- x
Webcam güzel görüntü vermiyor.(A4Tech PK-636K)
15 Cevap12336 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Ağustos 2010; 17:52:57 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Arkadaşlar bugün gidip 35 TL'ye yukarıdaki modelden bir webcam aldım. Ama ne yaptıysam, ne ettiysem görüntüyü düzeltemedim, hiçbir şey gözükmüyor çok karanlık ve karıncalı, webcam programında bütün ayarlarla oynadım, defalarca driver'ı sildim yükledim. En son aklıma windows uyumluluk modu geldi driver'ı windows xp(sp2)'ye göre yükledim programıda o uyumlulukta açtım ama sonuç aynı... bilgisayarada yeni format attım ondan dolayı sorun olucağınıda sanmıyorum. Sizce işletim sistemindemi yoksa webcamdemi sorun vardır? Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ederim...

Webcam görüntüsü ;

0

55 Mesaj
9 Ağustos 2010; 21:04:36 

off... aynı sorun bendede var ya... :( yokmu yardım edicek... halbüki çok kaliteli oldunu duymuştumm :(

3236 Mesaj
11 Ağustos 2010; 0:40:27 

Webcam ayarlarından Capture Pin ( normal ışık , renk vs gibi ayarları yaptığınız yer değil) ayarlarından webcamın görüntü çıkışını YUV modu veya RGB modu seçeneklerini seçmeyi deneyin. Umarım sorun çözülür.

Arkadaşlar,yazdığım mesajlarda sizi üzen veya kıran ifadeler varsa özel mesaj atın, hemen düzelteyim veya sileyim. Aynı saygı ve özeni sizlerden de bekliyorum.
Ben tv konusunda uzman değilim , bu yüzden "hangi model tvyi almalıyım?" şeklindeki sorularınıza cevap veremediğim için lütfen alınmayın. Yine de soracağınız birşey olursa lütfen sadece PM ile sorun , lütfen mail atmayın, çünkü forumdan gelen mailler hotmailde spam olarak işaretleniyor.
Tv konusu , ticari bir konu olduğu için forumda ve internette bilgi vermekten ziyade çoğu yerde yönlendirme ve ticari kandırmaca yapanlar kişiler ve websiteleri var. Sadece kullanıcı yorumlara bakarak tv seçin ve dikkatli olun.

Bir kişinin mesaj sayısının yüksek olması, o kişinin çok bilgili olduğunun ve hep doğru şeyleri yazdığının değil , sadece foruma çok mesaj attığının göstergesidir.

1 Mesaj
14 Ağustos 2010; 21:02:41 

Ya arkadaşlar benim webcamın markası Apache die bir marka bugun aldım normalde webcam pc de gösteriyor açılıyor ama msn egeçince ya cam yok die gösterio ya da bazen yeşil bazende pembe renkli bir şey çıkıyor ekranda bisi görünmüyor napacam ya yardımcı olurmusunuz?[font="Times New Roman"]

77 Mesaj
14 Ağustos 2010; 21:06:43 

bende 635 i var onun adamı kanser eder. en son win 7 de hiç çalıştıramamıştım. belalı bir kamera 636 healde çöz fazladır. yoksa degil 35 lira 5 lira bile verilmez ona.

son olarak bundan sokra tak-çalıştırdan başka web kamerası almam. alanı öpsünler

100 kilo yani 0.1k KG ===> 96 kilo ===> 89,5 KİLO :D ===>93,5 Kg :| ===>109,5 Kg >:O ==> 103 kg ( lan vücut folloş olmuş ya la)

3236 Mesaj
16 Ağustos 2010; 23:32:32 

Arkadaşlar ,

Tv kartları ve webcamlar ekrana görüntüyü windows 98 2. sürümde directx 8.1 , windows xp de directx 9 ile ekrana görüntüyü çiziyorlar. Windows 7 de ise farklı bir sistemde bu görüntüleme işlemi yapıldığı için sorun yaşıyorsunuz.

Gelelim sorunun çözümüne :

1. webcam aldığınız firmalar yeni yazılım çıkarırsa sorun çözülür
2. Windows 7 ilk service pack içine generic ( genel kullanıma yönelik) webcam driveri yazar ve dahil ederse sorun çözülür.
3. windows 7 de çalıştığı garanti olan bir webcam alırsınız. Yorgan gitti kavga bitti olur.

Arkadaşlar,yazdığım mesajlarda sizi üzen veya kıran ifadeler varsa özel mesaj atın, hemen düzelteyim veya sileyim. Aynı saygı ve özeni sizlerden de bekliyorum.
Ben tv konusunda uzman değilim , bu yüzden "hangi model tvyi almalıyım?" şeklindeki sorularınıza cevap veremediğim için lütfen alınmayın. Yine de soracağınız birşey olursa lütfen sadece PM ile sorun , lütfen mail atmayın, çünkü forumdan gelen mailler hotmailde spam olarak işaretleniyor.
Tv konusu , ticari bir konu olduğu için forumda ve internette bilgi vermekten ziyade çoğu yerde yönlendirme ve ticari kandırmaca yapanlar kişiler ve websiteleri var. Sadece kullanıcı yorumlara bakarak tv seçin ve dikkatli olun.

Bir kişinin mesaj sayısının yüksek olması, o kişinin çok bilgili olduğunun ve hep doğru şeyleri yazdığının değil , sadece foruma çok mesaj attığının göstergesidir.

2296 Mesaj
19 Ağustos 2010; 0:00:14 

Arkadasim webcami baska bir bilgisayarda dene ayni sorunu gozlemlersen webcam bozuktur kaldiki edindigim izlenime gore webcam bozuk.

317 Mesaj
20 Ağustos 2010; 10:07:46 

aldığın firmaya götür orda gözlerinin önünde dene derim

12 Mesaj
8 Eylül 2010; 21:52:12 

arkadaşım bende bugün aldım aynı sorunu yaşıyorum sen sorunu çözebildinmi peki ?

310 Mesaj
9 Eylül 2010; 19:01:48 

Şaka gibi ama Win 7 yükledikten sonra Xp'de sorunsuz çalışan Akita Webcam şu görüntündeki aynı sorununu bende de yapıyo şu anda.Bi çözümü yok mudur bunun?????

3236 Mesaj
10 Eylül 2010; 15:32:54 

http://www.a4tech.com/d...4%20PC%20Camera%20H.rar

adresinden yeni driverını indirin. Umarım işinize yarar

55 Mesaj
14 Eylül 2010; 23:55:41 

arkadaşlar sakın driver felan kurmayın, yanında gelen cd den hiç kurmayın. bu kameralar tak kullan özelliğine sahipler.. şimdi şöyle yapın: kamerayı çıkartın bilgisayarımın üzerine sağ tıklayın ordan aygıt yöneticisi ordan kamerayı bulun ve donanımı kaldır diyin bulamadıysanız, cd den kurulum yapanlar program ekle kaldıra girsin orda a4tech li birşeyler görürsünüz onu kaldırın.. pc yeniden başlatın.. ve açılınca kamerayı takın ve bekleyin. donanımınız başarıyla yüklendi demesi gerekiyor. bilgisayarıma girin kamera simgesi varmı die bir bakın. var ise kameraya girin görüntünün aynı olmadını anlıycaksınız.. 3 defa denedim. win xp (sp3) ve win7 (64bit home basic) denendi arkdaşlar..

3236 Mesaj
15 Eylül 2010; 14:06:53 

quote:

Orijinalden alıntı: sniper15

arkadaşlar sakın driver felan kurmayın, yanında gelen cd den hiç kurmayın. bu kameralar tak kullan özelliğine sahipler.. şimdi şöyle yapın: kamerayı çıkartın bilgisayarımın üzerine sağ tıklayın ordan aygıt yöneticisi ordan kamerayı bulun ve donanımı kaldır diyin bulamadıysanız, cd den kurulum yapanlar program ekle kaldıra girsin orda a4tech li birşeyler görürsünüz onu kaldırın.. pc yeniden başlatın.. ve açılınca kamerayı takın ve bekleyin. donanımınız başarıyla yüklendi demesi gerekiyor. bilgisayarıma girin kamera simgesi varmı die bir bakın. var ise kameraya girin görüntünün aynı olmadını anlıycaksınız.. 3 defa denedim. win xp (sp3) ve win7 (64bit home basic) denendi arkdaşlar..

Bilgisayarıma sağ tıkayıp özelliklere , sonra donanıma , sonra da aygıt yöneticisine girip Görüntü cihazları başlığı altındaki A4tech kameraya çift tıklayıp sürücü seçeneklerinden sürücü detaylarına bakabilir misiniz ? Neler yazıyor? Amcap ile başlıyor ve uzun bir liste devam ediyor mu?

2 Mesaj
16 Mart 2011; 23:00:32 

ben bu sorunu çözdüm isteyen varsa yardımcı olayım....

77 Mesaj
17 Mart 2011; 14:41:35 

ugur varsa bi çözümü yardım bekliyorum senden. win 7 ultimate kullanıorum ve pk-635 benim kamera "pk-635k" degil.

100 kilo yani 0.1k KG ===> 96 kilo ===> 89,5 KİLO :D ===>93,5 Kg :| ===>109,5 Kg >:O ==> 103 kg ( lan vücut folloş olmuş ya la)

2 Mesaj
9 Nisan 2011; 14:24:19 

bendeki 636k ama ben önce başka bilgisayara yükleyip sonra ordan sürücüsünü aldım kendi pc me kurdum sorun yok..

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.203