- x
~~ŞUAN ALINABİLCEK EN İYİ SCOOTER~~
26 Cevap28810 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

491 Mesaj
31 Temmuz 2010; 19:36:54 

Arkadaşlar şuan 17 yaşındayım ve ehliyetle birlikte bi scooter almak istiyorum bütçe en fazla 2500...Sizce ne almalıyım
Bu sene tatilde sürdüm kuzenimin motorunu 1-2 hafta.Gerçekten çok zevkliymiş hmn bitane almak istedim....
Ama arada kararsız kalıyorum almak konusunda şimdi alsam nerde sürücem :D köyde rahattım heryeri geziodum ama burda okula gidicem vs. SİZCE NE YAPMALIYIMMMM

8944 Mesaj
31 Temmuz 2010; 20:59:50 

scooter degilde vitesli alirsan bence daha iyi olur hocam ama yinede sana kalmiş zevk işi :) bu arada 0 mi istiyorsun 2. el mi :)

Unutma, unutturma.
Çocukken her gece yatmadan önce Tanrı'ya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim. Bir gün Tanrı'nın çalışma tarzının bu olmadığını anladım. Ertesi gün gittim kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her gece yatmadan önce Tanrı'ya günahlarımı affetmesi için dua ettim.
Al Capone

1215 Mesaj
1 Ağustos 2010; 0:46:36 

Sıfır çin malı yerine 2. el adam akıllı bi motor almanı öneririm. Mesela; yamaha bws, yamaha cygnus rs, suzuki an 125, yamaha cygnus x. Bunlar güzel motorlardır.

830 Mesaj
1 Ağustos 2010; 4:18:43 

yamaha cygnus rs kullanıyorum yaklasık 3bucuk senedir ve asırı memnunum...Kullanımı rahat, çekişi fazlasıyla iyi, Yamaha!Daha neolsun.. Normal servis zamanları dısında biyeri bozuldu diye vs hic gitmedim servise hicbir arıza cıkarmadı sukur.. Yol tutusu iyi ve milletin dedigi gibi 80den sonra savrulmaya basvuruyor hikayesi hicyok..140 ibre var uzun yolda kök gaz yaparsan 120 goruyor..Rodajını ben adam gibi yapmıstım buarada..Sıfır alırsan rodaj donemıne dikkat et derim ve tavsiye ediyorum...

hayata saldırın, o zaten sizi öldürecek.
-s. coallier

1788 Mesaj
2 Ağustos 2010; 9:16:17 

quote:

Orijinalden alıntı: srdrpeker

yamaha cygnus rs kullanıyorum yaklasık 3bucuk senedir ve asırı memnunum...Kullanımı rahat, çekişi fazlasıyla iyi, Yamaha!Daha neolsun.. Normal servis zamanları dısında biyeri bozuldu diye vs hic gitmedim servise hicbir arıza cıkarmadı sukur.. Yol tutusu iyi ve milletin dedigi gibi 80den sonra savrulmaya basvuruyor hikayesi hicyok..140 ibre var uzun yolda kök gaz yaparsan 120 goruyor..Rodajını ben adam gibi yapmıstım buarada..Sıfır alırsan rodaj donemıne dikkat et derim ve tavsiye ediyorum...

dostum motoruna iyi bak çünkü arıza verdiğinde aldığına pişman olabilirsin. yamahalarda parça sıkıntısı çok büyük. distrübütör sıkıntısı var ve parçalarını kolay kolay bulamıyorsun bulsan bile canını çok fena yakacaktır. hondanında maxi scooter modelleri haricinde scooter modellerinin tipi çok kötü niye scooter modellerine önem vermiyorlar anlamıyorum honda türkiye çalışanlarında problem var kesinlikle çünkü hondanın düşük cc lerde avrupada çok güzel modelleri mevcut. ben kmyco modellerini öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cool111 -- 2 Ağustos 2010; 9:52:07 >

Dünya insanların gereksinimlerini karşılayabilir ama ihtiraslarını asla.
Gülerek Kaybettiklerini Ağlayarak Kazanamazsın.
Kim Allah rızası için öğrenilmesi gereken bir ilmi dünya metaı elde etmek için öğrenirse, kıyamet gününde cennetin kokusunu bile duyamaz (Ebu Dâvut, Kitabu'l-İlm)

8944 Mesaj
2 Ağustos 2010; 10:23:46 

Millet cok sikayetci beyler neden böyle yamaha acaba parca bulumiyoruz diye yakınıyor herkez etrafta buna ne zaman cözüm bulcaklarki

Unutma, unutturma.
Çocukken her gece yatmadan önce Tanrı'ya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim. Bir gün Tanrı'nın çalışma tarzının bu olmadığını anladım. Ertesi gün gittim kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her gece yatmadan önce Tanrı'ya günahlarımı affetmesi için dua ettim.
Al Capone

2729 Mesaj
2 Ağustos 2010; 11:02:35 

Şu an alınabilecek en iyi scooter nedir bilemem ama bana göre f/p oranı en iyi en mantıklı seçim agility city 125 özellikle beyaz rengi gerek tasarım olarak gerek kalite performasn olarak fazlasıyla iyi tavsiye ederim

Only the brave..

491 Mesaj
2 Ağustos 2010; 13:14:55 

sölediği motora baktım ama pahalı geldi bana o kdr bütçem yok malesef :D ben aslında kanuni storm düşünüyodum şekli fln çok hoşuma gidiodu sizce ne dersiniz o motora ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SucRe-38 -- 2 Ağustos 2010; 13:15:49 >

2729 Mesaj
2 Ağustos 2010; 14:59:27 

quote:

Orijinalden alıntı: SucRe-38

sölediği motora baktım ama pahalı geldi bana o kdr bütçem yok malesef :D ben aslında kanuni storm düşünüyodum şekli fln çok hoşuma gidiodu sizce ne dersiniz o motora ??

Zaman kaybı derim en azından linkte verdiğim modelin 2.ellerini araştırın bu modelin 2.eli dahi bahsettiğin modellerden 3-5 gömlek üstündür.

Only the brave..

830 Mesaj
2 Ağustos 2010; 15:07:56 

quote:

Orijinalden alıntı: cool111

dostum motoruna iyi bak çünkü arıza verdiğinde aldığına pişman olabilirsin. yamahalarda parça sıkıntısı çok büyük. distrübütör sıkıntısı var ve parçalarını kolay kolay bulamıyorsun bulsan bile canını çok fena yakacaktır. hondanında maxi scooter modelleri haricinde scooter modellerinin tipi çok kötü niye scooter modellerine önem vermiyorlar anlamıyorum honda türkiye çalışanlarında problem var kesinlikle çünkü hondanın düşük cc lerde avrupada çok güzel modelleri mevcut. ben kmyco modellerini öneririm.

Selam dostum kesınlıkle haklısın.. Aslında cokcok ustune de dusmedim ve cogu zaman bakımlarını bile geciktirdim ama hala tek bir teklemesi sorunu bile olmadı sukur.. Ama gecenlerde aynam kırıldı gittim servisine adamlar 1 hafta beklettı ve en sonunda gelen ayna çin malkı kısacık benım 5 ölıraya aldıgım aynalardan dı ustune onu bana orjinal diye kazık atmaya kalktılar.. :S sımdı kloltugum kırıldı ıc tarafındakı plastyık onu nasıkl degıstırırım merak edıyorıum :) sakıncası yok suan sadece kırık ama gene de degıstırmeyue kalksam sorun yasıycam sanırkm.. :S

hayata saldırın, o zaten sizi öldürecek.
-s. coallier

491 Mesaj
2 Ağustos 2010; 15:26:11 

quote:

Orijinalden alıntı: _DIESEL_

Zaman kaybı derim en azından linkte verdiğim modelin 2.ellerini araştırın bu modelin 2.eli dahi bahsettiğin modellerden 3-5 gömlek üstündür.

doğru diosun 3-5 gömlek üstün motorda çok güzel ama o kdr bütçe yok bende 2. eli bile 3.000 den başlıyoo ve yedek parça sorunuda olsun istemiyorum açıkçası

1215 Mesaj
2 Ağustos 2010; 22:20:27 

Benim dediğim motorlara bak. En azından mesela kanui sıfır 2000 tl ise o fiyata kymco, sym, honda vs bak. Kanuni aldıktan 1 ay sonra bana forumda demişlerdi keşke dinleseymişim dersin. Motorun çok arızalanmasını geçtim, servis ayrı bi eziyet, fren teli kopsa kullanıcı hatası derler para alırlar.

8944 Mesaj
3 Ağustos 2010; 10:02:58 

arkadaslarin dedigi gibi hocam 0 cin mali alcagina 2.el bir yamaha yada bir honda al derim

Unutma, unutturma.
Al Capone

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
5 Ağustos 2010; 19:39:44 

Bende tavsiye bekliyorum ne alayım motor olarak ?

1916 Mesaj
7 Ağustos 2010; 20:11:36 

kymco alabılırsın hocam.hem sağlam hemde kalitelidir parçaları

491 Mesaj
7 Ağustos 2010; 23:51:22 

hocam daha ilk motorum olcak alırsam o yüzden başlangıc olarak ne önerirsiniz kymco-honda-yamaha fln ilerde inşallah en fazla 2500 bnm bütçem bide o var :D

491 Mesaj
8 Ağustos 2010; 3:05:11 

hangisini önerirsiniz ???
LİFAN 125T6
0

KEEWAY ARN 150
0

KUBA 125T-12
0

local://upfiles/843993/14CE5E278D7A4ACB892991D9B3B62C90.jpg

local://upfiles/843993/D196288201C147AF8BD1E1781D5135D4.jpg

local://upfiles/843993/E81F93DAC0FA4E72A289F0B3A2B42264.jpg

Ekteki dosya (3)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SucRe-38 -- 8 Ağustos 2010; 3:09:20 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Ağustos 2010; 11:27:54 

Ben bir honda kullanicisi olarak honda beat veya yamaha cygnus almani oneririm her acidan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

181 Mesaj
10 Ağustos 2010; 11:16:08 

mondial 150 zat maxi scooter gemi gibi akıllı kullanırsan uzun yıllar sorun çıkarmaz kullanıyorum memnunun yolunu buldumu 105 km hızla gidiyorum 95 kiloyum motorun ağırlığıda 140 kg düşünün biraz daha zayıf olsam demekki yolunu aldımı 110 görebilir 90 - 95 km hıza kadar kasmadan kendini rahatlıkla geliyor... konfor desen zaten lafını etmeye gerek yok süspansiyon olarak çok kat kat iyi

1210 Mesaj
10 Ağustos 2010; 18:15:39 

mondial 150zat değilde onun yerine kymco , keeway gibi daha kaliteli scooter seçebilirsin ama illa mondial dersen ozaman acele etme

mondial yeni scooter çıkarıyor ve gelmesi biraz uzun sürebilir yeni modellerini inceleyen servis görevlisi daha kaliteli ve radyatörlü su soğutmalı olduğunu söyledi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deluxe1 -- 10 Ağustos 2010; 18:18:26 >

sony vaio sorunları için yazabilirsiniz...( FN TUŞU V.S)

bulent_telli@mynet.com

491 Mesaj
10 Ağustos 2010; 23:38:33 

ztn şuan almıcam beklicem 2 ay sonra ehliyetimi alıcam bakalım yeni modellere

1788 Mesaj
10 Ağustos 2010; 23:48:36 

cup modelleri haricinde çin motosikleti alma, hele hele scooter modellerinden uzak dur.

Kim Allah rızası için öğrenilmesi gereken bir ilmi dünya metaı elde etmek için öğrenirse, kıyamet gününde cennetin kokusunu bile duyamaz (Ebu Dâvut, Kitabu'l-İlm)

2972 Mesaj
20 Ağustos 2010; 1:50:19 

Honda Beat nasıldır ben onu çok merak ediyorum sıfır ve 2.el fiyatları,kullanımı falan çok hoş zaten yazlık yerde kullanmayı planlıyorum

Bullets of Revenge
PSN:Esatcan93
Modern Warfare 3 & Battlefield 3 (Designated Chopper Pilot)
MW3 K/D:1.92 11.prestij

817 Mesaj
22 Ağustos 2010; 0:57:35 

spor görünümlü olsun istiyorsan kymco super 8,agility city 125 olabilir.
Daha oturaklı olsun birazda heybetli olsun isterseniz sym joyride ı şiddetle tavsiye ederim. Bence 250 cc ye kadar alınabilicek en mantıklı ve en kullanışlı scooter dır. (kendisi 172 cc di ve sym gts 250 den daha atak tır)Servis ve parça sıkıntısı yok. Kolay kolay arıza çıkarmıyor. Çok uzun yıllar kullanılabilicek kalitede.

1788 Mesaj
22 Ağustos 2010; 12:13:25 

quote:

Orijinalden alıntı: Toruk Macto

Honda Beat nasıldır ben onu çok merak ediyorum sıfır ve 2.el fiyatları,kullanımı falan çok hoş zaten yazlık yerde kullanmayı planlıyorum

sağlam motordur parçaları ucuzdur bakımını düzgün yaptığın sürece seni uzun yıllar motoruna anahtar değmeden götürecektir. tek anlamadığım yanı niye 102 cc yapmışlar 2 cc için mtv ödeniyor ama oda fazla bir para değil

6 Mesaj
27 Ağustos 2010; 10:36:07 

selamlar arkadaslar. maxi scooter bir motor almayı dusunuyorum. aklimda sadece burgman ve silverwing var. tavsiye edebileceginiz baska maxi varmı? yoksa bu ikisi icin neler dusunuyosunuz?

8 Mesaj
25 Aralık 2010; 16:01:53 

Ben de aynı zamanda karar verip bu hafta 150 zat aldım. Şimdilik çok memnunum, tavsiye ederim.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Motosiklet Dünyası » ~~ŞUAN ALINABİLCEK EN İYİ SCOOTER~~
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.468