- x
Gürcistandan Araba Almak
15 Cevap21627 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1075 Mesaj
30 Temmuz 2010; 17:09:55 

Arkadaşlar önceden 6 ayda bir giriş çıkış yapmak gerekiyordu.
Sonra bunu 6 ay burada, 6 ay orada kalacak şeklinde değiştirdiler.
Şimdilerde ise (tam emin olmamakla birlikte) 6 ayda bir başkasının üzerine çevirerek kullanabiliyoruz gibi laflar duydum tanıdıklardan.

Yani ben gidiyorum Batuma, bir araba alıyorum üzerime, 6 ay sonra bu arabayı yine Batumda başka bir arkadaşımın üzerine yapıyorum. Sonra yine benim üzerime böyle gidiyor.

Bu işler nasıl oluyor, bilgisi olan var mı?

1114 Mesaj
30 Temmuz 2010; 18:00:41 

hiç uğraşma türkiyeden al kafan ağrımasın.

824 Mesaj
31 Temmuz 2010; 19:41:11 

Aracı gürcülerden almak kolay da kolay olmasına ondan sonrası çok zor.

Aldığınız aracın vergisi tek kalemde çıkarılmıyor. Arabanın tek tek her parçasına vergi konuluyor. Yaklaşık olarak Türkiyedeki fiyatın %30'u civarında vergi veriyorsunuz diye biliyorum.

Ondan sonra araça plaka çıkarılacak, git gel bir dünya yol masrafı verilecek. 6 ay orada 6 ay burada kalınacak.

Yabancı uyruklu iseniz ( çifte vatandaşlık kabul edilmiyor ) turing teminatı ödeyerek aracı istediğiniz kadar türkiyede tutma hakkınız var. Benim şuanda bu hakkım var ancak 2 ay sonra bitecek gibi :)

EN detaylı bilgiyi http://www.turing.org.tr/tr/burolar.asp adresinden alırsınız.

http://www.vps.com.tr VPS Adresinden alınır |||||||| http://www.hostavrupa.net

16 Mesaj
30 Ağustos 2010; 0:20:15 

3 ay şeklinde olanı da duyduğuma göre.
Oradan bir gürcü adına alıp ve onun vekelatnamesiyle Türkiye de kullanabiliyormuşuz.Ve her 3 ayda da gidip 3 gün kalmamız gerekiyormuş.
Ancak güvenilir Gürcüyü nereden bulacağız esas önemli sorun bu.

1499 Mesaj
30 Ağustos 2010; 12:45:27 

araç kimin üzerine ise onun kullanması gerekiyor.başka birinin kullanması durumunda ağır para cezası var.

nice adam gördüm üstünde elbise yok,nice elbise gördüm içinde adam yok.

1 Mesaj
1 Kasım 2010; 22:34:20 

Gençler gürcistandan araba almak kolaydır ama saglam bırısı lazım.Saglam bır gürcü insanı bulduk diyelım gıderız bır galıye arabayı seçtik diyelim gürcünün üzerine yaptık arabayı.Üzerine arabayı yaptıgımız kişiden vekalet alıcak:Örnek: Ben ...... bu aracı ürkiyede ..... isimli kisinin kullanmasına ızın veriyorum imza btti gıt ıstedıgın yere ama söyle bıse var her 6 ayda bı gucıstana gırmek zorundasın hadı kolay gelın

1075 Mesaj
2 Kasım 2010; 9:11:35 

6 Ayda bir de o Gürcü, arabayı başkasına satması gerekiyor. Her alış satışta 85 dolar gidiyormuş..

2 Mesaj
27 Haziran 2014; 20:25:44 

ramazan bey vekaletname ile 3 ayda birmi altı ay demişiniz 6 ay olduğuna eminmisin ben 3 ay biliyorum @ramazan5355

Bu mesajda bahsedilenler: ramazan5355

7209 Mesaj
27 Haziran 2014; 20:38:52 

Bir gürcü karı-koca bulsanız bile olmuyor.Siz bir karı-koca gürcü bulacaksınız ama sizinli aynı araçtan sahip olan sonra o iki aracı 6 ay değişmeli kullanacaksınız.

Mesela yakın tanıdğınız varsa karı koca gürcü.Bir X5 leri var sizde Q7 istiyorsunuz.Kocasının üstüne X5 olsun sizde Q7 alın sonra adamın eşinin üstüne yapın.

Sonra 6 ay X5 kullanın sonra gidin Q7'yi onlara bırakın X5'i alın.

Tabi karı-koca bunu kabul edecek o var.

--------------- Öyle horozlar vardır ki öttükleri için güneşin doğduğunu sanırlar. -G.Dumant ---------------------------- Renault Symbol ve Fiat Linea C sınıfıdır! : forum.donanimhaber.com/m_96500937/f_//tm.htm

3938 Mesaj
27 Haziran 2014; 21:21:03 

konu hortlamış ama yazayım yine de,

paşam garage bu işi ticarete dökmüş supra - cabrio 350z falan satıyorlar. türk vatandaşları da alabilir ama 6 ayda 1 girip çıkmak zorunda diyor.

ama sanırım böyle değil bir çok yerde bir araba türkiyede en fazla 6 ay kalabilir yazıyor, eğer türk vatandaşı olarak bir araba alabiliyorsam oradan ve türkiye de süresiz kullanabileceksem 6 ay giriş çıkış yapmak benim için sorun olmazdı valla, var mı güncel bilgisi olan ?

"insanlar size kötülük yaptıklarında sizin onlara vereceğiniz yanıt onların yaptığından bin beter olmalıdır.
çünkü az incindiklerinde intikam peşine düşebilirler ama ayağınızın altında ezdiğiniz zaman bunu akıllarına bile getiremezler."

-niccolo macchiavelli

436 Mesaj
28 Haziran 2014; 0:45:16 

Arkadaşlar bende sınır kapısında yaşan birey olarak sizleri bilgilendiriyim. Eğer gürcistandan araç almak istiyorsanız en garanti yolu, batumda gidersiniz bir türk galericiye ordan arabınızı alırsınız. 6 ay kullandıktan sonra aldığınız fiyata (yada biraz daha düşük olabilir) tekrar galericiye satarsınız. Tekrar başka bi araba alarak 6 ay daha kullanırsınız. Bunda bir sorun yok ama esas sorun şu galerici ne kadar güvenilir? İşin en sıkıntı yönü burası işte. Galerici dükkanı kapıyıp iflas ederse arabanız içerde kalır başka bir yere satmak zorunda kalırsınız tabi o arabanın gürcü sahibi yamuk yapmazsa
imla için kusura bakmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alper08 -- 28 Haziran 2014; 0:46:45 >

1545 Mesaj
28 Haziran 2014; 0:46:32 

araba almak için ne işlerle uğraşıyoruz

FÜME 98 BROADWAY 1.4RNİ

... E-36 3.20,ALFAROMEO1.6,TEMPRA,VECTRA 2.0..

1545 Mesaj
28 Haziran 2014; 0:47:47 

farklı galericiye satsak ne gibi eksileri olabilir ki ?

Bu mesajda bahsedilenler: Alper08

FÜME 98 BROADWAY 1.4RNİ

... E-36 3.20,ALFAROMEO1.6,TEMPRA,VECTRA 2.0..

436 Mesaj
28 Haziran 2014; 1:19:22 

İşte o konuda bilgim yok ama sonuçta ordaki galericide bir gürcünün adına alıyor arabayı. Başka bir galericiye satarken arabanın sahibi olan gürcünün arıza çıkarmaması lazım. En iyi hiç bu işlere bulaşmamak çok sıkıntılı işler riske atmaya gerek yok bu tür konuları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alper08 -- 28 Haziran 2014; 1:19:42 >

301 Mesaj
28 Haziran 2014; 1:45:14 

bi tanıdığım 15.000 tl ye e270 cdi aldı. Kendisi pek tekin bir insan değil. aynı araç burada 4-5 katı fiyata satılıyodur.

2 Mesaj
6 Temmuz 2014; 19:53:54 

Selam alper kardeşim ben yaklaşik 20 gun önce tiliste guvenilir gurcu arkadasimin adina araba aldim bana vekalet verdi arabayida kendisi cikardi bana cunki gunum yetmiyordu kafami karistiran birsey oldu arabanin sigortasi yoktu neyseki gumrukte sigortayi yaptik suresi 92 gun yazilmis sigortanin acaba 3 aymı kalmamiz lazim yoksa 6 ay kalacaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.234