Şimdi Ara

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim? (451. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.703
Cevap
62
Favori
536.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 449450451452453
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kablosuz bağlantı kullanıyorsanız testi ethernet kablosu ile tekrarlayın.Wifi kaynaklı bir problemde olabilir veya hızı sınırlandıran gizli bir ayarlamada olabilir.
  • Arkadaşlar iyi günler. 3-4 senedir 16mbit tarife kullanıyordum, taahhütümün bittiğini gelen 72 TL faturadan öğrendim. TTneti arayıp ufak bir konuşma yaptık, hattım hipernet destekliyormuş. Fiyat bakımından da fark yok neredeyse. İlk önce modem aldırttılar VDSL destekleyen. Şimdi benim için önemli olan şey online oyunlarda, youtube'de falan delay/yavaşlık gibi şeylerin olmaması.

Acaba ADSL'den Hipernet'e geçmekle (16'dan 24'e ) iyi mi ettim kötü mü. Daha geçmedim aslında modem gelince arayın dediler. Acaba denemek icin gecis yaptırabilirler mi 1 günlük. Denedikten sonra duruma göre eski paketime dönmek isteyebilirim. Şuan internetimden gayet memnunum daha iyisi olabilir ancak daha da kötüleşmesine tahammülüm yok.
  • Dsmart 8 mbit kullanıyorum. Ama 8 ve 6 mbitte kopmalar yaşadığım için 4 mbite sabitlediler. Hat değerlerimin fotoğrafını koydum.

Ttnetin diğer sağlayıcılara verdiği portların sıkıntılı olduğunu okumuştum. Ttnete geçersem 16 mbit alabilir miyim?
     Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?
  • Ultranet 16 aldım. Bağlantıda ara sıra yavaşlama oluyor. Değerler nasıl ?

Hat Durumu
    Yardım
    Yukarı yönde maksimum hızı (kbit/s) 1099
    Aşağı yönde maksimum hızı (kbit/s) 14404
    Yukarı yönde hat hızı (kbit/s) 799
    Aşağı yönde hat hızı (kbit/s) 13304
    Hat standardı ADSL2+
    Kanal türü
    Hızlı
    Ana sisteme doğru veri akışı SNR (dB) 17
    Alt sisteme doğru veri akışı SNR (dB) 6.5
    Yukarı yönde hat zayıflaması (dB) 16.7
    Aşağı yönde hat zayıflaması (dB) 32.6
    Yukarı yönde çıkış gücü (dBmV) 12.2
    Aşağı yönde çıkış gücü (dBmV) 19.8
    Yukarı yönde CRC 0
    Aşağı CRC 0
    Yukarı yönde FEC 0
    Aşağı FEC 0
  • Snr düşük kopsanmı kopmasammı diye hat karar veremiyor evdeki kabloları kontrol edin olmadı mh arıyacaksın arıza kaydı bırakıcaksın.
  • arkadaşlar değerler bu şekilde ttnet 3mbit veriyor sınır bu mudur?

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JellyBrain -- 11 Ekim 2014; 23:00:18 >
  • JellyBrain kullanıcısına yanıt
    Hat çok kötü evdeki kabloları elden geçirin olmadı arıza kaydı bırakın ne kadar ilgilenirler bilemem o konuda.
  • BonezCrusher kullanıcısına yanıt
    eskiden 6mbit alıyordum ancak 1 yıldır böyle kullanıyorum kaç kere arıza kaydı bıraktım. Kablolar konusunda ne yapabilirim değiştirmem mi gerekiyor?
    Ek varsa tekrardan elden geçirin modemin kablosunu çok uzun tutmayın yetişecek kadar ezilmesin kablolar büyük ihtimal dışardaki altyapı sıkıntılı santralede uzaksın.
    Aynen santralle 3 km var aramda. Baktım modeme de 1 m kablo var en fazla. ezik falan da yok. Sanırım bir çözümü yok altyapıyla ilgili bir sorun.
    Evet mesafe fazla ilerde geniş bant kabini koyarlarsa rahatlar.
    Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.
  • kafam karıştı benim kusura bakmayın ben ne kadar hız alabilirim acaba ???

Gelen Veri Hattı Zayıflaması (dB): 10.5
    Giden Veri Hattı Zayıflaması (dB): 5.4
  • quote:

Orijinalden alıntı: BonezCrusher

Snr düşük kopsanmı kopmasammı diye hat karar veremiyor evdeki kabloları kontrol edin olmadı mh arıyacaksın arıza kaydı bırakıcaksın.

Hat zayıflaması da yüksek gibi gözüküyor değil mi ? Evdeki kabloların yeni çekilmiş olması gerekiyor. Snr ve hat zayıflama değerlerinin hangi aralıkta olması gerekiyor?
  • noise margin upstream: 22 db
    output power downstream: 15 db
    attenuation upstream: 2 db

noise margin downstream: 8 db
    output power upstream: 11 db
    attenuation downstream: 1 db

arkadaslar saat 02:37 aldıgım degerler bunlar snr bazen 9 oluyor. benım sıkıntım 16mb ultranet kulannıyorum modeme gelen deger
    DSL Up 16383 kbps / 799 kbps du ama 2 ayda bir veya ayda bır durduk yere bu deger DSL Up 15359 kbps / 796 kbps olarak gorunuyor modemı resetlıyorum deger 16383/799 olmuyor ay basında tekrar arıyorum dsmart net i sınyalı tekrar yenılıyolar ve
    DSL Up 16383 kbps / 799 kbps oluyor ama en fazla 2 ay sonra DSL Up 15359 kbps / 796 kbps bu degere dusuyor sebebı nedır bu arada modeme gelen telefon kablosu cat 6 ıle degıstırıldı kablosal bır sıkıntı yok.
  • Zayiflama 10 dan asagida snr 20 den yukari.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DSL Hızı(Kb/s): 8191 799
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 11312 1033
    SNR Sınırı (dB): 11.5 19.8
    Hat Zayıflaması(dB): 27.5 14.1
    Güç (dB): 18.8 12.4

nedir benim alacağım en fazla beyler ?
  • Şuan aldığınız hız tamamdır.Daha yükseğini hattınız kaldırmaz.Hat ıslahı lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brev

Şuan aldığınız hız tamamdır.Daha yükseğini hattınız kaldırmaz.Hat ıslahı lazım.

hocam altyapıda sıkıntı yok komsum ttnet ultranet 16 mbps kullanıyor ben 16 mbps baglattıgımda kesilmeler oldugu icin iptal ettirdim neden kaynaklanıyor binadan mıdır ?
  • Anladımda sizin belirttiğiniz değerler düşük eğer komşunuzun değerleri yüksekse kabloları/splitter vb.. birimleri gözden geçirtin.Telekoma başvurup hattınızı ölçtürün.16 mbit bağlattığınız zaman kopmalar olması normal çünki şuanki haliyle hattınız 8mbitten daha yüksek kaldırmaz.
  • 
Sayfa: önceki 449450451452453
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.