Şimdi Ara

World of Tanks Taktik Paylaşımı [ANA KONU] (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
67.018
Cevap
120
Favori
2.438.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Okuduğum mesajlardan sonra IS-3'e doğru kayıyorum yahu
    Bir yanda akıl,mantık bir yanda Tiger sevgisi
    Gerçi daha ileri tank'larda alınacak o sebeple Tiger sevgisi olarak düşünmek yanlış gibi geliyor (IS-3,IS-4,IS-7'yi forumda bayaa övüyorlar yahu )
  • Ben de şu Ferdinand'ı bir alıp sonra Sovyet ağır tanklarına yönelmeyi plânlıyorum(o IS'lerin tipine hastayım). Gerçi o zamana beta biter, tam sürümün sistemi nasıl olur vs. Ama en mantıklı ikili bu, benim için. TD ile çalılar arasında 10 saat pusup canı sıkılmayan adama light-medium gitmez. Tabii exp için arada light'la keşif görevlerine de çıkabiliriz.

Eldeki en gelişmiş tankı Hetzer olan adamın plânlarına bak. Sadece Ferdinand'ı alabilirsem bile büyük başarı olacak

Clan ismi aklıma gelirse söylerim ama bu tür konularda kütüğümdür; siz bulursunuz iyi bir isim.
    Panzershreck bayağı güzel aslında, ama dendiği gibi daha karakteristik bir isim iyi olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cz

Ben de şu Ferdinand'ı bir alıp sonra Sovyet ağır tanklarına yönelmeyi plânlıyorum(o IS'lerin tipine hastayım). Gerçi o zamana beta biter, tam sürümün sistemi nasıl olur vs. Ama en mantıklı ikili bu, benim için. TD ile çalılar arasında 10 saat pusup canı sıkılmayan adama light-medium gitmez. Tabii exp için arada light'la keşif görevlerine de çıkabiliriz.

Eldeki en gelişmiş tankı Hetzer olan adamın plânlarına bak. Sadece Ferdinand'ı alabilirsem bile büyük başarı olacak

Clan ismi aklıma gelirse söylerim ama bu tür konularda kütüğümdür; siz bulursunuz iyi bir isim.
    Panzershreck bayağı güzel aslında, ama dendiği gibi daha karakteristik bir isim iyi olabilir.

Hocam Ferdinand'ı aldıgında ve dusmana on zırgını verdiginde King Tiger bile 2 atısın birinde zor deliyor. Cogu tank on zırhını sadece ciziyor.
    Eger Ferdinand yanında destek varsa yok edilmesi cok zor.
  • Anlaşılan sadece Türk üyelerden oluşan bir Clan isteniyor çoğunluk tarafından. Bende saf değiştirip Ruslara geçenlerden olacağım sanırım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanay54 -- 30 Ağustos 2010; 8:48:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanay54

Anlaşılan sadece Türk üyelerden oluşan bir Clan isteniyor çoğunluk tarafından. Bende saf değiştirip Ruslara geçenlerden olacağım sanırım :)

Hain!

Tam surumde Alman'lara E100 geliyormus.
     World of Tanks Taktik Paylaşımı [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reyftn -- 30 Ağustos 2010; 9:09:04 >
  • Ne oluyoruz topluca onu bi belirleyelim artık, bende almanlardan yanayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ghost Knight

Ne oluyoruz topluca onu bi belirleyelim artık, bende almanlardan yanayım.

Vallahi herkes farklı farklı seyler istiyor. TD olanlar Alman olcak, Heavy olanlar da Rus olacak bu gidisle.
  • Biz Beta Tester'ız. Hesaplarımız sıfırlanacak. Elimize böyle bir fırsat geçmişken. Her 2 Nation'ınıda denemek lazım. Almanlarla oynadım. Bundan sonra Ruslarla oynarım. Her 2 tarafın tankları ile ilgili yorumumu yapar, Final sürüm çıkıp hesabım sıfırlandığında ona göre yol çizerim.

Onun için herkes saf değiştirsin derim.

Gelin bana katılın
  • Open Beta'daki hesaplar sıfırlanmıyor Full'de devam edebiliyoruz.
  • quote:

Open Beta'daki hesaplar sıfırlanmıyor Full'de devam edebiliyoruz.

Open Beta ya ne zaman geçeceğiz? 1 Eylül mü?
  • Beyler herkes oyun konusunda çok heycanlı ama lütfen bu oyun hakkında böle hayaller kurmayın cünkü oyunun başındaki kimseler acıkca fırsatcı ve çirkef...
    Ben insanların ne konuştuğuna bakmam ne yaptığına bakarım.
    Ben bu oyuna girerken beta test forumana minimum 2 saat oynarım diye yazmışım hakkatende oynadım sözümü tuttum. bunun için Wowdaki hesabımı durdurdum. Ben şu an iki arada kaldım... Kendi ana oyunumdan oluyom resmen..
    Şimdi bu adamlar durup duruken avrupa servırını kapatıyo. Neden kapatıyo? Biz Amerikadaki servırı test etsek ne faydası olcak? Anca stress test ederiz onu zaten bol miktarda yaptık... Adamlar açıkca server parası ödememek için kapatıyolar oyuncularıda zaten beleşciler olarak gören mantığına sahipler...
    Açıklamayı dikkatle okuyun arkdaşlar adamlar 1 eylülde patch getirmiycekler bir eylülde sonra "Several Days"
    bence 1 haftaya uzar... Rus servırı zaten 1 hafta önce patchlendi şimdi sadece cevirri yapmak 2 haftamı alıyo?
    Adamların bizi bir taraflarına taktıkları yok.
    Ben oyunun forumlarında gercekleri açık secik sölediğim için zaten iki kere ban yedim. Adamların gerceklere karşı tutumları basit kendilerinin işe gelmiyosa banlıyolor yani size camur atmayı gerceği saptırmak için yol olarak seciyolar.
    Örnek veriyim bu gün forumda oyunun üçreti konusundaki topiğe şu postu attım.
    "prem aylık üçreti 10 dolar değil 15 dolar olsa öderim ama bu tüketilebilir itemler oyunun içine eder özellikle clan savaşları cüzdan savaşı gibi olur. Oyun zevkimin içine zengin piçin ettikce ben hiç oynamam diye yazdım."
    Bu postu adamlar foruma bile koymadılar.

Siz şimdi clan kurcaz şöle böle diyonuzda cebi dolu gavurla velediyle uğraşabilcekmisiniz. O prem mermilerle herhangi bir orta seviyeli tank,, ağır tankların zırhını rahatca deliyo... Tabi tamir ünitelerinin gücünün ne olduğunu yüksek tier kullanan herkes anlar...

Kısacası bu oyunun sahibleri zorba adaletsiz kişiler. 2 kuruş server parası vermemek için beta playerın anasını ağlatcak kadarda salaklar.. Beta oyuncular cekirdek kitledir Oyuncu topluğunun temeledir diyer oyuncular ceken temel unsur beta oyuncuların diyer forumlarda verdiği beyanatlardır...

Bence gelecek patchdada öle module hasar orranı felan değişmiycek cünkü adamlar item satmak istiyo...
    Vu gidişlede oyun full sürüme gecmeden coktan bırakmış olurum gibi gözüküyo...

Beni ne haksız cıkarır bunuda yazmam lazım ;
    Modullerin hasar alma şansının ciddi oranda düşürülmüş olması (gelecek patch için)
    Klan savaşların Prem itemlerinin kullanılmasının yasaklanması.
    Eylül ayında yeniden EU servırı acılması...

Ama acıkca hepsi düşük ihtimal EU servır büyük ihtimal oyunun piyasa sürülmesinden az önce acılır dedim ya aamlar para için bizim oyun zevkimizin içine etmeye coktan hazır olarak duruyo...
  • Hocam fikirlerinizin coguna katılıyorum. Fakat server konusunda yapımcılara hak veriyorum.
    Amerika Server'ı 7500+ kapasiteliymis. Eger Amerika ve Avrupa sunucularını aynı anda acık tutarlarsa, ABD serverini test etme sansları olmaz. Sonucta beta bu, beta bittiginde oyuncu sayısı cok daha fazla artacaktır. Sunucunun kaldırıp kaldıramayacagını gormeleri gerekir.
    Tam surum gelmeden Avrupa sunucusu tekrar acılacakmıs. Forumda yapılan acıklamaya gore Avrupa sunucusu kısa bir sure icin kapanmıs.

Sunucunun New jersey'de olacagı duyumunu aldım ve oraya gore yaptıgım testlerde ping 155 cıkıyor, acıkcası pek de kotu bir deger degil.
    Servis saglayacısı: Uydunet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reyftn -- 30 Ağustos 2010; 23:45:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cedriccan

Hocam fikirlerinizin coguna katılıyorum. Fakat server konusunda yapımcılara hak veriyorum.
    Amerika Server'ı 7500+ kapasiteliymis. Eger Amerika ve Avrupa sunucularını aynı anda acık tutarlarsa, ABD serverini test etme sansları olmaz. Sonucta beta bu, beta bittiginde oyuncu sayısı cok daha fazla artacaktır. Sunucunun kaldırıp kaldıramayacagını gormeleri gerekir.
    Tam surum gelmeden Avrupa sunucusu tekrar acılacakmıs. Forumda yapılan acıklamaya gore Avrupa sunucusu kısa bir sure icin kapanmıs.

Sunucunun New jersey'de olacagı duyumunu aldım ve oraya gore yaptıgım testlerde ping 155 cıkıyor, acıkcası pek de kotu bir deger degil.

Ben o 155'e yakın değerleri oyunun son zamanlarında da alıyordum. Hatta bir ara 200'e ulaşmıştı. İlk gün oynadığımdaki 70-80'lik pingleri bir daha alamadım nedense. En iyi 110-120 falan oldu (Uydunet gene).
    Gerçekten 150 ping civarı olursa ben rahat oynarım. Alıştım sefalete.

Bu arada, sunucular yarın kaçta açılıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 31 Ağustos 2010; 14:43:46 >
  • quote:

quote:

Hocam fikirlerinizin coguna katılıyorum. Fakat server konusunda yapımcılara hak veriyorum.

Ben o 155'e yakın değerleri oyunun son zamanlarında da alıyordum. Hatta bir ara 200'e ulaşmıştı. İlk gün oynadığımdaki 70-80'lik pingleri bir daha alamadım nedense. En iyi 110-120 falan oldu (Uydunet gene).

Eğer sunucu saatiyle hemen 01 Eylül Gece yarısı 12'de açılırsa, bizim saatimize göre sabah 9-10 gibi açılmış olur.
  • quote:

quote:

quote:

Eğer sunucu saatiyle hemen 01 Eylül Gece yarısı 12'de açılırsa, bizim saatimize göre sabah 9-10 gibi açılmış olur.

Forum saatine gore bakarsak, suanda onların forumunde 4:15 PM. Yani 8 saat sonra 1 Eylul'e gecmeleri gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reyftn -- 31 Ağustos 2010; 18:17:02 >
  • quote:

İyi niyet kullancak olursam sölediğin doğru ama baştan beri bu adamlar yaptıklarıyla yaklaşımlarıyla iyi niyet gösterilmesi halinde bunu cıkara dönüştürcek tipler olduklarını kanıtladır bana.

Şimdi mantıklı davranalım 1 servırı taşımak 1 haftamı alır? Servırın bilgilerini titaniclemi taşıyo bu adamlar ( en son 60.000 oyununcunuları olduğu sölenmişti buda öle devasa bir bilgi miktarı etmez)
    Onuda gectim EU yu kapamadan US e bilgiler kopyalanamazmıydı? (Nasıl olsa resmi acıklama yaptılar oyunu piyasaya süremeden kesin hardwipe yapcaz diye) Üstelik işin saçma tarafı bu adamlar şimdiye EU closed beta diye afişe ettiler bunu bu yüzden US player sayısı az. Stress testi yapmak cok kolay kapatırsın EU servırını bir hafta sonu atarsın soft wipe ı US servırına millet hafta sonu hem değişik tankları test eder hemde eylenir... Önemli olan US içinde sectikleri US servırına bağlantı... US dekiler biz gibi değil adamlar 150-200 pinge berbat diyolar... Wow eu dayken cenem düşerdi zaten batının bu kalite düşkünlüğüne adamlara oranla sürünüyoz resmen ve pvp yüksek ping affedilmez char'ı yere yatırır.

Son olarak patchdeki modul hasarlarıyla iligli RU forumlardan bir tanesi ceviri saysafasıyla beta forumuna konulmuş. İnceledim.NErdeyse hissedilebilcek bir değişiklik yok. incelediğim örnekte durum şöle.
    Tiger ın zırhı T34 ün Zis + ile delinmek istendiğinde başarılı vuruşların %20-30 arası critik hasara (modul hasarına neden oluyo) bu topun dakikada 24-26 attığını düşünürsek tiger sahibinin yaklaşık 10 saniyesi var bu tankı yok etmek için.... Ağır silahlarda durum daha vahim ve olsaılık cok daha yüksek gibi... (tabi tankın hp si cok daha hızlı düştüğü için iyi bir test yapılması zor....)

bunu EU forumlarından aldım üstteki 2 linki tiger testleriyle ilgili

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=de&ie=UTF-8&sl=ru&tl=en&u=http://forum.worldoftanks.ru/index.php%3F/topic/16439-%25D1%2582%25D0%25B5%25D1%2581%25D1%2582%25D0%25BE%25D0%25B2%25D1%258B%25D0%25B5-%25D1%2581%25D1%2582%25D1%2580%25D0%25B5%25D0%25BB%25D1%258C%25D0%25B1%25D1%258B-%25D1%2582%25D0%25B8%25D0%25B3%25D1%2580%25D0%25B0/%3Fs%3D25ffffabce54766259ecc2db0fbf5a40&rurl=translate.google.de&usg=ALkJrhh_AdKOpmsOZMTpFC_IDhMMOjUpVw

180 replies

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=de&ie=UTF-8&sl=ru&tl=en&u=http://forum.worldoftanks.ru/index.php%3F/topic/2048-%25D1%2582%25D0%25B8%25D0%25B3%25D1%2580/%3Fs%3D25ffffabce54766259ecc2db0fbf5a40&rurl=translate.google.de&usg=ALkJrhizaRout1MpOZK1ZSr30YbjqlWDHw

1700 replies

Happy reading ...

I pulled this off of the russian forums.

Posted Today, 09:38

"Громкий чих наводчика повредил орудие. Стрельба невозможна." "A loud sneeze gunner damaged gun. Shooting is not possible."
    "Сильный порыв ветра уничтожил поворотный механизм башни." "A strong gust of wind destroyed the turning mechanism of the tower."
    "Злобный взгляд из вражеского танка. Критическое повреждение двигателя. Движение невозможно." "The evil eye of the enemy tank. The critical engine failure. The movement is impossible."
    "Заряжающий пролил горячее кофе. Кофе привело ко взрыву боеукладки." "Charging spilled hot coffee. Coffee led to an explosion combat pack."
    "Столкновение с пылью. Приборы наблюдения уничтожены." "Collision with dust. Observation destroyed."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tiger2B -- 31 Ağustos 2010; 18:16:46 >
  • tiger2B sırf bu konu için DH'ye üye oldun sanırım , Bu oyunu bu kadar incelemen çok enteresan, esaslı bir online oyuncusun herhalde. Benim fikrim baştan oyun hakkında negatif görüşlerim vardı, fakat oynadığım sürece 0.45 versiyonu ile dahi çok zevk adlım. Yapımcılar hakkında yorumların enteresan, artı çeşitli kaynaklarla destekliyorsun. Ben oynarım zevk alırım, oyun saçmalarsa oynamayı bırakırım daha ötesi yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aerospace

tiger2B sırf bu konu için DH'ye üye oldun sanırım , Bu oyunu bu kadar incelemen çok enteresan, esaslı bir online oyuncusun herhalde. Benim fikrim baştan oyun hakkında negatif görüşlerim vardı, fakat oynadığım sürece 0.45 versiyonu ile dahi çok zevk adlım. Yapımcılar hakkında yorumların enteresan, artı çeşitli kaynaklarla destekliyorsun. Ben oynarım zevk alırım, oyun saçmalarsa oynamayı bırakırım daha ötesi yok.

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aerospace

tiger2B sırf bu konu için DH'ye üye oldun sanırım , Bu oyunu bu kadar incelemen çok enteresan, esaslı bir online oyuncusun herhalde. Benim fikrim baştan oyun hakkında negatif görüşlerim vardı, fakat oynadığım sürece 0.45 versiyonu ile dahi çok zevk adlım. Yapımcılar hakkında yorumların enteresan, artı çeşitli kaynaklarla destekliyorsun. Ben oynarım zevk alırım, oyun saçmalarsa oynamayı bırakırım daha ötesi yok.

Arkadas 2006 uyesi. Ve gercekten cok esaslı bir online oyuncu. Kendisini, bu kadar arastırma yaptıgı icin takdir etmek gerekir.
  • quote:

It’s been more than seven weeks from the start of World of Tanks closed beta. Now that the first phase of testing is over, it’s time to sum up its results.

During the testing period, the game attracted more than 70,000 players from around the globe. The average time beta testers spent in battles daily was 3.2 hours which equals 30 accomplished battles, with peak con-current users number exceeding 4,000 players. In all battles held, 150 million shells were fired destroying over 15 million vehicles.

Along with these impressive statistics, we’ve been getting great feedback from our beta testers, and this is the thing we will need from you during the second testing phase.

Get ready to roll, tomorrow’s a big day.

Wot closed Beta'ya baslayalı 7 haftadan fazla oldu. Artık testin birinci bolumu sona erdi, simdi toplam sonucları acıklama zamanı.
    Test zamanı boyunca oyun Dunyanın her yerinden 70,000 oyuncu tarafından oynandı. Beta test edicileri ortalama olarak gunde 3.2 saatlerini oyunda gecirdi, gunluk 30 savasa katıldı. Savaslar boyunca 150 milyon mermi ateslendi, 15 milyon tank yokeldi.

Bu etkileyici istatistiklerin yanına, oyuncularımızdan mukemmel yorumlar aldık. Ve bu bizim 2. Beta suresi boyunca ihtiyacımız olan sey.
    Harekete hazır olun, yarın buyuk gun!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reyftn -- 31 Ağustos 2010; 21:02:03 >
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.