Gürcistandan Araba Almak
6 Cevap18068 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1073 Mesaj
30 Temmuz 2010; 17:09:55 

Arkadaşlar önceden 6 ayda bir giriş çıkış yapmak gerekiyordu.
Sonra bunu 6 ay burada, 6 ay orada kalacak şeklinde değiştirdiler.
Şimdilerde ise (tam emin olmamakla birlikte) 6 ayda bir başkasının üzerine çevirerek kullanabiliyoruz gibi laflar duydum tanıdıklardan.

Yani ben gidiyorum Batuma, bir araba alıyorum üzerime, 6 ay sonra bu arabayı yine Batumda başka bir arkadaşımın üzerine yapıyorum. Sonra yine benim üzerime böyle gidiyor.

Bu işler nasıl oluyor, bilgisi olan var mı?

1094 Mesaj
30 Temmuz 2010; 18:00:41 

hiç uğraşma türkiyeden al kafan ağrımasın.

823 Mesaj
31 Temmuz 2010; 19:41:11 

Aracı gürcülerden almak kolay da kolay olmasına ondan sonrası çok zor.

Aldığınız aracın vergisi tek kalemde çıkarılmıyor. Arabanın tek tek her parçasına vergi konuluyor. Yaklaşık olarak Türkiyedeki fiyatın %30'u civarında vergi veriyorsunuz diye biliyorum.

Ondan sonra araça plaka çıkarılacak, git gel bir dünya yol masrafı verilecek. 6 ay orada 6 ay burada kalınacak.

Yabancı uyruklu iseniz ( çifte vatandaşlık kabul edilmiyor ) turing teminatı ödeyerek aracı istediğiniz kadar türkiyede tutma hakkınız var. Benim şuanda bu hakkım var ancak 2 ay sonra bitecek gibi :)

EN detaylı bilgiyi http://www.turing.org.tr/tr/burolar.asp adresinden alırsınız.

http://www.vps.com.tr VPS Adresinden alınır |||||||| http://www.hostavrupa.net

16 Mesaj
30 Ağustos 2010; 0:20:15 

3 ay şeklinde olanı da duyduğuma göre.
Oradan bir gürcü adına alıp ve onun vekelatnamesiyle Türkiye de kullanabiliyormuşuz.Ve her 3 ayda da gidip 3 gün kalmamız gerekiyormuş.
Ancak güvenilir Gürcüyü nereden bulacağız esas önemli sorun bu.

1207 Mesaj
30 Ağustos 2010; 12:45:27 

araç kimin üzerine ise onun kullanması gerekiyor.başka birinin kullanması durumunda ağır para cezası var.

nice adam gördüm üstünde elbise yok,nice elbise gördüm içinde adam yok.

1 Mesaj
1 Kasım 2010; 22:34:20 

Gençler gürcistandan araba almak kolaydır ama saglam bırısı lazım.Saglam bır gürcü insanı bulduk diyelım gıderız bır galıye arabayı seçtik diyelim gürcünün üzerine yaptık arabayı.Üzerine arabayı yaptıgımız kişiden vekalet alıcak:Örnek: Ben ...... bu aracı ürkiyede ..... isimli kisinin kullanmasına ızın veriyorum imza btti gıt ıstedıgın yere ama söyle bıse var her 6 ayda bı gucıstana gırmek zorundasın hadı kolay gelın

1073 Mesaj
2 Kasım 2010; 9:11:35 

6 Ayda bir de o Gürcü, arabayı başkasına satması gerekiyor. Her alış satışta 85 dolar gidiyormuş..

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.188