Şimdi Ara

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim? (535. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.704
Cevap
62
Favori
536.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 533534535536537
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de aynı şeyi söyledim adama. Yeni Vdsl modem göndereceğiz. O modemi kullanınca değerler değişecek diyor. İnanasım gelmedi. Cayma hakkı da tanımıyorlar.
  • *Mustafa * kullanıcısına yanıt
    İç tesisatta ek filan varmı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ek yok. Doğrudan modeme bağlı kablo.
  • *Mustafa * kullanıcısına yanıt
    Şimdilik birşeye geçmeyin istiyorsan arıza kaydı bırakın hatta baksınlar yada müdürlüğe gidip oradan detaylı bilgi verirler altyapı için.

• Teşekkür ettim.
  • TT MH arayıp hızımı yükseltmek istedim. Mevcut paket 35 mbps. Altyapının 35 mbps den fazla olmayacağını söyledi. Modem değerlerine bakınca 50 mbps rahat alabileceğimi görebiliyorum. Yanlış mı baktım acaba? Modem değerler ekte.

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?
  • Hipernete bugün geçiş yaptım ancak modem bilgilerinde hat modu daha Adsl2+ yazıyor vdsl'e geçiş ne kadar sürer birde bu vdsl için port açma ne demek ?

Hat değerleri

ADSL Port Details Upstream Downstream
    Line Rate: 0.807 Mbps 16.415 Mbps
    Actual Net Data Rate: 0.797 Mbps 16.383 Mbps
    Trellis Coding: ON ON
    SNR Margin: 18.7 dB 19.3 dB
    Actual Delay: 0 ms 0 ms
    Transmit Power: 12.6 dBm 18.6 dBm
    Receive Power: 4.7 dBm 4.7 dBm
    Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
    Total Attenuation: 4.1 dB 4.0 dB
    Attainable Net Data Rate: 1.164 Mbps 23.612 Mbps

• sonic35 kullanıcısına yanıt
    Port açma değil vdsl portuna bağlıyacaklar hattı hemende olur 15 gündede olur belli olmaz iş yoğunluğuna göre değişmekte online işlemlere giriş yaptığında paketin ne olarak gözükmekte ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AMC -- 13 Şubat 2016; 0:25:34 >
  • Bu değerlerle 16mbit alabilirmiyim?
  • Gelen Giden
    DSL Hızı(Kb/s): 12284 796
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 24676 886
    SNR Sınırı (dB): 8.6 19.4
    Hat Zayıflaması(dB): 14.5 7.4
    Güç (dB): 18.2 12.4

değerlerim böyle 10.5mbit stabil max hızım, 16mbit isteğim için ttnetin cevabı bu:
    quote:

Şirketimize iletmiş olduğunuz şikayetinizle ilgili gerekli incelemeler titizlikle yapılarak, tamamlanmıştır.
    Yapılan inceleme neticesinde; hattınızın desteklediği oranda hız aldığını tespit edilmiş olup hatta hız sorunu görülmemektedir.
    Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi Türk Telekom’a gösterdiğiniz ilgiye teşekkür eder, düşünce ve önerilerinizi bizimle paylaşmanızdan mutluluk duyarız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavizaman -- 13 Şubat 2016; 3:06:43 >
  • Online işlemler paket bilgilerinde HİPERNET LİMİTSİZ (24 Mbps'e kadar) yazıyor.Abonelik bilgilerimde Paket Hızınız : 24576 yazıyor.

Modem bilgileri böyle,

Mode: ADSL2+

SNR Margin: 18.8 dB 21.5 dB
    Transmit Power: 12.6 dBm 15.4 dBm
    Total Attenuation: 4.5 dB 4.0 dB
    Attainable Net Data Rate: 1.156 Mbps 24.628 Mbps
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonic35

Online işlemler paket bilgilerinde HİPERNET LİMİTSİZ (24 Mbps'e kadar) yazıyor.Abonelik bilgilerimde Paket Hızınız : 24576 yazıyor.

Modem bilgileri böyle,

Mode: ADSL2+

SNR Margin: 18.8 dB 21.5 dB
    Transmit Power: 12.6 dBm 15.4 dBm
    Total Attenuation: 4.5 dB 4.0 dB
    Attainable Net Data Rate: 1.156 Mbps 24.628 Mbps

İşlem geçmişinde kampanya katılım değişikliği açık mı yazıyor ? Açık ise tamamlandı diyecek pakete geçişiniz onaylanınca.
  •  Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonic35 -- 13 Şubat 2016; 11:51:57 >
  • quote:

Bu işlem beklemede kalmış onaylanıp geçedebilirsiniz hipernete iptal de olabilir altyapı destekleyip desteklemediğini müşteri hizmetleri bilemiyor. Geçenler genelde 2-3 saat içinde geçiriliyorlar ama sizin kalmış beklemede bakalım sonuç ne olacak.

Ben 6 defa başvuru yaptım hepside iptal oldu fazla umut bağlamamak gerek :)
  • Eski pakete dönebiliyoruz diye biliyorum sinyal vdsl olarak gelmezse eski pakete geçmek istiyorum derim.Şikayet kaydı oluşturdum cevap gelmez ise btk ya şikayet ederim belki daha fazla ciddiye alırlar.Şimdi müşteri hizmetlerini arasam hızınız 24 mbps'e kadar destekliyor paket ismine bakıp hipernete geçmişiniz der diye tahmin ediyorum müşteri hizmetleri ile anlaşmak biraz zor oluyor :-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonic35 -- 13 Şubat 2016; 12:10:46 >
  • Bunlarda benim değerler , galiba hızımı 8mbps olarak sabitlemişler Kullandığım paket 16mbps'ye kadar .
  • Tesisatında problem yok ise 16 mbiti almaz bu hat 12-13 anca istiyorsan arıza kaydı bırak incelesinler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AMC -- 13 Şubat 2016; 12:24:27 >
  • quote:

Eski pakete dönebiliyoruz diye biliyorum sinyal vdsl olarak gelmezse eski pakete geçmek istiyorum derim.Şikayet kaydı oluşturdum cevap gelmez ise btk ya şikayet ederim belki daha fazla ciddiye alırlar.Şimdi müşteri hizmetlerini arasam hızınız 24 mbps'e kadar destekliyor paket ismine bakıp hipernete geçmişiniz der diye tahmin ediyorum müşteri hizmetleri ile anlaşmak biraz zor oluyor :-)

Siz aramayın hiç müşteri hizmetlerini geçiş sağlanmaz ise zaten sistem kendisi işlemi iptal edip eski paketinizden devam ediyorsunuz :)
  • Geçen aradım arıza kaydı oluşturdular , TT'den birisi geldi eve kendi makinesine taktı kabloyu 13-14 görünüyor dedi . Birşey yapmadan gitti , o zaman hızım 5-6 mbps'idi.Şuan baktım 8192 görünce hız sabitlemesi yapılmış gibi geldi bana 2'nin katı olduğu için.Gerçi pek birşey indirmiyorum şuanki hızım yetiyor bana .Sizce hız sabitlenmişmi ? yoksa tesisattanmı kaynaklanıyor ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şuan sabit böylede kalsın.
  • 
Sayfa: önceki 533534535536537
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.