Şimdi Ara

Exper NR81A CORE I7 720QM -1.6GHZ-3GB-400GB-15.6'-DVDRW-1024MB HD5650-CAM-BT-W7PRE (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
190
Cevap
0
Favori
14.776
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu ürün bence alinir.. Yukarıdaki incelemede led ekraninin harika oldugunu soyluyor..
    keske e-sata da olsaydı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tt82

quote:

Orijinalden alıntı: fixmix

alet biraz ısınma yapıyor ama fan sesi hiç gelmiyor, belki oda çok sıcak diyedir? birde tuş takımı gıcık gerisi gayet iyi bir problem yok

aletin ısınması hakkında daha net bilgi verebilir misin?Fan çalışmıyo demişsin yani hiç fan sesi duyulmuyor mu?

antalyadayımda galiba ondan ısınma nedeni, fan çalışıyor ama rahatsız edici bir ses yok.
  • quote:

Dün; 12:24:32

[Mene] Takip etmek istiyor musunuz?

Evet
    Hayır

Seçtiğiniz mesajın linkini aşağıdaki kutudan kopyalayabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=42031072
    Yeni mesajlar yok Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz.
    http://forum.notebookreview.com/compal/490204-short-review-compal-nblb2.html

burada da biri ufak bir inceleme yapmış. özellikle ses kalitesi ve tabii ki de 1920x1080 çözünürlüğündeki ekranı ve kalitesini beğenmiş.

sıcaklık testi de yapmış arkadaş. 30dk'lık furmark xtreme burn mode'da ekran kartı sıcaklığı 79 dereceye çıkmış. ekran kartını 800/1000'e OC yaptığında ise 90 dereceye ulaşmış. Hiç bir zaman çok sıcak olmadığı sadece ılık olduğundan, genel kullanımda ise serin bir notebook olduğunu söylemiş.

ekran kartını 800/1000'e çıkarma olayını biraz sallamış olmalı o incelemeyi yapan.hadi ramleri çok iyi çıkmış desem 1000 olabilir ama hd5650 gpu su normalde 550 mhz, 650 ye kadar sorunsuz oc oluyor. 700 den sonra voltaj vermeden stabil çalışması imkansız. Hatta stabil olmasına da gerek yok voltajsız 700+ windowsu açması bile imkansız gibi bir şey.

Ama sonuç olarak exper'in bu laptopunu vatanda bu fiyata ben de gördüğümde şaşırdım. Bir süre exper bayinde teknik servis elemanı olarak çalışmışlığım var. Experler casperlardan genelde daha iyi bile diyebilirim. Hele hele vestelden kat kat iyi. En kötü laptop vesteldir. İleriye dönük olarak core i7 li laptop almayı düşünen değerlendirsin derim.

• Memnun kaldınız mı acaba ? Oyunlardaki fps leri yazabilir misin? Full HD film izlediniz mi:D ?
  • Bugün ben de bu ürünü aldım vatandan.önceki laptopum acer 6930g idi.kasa olarak acer 6930uma göre hayli geride ancak donanımı iyi.ekran da gerçekten 1920x1080 çözünürlük ve görüntü kalitesi harika
  • Şikayetvar sitesini inceledim biraz,şikayetlere cevap veren sadece exper ve sony var.Az sattığından mı bilmiyorum,exper için yapılan şikayet sayısı,diğerlerine nazaran az.Vatan'da da stok varmış,sipariş edeceğim galiba.
  • Aletin neyi var neyi yok diye dayanamayıp 1 günlük aletin içini açtım.400GB'lik hdd'nin markası samsung.Ram'ler 2+1 şeklinde ADATA marka 1333mhz'lik.bence donanım yeterli ve güzel.fakat fiyatlar düşünce 2x4 gb 1333mhz ram satın alıp aleti daha da uçurmayı planlıyorum.1 ay felan sonra da 320gb'lik bi 7200rpm hdd almayı planlıyorum.vatanda wd'nin 7200rpm hdd'si 90 lira.önceki laptopuma da yine vatandan 320gb 7200rpm seagate hdd almıştım ve çok memnun kalmıştım.ikisinden birini alacam ama kararsızım şu anda.hayırlısı bakalım artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxl567 -- 15 Ağustos 2010; 21:15:19 >
  • experi görme forsatım yok internetten alacam ama kasa konusunda fikrim yok exper ile asus n61ja240dv arasında kaldım
  • asus number one ama full hd de adamı cezbedıyor full hd nımetınden faydalanmayacaksan asus al fılm ızlemeyı sevıyorsan exper
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakup_unsal
    asus number one ama full hd de adamı cezbedıyor full hd nımetınden faydalanmayacaksan asus al fılm ızlemeyı sevıyorsan exper

ekran kartı olarak yakınlar ama işlemci bakımından fark var tek tereddütüm marka
  • İşlemcinin pek bir önemi yok ne kadar zorlayabilirsinki bende 720 vardı bana yavaş geliyordu ama şimdi asus i5 430 var mükemmel bir kere ısı diye birşey yok laptop 1 aydır açık gündüz 6 7 saat oyun gece rapid :)
  • sonunda dayanamadım verdim siparişi (hiç hesapta yokken masraf çıkı ama:). Gittim baktım inceledim, ekran çözünürlüğü hd film izlemek için mükkemmel sadece çözünürlük değil ekran parlaklığı ve kontrast oranı da harika. ayrıca hiç beklemediğim düzeyde kaliteli bir ses çıkışı var. işlemci ram ve ekran kartı zaten bu fiyat için tartışılmaz. elime geçer geçmez güzel bir videolu, fotoğraflı inceleme yapacağım arkadaşlar. bir kaç oyun kurup test etmek ve hd film izlemek için sabırsızlanıyorum. bir kaç arkadaş exper olmasa alırdım demiş ancak iki yıldır exper kullanan biri olarak tecrübelerimden size söyleyebileceğim diğer markalara nazaran teknik servisleri çok hızlı ve ilgililer. teknik destek açısından bir çekinceniz olmasın derim. makineyi aldığım zaman daha detaylı bilgileri paylaşacağım. şimdi bekleme zamanı.

• hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakup_unsal

hayırlı olsun

teşekkürler
  • Alan arkadaşlar oyunları test edebilirlerse süper olur hp 3030 ve asus n61jq'dan vazgeçip ciddi ciddi düşünmeye başladım
  • quote:

Orijinalden alıntı: crywolf34

asus n61jq'dan vazgeçip ciddi ciddi düşünmeye başladım

+1
  • makina gelince oyunları deneyeceğim özellikle denememi istediğiniz bir oyun varsa buraya belirtirseniz sevinirim. son zamanlarda oyun camiasını pek takip edemedim. hangi oyunun performansını merak ediyorsunuz, belirtirseniz makine gelmeden temin edeyim. ayrıca oynayacak oyun olur elimde blueray filmleri temin etmeye başladım bakalım full hd de filmlerin tadı nasıl olacak.
  • Biraz önce siparişi verdim.Heyecanla bekliyorum.Çarşamba veya perşembe elimde olur herhalde.
  • arkadaşlar vatanı aradım ekran çözünütrlüğü full hd değilmiş klasik 1366x768 dışarı verebildiği görüntü full hd miş

Dikkat edin alacak arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Knight7Cydonia

arkadaşlar vatanı aradım ekran çözünütrlüğü full hd değilmiş klasik 1366x768 dışarı verebildiği görüntü full hd miş

Dikkat edin alacak arkadaşlar

Bilgi için sağol...exper notebook 1920x1080 gibi yazılmış...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.