Şimdi Ara

Behzat Ç. | Blu Tv (Efsane Geri Geliyor)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.645
Cevap
59
Favori
483.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Behzat Ç.  | Blu Tv (Efsane Geri Geliyor)

Behzat Ç. Cinayet masasında bir polis.Akademiden 1985 yılında mezun olmuş.Sınıf arkadaşı mesleğinde en üst mevkiiye yükselirken o aldığı cezalardan dolayı hep aynı yerde kalmış. Çünkü Behzat Ç. yazılı adalete karşı çıkıyor.
    Kanun onun umurunda değil! Onun için varsa yoksa vicdan. Özel hayatında yaşadığı travmalar iş hayatını doğrudan etkiliyor.O yüzden belki de bu kadar tutarsız.Hayatta hiç kimseye özellikle kadınlara güvenmiyor. Tek güvendiği insan kızı Berna.

'Bir Ankara Polisiyesi Behzat Ç.', gerek hikayesi gerek o hikayeyi anlatım tarzıyla, yani atmosferiyle, temposuyla, kişileri ve diyaloglarıyla, başarılı bir polisiye hikayesi

AdamFilm / Tarkan Karlıdağ yapımcılığında, genel yönetmenliğini Serdar Akar’ın yaptığı, senaryosu Ercan Mehmet Erdem ve Emrah Serbes’e ait, ekranların en yeni polisiye dizisi “ Bir Ankara Polisiyesi” yakında Star TV’de olacak.

Dizinin oyuncu kadrosu ise şöyle, Erdal Beşikçioğlu, Ayça Varlıer, Canan Ergüder, Seda Bakan, Ege Aydan, Serhat Nalbantoğlu ve Güner Özkul…

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dodge -- 25 Nisan 2019; 12:18:17 >

• İzlemeyin arkadaşım madem ki olmamış, ben buna da şükür ederek izliyorum. 6 seneden sonra her şey bir anda rayına oturmaz. Kısa olması dışın da gayet iyi gidiyor. Prodüksiyon eskiye nazaran çok çok iyi. Mahir karakteri dizinin kalıbına cuk oturmuş, hayalet ile sıkı ikili olacaklar gibi. Senaryo yavaş yavaş açılıyor. Cinayetler 2 bölümde çözülebilir daha sağlıklı.
    Bedavacılar lütfen eleştirmesin.

2. bölüm itibariyle bu yorumlarım daha da kesinleşti bana göre. Behzat karakterini Polat Alemdar'a çevirmeye kararlı senaristler. Meyhanedeki sohbette bunu apaçık belli ettiler. İnatla karakteri derin devlet meselelerine sokuyorlar. Behzat, Polat Alemdar gibi ülkede dönen oyunları bozmaya niyetli bir kahraman karakter olmadı hiçbir zaman.

Neden seyirciyle inatlaşıyorsunuz? İstemiyoruz kardeşim, böyle bir Behzat karakteri görmek istemiyoruz. Behzat dünya yansın umrunda olmayan kendi dertleriyle ilgilenen, akşam işten eve geldi mi sızan sıradan bir polis memuruydu. Adama derin meselelerle ilgili sözleri söylemek bile yakışmıyor, eğreti duruyor.

Blutv iletişim bölümüne içeriğinin çok zayıf olduğunu, sadece behzat amirim için üye olduğumu yazıp üye oldum.
    Verilen söz tutuldu, dizi çekildi ve yayınlanacak. Gün geldi çattı. Hasret bitti.
    Her düşünceye saygım var, para da kolay kazanılmıyor tabi. Blutv ye para kazandirma yanlısı da değilim, dediğim gibi içeriği çok zayıf.
    Lâkin, o kadar özleyip hasretini çekip de kaçak izlemek, bir fan olarak bana göre değil.
    Son bölümden sonra üye olmak belki avantajlı ancak ödediğim tutarlar, diğer aboneliklerle birlikte topluca, blutv'yi gelecek sezonu ve diğer sezonları çekmeye ikna edecekse helâli hoş olsun..
    İnşaallah güzel ve hakettiği şekilde bir yapım olmuştur.
    Link sorup duran forumdaşlara didaktik sözlerim var:

Bu diziyi kaçak yollarla izlemek, popüler yabancı dizileri kaçak yollarla izlemeye benzemiyor (ahlaken ve vicdanen onu da yapmak doğru değil ama onların dünya çapında izleyicisi ve getirisi var ve özünde doğru olmasa da ayrıca tartışılabilir); zira senaristi Ercan Mehmet Erdem'in de açıkladığı ve ortalama IQ'su olan bir insanın da anlayabileceği gibi, içeriği sebebiyle günümüz konjonktüründe normal kanallarda yayınlanması mümkün olmayan bu diziyi izlemek için ne kadar çok kişi BluTV'ye üye olursa bundan sonra yeni sezonların çekilmesi ihtimali de o kadar yüksek olacaktır. Biraz daha didaktik olayım: Game of Thrones'u sen kaçak izlersin ama dünya çapında ücretli platformlarda izleyen yüz milyonlarca insan ona reyting kazandırır. Dolayısıyla, dünya çapında reyting almayacak olan Behzat Ç.'yi seviyorsan ve devam etmesini istiyorsan parasını da verip izleyeceksin. Zaten büyük bir para değil; aylık üyelik 19,90 TL (öğrencilere bu fiyattan %25 indirimli). Yıllık alırsan da 12,90'a geliyor. Sigara veya bira içenler için bir paket sigara veya bir şişe bira parası. Bunları içmeyen ölücüler için de Sıcak Fırsatlar'daki yakıcı bir indirimden çıkarılabilecek bir para. Öğrenciysen de dışarıda iki kahve az içersin; yine parası çıkar (not: gerçekten kıt kanaat yaşayan öğrencileri tenzih ederim).

Eyyy DH ölücüsü Behzat Ç. sever kardeşim; DH ölücüsü olmanın da bir vicdanı, bir ahlakı ve bir mantığı bulunmalı. Behzat Ç.'yi çok sevip de yeni sezonunu kaçak yollarla izlemek, etik tarafını kenara koysan da mantığa sığmaz.

Sözün özü: Behzat Ç. seviyorsan Başka bir harcamadan kıs, Behzat Ç.'den kısma!
    insanlar ne bekliyorlar anlamıyorum. bence gayet iyi gidiyor. diyaloglar bile yetiyor izlemem için. zaten baştan beri cinayertler umrumda değildi. oyunculuklar performanslar hayatlar izletiyordu bana. cinayet izlemek isteyen csi tarzı şeyleri izleyebilir. behzat ç nin adı polisiye bence. aslında bir ankara dizisi gibime geliyor
  • 20 kasa bomonti aldım, şimdiden diziyi bekliyorum.
  • İzlemeyin arkadaşım madem ki olmamış, ben buna da şükür ederek izliyorum. 6 seneden sonra her şey bir anda rayına oturmaz. Kısa olması dışın da gayet iyi gidiyor. Prodüksiyon eskiye nazaran çok çok iyi. Mahir karakteri dizinin kalıbına cuk oturmuş, hayalet ile sıkı ikili olacaklar gibi. Senaryo yavaş yavaş açılıyor. Cinayetler 2 bölümde çözülebilir daha sağlıklı.
    Bedavacılar lütfen eleştirmesin.

• Behzat amirin spermini nasıl almışlar?
  • Fulton F kullanıcısına yanıt

2. bölüm itibariyle bu yorumlarım daha da kesinleşti bana göre. Behzat karakterini Polat Alemdar'a çevirmeye kararlı senaristler. Meyhanedeki sohbette bunu apaçık belli ettiler. İnatla karakteri derin devlet meselelerine sokuyorlar. Behzat, Polat Alemdar gibi ülkede dönen oyunları bozmaya niyetli bir kahraman karakter olmadı hiçbir zaman.

Neden seyirciyle inatlaşıyorsunuz? İstemiyoruz kardeşim, böyle bir Behzat karakteri görmek istemiyoruz. Behzat dünya yansın umrunda olmayan kendi dertleriyle ilgilenen, akşam işten eve geldi mi sızan sıradan bir polis memuruydu. Adama derin meselelerle ilgili sözleri söylemek bile yakışmıyor, eğreti duruyor.

• Blutv iletişim bölümüne içeriğinin çok zayıf olduğunu, sadece behzat amirim için üye olduğumu yazıp üye oldum.
    Verilen söz tutuldu, dizi çekildi ve yayınlanacak. Gün geldi çattı. Hasret bitti.
    Her düşünceye saygım var, para da kolay kazanılmıyor tabi. Blutv ye para kazandirma yanlısı da değilim, dediğim gibi içeriği çok zayıf.
    Lâkin, o kadar özleyip hasretini çekip de kaçak izlemek, bir fan olarak bana göre değil.
    Son bölümden sonra üye olmak belki avantajlı ancak ödediğim tutarlar, diğer aboneliklerle birlikte topluca, blutv'yi gelecek sezonu ve diğer sezonları çekmeye ikna edecekse helâli hoş olsun..
    İnşaallah güzel ve hakettiği şekilde bir yapım olmuştur.
  • Link sorup duran forumdaşlara didaktik sözlerim var:

Bu diziyi kaçak yollarla izlemek, popüler yabancı dizileri kaçak yollarla izlemeye benzemiyor (ahlaken ve vicdanen onu da yapmak doğru değil ama onların dünya çapında izleyicisi ve getirisi var ve özünde doğru olmasa da ayrıca tartışılabilir); zira senaristi Ercan Mehmet Erdem'in de açıkladığı ve ortalama IQ'su olan bir insanın da anlayabileceği gibi, içeriği sebebiyle günümüz konjonktüründe normal kanallarda yayınlanması mümkün olmayan bu diziyi izlemek için ne kadar çok kişi BluTV'ye üye olursa bundan sonra yeni sezonların çekilmesi ihtimali de o kadar yüksek olacaktır. Biraz daha didaktik olayım: Game of Thrones'u sen kaçak izlersin ama dünya çapında ücretli platformlarda izleyen yüz milyonlarca insan ona reyting kazandırır. Dolayısıyla, dünya çapında reyting almayacak olan Behzat Ç.'yi seviyorsan ve devam etmesini istiyorsan parasını da verip izleyeceksin. Zaten büyük bir para değil; aylık üyelik 19,90 TL (öğrencilere bu fiyattan %25 indirimli). Yıllık alırsan da 12,90'a geliyor. Sigara veya bira içenler için bir paket sigara veya bir şişe bira parası. Bunları içmeyen ölücüler için de Sıcak Fırsatlar'daki yakıcı bir indirimden çıkarılabilecek bir para. Öğrenciysen de dışarıda iki kahve az içersin; yine parası çıkar (not: gerçekten kıt kanaat yaşayan öğrencileri tenzih ederim).

Eyyy DH ölücüsü Behzat Ç. sever kardeşim; DH ölücüsü olmanın da bir vicdanı, bir ahlakı ve bir mantığı bulunmalı. Behzat Ç.'yi çok sevip de yeni sezonunu kaçak yollarla izlemek, etik tarafını kenara koysan da mantığa sığmaz.

Sözün özü: Behzat Ç. seviyorsan Başka bir harcamadan kıs, Behzat Ç.'den kısma!
  • quote:

Orijinalden alıntı: radko

Ne koysalardı mero falan mı?
    Eskisi gibi sadece Pilli Bebek.
  • gonulbas kullanıcısına yanıt
    bana soracaksınız diye bir cümle kullanmadım. ne yaparsanız yapın bana ne? mademki birileri ağır eleştiriyor yok bırakırım yok üyeliğimi iptal ederim falan diye bende onları eleştiriyorum. gayet açık bir platform değil mi..
  • insanlar ne bekliyorlar anlamıyorum. bence gayet iyi gidiyor. diyaloglar bile yetiyor izlemem için. zaten baştan beri cinayertler umrumda değildi. oyunculuklar performanslar hayatlar izletiyordu bana. cinayet izlemek isteyen csi tarzı şeyleri izleyebilir. behzat ç nin adı polisiye bence. aslında bir ankara dizisi gibime geliyor
  • İlk Teaser yayınlandı. Orjinal ekip ve eski senaryo yoksa yine tutmayacağını düşünüyorum. Son sezon faciaydı.

https://www.youtube.com/watch?v=fSYa4PZh5rU&feature=youtu.be
  • Arkadaş dünyada hiç bir yapım yok 1.sezonu harika olup 5.sezonuda harika olan.

Şu safsata düşüncelerinizden ve herşeye memnuniyetsiz tavrınızdan vazgeçin.
    Niye kaldırıldı diye isyan ediyorsunuz.Adamlar uğraşıyor şartları zorluyor yapıyorlar.

Herşeye boş eleştiri,kaçak izlemeler şu forumda blu TV'den paralı izleyen %20 yi geçmez.Yav bir sahip çıkın,bir destek verin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaxPayne87 -- 22 Haziran 2022; 17:32:41 >
  • Harun karakterini oynayan oyuncu o rolden nefret ediyormuş arkadaşlar. Boşuna Harun falan beklemeyin.
  • Özlemişim. Komedi tarafının artması iyi olurken, küfür olayı biraz abartıya kaçmış gibi.

Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
    Akbabanın o büyük arazide yüzlerce metre mesafeden "aha ceset var" demesi, amirimim görünmeyen bir cesede doğru gitmesi mantıksız olmuş.Şule'nin sevgilisinin amirime bakışları ve elindeki kutuyu çöpe atması ise gizemli bir yanı olduğunu işaret ediyor gibi.Boğaz kesen katil dizinin kötü adamı gibi gözüküyor olsa da inşaat firmasının başında olan ailenin kızı rolündeki ablamız sanki boğaz kesen kişi gibi geldi bana. Özellikle şevkete kardeşinin hikayesini merak ettim deyişi, sonrasında ise kedinin katilinin de boğazının kesilmesinden dolayı bu düşünceye kapıldım.
  • Önceki sezona göre çok çok iyi başladı. Şu konuda 2012-13 yıllarında attığım mesajlar bile var ne kritik yapardık her bölümde be. Umarım aynı heyecanla izleriz bu sezonu da
  • Çekimler kalite kalite çok hoşuma gitti güzel başladı.
  • Sorgu odasındaki ters cam muhabbeti çok iyi. Her bölüm camla alakalı bir muhabbet dönüyor.
  • Ateş midir Mürsel midir nedir adamın ağzına küfür hiç yakışmıyor nolur zorlamayın halbuki başgan öyle mi otur karşısına saatlerce sövsün 😂
  • Memduh başgan mükemmel oynuyor yav. Bir rol bi insana bu kadar mı yakışır Behzat Ç.  | Blu Tv (Efsane Geri Geliyor) 

• Son bölümde akbaba reyiz cigerimizi söktün ya resmen ciğer bırakmadın yeminle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isimsiz55_55 -- 27 Ocak 2023; 23:32:50 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.