- x
Bmw 3.18 is Hakkında Yardım . Alıcam ( SS EKLENDİ , BİR SORUM VAR )
86 Cevap12313 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<      [2]
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

83 Mesaj
7 Ağustos 2010; 12:07:29 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

hm ztn 1 tane var dediklerin olabilir .

Opel Astra 2011

2475 Mesaj
9 Ağustos 2010; 16:31:47 

Lpg zararlıdır kim diyor lpg motora zarar vermiyor diye ya nerden cıkarıyosunuz Bal gibide veriyor kuru yakıt benzinli olarak üretilmiş bir motorun ömrünü yiyor. Performans düşüyor. Tehlike artıyor. ORjinallik gidiyor bagajda yer kaplıyor.Kapalı otoparklara falan giremiyosun. Daha sayıyım mı arabaya yük yapıyor tüp arkada. sıvı yakıtın gözünü seveyim

2009 Mondeo 1.6 Titanium

5720 Mesaj
9 Ağustos 2010; 16:42:23 

quote:

Orijinalden alıntı: cesmuru

Lpg zararlıdır kim diyor lpg motora zarar vermiyor diye ya nerden cıkarıyosunuz Bal gibide veriyor kuru yakıt benzinli olarak üretilmiş bir motorun ömrünü yiyor. Performans düşüyor. Tehlike artıyor. ORjinallik gidiyor bagajda yer kaplıyor.Kapalı otoparklara falan giremiyosun. Daha sayıyım mı arabaya yük yapıyor tüp arkada. sıvı yakıtın gözünü seveyim

Aradaki tüketim maliyeti farkı, performans farkını ve motor ömründeki eksilerini, bagajdaki hacim kaybını anlamsız kılabiliyor.

Tehlikesi nereden? Kaç tane patlayan tüplü araç gördünüz? (Merdiven altı yapılan montajlar hariç)

Performans düşüklüğü konusunda, araçlarımın bir tanesi 272 HP, bir tanesi 200 HP, ne kadar güç gidecek, bu giden güç gitse ne olacak?

Motorun ömrünü yiyor? eski otomobilimde 130.000 km. lpg kullandım, yerine sıfır motor koysam kardaydım, ama bir sorun çıkarmadı. Tek ekstra maliyeti, buji kabloları ve benzin pompası oldu. Şimdiye kadar 280.000 km kadar LPG'li otomobil kullandık (ben ve babam), hiçbirinde LPG'den kaynaklanan ve motorun ömrünün gitmesi sorununu yaşamadık.

Özetle, LPG taktıran herkes bunu ekonomi için taktırıyor, hesap ortada. Daha az masraf ile nasıl daha çok km gidebilirim.
Yeni sıralı sistemlerde sizin düşündüğünüz gibi tehlike olayı kalmadı.
Motor ömrü konusunda, montaj düzgün bir usta tarafından yapıldı ise, ayarları düzgün ise ve bakımları da yapılıyor ise, motor ömründen size zarar ettirecek kadar yemez. Motorlar da eskisi gibi değil, 100.000 km'de ömürleri bitmiyor, çok daha sağlamlar.

9 Mesaj
10 Ağustos 2010; 3:00:57 

quote:

Valla Çok Haklısın Kardeşim. Lpgye Hayır Mitingi Düzenlicez Yakında ama şu bir gerçek ki lpg ye bağlanmamızın sebebi baştakilerdir. arabaya çok zararı var lpg nin saymakla bitmez. hava yav hava sadece ayrıca çevreyide baya kirletiyor. dediğin gibi millet otoparka arabasını koyamıyor sonrada park kavgası.. 2 ölü 3 kayıp 5 yaralı. Akıllı Olun Yaa Lpg Neymiş Arkadaş Arabanın Gücünden Düşürüyor Bikere.

- - Stalker - -

1331 Mesaj
10 Ağustos 2010; 3:13:33 

quote:

Orijinalden alıntı: sagolera95

yanlız pax... bu arabaya lpg takılmaz mı onu söle ?? takılmazsa nie takıılmasın ? ayrıca suana kadar gördüğüm çoğu bu modeldeki arabada lpg mevcut .

sana tavsiyem Lpg ile yaık etme güzelim 140 hp ye safkan ingiliz atına sütçü beygiriliği yaptırılır mı

Dikenli Bir Yoldur Hayat Sevendemi Kabahat !!!

2142 Mesaj
10 Ağustos 2010; 3:37:22 

Güzel duruyo

Asosyallik Üzerine

Nedir bu dünyadaki yahudi egemenliği ?

83 Mesaj
11 Ağustos 2010; 5:40:44 

quote:

Orijinalden alıntı: Deep_Blue_1

sana tavsiyem Lpg ile yaık etme güzelim 140 hp ye safkan ingiliz atına sütçü beygiriliği yaptırılır mı

vercen mi benzin parasını ?? en fazla ne kadar düşcek performansı sizde yani

Opel Astra 2011

2475 Mesaj
11 Ağustos 2010; 16:03:53 

quote:

vercen mi benzin parasını ?? en fazla ne kadar düşcek performansı sizde yani

Gel seni dolaştırayım göstereyim ne kadar düştüğünü rampada yığılıyor kalıyor ayrıca herkesın arabası 272 beygır degıl kı 200 e düşsün

2009 Mondeo 1.6 Titanium

273 Mesaj
11 Ağustos 2010; 16:25:10 

Arkadaşım bu araç emsallerine göre iyi ancak bu tür bir arabayı almanı önermem.

D.H Mercedes-Benz Yıldız Kulübü

83 Mesaj
12 Ağustos 2010; 3:05:13 

quote:

Orijinalden alıntı: aerenipek

Arkadaşım bu araç emsallerine göre iyi ancak bu tür bir arabayı almanı önermem.

sebep ?

Opel Astra 2011

3776 Mesaj
12 Ağustos 2010; 3:13:30 

quote:

lpg zararlı değildir.
kuru yakıt diye birşey yoktur.pistonun içine sıvı hiçbirşey göndermezsiniz.
motor ömrünü kısaltmaz aksine uzatır.kurum derdi yok bir kere.
iyi bir montaj ile lpg de performans düşüklüğü olmaz.performans düşükse montaja bir daha baktır.
lpg tankları benzin tanklarına göre daha güvenlidir.
orjinallik görecelidir.benim montajımda bagajımda ve manifoltumdaki deliklerden fazlası yok.hiçbir yerinde kablolama dahil kesme biçme işlemi yapılmadı.
kapalı otoparklara girme olayı biraz sorun.
bilmeyen de arabanın bagajına bir ton atıyorlar zannediyorlar.o kadar ağırlık problem olmaz.
bagajın küçülüyor ama yaptığın ekonominin yanında lafı bile olmaz bence.

EIRP:Effective Isotropically Radiated Power
|∇xE=-(dB/dt) | ∇xH=J | ∇.D=φv | ∇.B=0 | D=ϵ.E | B=µ.H |

83 Mesaj
12 Ağustos 2010; 16:01:05 

quote:

Orijinalden alıntı: EIRP

lpg zararlı değildir.
kuru yakıt diye birşey yoktur.pistonun içine sıvı hiçbirşey göndermezsiniz.
motor ömrünü kısaltmaz aksine uzatır.kurum derdi yok bir kere.
iyi bir montaj ile lpg de performans düşüklüğü olmaz.performans düşükse montaja bir daha baktır.
lpg tankları benzin tanklarına göre daha güvenlidir.
orjinallik görecelidir.benim montajımda bagajımda ve manifoltumdaki deliklerden fazlası yok.hiçbir yerinde kablolama dahil kesme biçme işlemi yapılmadı.
kapalı otoparklara girme olayı biraz sorun.
bilmeyen de arabanın bagajına bir ton atıyorlar zannediyorlar.o kadar ağırlık problem olmaz.
bagajın küçülüyor ama yaptığın ekonominin yanında lafı bile olmaz bence.

Aynen zaten sıralı sistem lpg lerde hic bir fark olmuyor performans bakımından ..

Opel Astra 2011

83 Mesaj
19 Ağustos 2010; 12:57:35 

arkadaşlar bu otomatik vitesli arabada böle bir özellik varmış doğru mu ?

mesela devir 2500 de vites değiştiriyorya bunu bi tuşla veya başka birşeyle yükseltebiliyormuşsun . doğru mudur ?

Opel Astra 2011

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
19 Ağustos 2010; 13:03:02 

quote:

arkadaşlar bu otomatik vitesli arabada böle bir özellik varmış doğru mu ?

mesela devir 2500 de vites değiştiriyorya bunu bi tuşla veya başka birşeyle yükseltebiliyormuşsun . doğru mudur ?

SPOR MODA ATILIR .YANİ D YE DEĞİLDE S YE TAKILIR HER HARABADA VAR MI BİLMEM

83 Mesaj
22 Ağustos 2010; 18:25:24 

sanırım bu arabalarda gazın altında bir şey var roket diye gazı köklediğin zaman ona basıyo ve devir 5 bin e felan cıkıyor .

Opel Astra 2011

596 Mesaj
24 Şubat 2011; 23:42:32 

beyler iyi akşamlar,

benim aracıma karşılık bu aracı takas olarak önerdi arkadaş.

http://www.sahibinden.c...ay/?source=directSearch

ne dersiniz bu araç için?

2005 Opel Corsa Cosmo paket + 1.3 CDTI + Karartılmış Stop Grubu + sis farı + İklim kontrollü klima + karter koruma + otomatik kararan dikiz aynası + Cruise Control + safir siyah

1767 Mesaj
25 Şubat 2011; 4:42:23 

quote:

Orijinalden alıntı: umutksk

beyler iyi akşamlar,

benim aracıma karşılık bu aracı takas olarak önerdi arkadaş.

http://www.sahibinden.c...ay/?source=directSearch

ne dersiniz bu araç için?

konu olarak açsaydın keşke. aracın ne yazmamışsın. linkteki araç temiz araç dışı ve içi temiz kullanılmış. araba ne kadar temiz dursada araba modlu. modlu olması şu bakımdan kötü aracı kullanan kişi motoru fazla yıpratmış olabilir. ama olmayabilirde

For those ten seconds or less, I'm free.

5 Mesaj
22 Ocak 2012; 17:39:30 

BU 3.18 BMW NIN TEYIPI NASIL YERINDEN SOKULUYOR ARKADASLAR TEYIP ORGINAL TEYIPI...

1338 Mesaj
23 Ocak 2012; 1:23:15 

Konuyu açan arkadaş keşke konuyla alakalı olsaymış. Aracı almış mı? Deneyimleri neler? Neden şuan 2011 opel kullanıyor vs..

1990 Fiat Bis.
1993 1.5 lada samara hb.
2005 1.5 dci megane II
2010 1.3 multijet Fiat Fiorino.
1998 1.2 twingo

679 Mesaj
23 Ocak 2012; 1:39:52 

E46 larda 318is seçeneği ne yazıkki imal edilmedi. makyaj öncesi 118 makyaj sonrası 143 hplik motorlarla satışa sunuldu.

konuda mevzu bahsi geçen araç E36 ise şiddetle tavsiye ederim.Var mı daha iyisi

152 Mesaj
23 Ocak 2012; 3:24:25 

Hazır konu hortlamışken ben de belirteyim şu an kullanmakta olduğum araç konuda bahsedilen araç sorusu olanlara elimden geldiği kadarıyla yardım etmeye çalışırım.

1338 Mesaj
23 Ocak 2012; 14:11:23 

quote:

Orijinalden alıntı: Tractor

Hazır konu hortlamışken ben de belirteyim şu an kullanmakta olduğum araç konuda bahsedilen araç sorusu olanlara elimden geldiği kadarıyla yardım etmeye çalışırım.

Herkesin merak ettiği sorulardan birkaç tane sorayim.

- Parça , bakım fiyatları ne durumda?
- Sorun verme ihtimali nasıl? Yani sorunlu bir araç mı yada model eskiliğinden dolayı çok fazla sorun teşkil ediyor mu?
- Internette cok sacma bi fiyat aralığı var 10bine de var 30bine de var ortalama piyasası nedir?

1990 Fiat Bis.
1993 1.5 lada samara hb.
2005 1.5 dci megane II
1998 1.2 twingo

152 Mesaj
23 Ocak 2012; 14:30:17 

quote:

Orijinalden alıntı: Jeolojici

Herkesin merak ettiği sorulardan birkaç tane sorayim.

- Parça , bakım fiyatları ne durumda?
- Sorun verme ihtimali nasıl? Yani sorunlu bir araç mı yada model eskiliğinden dolayı çok fazla sorun teşkil ediyor mu?
- Internette cok sacma bi fiyat aralığı var 10bine de var 30bine de var ortalama piyasası nedir?

Parça fiyatlarını ben genelde orijinal kullandığımdan pahalı diyebilirim.
Sorun verme ihtimali bana göre düşük. Benim aracım 97 model ancak aldığımdan bu yana patlak amortisör harici bir sorun vermedi çok şükür.Yaş itibariyle 2010 model bir araçtan her zaman için sorun çıkarma ihtimali yüksektir. Ancak BMW konforu ve kalitesi 15 yaşında olmasına rağmen halen kendini gösteriyor diye düşünüyorum.
Fiyat aralığı genellikle aracın hırpalanıp hırpalanmamasına göre değişiyor. Benim aracım 1997 model 101 000 km de 23 bin liraya aldım kasım ayında. Yani 14-15 binlik araçları adam etmeye çalışırsanız eziyet çekersiniz. Alırken biraz bütçeyi aşmak sonrasında size yardımcı olacaktır. Bilgim dahilinde cevapladım ,eksiklerim varsa belirtin. Teşekkürler.

1338 Mesaj
23 Ocak 2012; 14:38:04 

quote:

Orijinalden alıntı: Tractor

Parça fiyatlarını ben genelde orijinal kullandığımdan pahalı diyebilirim.
Sorun verme ihtimali bana göre düşük. Benim aracım 97 model ancak aldığımdan bu yana patlak amortisör harici bir sorun vermedi çok şükür.Yaş itibariyle 2010 model bir araçtan her zaman için sorun çıkarma ihtimali yüksektir. Ancak BMW konforu ve kalitesi 15 yaşında olmasına rağmen halen kendini gösteriyor diye düşünüyorum.
Fiyat aralığı genellikle aracın hırpalanıp hırpalanmamasına göre değişiyor. Benim aracım 1997 model 101 000 km de 23 bin liraya aldım kasım ayında. Yani 14-15 binlik araçları adam etmeye çalışırsanız eziyet çekersiniz. Alırken biraz bütçeyi aşmak sonrasında size yardımcı olacaktır. Bilgim dahilinde cevapladım ,eksiklerim varsa belirtin. Teşekkürler.

Teşekkürler..

1990 Fiat Bis.
1993 1.5 lada samara hb.
2005 1.5 dci megane II
1998 1.2 twingo

152 Mesaj
23 Ocak 2012; 15:02:30 

quote:

Orijinalden alıntı: Jeolojici

Teşekkürler..

Rica ederim.

55 Mesaj
11 Şubat 2012; 1:20:03 

2004/5 e46 318 düşünüyorum. sessizlik konusunda passat ile karşılaştırabilir misiniz? birde sessizlik konusunda e90 ile arasında bariz bir fark var mı?

19 Mesaj
25 Haziran 2012; 17:27:48 

s.a arkadaşlar 2003 model 318 e46 kasa aracımda kontak çevirdiğimde akünün yanındaki yağ lambası sarı sona kırmızı yanıyor ve ara sıra yolda giderken DSC ışıkları yanıyo ve motoru istop ettirip çalıştırdığımda sönüyor konu hakkında bilgisi olan varsa aydınlatssın saygılar ...

Sayfa:   <<      [2]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Araç tercih-kıyaslama » Bmw 3.18 is Hakkında Yardım . Alıcam ( SS EKLENDİ , BİR SORUM VAR )
Sayfa: <<      [2]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.313