Şimdi Ara

Tüm Netbooklara USB'den Sistem Kurulumu ve Format Atmak (RESİMLİ ANLATIM) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
22
Favori
343.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: takeiteasy

Yaklaşık 9 aydır Lenovo S10-2 Netbook kullanıyorum tahminim 3-4 kere format atmışımdır.Her seferinde yeni bir problemle karşılaştım ve yeni şeyler öğrendim .Son çıkan programlar USB'den sistem kurulumunu oldukça kolay bir hale getirmiş o yüzden herkes bunu yapabilir.

İhtiyacınız olanlar:

*4GB USB FLASH BELLEK (2gb da olabiliyor ama 4 daha sağlam yine de deneyin birşey kaybetmezsiniz)
    *USB'den BOOT destekleyen bir BIOS'a sahip bilgisayar . (netbookların tamamı destekler)
    *Cd veya DVD'den yükleme yapacaksanız CD-DVD Rom'a sahip bir başka bilgisayar.
    *ISO ile kurulum yapacaksanız (windows,ubuntu,linux... isosu) kaynak ISO kalıbı gerekli.

BU ANLATIM WINDOWS SİSTEMLER İÇİNDİR

*Linux için olanı daha sonra anlatacağım.

Tüm Netbooklara USB'den Sistem Kurulumu ve Format Atmak (RESİMLİ ANLATIM)

1) İlk maddemiz kesinlikle bilgisayarınızdaki dosyaları sağlam bir yere yedeklemeniz Çünkü bu işlemler sonunda bilgisayarınızda hiç bir veri kalmayacaktır.

*ISO dosyası veya CD-DVD'ye sahip olduğunuzu farzederek anlatıma devam ediyorum.

2)USB'ye yükleme yapacak olan programı indiriyoruz.
    WINTOFLASH INDIRMEK ICIN TIKLAYIN

3)Kurulum tamamlandıktan sonra Yeşil OKEY işaretine tıklıyoruz ve devam ediyoruz

4)İleri ileri (next) diyerek ilerliyoruz ve şu ekrana gelince duruyoruz ;

Eğer ISO kalıbı kullanacaksak Windows Dosyası yolu olarak sanal sürücü göstermemiz gerekir.Sanal sürücüyü Deamon Tools veya Virtual Tools yarzı bir programla yaratıyoruz.

Kullandığınız bilgisayarın CD Romu varsa Windows CDnizi takarak Windows Dosyası yolu olarak onu seçiyoruz.

USB Sürücü olarak Flash Diskinizi seçiyorsunuz (G: ,F:,E:... olabilir her bilgisayarda farklıdır) .

5)Son işlemleri de yaptıktan sonra program windowsu USB diskinize yüklüyor bu noktadan sonra tek yapmanız gereken bilgisayarı yeniden başlatmak.Bilgisayar otomatik olarak USB den boot edecektir.
    *Bazı sistemlerde direk boot etmeyebilir bu durumda BIOS Boot Ayarlarından USB'yi seçiyoruz (bende F12 ile açılıyordu)
    Daha sonra bildiğiniz sistem kurulumu yapacaksınız o kısmını anlatmama gerek yok başka kaynaklarda bolca mevcut.
    ***Bu anlatımı tamamen kendim yaptım sadece Ekran görüntülerinihttp://blog.kupeli.net/ sitesinden aldım.Emeği olanlara saygılar.

Linux anlatımını daha sonra yapacağım windows ve ubuntuyu aynı sistemde kullanmayı da anlatacağım.

Teşekkürler "takeiteasy" arkadaşım.
    Bu yolla hiç sorun yaşamadan Win7 Usb flash diskten kurulum yaptım.
    Lazım olan arkadaşlara duyurulur...

• ben daha denemedim ama bugun star dan kurtulmak istiyoruum şimdiden tesekkureler cunku starter mahvetti beni sinir hastası oldum onun yüzünden
  • http://hotfile.com/dl/130791165/a0363f7/RMPrepUSB_1.9.75(fladan_format_atmak_iin).rar.html

flastan format atmak ıcın kullandıgım sorunsuz yazılım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tabi yaa -- 27 Eylül 2011; 2:09:11 >
  • http://hotfile.com/dl/130791165/a0363f7/RMPrepUSB_1.9.75(fladan_format_atmak_iin).rar.html

flastan format atmak ıcın kullanılan super yazılım
    Arkadaslar Flashtan format atmak ısteyen olup ve sorun cıkarsa.

agrasive@windowslive.com

Anında remote destkop ile destek verebilirim. Boot flash ı hazırladıktan sonra cd den format atar gıbı rahat ve kısa format atabılırsınız rekorum 8 dakıkada windows 7 kurdum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tabi yaa -- 14 Ekim 2011; 15:24:32 >
  • mesajım bulusnun haftaya lazım olacak banada samsung n570 e win7 ultimate kuracam inş bir sorun olmaz..
  • Beyler bunun yerine any time upgrade ile sürüm yükseltemez miyiz?
  • bendeki windows 7 sp1 x86 x64 bg-en 3.94 gb yazıyor bende 4 gb flash var sığmıyor yani nasıl olacak başka bir sürümmü indireceğim ? ilk verilen programla yaptım 325 mb dosya attı bitti dedi bu nasıl bir iş.
  • Derdi sadece windows sürümünden kurtulmak olanlar format derdinde olmayanlar windows anytime upgrade ı kullansın ben kullandım 10 dakika içinde windows 7 home premiuma yükselttim mutluyum allah o starterı ne bilirse öyle yapsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oggie Boogie

Derdi sadece windows sürümünden kurtulmak olanlar format derdinde olmayanlar windows anytime upgrade ı kullansın ben kullandım 10 dakika içinde windows 7 home premiuma yükselttim mutluyum allah o starterı ne bilirse öyle yapsın

ultimate kuracam ben ya ne home ne starter ..de şu iş nası olacak bilmiyorum dosya 3.95 gb 4 gb lık flash disk 3.76 görüyor pc napçam bilmiyom.

yaw başta arkadaşın verdiği programda sadece 325 mb bir veri kopyalıyor ve bitiyor çözemedim ben bu işi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 4 Ekim 2011; 2:57:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

Orijinalden alıntı: Oggie Boogie

Derdi sadece windows sürümünden kurtulmak olanlar format derdinde olmayanlar windows anytime upgrade ı kullansın ben kullandım 10 dakika içinde windows 7 home premiuma yükselttim mutluyum allah o starterı ne bilirse öyle yapsın

ultimate kuracam ben ya ne home ne starter ..de şu iş nası olacak bilmiyorum dosya 3.95 gb 4 gb lık flash disk 3.76 görüyor pc napçam bilmiyom.

yaw başta arkadaşın verdiği programda sadece 325 mb bir veri kopyalıyor ve bitiyor çözemedim ben bu işi.

Anytime upgrade ile yap hocam sen de ama format atılmıyor haberin olsun sadece sürüm değişiyor.

• güzel paylaşım!!! belki ilerde lazım olabilir
  • mamundadan buldum bir windows
    Windows 7 Ultimate SP1 x86 EN IE9 Super Lite CD

diye birşey 700mb boyutunda. bunu deneyeceğim.netbook için.

edit1: bu arada ben bu programla değilde win7 usb tool ile yaptım ama onda .iso win7 lazım haberiniz olsun .

edit2: beyler bunu herkese tavsiye ederim süper bişey.netbook uçuyor şuan aero açık olmasına rağmen.gereksiz herşey kaldırılmış yalnız bütün driverları siz yüklüyorsunuz.(wireless ve seside siz yüklemeniz lazım bende tanımadı.) win7 driverlarım var diyen 1 dk bile durmasın yüklesin harika birşey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 5 Ekim 2011; 2:35:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

mamundadan buldum bir windows
    Windows 7 Ultimate SP1 x86 EN IE9 Super Lite CD

diye birşey 700mb boyutunda. bunu deneyeceğim.netbook için.

edit1: bu arada ben bu programla değilde win7 usb tool ile yaptım ama onda .iso win7 lazım haberiniz olsun .

edit2: beyler bunu herkese tavsiye ederim süper bişey.netbook uçuyor şuan aero açık olmasına rağmen.gereksiz herşey kaldırılmış yalnız bütün driverları siz yüklüyorsunuz.(wireless ve seside siz yüklemeniz lazım bende tanımadı.) win7 driverlarım var diyen 1 dk bile durmasın yüklesin harika birşey.

Böyle sürümler güzel olsa da dikkat etmek lazım. Üzerinde oynanmış olduklarından, sistem dosyalarına keylogger tarzında şeyler gömülü olabiliyor.

Tabi bilgisayarda o kadar gizliniz saklınız yoksa çok da mühim değil. Tadını çıkarın. Demiştim, Starter ya da Basic olmasın da, ne olursa olsun :)

• hocam çok teşekkürler paylaşım için.Çok faydalı oldu.
  • tşkler bikaç gün sonra işime yarıyacak.
  • Mesajım bulunsun.
  • dostum pc kargoda yakında gelir.. içinde linux var büyük ihtimalle. onu alır almaz usb den nasıl formatlarımmm
  • slm arkadaşlar forumda birçok şey var ama ben aradığım şeyi tam olarak bulamadım sanırım.
    bende samsung n150 plus netbook var şuan win 7 starter yüklü ama ben xp kurmak istiyorum.
    elimde 4 gb flash bellek
    xp sp3 iso dosyası var ( netten indirdim )
    bana ayrıntılı şekilde ne yapmam gerektiğini anlatırmısınız rica etsem nasıl xpyi win 7 yüklü bu netbook'a kurabilirim.. şimdiden teşekkürler.
  • SARDU – Multiboot USB Creator (Windows)
    http://www.pendrivelinux.com/sardu-multiboot-usb-creator-windows/

Ben bu mükemmel yazılım ile şunları tek bir belleğe entegre ettim;

- Windows 7 AIO DVD
    - HIREN'S BOOTCD
    - EASEUS Partition Master
    - BITDEFENDER RESCUE CD
    - KASPERSKY RESCUE CD
    - GDATA BOOT CD 2012

sistem kurulumu, disk araçları, virüs temizleme, veri kurtarma ve hatta wireless bağlantıyı destekleyen minixp sürümü ile internete girebilme gibi yüzlerce şey elimin altımda tek bir bellekte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timurlénk -- 10 Ocak 2012; 1:00:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timurlénk

SARDU – Multiboot USB Creator (Windows)
    http://www.pendrivelinux.com/sardu-multiboot-usb-creator-windows/

Ben bu mükemmel yazılım ile şunları tek bir belleğe entegre ettim;

- Windows 7 AIO DVD
    - HIREN'S BOOTCD
    - EASEUS Partition Master
    - BITDEFENDER RESCUE CD
    - KASPERSKY RESCUE CD
    - GDATA BOOT CD 2012

sistem kurulumu, disk araçları, virüs temizleme, veri kurtarma ve hatta wireless bağlantıyı destekleyen minixp sürümü ile internete girebilme gibi yüzlerce şey elimin altımda tek bir bellekte.

Merhaba,

Bu yaptığınız işlemi ayrıntılı ve adım adım anlatabileceğiniz ayrı bir konu hazırlayabilirseniz eğer üst konu yapalım kalsın bölümde.Oldukça faydalı olacağını düşünüyorum.İsteyen istediği programları kullanarak böyle hazır şekilde bir bellek oluşturabilsin.Ancak anlatımınızın açık ve anlaşılır olmasını rica ederim.

İyi forumlar.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.