Şimdi Ara

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim? (457. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.704
Cevap
62
Favori
536.637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 455456457458459
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Srcn81

Allah kolaylık versin kardeşim, sizi çok iyi anlıyorum çekilecek gibi değil.Aynı durumları bende çok yaşadım. Mahalleye Fiber genişbant kabin koyulduğundan beri rahatım çok şükür. Arkadaşın dediği gibi sıkmayın canınızı, taahhüt kampanya vs.yoksa iptal edin aboneliğinizi başka bir sağlayıcıya geçseniz bile değişen birşey olmayacak.!

Saol kardeşim. Bulunduğum yerde kablonet olsa direk geçicem ama işte gaziosmanpaşa da hizmet vermiyorlarmış. Bildiğin bulunduğum yerde tekel konumunda adamlar elimiz kolumuz bağlı, önümüze ne koyarlarsa onu yiyoruz bildiğin.
  • Srcn81 kullanıcısına yanıt
    Bu ara benimkinin canı sıkılıyor heralde tip 7 nin
  • quote:

Orijinalden alıntı: u have to MakeMyFireOut

quote:

Orijinalden alıntı: Srcn81

Allah kolaylık versin kardeşim, sizi çok iyi anlıyorum çekilecek gibi değil.Aynı durumları bende çok yaşadım. Mahalleye Fiber genişbant kabin koyulduğundan beri rahatım çok şükür. Arkadaşın dediği gibi sıkmayın canınızı, taahhüt kampanya vs.yoksa iptal edin aboneliğinizi başka bir sağlayıcıya geçseniz bile değişen birşey olmayacak.!

Saol kardeşim. Bulunduğum yerde kablonet olsa direk geçicem ama işte gaziosmanpaşa da hizmet vermiyorlarmış. Bildiğin bulunduğum yerde tekel konumunda adamlar elimiz kolumuz bağlı, önümüze ne koyarlarsa onu yiyoruz bildiğin.

+1

Malesef öyle.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Günaydınlar benimde ufak bir sorum olacaktı; ben de 16 mbite kadar ttnetin bir tarifesinden yararlandım ancak daireye gelen sinyal 8 mbitle sınırlandırılmış, müşteri hizmetlerini aradım kontrol etti, sizin altyapınız en fazla 8 mbite kadar kaldırıyor daha fazla verirsek kopmalar yaşarsınız dedi, ben de tamam dedim kapadım, şimdi sormak istediğim bu evin altyapısının 16 mbite kadar desteklemesi için ben ne yapabilirim bireysel olarak telekoma başvurup fiber kablomu çektirteyim yoksa apartman olarak mı başvurmak lazım ya da bölge müdürlüğüne gidip bana 16 mbite kadar hız verin koparsa kopsun diye ısrarmı edeyim arkadaşlar ne yapayım
  • Realknight kullanıcısına yanıt
    fiber çek diyince çekecekler ya

Modem arayüzündeki hat değerlerini koy.
  • DSL Status: Connected
    DSL Modulation Mode: ADSL2+
    DSL Path Mode: Fast
    Downstream Rate: 8187 kbps
    Upstream Rate: 799 kbps
    Downstream Margin: 18 db
    Upstream Margin: 14 db
    Downstream Line Attenuation: 19 db
    Upstream Line Attenuation: 4 db
    Downstream Transmit Power: 12 db
    Upstream Transmit Power: 22 db

bu değerler nasıl arkadaşlar gördüğünüz gibi 8mbit lik bir paket kullanıyorum çok şükür taahhütüm bitti yeni paket için araştırma yapıyorum önerebileceğiniz tarife varmı? bizim buralarda kopma hız düşme gibi sıkıntılar pek olmaz
  • Shamshiel kullanıcısına yanıt
    modem değerlerinde gelen hız 8 mbit, modemin alabileceği en yüksek hız 20 mbit özetle, fiber kablo çekilmesi prosedürüne gelince bende o kadar kolay olmadığını biliyorum sadece bilen arkadaşlardan bilgi almak istedim o kadar.
  • fevzid F kullanıcısına yanıt
    fevzid ben bugün önce müşteri hizmetlerini aradım durumu anlattım onlarda modemi ve hattımı test ettiler, dediler ki arkadaş senin hattın stabil olarak en fazla 8 mbit alabiliyor o yüzden bu hızı veriyoruz, ben de tamam dedim kapattım telefonu.

Sonra hadi bir de bulunduğum ildeki telekom bölge müdürlüğüne gidip durumu anlattım, işte tarifem 16 mbit alabildiğim hız 8 mbit müşteri hizmetleri böyle böyle dedi diye, oradaki arkadaşlarda teknik servisten birini arayıp kontrol ettirdi, sağolsun teknik hizmetlerdeki arkadaş bayağı ilgilendi, bana 16 mbitlik sinyali gönderdi sen bugün test et dedi, şu ana kadar bir sıkıntım yok kopma vs olmadı, hız testide 13 mbit çıkıyor yani bu durumda olan arkadaşlara tavsiyem bulunduğunuz yerde varsa bölge müdürlüğüne bizzat müracaat edin , müşteri hizmetleri pek faydalı olamıyor hattınız desteklemiyor diyip kestirip atıyor.
  • Benim sonuçlar bu durum nedir ? Hız çok yavaş sorun nerede ?
     Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bağlantı Durumu
    Bağlantı var

Upstream Hızı (Kbps)
    795

Downstream Hızı (Kbps)
    9413

Upstream Sınırı
    -21

Downstream Sınırı
    18

Trained Modulasyon
    ADSL_2plus_AnxM

LOS Hataları
    0

Downstream Hat Zayıflaması
    4

Upstream Hat Zayıflaması
    1

Peak Cell Rate
    1875 cells per sec

CRC Rx Fast
    1

CRC Tx Fast
    0

CRC Rx Interleaved
    0

CRC Tx Interleaved
    0

Path Mode
    Fast Path

8mb kullanıyoruz, ne kadar hız alabilirim acaba?
  •  Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

ping e bak ya 5 defa aradım 2 defa arıza kaydımıdır nedir onu yaptılar böyle işde son çare btk yada şikayetsitelerine yazmak
  • Takip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SNR Up : 19.9
    SNR Down : 9.3
    Line Attenuation Up : 22.8
    Line Attenuation Down : 49.1
    Data Rate Up : 509
    Data Rate Down : 2048

en fazla kaç mbita alabilirim? şuan 2mbit e sabitli....
  • Arkadaşlar kuzenimin durumunu anlatacağım durum biraz karışık. 3-4 yıllık bir modem var ortağında ortak kullanıyorlar interneti arada 2 duvar var. Access point aldık güçlendirsin diye 1.si bu modemle uyumsuz oldu ip atayamıyordu cihazlara statik ip ler verdik felan ama online oyunlarda vs çok feci şekilde ping oluyordu siteler rahat açılmıyordu sorunlar devam ediyordu yani. Modemdendir diye 1 hafta önce tp link modem aldık ilk 2 gün müthişti interneti access pointlede tam uydu oyunlardaki ping geçti download hızı arttı felan ANCAK son 2 gündürde bi o kadar kötü. Eski modemden bile daha kötü şuan yani resmen interneti kopup geliyor sanyie başına. İnternetten konuşmaya çalıştığında sesi kesik kesik geliyor mesela o derece kötü. Hat değerlerine baktım SNR : 15-17 , Hat Zayıflaması : 20 - 11 çok kötü değil yani. Sizce şimdi sorun ne olabilir? Ana modemden direk bağlansa dahi bu sorun devam ediyor bir de onu farkettik.

• bundan daha fazla hız alabilir miyim acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tipitip4343 -- 13 Kasım 2014; 18:49:20 >
  • İndirme Yükleme
    Sönümleme 38 0.1db 47 0.1db
    Anlık hız 8192 kbps 797 kbps
    Ulaşılabilir Hız 18100 kbps 1093 kbps
    Güç 155 0.1dbm 113 0.1dbm
    CRC 0 0
    FEC 0 0
    HEC 0 0
    SNR 214 0.1db 155 0.1db
    Hata Sayısı 0 s 0 s

arkadaşlar degerlerim böyle 16mbit e geçebilirmiyim ? sönümleme nedir hat zayıflaması mı ?
  • sonerason S kullanıcısına yanıt
    geçer büyük ihtimal hiper netin de olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: invisible

geçer büyük ihtimal hiper netin de olur

bi ara 38 47 görünce korktum ama 0.1db miş 3,8 ve 4.7 oluyor sanırım hat zayıflaması o şekilde.
    hipernet ne oluyor , baktıgım kadarıyla 24mbit diyor ama onun için sanırım binanın eski tesisatını değiştirmeliyim.
  • Aşağıdaki değerler 16mbit kaldırmaz sanırım dimi ?

Downstream Upstream
    SNR Margin: 10.9 16.7 db
    Line Attenuation: 29.2 17.1 db
    Data Rate: 8192 797 kbps
    Max Rate: 12384 1088 kbps
    CRC: 3 0
  • theshiver kullanıcısına yanıt
    Böyle iyi maceraya gerek yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 455456457458459
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.