Şimdi Ara

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim? (439. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.703
Cevap
62
Favori
536.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 437438439440441
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Veri Gönderme Hızı(Kb/s): 797
    Veri Alma Hızı(Kb/s): 6144
    Mod: ADSL2+
    Gelen Veri Hattı Zayıflaması (dB): 18.5
    Giden Veri Hattı Zayıflaması (dB): 9.7
    Ürün Bilgisi
    Model Adı: Air5341
    Donanım Sürümü: TW_1.0.0

Arkadaşlar Kaç Kaç Mbps Hızı Destekler 12 ye geçtimde yeni ama hala 5 alıyorum :(
  • m-99 M kullanıcısına yanıt
    Dilekçe ile altyapı yenileyeceklerini düşünmüyorum, kendi planlarına göre yenileme yapıyorlar..

Bölgemde türksat kablonet yok, bilgimde yok malesef.
    Bence apartmanca turksat a basvurun ceksinler. Online oyun pek oynamiyorsaniz en kalitelisi uydunettir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @ressi1 Uydunet değil de dostum sokağa kablo çektiler turuncu renk kalın bi kablo . Bundan internet de gelecek dediler . Bizim apartmandakılerin tuzu kuru malesef hepsi digiturkundan en kazık ınternetine de kadar sahipler . Görüş birliği yaşanmaz uydunet konusunda .
    Turksat cektiyse. Kablo tv ve uydunet( uydu yaniltmasin uyduyla alakası yok sadece Türksat in islevlerinden dolayı verilmis bir isim eski adı kablonet tir) fiber optik kablolar üzerinden hem internet hemde kablo tv verirler. Binanizdaki leri iknaya gerek yok sadece altyapi icin imza toplayin. Zaten sokağa kadar gelmis belki kendileri bile doşer

• KüfürbazHaydoo kullanıcısına yanıt
    İstanbul'da yaşıyorum, geçen yağmur yağdığında Üsküdar'da vapur'da idim. Deniz ile kıyı aynı seviyedeydi, vapurun içinde kuruyduk, iskelede topuklara kadar su, ilerledikçe biraz daha yükseliyordu. Bu yüzden böyle şeylere alışkınım, burada ne duysam şaşırmam.

Dünkü yağmurda da saha dolabının kapağı açık olduğu için sanırım (önceden yoktu) internet 2 Mbps'ye kadar geriledi. Gece geç saatlere doğru hız eskisi gibi oldu, artık hızları otomatik ayarlıyorlar hiç yoktan TTNet'i aramıyorum diye sevinir oldum.
  • mustifb M kullanıcısına yanıt
    Bizim burada dün baya yağmur yağdı hat koptu bir süre sonra yağmur azalınca düzeldi.Ne zaman yağmur yağsa öyle oluyor.
  • @ressi1 Anladım, ben Uydunet denmesinden dolayı onu farklı bir sistem sanıyordum açıkcası yıllardır Sokağa fiber kablo çeken Türksat evet , büyükçe bir kutu da koydular sokağa . İnternet ve Kablo TV alabileceğimizi söylediler hazır olduğunda . İşleri bitti sanırım . Apartmanın içine kadar bir kablo getirdiler . Biz giriş katındayız zaten başvurursam olur sanırım .

Fakat TTnete anlaşmam var 2 ayım kaldı ayrılamam , ayrıca yeni bir modem aldım ancak fiber neti desteklemiyor Asus modem

Bu sorunları aşsam bile Türksatın hizmet kalitesi hakkında hiçbir bilgim yok . Araştırmam gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m-99 -- 8 Ağustos 2014; 15:03:08 >

Turksat size netmaster modem tesis edicektir. Konulara bakin uydunetin tek sıkıntısı oyunlarda ping kotu degil orta , paket kaybı oluyor buda bölgesel genelde bazi bolgelerde olmazken bazi bolgelerde oluyor. Dowload cok yapiyorsunuz uydunet tek alternetif diyebilirim akn siz 10 mbit 99 tl cok iyi

• Hattım acaba en fazla destekler hız olarak? Bir de bu Attainable Rate yazan yer maksimum alabileceğim hız mı? Ben pek anlamıyorum ama SNR değerim biraz düşük onun dışında zayıflamam çok iyi değil mi? Neden 12 mbit yazıyor en fazla alabileceğim hız?

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

Bir de bir sorum daha var benim şu an internetim ADSL2+ mı yoksa ADSL mi? Yani ne kullanıyorum? Modemim ADSL2+ mı ?

• Spycho kullanıcısına yanıt
    ADSL2+ kullanıyorsunuz.SNR değerleri 8 mbit için normal.Alabileceğiniz en yüksek hız ~10 mbit.12 mbit yazar fakat pratikte 10 mbit alabilirsiniz.Yani kasmanın bir anlamı yok şuanki hızda kalın.Bu değerlere göre ortalama bir hat kaliteniz var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brev

ADSL2+ kullanıyorsunuz.SNR değerleri 8 mbit için normal.Alabileceğiniz en yüksek hız ~10 mbit.12 mbit yazar fakat pratikte 10 mbit alabilirsiniz.Yani kasmanın bir anlamı yok şuanki hızda kalın.Bu değerlere göre ortalama bir hat kaliteniz var.

Hocam peki bu kaliteyi arttırabilmem için veya şöyle sorayım 16 mbit'i sorunsuzca alabilmem için ne yapmam gerekiyor? Komple bina hattını mı değiştirmem gerekiyor sokak kapısından itibaren?
  • Merhabalar,

Şuanda Smile kullanıcısıyım taahhütüm bitti ve TTNET'i aradım.Aradığımda 16mb'e kadar alabileceğimi söylediler. Durum öyle olunca Ultranet 16 Mb tarifesine geçiş yaptım.Pazar günü bağlantım sağlanacak.Modemde değişiklik yapılmasına gerek olmadığını söylediler.Acaba şuanki hat değerlerim ile maksimum ne kadar hız alabilirim?Yada daha yüksek hız almam için ne yapmalıyım.Bu arada oturduğum bina hayli eski.Telefon hattının geldiği kutu dışarıda ve eve giren kabloyu dandik telefon kablosu ile kendimiz dönüştürdük.Bu kablo cat5-cat6 kablo ile değiştirilse ne kadar fark olur yada olur mu?TTNET ile görüşme yapsam TürkTelekom u yönlendirip kutu için bakım ve kablo olayını halledebilirler mi?Şimdiden çok teşekkürler. (EDİT: Şuanda 8 mb kullanıyorum.Uzun süredir hızım resimde görüldüğü gibi.Meşgul olduğumdan ilgilenemedim.Hızım 4 mb e mi sabitlenmiş? )
     Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim? Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kioshi -- 8 Ağustos 2014; 23:33:46 >

Asıl sizin binadaki tesisattan ziyade bina girişine kadar gelen kısımın ıslah edilmesi gerekir.Elbette siz kendi adınıza bina içi tesisatı evinizdeki kablo,priz,splitter,modem vb.. kontrol etmek veya ettirmekle yükümlüsünüz.Ama asıl olay santralden-binanıza ulaşan hat kalitesindedir.Buda alt yapı çalışmaları ile düzelebilir.Bulunduğunuz bölge santraline başvurarak şansınızı deneyin.
  • Teşekkürler.Peki şuanda 16 mb bağlanmış olsa tahmini değerler nasıl olur?
  • Eğer hat değerlerinizde bir hata yoksa şuan ancak 4 mbit alabilirsiniz.Binadaki kablolar sanırım sizin sorumluluğunuzda onlar genelde kutuya kadar bakarlar artık oradaki görevlinin insiyatifine kalmış bir durum belki bina içinide kontrol edebilirler tam bilemiyorum.Binanın eskiliği çok önemli değil bizim binada eski fakat kablolar saf bakır kablo bu sebeple bir sorun yaşamıyorum.Bu sebeple kablodan ziyade bina girişine kadar gelen hat kalitesi önemlidir eğer binanıza kadar yüksek kaliteli hat geliyorsa bu durumda binanızdaki kablo vb.. bileşenlerden şüphelenebilirsiniz.Şuan için hız 4 mbit görünüyor ve hat kalitesi oldukça düşük belki görevliler müdahael ettikten sonra ciddi bir düzelme olabilir.
  • quote:

Asıl sizin binadaki tesisattan ziyade bina girişine kadar gelen kısımın ıslah edilmesi gerekir.Elbette siz kendi adınıza bina içi tesisatı evinizdeki kablo,priz,splitter,modem vb.. kontrol etmek veya ettirmekle yükümlüsünüz.Ama asıl olay santralden-binanıza ulaşan hat kalitesindedir.Buda alt yapı çalışmaları ile düzelebilir.Bulunduğunuz bölge santraline başvurarak şansınızı deneyin.

Hocam bir tanıdığım bina kablosunu kendi eliyle (kabloyu kendisi aldı ve yerleştirdi komple) değiştirdi ve 10 mbit alabiliyorken rahat 16 mbit alabilmeye başladı (16mbit tarifesinde iken), o yüzden binanınkini değiştirsem mi diye sormuştum. Sizin söylediğinize göre binanınkini değiştirsek bile kesin sonuç olmuyor yani bazen. Yani gene de denemek lazım diyorsun?

Bu arada ev müstakil.

Ah hocam süperonline her yere, gecekondu mahallelerine bile döşeme yaptı bir bizim buraya gelmedi kafayı yiyeceğim Santrali arasam ne diyeceklerki, benim gibi internet kullanan yokki bu mahallede çok.

Binaya kadar gelen hat kalitesi yeterliyse,bina içi kablolar zayıfsa arkadaşınızın yaptığı gibi kablo değişimi işe yarayabilir elbette.En azından binanıza kadar gelen hat kalitesinden emin olduktan sonra böyle bir işe başvurmanız maddi ve manevi açıdan sizi daha çok tatmin edecektir.
  • quote:

Binaya kadar gelen hat kalitesi yeterliyse,bina içi kablolar zayıfsa arkadaşınızın yaptığı gibi kablo değişimi işe yarayabilir elbette.En azından binanıza kadar gelen hat kalitesinden emin olduktan sonra böyle bir işe başvurmanız maddi ve manevi açıdan sizi daha çok tatmin edecektir.

Peki dışardaki hattın kalitesini nasıl tespit edebilirim, teşekkür ederim bu arada bilgilendirme için.
  • Merhabalar.benim de alabileceğim hızı soylerseniz çok sevinirim.su an 8 mbps bağlantı ile 7mbps alabiliyorum.
     Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?
  • 
Sayfa: önceki 437438439440441
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.