Şimdi Ara

World of Tanks Taktik Paylaşımı [ANA KONU] (2380. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
67.018
Cevap
120
Favori
2.438.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23782379238023812382
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Biraz ciddiye alırsak çok keyifli olabilecek bir etkinlik..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • NDS kullanıcısına yanıt
    Sen bastan pes etmisin !...
  • GurcellOnline kullanıcısına yanıt
    hayır, sadece olaya gerçekçi bakıyorum @GurcellOnline

Gercekci ? Sakayi birak lutfen. Neredeyse 1-2 mermi atarak dereceye giren clan var. t10 da olmasa bile t6 ve t8 de sansimiz var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaymonD7

Tier 1 ne bekliyosun senide merak ettim dogrusu şimdi..

Tier 2 ve 3.

Tamam bu seviye garip oluyor da. bu kadar da zor yahu
  •  World of Tanks Taktik Paylaşımı [ANA KONU]

bu baba clanı iyi bi clan değil miydi? bende maç başlamadan dedim tamamdır kazanırız diye hale bak
  • Arkadaslar Rus kmt'si S51 ile oynayan var mi?Bir suredir KV-2 oynuyorum ve cok egleniyorum,er yada gec 93k exp birikicek.Sizce oynanmaya deger mi?kendi seviyesine gore cok yuksek bir hasara,yuksek isabetsizlige sahip bir kmt gibi gorunuyor.Topun acisida dusuk sanirim.Fikriniz nedir?
  • Burak81s kullanıcısına yanıt
    Bende var. KV2 nin arty hali :) Dolum suresi filan guzel olsa da isabeti ve dar acisi isi gercekten zorlasiriyor, henuz 2nci topunu acamadim ama kullanan herkes nedense ilk topu tercih ediyormus. Hasar guzel ama dolum suresi 45saniye civariymis. Oda isabet ettirebilirsen iste :D
  • Kitaptakıkurt : Hayır, normal medium tank MM. Yani 5-6-7. veya 3-4-5 . min , maksimum 7 ile karşılaşırsın , tabiiki müfreze yaparsan kriterler değişir.

Burak81s: Gürcell'e katılılyorum, KV-2'nin arty hali, yada tam tersi, KV-2 arty'nin taretli hali
    Artyler konusunda üstadlar var onlarında yorumlarını alırsın. S-51'im olduğu için 1-2 yazayım dedim. Aman aman keskin atmıyor ama saçılması (splash) iyi mermilerinin, özellikle ikinci topun mermileri bu konuda meşhur, yani tam hedefe gelmeyip yakınına bile düşse iyi hasar verebiliyor. Gürcell'in bahsettiği 1. top ve 2. top noktasında, 2. topu açtım , top iyi hoş ama yükleyici ekipman(rammer) ve %100 personel ile 45sn de doluyor. Seni takımın dibine koysa ve hedeflerin tier 9 ağır tanklar olsa mis gibi, büyük ve yavaş hedeflerde işe yarar. Ama görmüşsündür MM bazen artyleri en üste atıyor, tier 5 tanklar ile karşılaştığında ise 2. top hiç kullanışsız oluyor. 45 sn de dolan ve rakibinin canının 2 katı hasar (gereksiz yere 1850 hasar) verebilen ve mermisi daha pahalı bir top ile hızlı ve küçük tankları avlamaya çalışıyorsun. Sıfır hasar ile biten maçlarım oldu, düşman burnumun dibinde belirdiği için. Bu deneyimlerimden ötürü 1. topun random (rasgele) maçlara daha uygun olduğunu düşünüyorum.
    Tier 7'den arty ağacına girmenin deneyimsiz personel gibi sıkınıtılarıda olacaktır, en azından yükleyici için biraz altına kıyılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crimean -- 3 Kasım 2014; 9:52:06 >
  • bu b1 baya zevkliymiş

World of Tanks Taktik Paylaşımı [ANA KONU]
  • Cevaplar icin tesekkurler
    Bende var, 150 maç yaptım bitirmek üzereyim 30k kaldı. İlk aldığımda satmayı bile düşündüm o kadar kötü geldi bana ama mürettebat %100 olduğunda tank düzeldi, T92 yi kasan biri olarak bu artinin isabeti iyi diyebilirim, 1. top 2. top konusuna gelince kesinlikle 2. Top derim çünkü 45snyede dolduruyor ama 1 tane vur sağlam vur bendeki mantık, mesela dün top tier caernarvon'a 1000 e yakın vurdum hem maçı çeviriyorsun hemde win8 değerin yükseliyor. Ondan sonra 2 tanka daha sallasan 2k-3k hasar yeterde artar bile.

Splash konusunda ise tavsiyem Amerikan, klan maçlarında 4-5k hasarın altına düşmüyorum T92 ile, tek atışımda 3 tanka birden 2k hasar verdim 3 ündede ne mürettebat kaldı kaldı ne top ne palet hiçbirşey. Ölen öldü kalanlarda bitik durumda. Artilerine mutlaka biadan sonra kritik hasar skili ver.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    selam.

eskiden, cok eskiden. ben daha cok kucukken... diye teomanin bir sarkisiyla baslamak istedim.

sene sanirim 1943 tü. otobandayiz. kv-2 deki performansimdan dolayi bizat maresal vasilevski tarafindan s-51 testlerinin basina getirildim.
    bu is 44 mayisina kadar surdu. daha sonra da ilk savasim ici otoban haritasina cikmistim. k2 bolgesinde yerimi almistim ki,
    muttefiklerimizden olan t-50-2 nin verdigi onemli istihbarat bilgilerine gore, b0 hattinda saklanmis olan su-8 i indirmem gerekiyormus.
    nisancima b0 hattina namluyu cevirmesi emrini verdim. artik atese haziriz.
    ateeesss! yarılan bir gokyuzu, kulaklari sagir edercesine bir ses...
    ortalik toz duman, birsey goremiyoruz. telsizden gelen sonuc raporuna gore saf su-8 ile hummel yanyana duruyormus.
    bir anda kendimi gelecege yollayip, enyanin 2000 yilinda cikacak olan only time sarkisini kendilerine armagan ettim. ikisi de yok olmustu.
    kisa sureli sessizlikten sonra, bize dogru yol almis, tam tamina 30 km ile gelen bir t29 u farkettik. binanin arkasina saklandik.
    mufrezem olan is-3 komutanina t29 gelmeden ates etmemesi konusunda uyardim. cunku o hala spotlanmamisti.
    t29 cikarken, uzaktan patlayici mermi ilet29 un 5-10 mt yanina atmaliydi. bu bir rus taktigiydi. ki nitekim de oyle oldu. t29 cikti, is-3 yanina ates etti.
    ben de bana yan durmus olan, 63 tonluk celik cengaverin 1250 canini tekte aldim.
    is-3 komutanindan gelen sevinc cigliklari hala kulaklarimda.

neyse. daha sonra ayni haritada baska bir savasta bir type 59, bir su100, ve bir tank daha vardi su an hatirlayamadigim, keklik gibi tek atista avladim.
    2 si yanyana, biri de arkalarinda durmus bizim 13 75 ile tartisiyorlardi. buna daha fazla seyirci kalamazdim. 13 75 e 'kac ordan' dememle de baslarina ladanin dusmesi bir oldu.
    3 ü ne naytingeyl hastanesine gidemeden canlarindan oldu.

isin ozu mu: her 2 savasta da bombardier madalyasi geldi. vasilevskiden gelen ustun hizmet madalyasinin yanina bir de zhukovdan gelen bir madalya eklendi. :)

yani kisacasi: s-51 iyidi. guzeldir. bu bahsettiklerim artilerin arty oldugu donemlerde yasanmistir. sonradan 212a yi elit yapip biraktim.
    ama savas esnasina savunmasiz kalirsaniz, yaninida da hizli bir tank gelirse (ve tek bir atis sansiniz vardir genelde), iskalamayin, veya direkt olarak kelime-i sahadet getirin.

iyi avlar.
     World of Tanks Taktik Paylaşımı [ANA KONU]
    wowww süper bir maç olmuş geriye zaten bişey kalmamış ki 10 aldıktan sonra büyük bir REKOR bence
  • B1 kendi tierında oyundaki en kötü tanklardan biri. Ne zırh ne hız ne de topu var.
    Şansına tier 4 maça düşüp tecrübeni ve yeteneğini kullanmışın. Ama abisi BDR son haliyle harika bir tank....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Homerius kullanıcısına yanıt
    Çok güzel bir savaş olmuş :) bende SU-122A kullanıyorum yani V seviye KMT içinde en iyisi diye bilirim.
    en güzelide seninde dediğin gibi yakın mesafe atışı :)) birde kör atış olayı var ağaçların içinde yerleri belli zaten atış yaptıkları zaman mermi izinden yerlerini bulup yok ettiğimde adamlar çıldırıyorlar
    yine her zamanki gibi olayı anlatış şekline hayran kaldım :) tbrkler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wild8080

wowww süper bir maç olmuş geriye zaten bişey kalmamış ki 10 aldıktan sonra büyük bir REKOR bence

Rekorum 9 kill

Bu maç sayesinde BDR yi açtım ama B1'i satmaya elim gitmiyor biraz daha oynayıp kill rekorumu tekrar kırmak istiyorum

@poyraz_371 B1 en fazla tier 5 görüyor, premium olmayan bir tank için müthiş bir özellik %50 %50 şansın var tier 4 maçı yada tier 5 maçı için, tier 5 gördüğündede çok fazla sayıda tier 5 olmuyor oyunda.
    Birde tier 4ün tartışılmasız en iyi tankı Matilda gibi çok çok yavaş değil, hem bu hemde bundan önce 1 M daha almıştım iki maçtada çok yavaş olmaması sayesinde kazandım maçları.

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NDS -- 3 Kasım 2014; 11:35:36 >
    NDS kullanıcısına yanıt
    Bu haritayi gormeyeli bayagi uzun zaman oldu (Chaffe Racing i saymazsak :D)

Edit:
    @NDS
    Birak artik su gariban gencleri oyundan sogutmayi, senin gibi gencleri yuksek tierlerde gormek isteriz biz. Bu arada BDR G1 yoluna girmis iken AMX 50 100 kasacagini umit ediyorum. Malum kale savaslarinda kritik oneme sahip bir tank.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GurcellOnline -- 3 Kasım 2014; 11:42:13 >
    Guzel bir anlatim tarzi
  • GurcellOnline kullanıcısına yanıt
    50 100 e gidiyorum ama uzun zaman alacak gibi

• 
Sayfa: önceki 23782379238023812382
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.