Şimdi Ara

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim? (472. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.704
Cevap
62
Favori
536.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 470471472473474
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şuan mevcut hızınız 4 mbps, Adsl2+ ile 16 mbps sorunsuz destekler. Vdsl2 veriliyorsa hiç düşünmeden geçebilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar TTNET de bağlantı problemi yasıyorum uzun son 2gündür internet 2dk bir kopuyor.
    en son gelen ekip modeminiz sorunlu değiştirin gibi konuştu daha önce biliyorum öyle diyip yalan atıyorlardı.

zamanında ttnetin kandırmasıyla fibere geçmek için modem aldırdılar arties 5660 ve sonradan ögrendikki bütün mahallede olan fiberin bizim soktakta olmadığını öğrenmemle 200tl bana ttnettin kazığı olarak girdi dısardan almıstm modemi ttnetin elinde yoktu ozaman .

TP Lİnk Modem değerlerim sizce modemdemi sorun var hattami ? sıfır modemi taktım gecen hafta geldiklerinde modem bozuk vs demişti adamlar modem spliteri degistiridm.hat değerlerim bunlar

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

Airties Modem Degerlerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dimitradon -- 13 Ocak 2015; 16:59:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: oktay1910

Arkadaslar 2-3 gün önce 8mbps net limitsiz paketinden ultranet limitsiz 16mbps geçis yaptik 24 ay sözlesme yaptik adamlar hizi verdiklerini söylediler suanda hiz testi yapiyorum 10mbps çikiyor neden acaba?

Buyrun buda hat degerleri:

Gönderme Alma

Snr Marjin: 6.0 14.8 db

Hat Zayiflamasi: 26.9 14.8 db

Veri Orani: 12917 799 kbps

Maksimum Hiz: 14428 1019 kbps

GÜÇ: 19.0 11.3 dbm

CRC: 785 1

telekomun verdiği tarife 16 mbpsye kadardır. sizin hattınızın durumuna göre zaten en fazla 14 mbps alabilirsiniz. bunda da yine bir miktar hız kaybıyla birlikte 12 mbps civarı hız alıyorsunuz. snr değeriniz düşük bu yüzden tam hız alamamanız normal. benim hat değerleri sizinkinden biraz yüksek ben de tam 16 mbps alamıyorum.

• hat değerleriniz gayet iyi görünüyor. 20 mbps civarı bir hız alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bynoun

Arkadaşlar yeni eve taşındım vdsl e geçmeyi düşünüyorum. Durumlar nasıl acaba yardımcı olur musunuz?

bu değerler bende olsun direk vdsl'ye geçerim

• Merhaba

Benim suandaki paketim 8limitsiz paketi ama hipernete vdsl gecmek istiyom 200gb akn oldugu icin 50mbite kadar olan pakete gecmeliyim
    ttnet aradigimda hipernete hattimin uygun oldugunu söylediler ama kac hiz alabilirim söyleyemediler ve 50mbite gecdigmde hattimda belki kopmalar
    olabilecegini söylediler.
    24mbit hizda alabilirsiniz 20mbit de veya 8mbit de dediler tabi benim kafa karisdi :(

Asadaki modemdeki bilgilerine bakarak kac hiz alabilirim hattim nasil iyimi? yardimci olursaniz sevinirim.

Modem: Airties 5650

Bağlantı Durumu Bağlı
    Bağlantı Tipi DSL
    Hat Modu ADSL2+

Gelen Giden
    DSL Hızı(Kb/s): 8187 1020

Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 28827 1315

SNR Sınırı (dB): 26.3 16.6

Hat Zayıflaması(dB): 10.0 2.6

Güç (dB): 19.4 12.4

• hiper kaç buradan anlaşılmaz. Bu adsl değerleri çünkü. vdsl başka. Ben adsl ile 6 mb alıyordum vdsl ile 75 mb civarı değer alıyorum:)

Fakat şu var zayıflama ve snr değeri kutuya yakın olduğunu gösteriyor. Buda vdsl varsa 100 e yakın alacağını gösterir.
  • cakirx2 C kullanıcısına yanıt
    hiper kaç buradan anlaşılmaz. Bu adsl değerleri çünkü. vdsl başka. Ben adsl ile 6 mb alıyordum vdsl ile 75 mb civarı değer alıyorum:)

Fakat şu var zayıflama ve snr değeri kutuya yakın olduğunu gösteriyor. Buda vdsl varsa 100 e yakın alacağını gösterir.
  • ustam asa yukari kac hiz alirim sizin tahimininiz?100mb olmasi neyi gösterir?
    Bugün türk telekom a gitdim kac hiz alabilirim diye ama tam bilgi veremediler ama gecmek istedigim pakete internete girmez hata verir dedi adam ne kadar dogru bilmiyom.
    24mbit gecsem hic olmaz cünkü akn 75gb.
    minimum 200gb akn lazim.

arkadaslar tecrübenize göre benim bu hiperneti kullanabilirmiyim?modem deki bilgiler ilk msjimda yaziyo 50mbit e kadar 200akn li hipernet olurmu bana?

yardimlarinizi ve fikirlerinizi bekliyom

tskler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cakirx2 -- 15 Ocak 2015; 18:24:26 >
  • 50 rahat alırsın. Tecrübeme göre maks 80-110 mbps görebilir.
  • IsO6 ustam yani modemin arayüzünde 80-110 mbit arasi gözükür simdi 28mbit gözüken yerde öylemi?
    ve alabilecegim hiz yarisi falanmi 40-50 mbit mi?
  • IsO6 ustam yani modemin arayüzünde 80-110 mbit arasi gözükür simdi 28mbit gözüken yerde öylemi?
    ve alabilecegim hiz yarisi falanmi 40-50 mbit mi?
  • cakirx2 C kullanıcısına yanıt
    Kardeşim tahhütlü girmiceksen önce 50 ye başvur bakalım değerlere sonra 100 geçersin. Boşa fazla para vermeemiş olursun.
  • invisible kullanıcısına yanıt
    ustam cvp icin tskler

Ben zaten 50 gecmeyi düsünüyom yeter yani 50mbit tarifesine gecip 20mbit falan alsam yeter tabi fazlasi daha iyi olur
    sunda ttnet de kampmanya var tam isabet kampanyasi diye 12 ay tahhütlü 50mbit kadar 200akk aylik 85,90tl.
    sizce hemen geceyimi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sayyadkn

Hattımın değerleri aşağıdaki şekildeydi.

Ana sisteme doğru veri akışı SNR (dB) 16.2
    Alt sisteme doğru veri akışı SNR (dB) 6.8
    Yukarı yönde hat zayıflaması (dB) 16.5
    Aşağı yönde hat zayıflaması (dB) 31.8
    Yukarı yönde çıkış gücü (dBmV) 12.2
    Aşağı yönde çıkış gücü (dBmV) 19.8

Ttnetle görüşüp hattımın sürekli kesildiğini söyledim. Değerler aşağıdaki şekilde oldu ama hızım 4 mbit e düşürüldü. Önceden 13 mbitti.

Yukarı yönde maksimum hızı (kbit/s) 923
    Aşağı yönde maksimum hızı (kbit/s) 14396
    Yukarı yönde hat hızı (kbit/s) 799
    Aşağı yönde hat hızı (kbit/s) 4095
    Hat standardı ADSL2+
    Kanal türü
    Hızlı
    Ana sisteme doğru veri akışı SNR (dB) 16.4
    Alt sisteme doğru veri akışı SNR (dB) 22.4
    Yukarı yönde hat zayıflaması (dB) 16.6
    Aşağı yönde hat zayıflaması (dB) 31.8
    Yukarı yönde çıkış gücü (dBmV) 12.2
    Aşağı yönde çıkış gücü (dBmV) 19.5

Henüz kesinti testi yapamadım. Hattımın akıbeti nedir hocam ?

Bu konu hakkında firki olan ?

• Hattım vdsl2+ hipernet 50 mbit binada fiber yok telefon kablosuyla geliyor modeme
    hat zayıflamasının 0 olması mümkün mü yoksa modem yanlışmı gösteriyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feel_1337 -- 18 Ocak 2015; 15:12:43 >
  • feel_1337 F kullanıcısına yanıt
    Hayır hat sinyali Vdsl2 modunda olduğunda hat zayıflaması 0 oluyor.

Aynı modemi Adsl sinyali olan hatta bağladığınızda hat zayıflaması çıkacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktay1910

Arkadaslar 2-3 gün önce 8mbps net limitsiz paketinden ultranet limitsiz 16mbps geçis yaptik 24 ay sözlesme yaptik adamlar hizi verdiklerini söylediler suanda hiz testi yapiyorum 10mbps çikiyor neden acaba?

Buyrun buda hat degerleri:

Gönderme Alma

Snr Marjin: 6.0 14.8 db

Hat Zayiflamasi: 26.9 14.8 db

Veri Orani: 12917 799 kbps

Maksimum Hiz: 14428 1019 kbps

GÜÇ: 19.0 11.3 dbm

CRC: 785 1

Benim hat vdsl2 kaldırırmı vdsl2 için ne yapmam gerekir? Ultranet limitsiz 16mb paketine geçtim yeni vdsl2 olunca ücret farkediyormu?

Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bunlarda benden nasıl?
  • kickboxer_18 kullanıcısına yanıt
    Çok iyi 16 mbps destekler.
  • 
Sayfa: önceki 470471472473474
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.