal olsun adama,
böyle hikayeler yaşam sevinci ve umut veriyor insanlara.
mutlu ediyor yok yere.
keşke hepimiz, yaşamımızn her dakikasında,
bu hikayedeki amca gibi, erdemli davranabilsek.
paylaşımı yapan arkadaşa da teşekkürler.
:)

quote:

Böyle insanlar halen yaşıyor mu ? Efendiliğin ve mütevaziliğin son noktası bu olsa gerek..

İstisnaları saymazsak ülkemde kimse işini doğru dürüst yapmıyor. Etrafınıza bakın, mutlaka göreceksiniz. Kendimizden başlayarak DÜZELTELİM!
suç işleyenleri affetmek, insanları suç işlemeye teşvik eder ve suç işlemeyenlere haksızlık yapılmış olur. DEVLETİMİZİN, SUÇU VE SUÇLUYU AFFETMESİNE KARŞIYIM.

1385 Mesaj
11 Ağustos 2010; 13:01:02 

Ne hale gelmiş canım memleketim... Yorumsuz ne denir ki...

İmzam kural dışıdır. İmza kurallarına uymayacağım için imza kurallarına da bakmama gerek yoktur...

9564 Mesaj
11 Ağustos 2010; 13:13:11 

quote:

Orijinalden alıntı: Polemik

1. Komşularınız yanlış yapıyor, siz apartman sakini olmayanı kendi park yerinize park ettirmeme hakkına sahipsiniz. Orası sizin park yeriniz.

2. Böyle bir şey yok. Yol, park yasağı olmayan bir yol ise yolun akışını bozmamak kaydı ile isteyen park eder. Kimse de orası benim evimin önü tatavasını yapma hakkına sahip değildir. Evinin önü olduğu için yolun o kısmına dair bir hak iddia edemez kimse.

ekleme: 3. Türkçe'de herkez diye bir kelime de bulunmamaktadır

Acer AS5740G-434G50Bi
CPU: Intel® Core™ i5-430m 2.26 ~ 2.53 Ghz (Turbo Boost) | RAM: 4 GB DDR3 1066 Mhz | HDD: Toshiba 500 GB 5400 rpm | Acer Nplify™802.11b/g/n | ATI Mobility Radeon™ HD 5650 GDDR3 1 GB Ekran kartı DirectX® 11 | High Frequency Enhancer True 5.1 surround ses çıkışı | Bluetooth® 2.1+EDR | 4 USB 2.0, 1 HDMI™ | 15.6" HD 1366 x 768, 16:9 yüksek parlaklık (220-nit) Acer CineCrystal™ LED-backlit TFT LCD, 8 ms HD tepki süresi | Windows 7 Home Premium TR 64 Bit
Suskunluğum asaletimdendir! Her lafa verilecek bir cevabım vardır aslında... Ama bir lafa bakarım laf mı diye bir de söyleyene bakarım adam mı diye!

Uzaklaştırılmış
11 Ağustos 2010; 13:20:47 

babamda kızar kapını önüne koyanlara ama bi yerde haklı ,arabayla bir yere gidip geliyoruz zannnk heryer dolmuş bize yer kalmamış ee kızmakta haklı olunabiliyor bazen

1537 Mesaj
11 Ağustos 2010; 13:43:06 

quote:

Orijinalden alıntı: totiş

babamda kızar kapını önüne koyanlara ama bi yerde haklı ,arabayla bir yere gidip geliyoruz zannnk heryer dolmuş bize yer kalmamış ee kızmakta haklı olunabiliyor bazen

Pardon ama ben bunda bir hak göremedim açıkçası. Sizin arabanız oradayken de diğer arabalara yer kalmıyor ozaman. Bu mantıkla siz arabanızı parkettiğiniz her an başkalarına haksızlık yapmış oluyorsunuz o zaman.

Uzaklaştırılmış
11 Ağustos 2010; 14:38:53 

quote:

Orijinalden alıntı: tigger_agc

Pardon ama ben bunda bir hak göremedim açıkçası. Sizin arabanız oradayken de diğer arabalara yer kalmıyor ozaman. Bu mantıkla siz arabanızı parkettiğiniz her an başkalarına haksızlık yapmış oluyorsunuz o zaman.

peki siz evinizin önüne arabayla geldiğinizde park yeri olmayınca gülüyormusunuz komşularım park bulmuş diye seviniyormusunuz yoksa sayıyormusunuz

4660 Mesaj
11 Ağustos 2010; 17:06:34 

işte bu tür insanlıktan nasibini almamışlar yüzünden hergün daha da "kaçılacak" hale geliyor memleket.

trafikte de bu hayvanlara rastlamak mümkün, arabayı parkederken de.

ben sizin yerinizde olsaydım üçüncüde alttan almaz, yine kibarca bu arabanın üstüne kuş pislese ondan bileceğimi belli ederdim.

laftan anlayacak adam ikinciye bile bırakmaz, ilkinde anlar. bu hayvanlar ise üste çıkmasını çok iyi bilir,
ayakları baş yapmamak lazım.

yaşı başı hiç önemli değil, insanlıktır hürmet edilmesi gereken yaş değildir.

Do you remember the time when the air was clean and the sex dirty ?

1920 Mesaj
11 Ağustos 2010; 17:16:01 

quote:

Polisin size verdiği cevap ne oldu. ben şimdi karşı kaldırıma park etsem adam bana yine arabamı çekmemi söylese tehdit etse. Polise söylesem ilgilenirler mi?

Polis "eğer kanunen park yasağı olan bir yer değilse (burada dükkana sıfır olmama şartı) kesinlikle aracı çektirme vb. bir yaptırımı olmadığını söyledi.Yani dükkanla parkedilen yer arasında kaldırım varsa sorun olmuyor.Sizin olayda da kesinlikle çektirme vb. durum yapamazlar merak etmeyin.Sizi açık açık tehdit ederse yine polise şikayette bulunabilirsiniz bu da sizin vatandaşlık hakkınız.

10734 Mesaj
11 Ağustos 2010; 17:38:33 

quote:

Orijinalden alıntı: Belenenses

Meğer arsa adamınmış.
Çok utanmıştım.

Helal olsun adama, böyle insanlar hala varmı...

Eli öpülesi adam...

237 Mesaj
11 Ağustos 2010; 20:45:34 

Teşekkür ederim bilgi için. Hakkımı bileyim ki kendimden daha emin bir şekilde hareket ederim bundan sonra.

Bazı arkadaşlar demiş sende onu tehdit et, haklısınız haklı olmaya da kimim kimsem yok elin memleketinde okumaya çalışıyoruz. Başıma bir iş gelse aileme yazık, onlar beni ne umutlarla okutuyorlar. kanun önünde hakkımı ararım ama kavga bana göre değil.
quote:

Orijinalden alıntı: ntquartex

Polis "eğer kanunen park yasağı olan bir yer değilse (burada dükkana sıfır olmama şartı) kesinlikle aracı çektirme vb. bir yaptırımı olmadığını söyledi.Yani dükkanla parkedilen yer arasında kaldırım varsa sorun olmuyor.Sizin olayda da kesinlikle çektirme vb. durum yapamazlar merak etmeyin.Sizi açık açık tehdit ederse yine polise şikayette bulunabilirsiniz bu da sizin vatandaşlık hakkınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omercan_84 -- 11 Ağustos 2010; 20:46:46 >

TODAY TOMORROW TOYOTA

1196 Mesaj
11 Ağustos 2010; 21:41:28 

arkadaşım bence aracı çekmekle yanlış yapmışsın. Bazen tepkini ortaya koyman gerekir yoksa ezerler seni. Adama diyecektin arabaya yazık eden delikanlıyada yazık olur diye ozaman hodri meydan erkekse araca bişey olsun. Ben öyle yapardım. Araca en ufak bişey olduğu taktirdede aracın yazık olduğu yerleri diliyle tamir ettirirdim. Devletin yolunda dayılık yapıyo varmı böyle bişey

5752 Mesaj
11 Ağustos 2010; 23:01:28 

quote:

Orijinalden alıntı: totiş

peki siz evinizin önüne arabayla geldiğinizde park yeri olmayınca gülüyormusunuz komşularım park bulmuş diye seviniyormusunuz yoksa sayıyormusunuz

Orası evinizin önü, sizin değil, sadece önü.
Bunu babanıza da söyleyin, gereksiz sinirlenmesin...
Siz de babanızın yanında babanızla aynı düşüncelerle büyümeyin, ileride kendi aracınız olunca da evinizin önünü tapulu yeriniz gibi görmeyin...

Uzaklaştırılmış
11 Ağustos 2010; 23:05:22 

Yaa kardeşim ne dıye adamla polemıge gırdın kı

dıyecegın laf şuydu oylemı kardeşim ? Bırakıyorum arabayı buraya

toz konsa senden bilirim arada goz kulak ol bence dıyıp bırakacaktın oraya !!

1240 Mesaj
11 Ağustos 2010; 23:10:28 

ne gerizekalı bi milletiz ya kalaşnikofla tarayasım geliyor..

balearic!

237 Mesaj
12 Ağustos 2010; 1:49:04 

quote:

Orijinalden alıntı: ATTRACTION

Yaa kardeşim ne dıye adamla polemıge gırdın kı

dıyecegın laf şuydu oylemı kardeşim ? Bırakıyorum arabayı buraya

toz konsa senden bilirim arada goz kulak ol bence dıyıp bırakacaktın oraya !!

Abi doğru diyorsun da hadi ben görmediğim sırada arabaya birşey yapsa, nasıl ispat ederim. Bunlarda KAPIMIN ÖNÜ PARK EDEMEZSİN mafyası olmuş.

TODAY TOMORROW TOYOTA

2284 Mesaj
12 Ağustos 2010; 2:11:42 

Kafa her yerde aynı kafa.
Yaz başında bir villa bahçesi yapılacak bende gittim işi kontrol etmek için, zar zor kamyoneti yanaştırdık ara sokaklar pislikti biraz.
Bende arabayı park edecek yer arıyorum sokakta ama her yer dolu, iki yan villanın önünden geçerken baktım üç tane park alanı var evin önünde ama üçüne de kuka koymuş zat-ı muhterem. Balkonda da oturmuş çay içiyor.
Gayet rahat bir şekilde onların yanındaki park alanına doğru ilerlerken sonuncu kukanın üzerinden geçtim çapraz bir şekilde ve parçalandı.
Arabadan indiğimde bir şey söylese diye bekledim yavaş yavaş ilerledim, biz de sitede oturuyoruz nasıl bir zihniyetin ürünü olabilir bu diye merak ettim ama ses çıkarmamayı tercih etti.
Eve geç dönerim bende genelde, dolayısıyla evimin önüne değil bulduğum yere bırakırım arabayı.
Kaldı ki evvelden beri sitede oturmuyoruz, doğma büyüme Karagümrük'lüyüm orada da arabamız varken bir kaç sokak aşağı bile bıraktığımızı hatırlarım, bu böyledir yani.
O yüzden yasal olarak hiç bir dayanağı yoktur bu tarz eylemlerde bulunan kişilerin, uygun olan dille/yöntemle karşılık vermek en doğrusudur.

2 liters is a drink size, not an engine;V8 Power: No bottle, all throttle!

1045 Mesaj
12 Ağustos 2010; 2:23:20 

bu sorunu bizim mahallede ki kebapçıyla yaşamıştım. yol üstüne kukaları koyuyorlardı. ve bende garsonların gözü önünde güzelce kaldırıp aracımı çektim. sonuçta belediyenin kaldırımı kimse binasının önü olduğu için oraya ait sahip güdemez. garsonlar çıkıştı bana ancak en son tepem attığımda dükkanınızı başınıza yıkmadan defolun dedim ve elinizden bir şey geliyorsa da ardınıza koymayın diye ekledim. sonuç arabam orada durdu. başka şehirde öğrenci hayatı psikolojisini yakından bildiğimden dolayı (insanlara rahatsızlık vermemek, en ufak şikayette kapılarınıza dayanmaları v.b.) bazen alttan almak gerekiyor ancak bu böyle bir durum değil. ben olsa hiç affetmem çekerim. arabam gözümün önünde olmalı benim. isterseniz başka bir örnek daha verebilirim. esenler otogara akrabalarımdan birini karşılamaya gitmiştim. aracı çektiğim yer taksi durağının biraz ilerisindeydi ancak taksi durağına ayırılan kısmın dışında olduğunun farkındaydım. ordan birisi seslendi yaa çek arabanı falan filan sadece camı açtım ve yüzüne baktım (bazen bir şey söylememek daha iyi gibi) biraz bekleyince adam kibar dille rica etsem başka yere çekmeniz mümkün mü dedi. dedim baştan şöyle söylesene. sonra kusura bakma faslı filan. kısacası haklı olduğun yerde kimsenin gözünün yaşına bakma derim.

WarmongeR

2245 Mesaj
12 Ağustos 2010; 2:36:37 

Bu tip zorba kılıklı adamlara karşı yapılacak en güzel önlem aslında şu; ama malum yasal bir işlem değil, suça girer ama işte insanın aklına gelmiyor değil...

0

0

bunlardan çıkartıp kendi resminle beraber editleyeceksin, bak bakalım bir daha sana dayılanabiliyormu ?

679 Mesaj
12 Ağustos 2010; 2:43:05 

İzmir'in yalı kısımları park yönünden berbat, kaç kere arabayı km lerce öteye çektim ve de boş yer için kaç tur attığımı ben bilirim. Bir seferinde teyzemin evinin otoparkı var ve 4 araç alıyor uzunlamasına (en arkadaki araç çıkması için 3 araç yol vermek zorunda) oraya park edeyim en arkası boştu, ben de arabayı uzun süre kullanmıyacaktım ama adam bana parkedemezsin dedi, ben de neden dediğimde burası bizim için(kendisinin orada işyeri vardı) ben de burada teyzem oturuyor(tam zeyzem değil 90 yaşlarında) o izin veriyor dedim, o da bana araba teyzenin üzerine mi kayıtlı dedi :))) Ben de öyle bir kural mı var dedim o da hak sahibi değil mi bu parkta felan filan, sonra teyzemin çocuğunu aradı adam, sonra o da bana boşver tatsızlık çıkmasın dedi. Ben de boşverdim.

Fikir ona derler ki bir yol açsın, yol ona derler ki gerçeğe ulaşsın.

3267 Mesaj
12 Ağustos 2010; 2:47:51 

quote:

Orijinalden alıntı: metinardicli

Bu tip zorba kılıklı adamlara karşı yapılacak en güzel önlem aslında şu; ama malum yasal bir işlem değil, suça girer ama işte insanın aklına gelmiyor değil...

0

0

bunlardan çıkartıp kendi resminle beraber editleyeceksin, bak bakalım bir daha sana dayılanabiliyormu ?

Sonra üstünde yakalansın bir çevirmede ehliyet çıkartayım derken görünsün polis süsü vermekten neler olur...

</stop idiocracy>

321 Mesaj
31 Ocak 2011; 19:43:25 

quote:

Orijinalden alıntı: set

"Evimin önüne park ettin" cinayeti

İnönü Mahallesi, Balık Yolu Caddesi’nde meydana gelen olayda, Erzincan’da sigorta eksper ve danışmanlık şirketi olan 26 yaşındaki Özer Çiğdem, babası Niyazi Çiğdem'e hediye olarak bir otomobil aldı. İddiaya göre Niyazi Çiğdem ile komşusu Mehmet Gündoğdu ile 34 NYZ 11 plakalı otomobilin parkı yüzünden sık sık tartıştı. Niyazi Çiğdem, karakola giderek, otomobilin evinin önünü kapadığını ileri süren komşusunun kendisini silahla tehdit ettiğini söyledi.

Bu tartışmadan habersiz olan Özer Çiğdem geçen haftasonu işyerinin bulunduğu Erzincan'dan ailesini ziyaret etmek için İstanbul'a geldi. Tüm aile evde otururken geçen Cumartesi günü Mehmet Gündoğdu, yine park yüzünden sokakta bağırmaya başladı. Tatsızlık çıkmasını istemeyen Özer Çiğdem, babasına, “Ben inip arabay çekeyim” diyerek evden çıktı.

Özer Çiğdem sokağa çıktığında Mehmet Gündoğdu'nun eşi pencereden kendisine otomobili çekmesi için bağırmaya başladı. Tartışmanın büyümesini istemeyen Özer Çiğdem, kapıları açarak otomobile yöneldi. Bu sırada elinde silahla binadan çıkan Mehmet Gündoğdu otomobile binmek üzere olan Özer Çiğdem'e, sonra da kapı önünde oğlunu izleyen babası Niyazi Çiğdem'e kurşun yağdırdı. Baba-oğul, başlarından ve vücutlarının değişik yerlerinden yaralandı. Özer Çiğdem olay yerinde hayatını kaybetti. Ağır yaralanan Niyazi Çiğdem ise Bakırköy Doktor Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yoğun bakıma alındı.
Kaynak : Kanaltürk Haber 09/08/2010
http://www.kanalturk.co...ri-ref-f5haber.com.aspx

2. bölüm..

Park kavgasında oğlu öldürülen adam, öldüren adamın akrabalarını vurmuş...
--------------------
Bulut MÜLHİM-Taner YENER-Şeyma ULUSOY/ İSTANBUL (DHA)

İstanbul Esenyurt’ta oturan Niyazi Çiğdem (53) 9 Ağustos 2010’da otomobilini kapısının önüne park ettiği komşusu Mehmet Gündoğdu (37) ile kavga etti.Tabancasını çeken Mehmet Gündoğdu, Niyazi Çiğdem’i yaraladı, 26 yaşındaki oğlu Özer Çiğdem’i ise öldürdü.

Mehmet Gündoğdu ile kavgaya karışan eşi Eylem Gündoğdu ve eşinin babası Ali Haydar Koçintar’a cinayetten dava açıldı. Bakırköy Adliyesi’nde bugün görülen davada Mehmet Gündoğdu tutuklu yargılanırken diğer sanıklar Eylem Gündoğdu ve babası Ali Haydar Koçintar ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Niyazi Çiğdem duruşma çıkışında taksiyle evlerine dönen Eylem Gündoğdu ile babası Ali Haydar Koçintar’ı trafik ışıklarında durdurdu. Eylem Gündoğdu ve Ali Haydar Koçintar’ın başlarına 7 el ateş eden Niyazi Çiğdem, olay yerinden geçen motosikletli polisler tarafından yakalandı. Eylem Gündoğdu ve Ali Haydar Koçintar kaldırıldıkları hastanede hayatlarını kaybetti.

Saldırgan Niyazi Çiğdem ise olaydan kısa bir süre sonra yakalandı. Gözaltına alınan şüphelinin oğlu Özer Çiğdem'in Eylem Gündoğdu'nun eşi Mehmet Gündoğdu tarafından 2010 yılının Ağustos ayında 'park tartışması' sonrası vurularak öldürüldüğü ortaya çıktı. Bugün 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bu cinayetin duruşmasının olduğu öğrenildi.

http://www.milliyet.com...efault.htm?ref=haberici

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dhqwer -- 31 Ocak 2011; 19:44:53 >

1788 Mesaj
31 Ocak 2011; 20:32:25 

ben herzaman söylerim bu ülkede park yeri kavgası yüzünden sağa sola bilinçsizce park edip çekip giden sürücüler yüzünden ve yaya yolunu gast edip yayaların yoldan gitmesi üzerine ezilip ölen binlerce insan var abartmıyorum binlerce insan var.

2897 Mesaj
31 Ocak 2011; 20:48:56 

Vay arkadaş yaa!!Şu işlere bak...
İnsan psikolojisi işte bu kadar dar görüşlü olabiliyor demek ki,Allah korusun böyle insanlardan.

1147 Mesaj
31 Ocak 2011; 20:58:20 

Aracını özellikle oraya çek evinin penceresınden (görüyorsa eğer..)web camle sabaha kadar kayıt yap en fazla sıleceklerı kaldıracaktır yada lastıgını ındırecektır. sonra elindeki görüntülerle savcılıga suç duyurusunda bulun şüphelendiğin sahıs olarakta o ...amcayı ver.sonra bak bakalım kim kimin mahallesinde mafyacılık oynuyomuş..

..Atam İzindeyiz H100'ün İçindeyiz Yanlaya Yanlaya Öleceğiz..

1161 Mesaj
1 Şubat 2011; 12:52:38 

En iyisi kapalı site içerisinde otopark.Onun dışında apartman oto parkı olsa bile dert, otoparkı olmayan apartman olsa oda ayrı bir dert.

115 Mesaj
21 Temmuz 2011; 15:05:36 

Arkadaşlar ben bu işin yasal yolları ile ilgili bilgi almak istiyorum:

Apartmanımızın önünde 5 araçlık park yeri var.. kaldırım önü park yeri DEĞİL.. apartman arazisi içerisinde, apartmana özel park yeri (sokakta, kaldırım kenarı yani umuma açık park yeri değil).. ama sokaktan korumasız olduğu için direk dönüp park ediliyor.

Zaten çok zor bulunan park yerine karşı apartmanda oturan ve bizim apartmandaki bir dairenin akrabası olan kişi aracını park ediyor.

İlk önce camına park etmemesine dair uyarı notu bıraktım. Sallamadı! İkinci kez uyarı notu bıraktım ve ispat için resimlerini çektim, bu sırada araç sahibi geldi ve dayılanmaya başladı: "alt kattaki daire benim üzerime, buraya park etmek benim hakkım".. falan filan... ama dediğim gibi kendisi apartmanımızda oturmuyor.. Kendisi polismiş, apartman sakinleri "bundan güç alıyor" diyorlar .

Ben işi yasal yollarla ve gerekli yerlere şikayet ile halletmek istiyorum.

Nereye başvurmam gerekiyor: polis karakoluna mı, zabıtaya mı, belediyeye mi, savcılığa mı.... nereye ve nasıl başvurmalıyım.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ediyorum..

518 Mesaj
21 Temmuz 2011; 22:30:01 

ben olsam arabamı yerinden oynatmazdım yiyosa birşey yapsın bk bakım sonra neler oluyor

Renault Fluence 1.5 DCİ EDC Privilege+Navigasyon

777 Mesaj
21 Temmuz 2011; 23:15:39 

quote:

Orijinalden alıntı: treabacks

Bulacaksın bi hurda, çekeceksin oraya yatsın günlerce.

En güzel yöntem bu olsa gerek

El-Müstenidü bi Tevfikãti'r Rabbãniyye Meliki'd Devlet-il-Osmãniyye.

Vatansızlara İnat, Vatan Sağolsun...

645 Mesaj
21 Temmuz 2011; 23:27:32 

Sana yemin ediyorum o adamın evine mezun olduğum günün akşamında molotof atardım... :D

428 Mesaj
21 Temmuz 2011; 23:50:08 

quote:

Arkadaşlar yorumlarınızı tek tek okuyorum. Çok teşekkürler desteğiniz için. Ben anadolu çocuğuyum yurdumun her köşesinide seviyorum. Bu olaydan dolayı izmirden ve insanından soğuyacak değilim. Bu her bölgede yaşanabilecek bir durum.

Ayrıca park edilemez levhası vs bulunmamasına rağmen böyle tepki verdi. kaldırıma park edilemez gibi tabela asma hakkı var mı merak ettim doğrusu.

Umarım amca bu foruma arada sırada giriyordur. Yorumları okurda insanlığından utanır. Çok üzdü beni.

hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. şurdaki yorumları okuyarak haklı olduğunu bilmek bile insana moral veriyor.

Şahsın eyleminin yasadaki müeyyidesi 4 aydan 2 yıla kadar hapis veya adli para cezasıdır.

Olayın olduğu yere en yakın polis karakoluna sözlü başvurunuz dahi yeterlidir. Orade sözlü başvurunuz yazılı ifade haline getirilir. Tanık ve bahsettiğiniz tutanağı da ifadenizde belirtirsiniz.Tazminat davası olduğu takdirde masrafınız olur, ceza da olmaz.Şahsen sorun yaşadığınız her kişiye teoride dava açabilirsiniz ancak pratikte maddi manevi kayıplarınız nedeniyle tercih etmezsiniz.Hele ki bir kaç defa başınızdan geçtiyse.Demem o ki karşınızda ki kişiye hukukun caydırıcılığını kullanın.

Yardımcı olabileceğim bir konu olursa çekinmeden sorabilirsiniz.

Bâki Kalan Bu Kubbede Bir Hoş Sâda İmiş.

3220 Mesaj
22 Temmuz 2011; 0:14:03 

quote:

Orijinalden alıntı: set

Söyleyeceğim tek kelimem olurdu, bu arabada en ufak çizik göreyim, senin yanında biterim...
Başına bela almak istiyor ise buyursun istediğini yapsın.
Yerse!

yapman gereken buydu. bu tip kişilere pabuç bırakmayın

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ
Ford Focus HB 1.6 TDCI Collection
GENÇLERBİRLİĞİ

1920 Mesaj
22 Temmuz 2011; 0:30:35 

En gıcık olduğum durumlardan biri...
Eskiden oturduğum mahallede sürekli bu tip sorunlar yaşıyordum, en son aradım polisi sordum.
Hiçbir şekilde ortak alana parketmenize karışamaz kim olursa olsun.
Arabaya zarar verirse/vermekle tehdit ederse polise şikayet edersiniz bir daha yemez zaten.
Polisin bu konudaki yaptırımı önemli ama bizimkiler buna her yerde aynı özeni gösterir mi bilinmez.
Polis ciddi olarak bu konuyla ilgilense bizim kabadayı millet kuyruğunu sıkıştırıp tırıs tırıs evine girer bi şekilde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ntquartex -- 22 Temmuz 2011; 0:32:21 >