- x
Astral Seyahat Gerçek Mi?
60 Cevap19695 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
1 Ağustos 2010; 20:34:07 

Gerçekse üzerinde çalışıp deniycem ama pek inandırıcı gelmedi

1473 Mesaj
7 Eylül 2010; 2:09:08 

Tabi ki gerçek ..

Sen! Ben! desin efrad, aradan vahdeti kaldır,
Milletler için işte kıyâmet o zamandır..
Mehmet Akif ERSOY

375 Mesaj
7 Eylül 2010; 2:17:45 

Bilinçsiz olarak birkez çıktım fakat uğraşıp vakit vermeye değmez.Yaptığım şeyin astral olduğunu 4 yıl sonra rasgele forumlarda okudum.Tekrar bilinçli olarak yapabilmek için düzenli 6 ayımı verdim olmadı ^^

DH Kendo Kulübü
Kılıç kullanmaya ilgi duyuyorsan bir göz atmalısın ^^

1473 Mesaj
7 Eylül 2010; 2:21:32 

quote:

Orijinalden alıntı: Ucan Spagetti Canavarı

Bilinçsiz olarak birkez çıktım fakat uğraşıp vakit vermeye değmez.Yaptığım şeyin astral olduğunu 4 yıl sonra rasgele forumlarda okudum.Tekrar bilinçli olarak yapabilmek için düzenli 6 ayımı verdim olmadı ^^

En önemli noktası zaten iyi bir meditasyon yani zihni boşaltmak zaten zihni boşaltıcam derken bedenini unutuyorsun .. zaten ondan sonrasında baş dönmesi felan geliyor ve inanılmaz derecede kulak cınlaması sonra bi bakıosun odanın tepesindesin ondan sonra joistik gibi saga sola aşşağı git istediğin yere

Mehmet Akif ERSOY

Uzaklaştırılmış
7 Eylül 2010; 2:31:37 

Aslında bnde yapabilme noktasına kadar geldim titreme olaylarına falan ipe asıldım ama olmadı.Sonra bıraktım bu işleri.Şİmdi doğrumudur bilmem.

952 Mesaj
7 Eylül 2010; 3:00:19 

Sadece 2 kere oldu onlar da bilinçsiz. Bilinçli ne kadar yapmaya çalışsam da başaramadım.

https://8tracks.com/kosmosisy

471 Mesaj
7 Eylül 2010; 5:08:54 

Yapılması için kısa bi özet geçermisiniz ne yapmak gerekiyor yani

1055 Mesaj
7 Eylül 2010; 6:35:13 

Duvarın içinden geçiliyor mu beyler

Millete efendilik yoktur; hizmet etme vardır. Bu millete hizmet eden, onun efendisi olur.

3338 Mesaj
7 Eylül 2010; 8:56:45 

yok yav öyle şeymi olur öyle olsa bütün millet geceleri online oyun oynamaz dünyayı dolanırdı

Pasif Antisosyal

165 Mesaj
7 Eylül 2010; 9:03:40 

Ne oluyor asılyor musunuz

5144 Mesaj
7 Eylül 2010; 11:14:50 

quote:

Orijinalden alıntı: waltran

yok yav öyle şeymi olur öyle olsa bütün millet geceleri online oyun oynamaz dünyayı dolanırdı

Birşeyler okuyup tek denemeyle astrale çıkılmaz. Çok uzun zaman gerekir astralde uzmanlaşmak için.
Şahsen bu konulara inanıyorum ama çoğu insan inanmaz. Bunun nedeni de olayları görememeleri ve belki de onlara mantıksız gelmesi olabilir.

Altta vereceğim iki dosyada bilgiler mevcut. Psişik forumları gezerek de daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

http://rapi dshare.com/files/417577944/Astral_Seyahatin_Mantae_ae_ae_.doc

http://rapi dshare.com/files/124102623/SAH__304_DEN.NET.PDF.html

Not: Dosyalar alıntıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pentacle* -- 7 Eylül 2010; 11:16:24 >

İstanbul Üniversitesi

1621 Mesaj
7 Eylül 2010; 14:03:16 

Gerçekten o an olanları görebilseydik yapanlar bir çok şey yapardı. Soru çalmak vs. şeyler yaparlardı. Ama yaptığını iddia edenlerin hiç biri soru falan çalamamıştır.

Kimilerini boğan deniz, kimilerine yeni kıtalar gösterir.

2332 Mesaj
7 Eylül 2010; 14:24:22 

ne yazıkki gerçek

6140 Mesaj
7 Eylül 2010; 15:32:09 

Ben vaktiyle yapıyordum ufakken,şimdi yapamıyorum.Ara ara tekrar karar verip deniyorum ama olmuyor.Bir süre sonra unutup gidiyorum.Dün Başlangıç diye bir film izledim,yine kafamı karıştırdı.Rüya konusuyla ilgili,bilinçaltımı etkilemeye çalışıyorum lucid konusunda ama olmuyor.Astral zaten çok daha ileri bir safha.Herkes yapamıyor diyorlar..

FZ6 Fazer

5144 Mesaj
7 Eylül 2010; 16:37:28 

quote:

Orijinalden alıntı: Einstein

Gerçekten o an olanları görebilseydik yapanlar bir çok şey yapardı. Soru çalmak vs. şeyler yaparlardı. Ama yaptığını iddia edenlerin hiç biri soru falan çalamamıştır.

Astral seyahatte bunu yapmak imkansız zaten.

İstanbul Üniversitesi

596 Mesaj
7 Eylül 2010; 16:54:37 

quote:

Orijinalden alıntı: Pentacle*

Astral seyahatte bunu yapmak imkansız zaten.

Niye imkansız? Astral seyahatta uçup gezmiyor musun?Ben mi yanlış biliyorum? Bu arada ben inanmıyorum astral seyahata öyle şey mi olur?

Peh...

2312 Mesaj
7 Eylül 2010; 17:23:00 

Duvardan geçmiştim. Astral seyahat gerçektir

Lost | Prison Break | Breaking Bad | Suits | Arrow | Shameless | The Walking Dead | Game of Thrones | Fringe | Vikings | Orphan Black | Da Vinci's Demons l Orange is the new Black | The 100
EMINEM | David Gueatta | Blasterjaxx | Skillet | Bon Jovi | Slipknot | Metallica | Megadeth | Disturbed | Arch Enemy | Caliban | Three Days Grace
ASUS N56VZ-S4255H | i7-3630QM - 16GB 1600mhz Ram - GT650M 4GB 128Bit GPU - 1 TB HDD/240GB SSD - 1920x1080 FHD Ekran - Blu-ray - Windows 8.1
SAMSUNG GALAXY SIII - 16 GB - PEBBLE BLUE
2001-Honda Civic 1.6 (VTEC - 125hp)

Uzaklaştırılmış
7 Eylül 2010; 17:32:00 

Bende duvardan geçip hayal ettiğim arabaya bindim. Biraz daha geliştirebilsem çok güzel şeyler yapcamda

81 Mesaj
7 Eylül 2010; 18:02:28 

Gerçek, 1 kere yapabildim hiç zorlamadan hem de kendimi.. O an, bir gökdelenin üstünden büyük bir kuşla uçmaya yoğunlaşmıştım ve oldu. İnsan kesinlikle etkileniyor..

Ondan sonra ne kadar denediysem de yapamadım.

1753 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Grimmjow JeagerJaques
8 Eylül 2010; 1:50:06 

Şu astral seyahat yaptım diyenlere çok güldüm ya

Siz astral seyahat yaptığınızı sanıyorsunuz.Lucid Dreaming de kalmışsınız haberiniz yok

Forumda bununla ilgili bi konu var araştırın neler yapabileceğinizi keşfedin önce

Seviyenizi koruyamıyorsanız lütfen benimle muhattap olmayın.
İmzamı sebep belirtmeden defalarca silen yöneticilere de tekrar teşekkürler.

1473 Mesaj
8 Eylül 2010; 4:33:13 

quote:

Orijinalden alıntı: Grimmjow JeagerJaques

Şu astral seyahat yaptım diyenlere çok güldüm ya

Siz astral seyahat yaptığınızı sanıyorsunuz.Lucid Dreaming de kalmışsınız haberiniz yok

Forumda bununla ilgili bi konu var araştırın neler yapabileceğinizi keşfedin önce

Uzun süredir yapıyorum .. Neresine güldünüz merak ettim ?

Mehmet Akif ERSOY

1753 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Grimmjow JeagerJaques
8 Eylül 2010; 4:49:43 

quote:

Orijinalden alıntı: HaDeS

Uzun süredir yapıyorum .. Neresine güldünüz merak ettim ?

senin anlattıklarına değil diğerlerine güldüm.senin anlattıkların tam olarak olması gerekenler...

ben de 3 yıl boyunca uğraştım ama yararından çok zararını gördüğüm için arada bir yapıyorum şuanda sadece

Seviyenizi koruyamıyorsanız lütfen benimle muhattap olmayın.
İmzamı sebep belirtmeden defalarca silen yöneticilere de tekrar teşekkürler.

1434 Mesaj
8 Eylül 2010; 5:09:21 

Astral Seyehat Nedir Tam olarak ?

Mercedes Benz CLA200 AMG.

331 Mesaj
8 Eylül 2010; 8:50:56 

olaya bak astral seyahati herkes yapamaz diyorlar ama buraya yazı yazanlardan bazıları yaptım diyor.İlginç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Addict_82 -- 8 Eylül 2010; 8:52:24 >

3618 Mesaj
8 Eylül 2010; 9:01:00 

quote:

Orijinalden alıntı: KinqlTRl

Boşver iyi değil sen redbull iç yeter

5144 Mesaj
8 Eylül 2010; 11:28:59 

quote:

Orijinalden alıntı: damn1518

Niye imkansız? Astral seyahatta uçup gezmiyor musun?Ben mi yanlış biliyorum? Bu arada ben inanmıyorum astral seyahata öyle şey mi olur?

Benim de tam bilgim olmadığı için forumlardan okuduklarımla yetiniyorum. Dokunma duyusunun olmadığını söylüyorlar. Dolayısıyla soru kitapçıklarını bulsan bile onları açıp soruları çalamazsın.

İstanbul Üniversitesi

1491 Mesaj
8 Eylül 2010; 11:48:20 

quote:

Orijinalden alıntı: Pentacle*

Benim de tam bilgim olmadığı için forumlardan okuduklarımla yetiniyorum. Dokunma duyusunun olmadığını söylüyorlar. Dolayısıyla soru kitapçıklarını bulsan bile onları açıp soruları çalamazsın.

Arkadaş siz zaten astral yaptığınız zaman gerçek dünyada gezindiğinizimi sanıyorsunuz ? Herşey kafada bitiyor, hayalgücü vs. Ruh falan yok, rahat olun.

21 Mesaj
8 Eylül 2010; 12:11:17 

Mesajım bulunsun ilgimi çekti

1639 Mesaj
19 Şubat 2011; 22:04:39 

bu ne arkadaş, forumdaki herkes ruhani liderler gibi insan. bi biz miyiz lan sap gibi insan

Selçuk İnan Galatasaray'da

. . . ~ Endüstri Mühendisliği ~ . . .

39 Mesaj
19 Şubat 2011; 22:14:52 

bence gerçek

srkayp <3

209 Mesaj
27 Şubat 2011; 4:41:22 

quote:

Orijinalden alıntı: samsungstar10

bu ne arkadaş, forumdaki herkes ruhani liderler gibi insan. bi biz miyiz lan sap gibi insan

+1

X360 "S"lim 250gb ** Microsoft Zune 30 gb ** Samsung i900 Omnia-wm 6.1 ** 32 gb iPod Touch 3g ** Acer 6930g

1937 Mesaj
27 Şubat 2011; 4:59:52 

Bu astral seyahat denen şey rüyanda örnegin bir ucurumdan düşerken gercekteki gibi hissetmen mi yoksa alakası yok mu? ama dedigim sey bana sık sık olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1673 Mesaj
15 Şubat 2012; 19:58:52 

partneriyle iş pişirmiş olabilir, rüyasında rüyalanmış olabilir.. yu tube? siz ordan mı izliyorsunuz?

DH Body Builders + DH Fight Club [Boxing]

Atam izindeyiz.. (sahip olduğum pahalı teknolojik ürünleri imzama koymayım da herkesten bir farkım olsun)

499 Mesaj
15 Şubat 2012; 20:38:06 

Arkadaşlar şimdi tam emin olamıyorum ama , uyurken rüya tarzında bir keresinde evin dışında geziyordum , ve aniden bedenim boşluğa gider gibi oldu uyandım birde , gene uyurken rüya tarzında duvardan geçmeye çalışıyordum gene aynı tarzda oldu bu astral seyehat ile bir ilgisi varmıdır acaba?

575 Mesaj
15 Şubat 2012; 23:14:30 

-Astral seyahat gerçek olsaydı ABD 2010 yılında istihbarat için 80 milyar dolar para harcamazdı...
-Astral seyahat gerçek olsaydı ülkeler istihbarat için ajan yollamazdı. Mesela ABD İran'a CIA ajanı yollamazdı.. Astral seyahat yapabilen CIA ajanı yattığı yerden istediği her şeyden haberdar olurdu.

@HaDeS

Bana astral seyahat yaptığını ispat et sana 160gb sata hdd vereceğim.
Astral seyahate çıkıp oturduğum evin
-kapı numarasını
-kaç katlı olduğunu
-hangi renk olduğunu söyleyebilirsin.

@BatuB

Sizin dediğiniz Lüsid Rüya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHzgn -- 15 Şubat 2012; 23:35:18 >

Grand Theft Auto V

373 Mesaj
17 Şubat 2012; 10:16:57 

quote:

Orijinalden alıntı: DHzgn

-Astral seyahat gerçek olsaydı ABD 2010 yılında istihbarat için 80 milyar dolar para harcamazdı...
-Astral seyahat gerçek olsaydı ülkeler istihbarat için ajan yollamazdı. Mesela ABD İran'a CIA ajanı yollamazdı.. Astral seyahat yapabilen CIA ajanı yattığı yerden istediği her şeyden haberdar olurdu.

@HaDeS

Bana astral seyahat yaptığını ispat et sana 160gb sata hdd vereceğim.
Astral seyahate çıkıp oturduğum evin
-kapı numarasını
-kaç katlı olduğunu
-hangi renk olduğunu söyleyebilirsin.

@BatuB

Sizin dediğiniz Lüsid Rüya

+1 herkes yaptim yaptim diye geziniyor bakalim bir tane bile çikacak mi. İnanmayin boyle sacmaliklara

1577 Mesaj
17 Şubat 2012; 11:39:27 

Lucid rüya yaşadığımı dişünüyorum. Biraz daha bilgi alabilir miyim

SAMSUNG GALAXY S III
4.8" Super AMOLED 720p HD Gorilla Glass 2 Ekran | Exynos 4412 Quad Chipset | Quad-core 1.4 GHz Cortex-A9 İşlemci | Mali-400MP GPU | 16/32/64 GB Depolama | 64 GB kadar MicroSD ile Arttırılabilir Hafıza | 1 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 pixels, Autofocus, LED Flash Kamera | 1080p HD Video Kayıt | TV - Out MHL | Android OS, v4.1.2 (Jelly Bean) İşletim Sistemi

5144 Mesaj
17 Şubat 2012; 12:16:02 

quote:

Orijinalden alıntı: OMéR

Lucid rüya yaşadığımı dişünüyorum. Biraz daha bilgi alabilir miyim

Araştırmacılar lüsid rüyalar konusunda kısa bir bilgilenmeden sonra hemen lüsid rüya görmeyi öğrenmenin mümkün olmadığını, öğrenmeye değer birçok diğer şey gibi, lüsid rüya görmenin de belli bir çaba gerektirdiği konusunda birleşmişler. Ayrıca her şeyde olduğu gibi motivasyonun ve öğrenmeyi gerçekten istemenin önemini hepimiz biliyoruz.
Bu arada günlük koşuşturmalar içerisinde hızla akıp geçen zamanın içinde az da olsa bireysel gelişimimiz ve kendimizi tanımamız bakımından da biraz özel zamana ihtiyacımız var.
Rüyalarda garip, harika ve hatta imkânsız şeylerin olması sürekli karşılaştığımız bir şeydir, ancak kişiler bunun açıklamasının rüya hâlinin doğasında yattığını nadiren fark ederler. Ancak, nadiren, asla anlamına gelmez ve bu genellemenin çok önemli istisnaları vardır. Bazen, rüya görenler deneyledikleri akla hayale gelmez yaşantıların açıklamasını doğru bir biçimde kavrarlar. Bunlar, lüsid rüyalardır.
Araştırmalar lüsid rüya görenlerin, deneyledikleri âlemin kendi imajinasyonlarının bir ürünü olduğu bilgisine sahip oldukları için, rüyalarının gidişini bilinçli olarak etkileyebildiğini göstermektedir. Cisimler, kişiler, ortamlar, âlemler yaratabilmekte, bunları dönüştürebilmektedirler ve hatta bu etkinliğe kendileri de dahildirler. Fiziksel ve sosyal gerçekliğin alışık olduğumuz standartları çerçevesinde, bir anlamda imkânsızı başarabilmektedirler.
Lüsid rüyalar âlemi, en önemsiz ayrıntıdan en incelikli konulara dek, imajine edilebilecek her konuda, sıradan yaşama göre çok daha geniş bir sahne temin eder. İstediğiniz takdirde bir Brezilya Karnavalı'na katılabilir; yıldızlara uçabilir; esrarlı ülkelere seyahat edebilirsiniz. Bunun yanı sıra pek çok kişi lüsid rüyaları, sorun çözümü, kendi kendine şifa ve kişisel gelişme için bir araç olarak kullanmaktadırlar. Ya da kadim öğretilerin ve modern psikologların belirttikleri gibi; lüsid rüyalar vasıtasıyla insanın gerçekte kim olduğunu anlama çabalarına yeni bir boyut kazandırılmıştır.
Lüsid rüyalar yüzyıllardır bilinen bir şeydi, ancak çok yakın dönemlere dek nadiren ve pek az anlaşılan bir fenomen olarak kaldılar. Dünya çapındaki rüya araştırmacılarının bulgularının yanı sıra bilimsel araştırmalar da bu sıra dışı bilinç hâline ışık tutmaya başladılar. Geçtiğimiz yıllarda bu yeni araştırma alanı, bilimsel rüya araştırma grupları dışındaki kişilerin de ilgi odağı hâline geldi. Çünki araştırmalar, doğru eğitim verildiği takdirde, kişilerin lüsid rüya görmeyi öğrenebileceklerini göstermişti.
Peki neden kişiler rüyaları sırasında bilinçli olmayı öğrenmek istemektedirler? Yapılan araştırmalar binlerce diğer lüsid rüya gören kişinin de tasdik ettiği gibi; lüsid rüyaların olağanüstü derecede canlı, derin, zevkli ve heyecan verici olabildiklerini gösteriyor. Kişiler genellikle lüsid rüyaları, yaşamlarının en harika deneyimleri olarak değerlendirmektedirler.

Hepsi bu kadar olsaydı, lüsid rüyaların zevkli ancak neticede önemsiz eğlenceler olduğunu söyleyebilirdik. Ancak lüsid rüyalar, uyanık yaşamın niteliğini artırmak için de kullanılabilmektedir. Günümüzde konuyla ilgili araştırma guruplarının elinde lüsid rüyalarda edinilen bilgi ve tecrübeleri ya­şamlarında nasıl değerlendirdiklerini anlatan binlerce rapor bulunmaktadır.
Lüsid rüya görme, pratik bir sanat ve bilim olarak henüz yeni yeni anlaşılmakta ve lüsid rüya görmenin psikolojik iç araştırma için bir araç olarak kullanılması henüz yeni yeni gündeme gelmekteyse de, birçok kişi, eldeki bilgileri kendi araştırmaları için güvenli biçimde kullanmaktadır. Yapılan araştırmalar, lüsid rüya görmeyi öğrenmenin, uyanık bilinçle rüya bilinci arasındaki farkı kaybetmeye yol açmadığını, aksine günlük yaşamdaki farkındalığı artırdığını ortaya koymaktadır.
Yaşam Kısadır
Lüsid rüyaların nasıl görüleceğinin ayrıntısına geçmeden, rüyaların içindeyken uyanmayı öğrenmenin ne gibi yararları olabileceğine biraz daha yakından bakalım. Bahsedilen yararlar acaba lüsid rüya görmeyi öğrenmek için harcanacak zaman ve gayrete değecek mi? Araştırmacılar evet diyor. Ancak sizin, aşağıdakileri okuduktan sonra kendiniz karar vermenizde yarar var.
Atasözü "Yaşam Kısadır" der ve bunu reddetmek mümkün değildir. Şöyle bir düşünecek olursak, yaşamlarımızın dörtte biri hatta yarısına yakın bir bölümünü uyuyarak geçiririz. Çoğumuzun rüyalarımızı "uykuyla karışık" biçimde yaşama alışkanlığında olduğumuz da doğrudur. Düşünmeksizin, tamamen farkında ve canlı biçimde değerlendirmemiz gereken binlerce olanağı "uykuyla karışık" biçimde algılarız.
Rüyalarımız sırasında uyuyarak vakit öldürmenin, sınırlı yaşam sürelerimizi en uygun değerlendirme yolu olduğu söylenebilir mi? Bu durumda sadece sınırlı canlı olma süremizin bir kısmını tüketmekle kalmıyor; aynı zamanda da yaşamımızın geri kalanını zenginleştirecek macera ve derslerden de mahrum kalıyor olabiliriz. Rüyalarımız içinde uyanarak, yaşam deneyimimize yeni şeyler ekleyebilir ve bu ilâve bilinçli rüya saatlerini zihnimizi deneyleme ve alıştırma yapmak için kullanırsak, uyanık geçen saatlerimizden aldığımız keyfi de artırabiliriz.

Tibetli Budist Tarthang Tulku şöyle diyor:
"Rüyalar bir bilgi ve deneyim deposudurlar. Buna rağmen gerçekliği araştırma vasıtası olarak genelde hep göz ardı edilirler. Rüya durumunda bedenler dinlenmeye çekilmiştir. Yine de bir şeyler görüp işitmemiz; hareket etmemiz, hatta bir şeyler öğrenmemiz mümkündür. Rüya durumunu iyi bir şekilde kullandığımız takdirde, yaşamlarımız iki kat zenginleşmiş gibi olur: Yüzyıl yaşayacak yerde, iki yüzyıl yaşarız."Lüsid rüyalarda yaşanan olumlu duyguların bu şekilde uyanık duruma taşınması, lüsid rüyaların önemli bir tarafıdır. Rüyalar, biz hatırlamasak bile, uyanıklık şuur durumumuzu etkilerler. Bu etki gün boyunca devam edebilir. Kişiye "bu sabah tersimden kalktım" dedirten rüyaların olumsuz etkileri kadar; hoş bir rüyanın olumlu izlenimleri de his dünyamızı etkilerler; güne güven ve enerji hissiyle başlamamızı sağlarlar. İlham veren lüsid rüyalar konusunda bu çok daha geçerli bir şeydir.
Belki hâlâ "Benim rüya yaşantılarım bu denli ilginç değil" düşüncesinde olabilirsiniz: "Neden bu konudaki farkındalığını artırmak için çaba sarf edeyim?" Eğer bu şekilde düşünüyorsanız, insanlığın büyük kısmının uyku hâlinde olduğunu söyleyen geleneksel mistik öğretiye bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz.Ünlü sufî hocası İdris Şah'a "insanın en temel hatasının ne olduğu" sorulduğunda, kendisi şu şekilde yanıtlamıştır:
"İnsanın en büyük hatası, canlı olduğunu zannetmesidir. Gerçekte, sadece, yaşamın bekleme odasında uyuklamakla meşguldür."
Lüsid rüyalar, İdris Şah'ın sözlerini anlamamıza yardımcı olurlar. Thoreau'nun sözleriyle;

"Asıl yaşamımız, rüyalarımızda uyandığımızda başlar."
Lüsid Rüya Deneyimi
Daha önce hiç lüsid rüya görmediyseniz, nasıl bir şey olduğunu gözünüzde canlandırmak güç gelebilir. Nasıl bir şey olduğunu tam olarak anlamak için bizzat yaşamanız gerekir (" Meyvanın tadı, tadılmadan nasıl bilinebilir?").Ancak, yine de çok daha yakın olduğumuz bilinç durumlarına göre karşılaştırmalı olarak bazı şeyler söylemek mümkündür: Bu konuda araştırmacıya yardımcı olacak içinde bulunduğu bilinç durumudur.
Aşağıdaki deneysel alıştırma sizi gündelik uyanık bilinç durumunuz boyunca bir yolculuğa çıkaracaktır. Her aşamaya yaklaşık bir dakikalık bir zaman ayırın.
Alıştırma ; Şu anki Bilinç Durumumuz
1. Bakın
Gördüklerinizin farkına varın: Son derece çeşitli ve canlı izlenimlerin -biçimler, renkler, hareketler, boyutlar farkına varın; bütün görünür dünyayı algılayın.
2. Dinleyin
İşittiklerinizin farkına varın. Kulaklarınıza ulaşan çeşitli sesleri kaydedin. Alışık olduğumuz için fark edemediğimiz konuşma denen mucize ve müziğin harikaları da dahil olmak üzere; farklı yoğunluk, yükseklik ve tondaki zengin çeşitliliği fark edin.
3. Dokunun ve Hissedin
Dokunduğunuz şeylerin farkına varın: Yüzeyler (yumuşak, sert, kuru, batıcı ya da nemli gibi); ağırlık (ağır, hafif, dolu ya da boş gibi); zevk, ıstırap, üşüme ve pişme gibi hâlleri hissedin. Ayrıca, şu anda bedeninizin nasıl duyumlar içinde olduğunun da farkına varın ve bu hâli diğer zamanlardaki hâlinizle karşılaştırın: Yorgun, enerjik; gergin, gevşek; sıkıntılı, hoşnut vb. gibi.
4. Tat Alma Duyunuzu Yaşayın
Tat almanın nasıl bir şey olduğunu fark edin: Çeşitli yiyecek ve maddelerin tadına bakın ya da lezzetlerinin nasıl olduğunu hatırlayın ve zihninizde canlandırın.
5. Koku Alma Duyunuzu Yaşayın
Aldığınız kokuların farkına varın: Sıcak canlı bedenlerinin, toprağın, egzoz dumanın, parfümlerin, kahvenin, soğanın, alkolün, çiçeklerin ve denizin kokusunu hissedin. Yapabileliğiniz kadar çok koku hatırlayın ve bunları zihninizde canlandırın.
6. Nefes Alıp Verme Sürecini Fark Edin
Nefes alıp verişinize dikkat edin. Belki bu alıştırmaya başlamadan bir iki dakika önce nefes alıp verdiğinizin bile farkında değildiniz. Oysa birinci alıştırmadan bu yana en az elli kez nefes alıp verdiniz. Nefesinizi bir iki saniye tutun. Sonra nefes verin. Şimdi de derin bir nefes alın. Nefes alıp verdiğinizin farkına varmanın, teneffüs sürecini dilediğiniz şekilde değiştirmenize imkân verdiğini fark edin.
7. Duygularınızı Yaşayın
Duygularınızın farkına varın. Öfke ile sevinç; huzur ile telâş; endişe ve kaygı ve deneyleyebildiğiniz ne kadar çok duygu varsa, bunları birbiriyle karşılaştırın. Bu duygular sizde ne ölçüde gerçeklik etkisi meydana getiriyor?
8. Düşüncelerinizi Yaşayın
Düşüncelerinizin farkına varın. Bu alıştırmayı yaparken neler düşündünüz? Şu an aklınızda nasıl bir düşünce var? Düşünceler ne ölçüde gerçek görünüyorlar?
9. "Ben" Olmayı Yaşayın
Dünyanın daima sizi de içerdiğini fark edin. William James'in dediği gibi:

"Tecrübenin özünde hep bu 'Ben görüyorum', 'Ben duyuyorum', 'Ben dokunuyorum', 'Ben düşünüyorum' anlayışı bulunur. Siz, gördüğünüz, duyduğunuz, düşündüğünüz ya da hissettiğiniz şeylerin kendisi değilsiniz; siz sadece bu tecrübelere giriyorsunuz. Belki de aslında siz farkında olansınız. Daima, çok boyutlu tecrü­be evreninizin merkezinde yer alıyorsunuz. Ancak her zaman, kendinizin bilinçli olarak farkında değilsiniz."
Şimdi aynı alıştırmayı şu farkla tekrarlayın: Tecrübenizin farklı cephelerini gözlemeyi sürdürürken, aynı zamanda bu şeyleri gözleyenin siz olduğunuzu da fark etmeyi deneyin. Kendini Tanıma çalışmalarında "Kendini Hatırlamak" ola­rak yer alan bu farkındalık hâli yaşamımızın belki de en önemli ve gerekli uygulamasıdır.
10. Farkındalığın Farkındalığı
Şimdi de kendi farkındalığınızı fark edin. Normal olarak, farkındalık, benliğimiz dışında şeylere odaklanır ancak bizzat bir farkındalık nesnesi olması da mümkündür. Sıradan tecrübe bakımından, ayrı ayrı ve sınırlı farkındalık merkezleri gibi görünürüz; iç dünyalarımızda yalnız olduğumuzu düşünürüz. Ama aslında her birimiz kozmik bir bütünlüğün parçalarıyız ve farkında olalım ya da olmayalım sürekli bir şekilde birbirimizden etki alıp etki veririz.
Lüsid Rüya Hali ve Uyanıklık Hali Yaşantısı
Sıradan uyanıklık bilinç durumunun zenginliği konusunda edinilecek yeni anlayış, lüsid rüya tecrübelerini nasıl etkiler? Şu anki deneysel dünyamız konusunda gözlediklerimizin büyük kısmı, rüya âlemi için de geçerlidir. Rüya görüyor olsaydık; aynı şekilde, şu an gözlediğimiz kadar zengin, bütün duyuların işe karıştığı bir dünya deneyimleyecektik. Tıpkı, şu an olduğu gibi görecek, duyacak, dokunacak, tat alacak, düşünecek ve var olacaktık.
Buradaki temel farklılık, rüya görürken deneyimlenen, çeşitli duyuların yer aldığı yaşantının, dışsal değil içsel olmasıdır. Uyanıkken algılananların çoğu dış dünyada fiilen var olan kişi, nesne ve olaylara karşılık gelir. Uyanık algı nesneleri, insan zihninden bağımsız olarak fiilen var oldukları için, görece kalıcıdırlar. Örnek olarak, bu cümleye baktıktan sonra, kitabı bir süre kapatacak olursanız; kitabı tekrar açtığınızda, aynı sayfada aynı cümleyi görürsünüz.
Ancak, aynı şey, lüsid rüyada söz konusu değildir. Deneysel dünyanızı oluşturacağınız sabit dışsal bir uyarı kaynağı bulunmadığı için, rüyalar fizik dünyaya göre çok daha değişkendirler.
LaBerge konuyla ilgili görüşlerini şöyle ifade etmiş: "Eğer lüsid bir rüyada olsaydınız, dünyayla ilgili deneyimleriniz, uyanık yaşantılarmızdakinden başkaca farklılıklar da sergileyecekti. Öncelikle bunun bir rüya olduğunun farkında olacaktınız. Bu nedenle, çevrenizdeki dünya, rüyalarda alıştığınız hâle göre çok daha büyük bir kendini yeniden düzenleme ve dönüştürme eğilimi sergileyecekti. İmkânsız şeyler meydana gelebilecekti ve rüya sahnesi siz onun "gerçek dışı" olduğunu fark ettiğiniz anda kaybolacak yerde; siz bu şahane ortamdan yorgun düşene kadar, berraklık ve parlaklık olarak netleşmeye devam edecekti.
Yüzde yüz lüsid hâldeyseniz, bütün rüyanın sizin kendi yarattığınız bir ortam olduğunu fark edecektiniz. Bu farkındalık, çok cazip bir özgürlük hissi olarak da karşınıza çıkabilecekti. Dışsal hiçbir şey olmayacaktı; toplum ya da fizik kuralları olmayacaktı; tam anlamıyla aklınıza gelen her şeyi yapabilecektiniz. İçinizden geldiğinde göklere uçabilecektiniz. Korktuğunuz bir kişi ya da şeyle karşılaşmaya cesaret edebilecektiniz. Kendini bilme ve bilgelik yollarına çıkabilecektiniz.Rüyalarınızda farkındalık durumunu geliştirerek ve bundan yararlanmayı öğrenerek, yaşamınıza daha çok bilinç, daha çok yaşam katmanız mümkündür. Bunu yaparken, her gece tekrarlanan rüya yolculuklarındaki mutluluğunuzu artıracak; kendinizi anlama konusunda da derinleşmiş olacaksınız. Rüyalarınız içinde uyandığınızda, yaşama da uyanacaksınız."

Gnoxis.com'dan Alıntıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dathka Graush -- 17 Şubat 2012; 12:19:08 >

İstanbul Üniversitesi

655 Mesaj
17 Şubat 2012; 13:17:27 

quote:

Orijinalden alıntı: Duygusuz İfade

Duvarın içinden geçiliyor mu beyler

waypoint on noclip

ASRock N68-VS3 FX Anakart / AMD Athlon X2 250 3 Ghz/ Kingston DDR3 1600 Mhz 4 GB Ram / Western Digital 5400 Rpm 160 GB / ASUS Nvidia GT430 2 GB 128 Bit

410 Mesaj
9 Nisan 2012; 3:04:15 

quote:

Orijinalden alıntı: MeDaLion_

ben de merak ediyorum

422 Mesaj
9 Nisan 2012; 18:03:26 

quote:

Orijinalden alıntı: At Düşkünü

ben de merak ediyorum

tr.m.wikipedia.org/wiki/Astral_seyahat

daha detayli bilgi icin lutfen google a " astral seyahat " yaziniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayanozer -- 9 Nisan 2012; 18:04:17 >

5815 Mesaj
9 Nisan 2012; 18:19:53 

bu saçmalığa inanan niye bu kadar insan var?

Eğer gerçek olsa gider ancelina coliyi duşta seyrederim. Ayrıca anamız bacımız var lan bizim. Millet serbestçe dolanacak. yok ya oldu. Ağızının burnunu kırarım lan.

Ayrıca FBI, CIA filan da uzmanlaşır. Usameyi bulamadılar kaç senede. Amerikada ajanlar yatardı abi gezerdi afganistanı karış karış. Oh ne güzel memleket.

NASA boşuna milyarlarca dolar para harcayıp aya marsa jüpitere roketler göndermez uyurlardı mis gibi jüpiterin atmosferinin altında neler oluyor görürlerdi. Ki adamlar bunu görmek için ölür be ölür! Astral

Astral seyahat kafası esrar çekmekten pişmiş adamların eğlencesine denir. Türkleri karıştırmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SilverQuasar -- 9 Nisan 2012; 18:20:13 >

Kapitalizm gölgesini satamadığı ağacı keser.
Tek rakibim kangal.

106 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
NTBarisNT
9 Şubat 2013; 0:22:10 

Eğer gerçekse bunu bana kanıtlayana helal olsun. Bana bir arkadaşım biriyle tanıştığını ve bu kişinin astral seyehat yapabildiğini söyledi. Arkadaşım bir kağıda yazı yazıp üstü açık bir şekilde masasına koymuş ve diğer gün ne yazdığını kıza sormuş. Kız bilmiş bunu yapabilecek varsa iletişime geçsin benimle

Uzaklaştırılmış
9 Şubat 2013; 0:34:35 

gördükleri lucid rüyadan başka bişi deil

502 Mesaj
9 Şubat 2013; 0:41:34 

biz fakiriz diyemi yapamıyoz. nedir bunun fiyatı söleyin bizde yapalım

bu arada astral seyahat yaptım diyenler ayrı komik. onları değerlendirmek lazım. gitsinler ilgili bi kuruma baktırsınlar kendilerine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ardaq -- 9 Şubat 2013; 0:45:19 >

3536 Mesaj
9 Şubat 2013; 1:01:30 

kesinlikle uydurmadır.

Kanûnî Sultân Süleyman Han
"Hiçbir şeyi ben yaptım deme. Ele geçirdiğin tüm kaleler, kazandığın tüm başarılar Allah'ın bir lütfudur."

207 Mesaj
18 Mart 2013; 15:51:34 

s.a bundan 7-8 sene once 1 defa astral seyahat deneyimi yaşadım arkadaşlarla oturuyoruz bi yorgunum ama uykusuz deilim muhabbet felan yok evde herkez kendi kafasını yaşıyor kimi sevgilisyle mesajlaşıyor kimi kitap okuyor bende sobanın başında düşünüyorum oyle ama kafamda astral felan yok tık bi baktım tavana doğru yükseliyorum noluyo lan dedim tavandan kendimde dahil herkezi goruyorum ama kontrol bende deil uçan balon gibi süzülüyorum havada tavandan çıktım üst kattaki daire geçtim hızlı hızlı dier dairelere geçtim en son çatıdan gokyuzune ulaştım yalovadayım ozaman oyle gokyuzunda kaçmış uçan balon gibi rüzgar nereye gotururse uçuyorum istanbul bogaznın üstündeydim en son direk yukarıya doğru gitmeye başladım kontrol yok çıktım çıktım uzay boşluğundayım o arada nasıl olduysa zamanda yolculuk yaptım 10 - 12 yaşlarımda atari salonundayım kontrol bende bu sefer ama zamanda yolculuk yapmışım geçmişteyim tekrar düşüne düşüne lise de düşündüm kendimi liseye geldim askerden bi anı düşündüm askere geldim askerlik bitti universite felan derkeeen düşüne düşüne en son o arkadaşların evine geldiğimi odada sobanın başında oturdugumu düşündüm zamanda ileriye doğru yolculuk yaptım tık bi baktım odadayım hemen bedenimin yanına gittim bi hortum oluştu bedenim beni içine çekti uyandım...

Yanlış yapan kendine yapar...

207 Mesaj
18 Mart 2013; 15:58:48 

bir kaç kerede lucid dream yaşadım en sonuncusunu anlatıyım:

Rüyamda bir vampir tarafından kovalanıyorum tam bi dar sokağa geldim aramızda 10-15 metre var vampirle tık vampir ney yaws dedim gerçek deilki vampirler aa rüyadayım dediğim anda rüya çökmeye başladı uyanıyorum hemen rüyada kalmak için konsantire olmaya başladım kendi etrafımda dönüyorum ama mekan komple çöktü tam transı yakalayınca yeniden inşaa oldu rüya bi alış veriş merkezindeyiz vampir gene peşimde hayır donup arkamı hayır kardeş neyin peşindesin diicem bilinç altı ağır basacak aniden tak ısıracak ölcez öldüğün anda rüyadan atılıyorsun gerek yok ! dedim en iyisi uçuyumda kurtuluyum şu vampirden işime bakıyım uçtum alış veriş merkezinin içinde uçuyorum aha vampirde uçuyor tüh dedim nabıyım nabıyım havada bi kafes yarattım ama gorunmuyor yani yoktan var olmadı kafes gorunmeyen bi kafes ama ben var oldugunu biliyorum içinden geçtim vampirde peşimden girer girmez ben çıktım kafesin kapısını kilitledim kaldı içerde tamam dedim şimdi işime bakabilirim tak bi baktım alış veriş merkeznin bir katında mankenler va bayan tamammm dedim nasıl olsa rüyadayım şunlara bi yazıyım uçarak yanlarına gittim tam sarıcam bunları hiçbir şekilde ne sözlü ne fiziki temas sağlayabiliyorum uğraşırken rüyadan atıldım gozumu açtım odamın duvarında matrix efectlerinde bi duvar saati var 1 saniye gordum sonra oda normal haline geldi hay allah dedim bu macerada burda bitti yapıcak bişi yok dedim ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ersinciex -- 18 Mart 2013; 16:00:16 >

Yanlış yapan kendine yapar...

116 Mesaj
18 Mart 2013; 17:36:35 

bu yaptıgını ıddaa edenler komık, yapamayıp ta yaptıgını iddaa edenlere ınananlar daha komık... bır de bunu yaptıgını iddaa edip ona ınanan kekolardan çuval dolusu para kazananlar var, onların da sıfatları ayrı bir komık:))bkz

PARAMAHAMSA YOGAÇARYA
MAHA YOGİ Akif......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dennisrodman -- 18 Mart 2013; 17:37:27 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1816 Mesaj
18 Mart 2013; 17:56:23 

Burası nasıl bir forum anlamış değilim. %80 i ateistim ben deistim ben yehuu oleyy modunda takılıyor. Her şeyin bilim ile açıklanabileceğini savunuyor. Din bunlardan Ahlaklı ve iyi biri olmalarını istediğinden dolayı işlerine gelmiyor ve reddediyorlar ama tamamen metafiziğe dayalı bir olayın olduğuna ve varlığına inanıyorlar.

Sırf iki yüzlülükleri buradan bile görülebilir bu forumdaki ergen tayfasının

Lucid Dream astral seyahat var diyenlere benim için bir yav hehe hediye edin lütfen.

Bu Hesap Iki Kisiliktir.

1051 Mesaj
18 Mart 2013; 18:23:43 

quote:

Orijinalden alıntı: SilverQuasar

bu saçmalığa inanan niye bu kadar insan var?

Eğer gerçek olsa gider ancelina coliyi duşta seyrederim. Ayrıca anamız bacımız var lan bizim. Millet serbestçe dolanacak. yok ya oldu. Ağızının burnunu kırarım lan.

Ayrıca FBI, CIA filan da uzmanlaşır. Usameyi bulamadılar kaç senede. Amerikada ajanlar yatardı abi gezerdi afganistanı karış karış. Oh ne güzel memleket.

NASA boşuna milyarlarca dolar para harcayıp aya marsa jüpitere roketler göndermez uyurlardı mis gibi jüpiterin atmosferinin altında neler oluyor görürlerdi. Ki adamlar bunu görmek için ölür be ölür! Astral

Astral seyahat kafası esrar çekmekten pişmiş adamların eğlencesine denir. Türkleri karıştırmıyorum.

Jüpiter'in kendisi gaz zaten.

Death is final. Death is eternal. Death... is my realm.

Uzaklaştırılmış
18 Mart 2013; 18:52:09 

tehlikeleri neler bunun arkadaşlar

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
6 gün 16 sa. 12 dk. kadarı kaldı.
18 Mart 2013; 18:56:25 

İnanmayın şöyle saçma şeylere ayrıca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apollon -- 18 Mart 2013; 18:56:39 >

Uzaklaştırılmış
18 Mart 2013; 19:03:29 

yok öyle bi planet earth

27 Mesaj
18 Mart 2013; 19:08:12 

James Randi'yi biraz araştır gerçek olmadığını anlarsın

380 Mesaj
18 Mart 2013; 19:17:52 

ben tam çıktım uçmayı bilmedim için düştüm tekrar bedene girdim bidaha çıkamadım

Anadolu Üniversitesi - Radyo ve Televizyon Programcılığı

38 Mesaj
4 Şubat 2014; 14:29:37 

quote:

Orijinalden alıntı: Ersinciex

s.a bundan 7-8 sene once 1 defa astral seyahat deneyimi yaşadım arkadaşlarla oturuyoruz bi yorgunum ama uykusuz deilim muhabbet felan yok evde herkez kendi kafasını yaşıyor kimi sevgilisyle mesajlaşıyor kimi kitap okuyor bende sobanın başında düşünüyorum oyle ama kafamda astral felan yok tık bi baktım tavana doğru yükseliyorum noluyo lan dedim tavandan kendimde dahil herkezi goruyorum ama kontrol bende deil uçan balon gibi süzülüyorum havada tavandan çıktım üst kattaki daire geçtim hızlı hızlı dier dairelere geçtim en son çatıdan gokyuzune ulaştım yalovadayım ozaman oyle gokyuzunda kaçmış uçan balon gibi rüzgar nereye gotururse uçuyorum istanbul bogaznın üstündeydim en son direk yukarıya doğru gitmeye başladım kontrol yok çıktım çıktım uzay boşluğundayım o arada nasıl olduysa zamanda yolculuk yaptım 10 - 12 yaşlarımda atari salonundayım kontrol bende bu sefer ama zamanda yolculuk yapmışım geçmişteyim tekrar düşüne düşüne lise de düşündüm kendimi liseye geldim askerden bi anı düşündüm askere geldim askerlik bitti universite felan derkeeen düşüne düşüne en son o arkadaşların evine geldiğimi odada sobanın başında oturdugumu düşündüm zamanda ileriye doğru yolculuk yaptım tık bi baktım odadayım hemen bedenimin yanına gittim bi hortum oluştu bedenim beni içine çekti uyandım...

Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki,
Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz.
En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.

691 Mesaj
4 Şubat 2014; 17:42:12