Şimdi Ara

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim? (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
12.703
Cevap
62
Favori
536.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar benim alabileceğim maksimum hız nedir???

Bağlantı Durumu
    Bağlantı var
    Upstream Hızı (Kbps)
    511
    Downstream Hızı (Kbps)
    2045
    Upstream Sınırı
    23
    Downstream Sınırı
    20
    Trained Modulasyon
    ADSL_2plus
    LOS Hataları
    0
    Downstream Hat Zayıflaması
    27
    Upstream Hat Zayıflaması
    12
    Peak Cell Rate
    1205 cells per sec
    CRC Rx Fast
    0
    CRC Tx Fast
    5
    CRC Rx Interleaved
    0
    CRC Tx Interleaved
    0
    Path Mode
    Fast Path
  • quote:

Orijinalden alıntı: BIYIK_USTA

Arkadaşlar benim alabileceğim maksimum hız nedir???

Bağlantı Durumu
    Bağlantı var
    Upstream Hızı (Kbps)
    511
    Downstream Hızı (Kbps)
    2045
    Upstream Sınırı
    23
    Downstream Sınırı
    20
    Trained Modulasyon
    ADSL_2plus
    LOS Hataları
    0
    Downstream Hat Zayıflaması
    27
    Upstream Hat Zayıflaması
    12
    Peak Cell Rate
    1205 cells per sec
    CRC Rx Fast
    0
    CRC Tx Fast
    5
    CRC Rx Interleaved
    0
    CRC Tx Interleaved
    0
    Path Mode
    Fast Path

Esasında rahat 8 mbps hızı alman lazım ama SNR sınırı 2 mbps aldığın hıza göre çok düşük. O nedenle tahminimce 5 ya da 6 gibi alabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: SNIPER82

Bu zayıflık değeri ile en fazla 2 mbps gibi geliyor ama bilinmez. Forumda bir arkadaş seninkinden daha fazla hat zayıflık değeri ile 8 mbps aldığını söylüyordu. En güzeli müşteri hizmetleri ile görüşmek

eve gelen görevli 5 ile 6 mbps alabilirsin dedi ama güvenip güvenmeme konusunda kararsız kaldım birde buradan sorayım dedim,en iyisi bir süre beklemek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Little Rock

quote:

Bu zayıflık değeri ile en fazla 2 mbps gibi geliyor ama bilinmez. Forumda bir arkadaş seninkinden daha fazla hat zayıflık değeri ile 8 mbps aldığını söylüyordu. En güzeli müşteri hizmetleri ile görüşmek

eve gelen görevli 5 ile 6 mbps alabilirsin dedi ama güvenip güvenmeme konusunda kararsız kaldım birde buradan sorayım dedim,en iyisi bir süre beklemek

İşte dediğim gibi 50 db hat zayıflık değeri ile 8 mbps alan aboneler var. Denemeden de bilemezsin yalnız

• @SNIPER82

Öncelikle ilgilendiğin için teşşekür ederim sniper82.
    SNR sınırı dediğin şey şuan kullandıgım internet paketinin 2mbps olmasıylamı alakalı yoksa benmi yanlış anladımSanırım ben yanlış anladım ama yinede belirtmek isterim ki kullanmış oldugum internet paketi 2 mbps Sınırsız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BIYIK_USTA -- 29 Aralık 2010; 0:24:52 >
  • quote:

@SNIPER82

SNR sınırı dediğin şey şuan kullandıgım internet paketinin 2mbps olmasıylamı alakalı yoksa benmi yanlış anladımSanırım ben yanlış anladım ama yinede belirtmek isterim ki kullanmış oldugum internet paketi 2 mbps Sınırsız.

SNR (signal noise rate) denilen şey hattaki parazit, gürültü oranını belirler. Bu değerin düşük olması kötü, 14 db üzerinde olması ise kaliteli bir bağlantı için gerekli koşuldur. Hız arttıkça bu değer düşmekte 6 db SNR değerinde hatta bağlantı kurulamazken 10 db civarındaki değerlerde zaman zaman kopma yaşanmaktadır. 14 db idealin başlangıcıdır. bu değerin üstündeki değerler Kaliteli bir dsl bağlantısına sahip olduğunu gösterir. Ancak dediğim gibi hız yükseldikçe bu değerde büyük düşmeler yaşanmakta. 2 mbps bağlantıda 23 db'lik bir SNR 2 mbps için kaliteli bir bağlantı olduğunu gösterir ancak 8 mbps hızı aldığında bu değer 10 db'nin altına düşme ihtimali var. . O nedenle SNR sınırın düşük olduığu için her ekstra hız yükseltiminde bu değeri daha da aşağıya çekecek ve hat kalitesi bozulacak dolayısıyla hattında kopmalar başlayacaktır. Umarım anlatabilmişimdir

• az önce okuldayken aldıgım hız

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

• quote:

quote:

@SNIPER82

SNR (signal noise rate) denilen şey hattaki parazit, gürültü oranını belirler. Bu değerin düşük olması kötü, 14 db üzerinde olması ise kaliteli bir bağlantı için gerekli koşuldur. Hız arttıkça bu değer düşmekte 6 db SNR değerinde hatta bağlantı kurulamazken 10 db civarındaki değerlerde zaman zaman kopma yaşanmaktadır. 14 db idealin başlangıcıdır. bu değerin üstündeki değerler Kaliteli bir dsl bağlantısına sahip olduğunu gösterir. Ancak dediğim gibi hız yükseldikçe bu değerde büyük düşmeler yaşanmakta. 2 mbps bağlantıda 23 db'lik bir SNR 2 mbps için kaliteli bir bağlantı olduğunu gösterir ancak 8 mbps hızı aldığında bu değer 10 db'nin altına düşme ihtimali var. . O nedenle SNR sınırın düşük olduığu için her ekstra hız yükseltiminde bu değeri daha da aşağıya çekecek ve hat kalitesi bozulacak dolayısıyla hattında kopmalar başlayacaktır. Umarım anlatabilmişimdir

@SNIPER82

Ozaman ben şimdi 8 MBit olan internet paketini seçersem eğer tam verim alamayabilirim sanırım.Neyse ben her ihtimali göz önünde bulundurarak Dopingin 4 mbit olan internet paketine başvuru yapayım.Tekrardan Teşekkür ederim dostum

• ya biri bana yardım edebilir mi 16 mbit 50 gb ta geçmeyi düşünüyorumda alabileceğim max değer nedir?

noise margin upstream: 31 db
    output power downstream: 18 db
    attenuation upstream: 9 db

noise margin downstream: 31 db
    output power upstream: 11 db
    attenuation downstream: 14 db
  • quote:

Orijinalden alıntı: archerdeno

ya biri bana yardım edebilir mi 16 mbit 50 gb ta geçmeyi düşünüyorumda alabileceğim max değer nedir?

Adsl 8mbit, vdsl2'de 16 mbit destekliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: archerdeno

ya biri bana yardım edebilir mi 16 mbit 50 gb ta geçmeyi düşünüyorumda alabileceğim max değer nedir?

ADSL2+ ile 16 mbps paketine rahatlıkla abone olabilecek hat zayıflık değeriniz var. Güle güle kullanın
  •  Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

arkadaslar benim degerimde bu ben ne kadar hız alabilibirim santrale uzaklıgım yaklasık 2km.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kutbul

arkadaslar benim degerimde bu ben ne kadar hız alabilibirim santrale uzaklıgım yaklasık 2km.

Yeni modele göre konuşacak olursak

ADSL teknolojisi ile 8 mbps
    ADSL 2+ teknolojisi ile 10-12 mbps
  • quote:

Orijinalden alıntı: kutbul

Adsl 8mbit, vdsl2 16mbit destekliyor hattınız. 1 km santral uzaklığı var.
  • noise margin upstream: 14 db
    noise margin downstream: 16 db

attenuation upstream: 16 db
    attenuation downstream: 22 db

output power downstream: 16 db

Şuan Netlimitsiz kullanıyorum. Hattım ADSL2+ 16Mbit hızını kaldırabilir mi acaba?
  • noise margin upstream: 19 db
    attenuation upstream: 12 db

output power upstream: 12 db
    attenuation downstream: 18 db

16mbps paketi kaldırırmıki düşünmeye başladım :D bu arada 8mbps kullanıyorum ve downloadda sonuna kadar bu hızı kullanabiliyorum yalnız speedtest de 7mbps üzerine çıkmıyor o kadar ilginç bir bağlantım var

ayrıca firmware update sonrası değerlerim de garipleşti;

noise margin upstream: 0 db
    attenuation upstream: 0 db

output power upstream: 0 db
  • quote:

Orijinalden alıntı: hope_umut

noise margin upstream: 14 db

attenuation upstream: 16 db
    attenuation downstream: 22 db

Şuan Netlimitsiz kullanıyorum. Hattım ADSL2+ 16Mbit hızını kaldırabilir mi acaba?

SNR sınırı çok düşük kaldırmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: oLgan

noise margin upstream: 19 db
    attenuation upstream: 12 db

output power upstream: 12 db

16mbps paketi kaldırırmıki düşünmeye başladım :D bu arada 8mbps kullanıyorum ve downloadda sonuna kadar bu hızı kullanabiliyorum yalnız speedtest de 7mbps üzerine çıkmıyor o kadar ilginç bir bağlantım var

ayrıca firmware update sonrası değerlerim de garipleşti;

noise margin upstream: 0 db
    attenuation upstream: 0 db

output power upstream: 0 db

Hattının santrale uzaklığı çok iyi ancak SNR sınırı düşük 16 mbps hızı kaldıracağını sanmıyorum ancak kablolamada bir sıkıntı varsa bunları gidermeyi denemeni tavsiye ederim

• @hope_umut
    Maksimum 4mbiti destekliyor, vdsl2 desteklenmiyor.

@oLgan
    vdsl2, yani 16mbit desteklemiyor hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SmyrneGe

@hope_umut
    Maksimum 4mbiti destekliyor, vdsl2 desteklenmiyor.

Netlimitsiz kullanıyorum. Saniyede 850-900 kb arası iniyor. Yani 8Mbit i tam olarak sorunsuz kullanabiliyorum (31 Aralık 2009'dan beri).
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.