Şimdi Ara

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim? (403. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.703
Cevap
62
Favori
536.804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 401402403404405
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    olabilir, kabloyu takip edersen çözersin ajan eric
  • Peşindeyim ttnet Türktelekom.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BonezCrusher

Alabileceğin en son hızdasın altyapı sıkıntılı ilk öncelikle evdeki kabloları kontrol edin ek bağlantı noktası varsa onları tekrar elden geçir.

Daha önce niye aklıma gelmedi bilmiyorum ama sorun splitter'dan modeme giden telefon kablosundaymış :) Ankastreden eve gelen kabloyu direk modeme takınca 18 Mbps değerlerini görebildim :) Cevaplarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar :)
  • kaan0101 K kullanıcısına yanıt
    Alt yapı çok kötü bundan başkada sanırım.SNR değeriniz kaç.?
  • esb2011 E kullanıcısına yanıt
    maks hızdasın fazlası zarar. Santrale uzaksın.
  • esb2011 E kullanıcısına yanıt
    santrale 1.5km uzaktasın ve buna rağmen 8 mbps alıyorsunuz. Siz buna şükredin :D Yakınlarda fiber altyapı hazırlanıyor gibi yakında sizde faydalanırsınız umarım. Site değilde komşu binanın faydası dokunabilir.
  •  Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

Beyler ben net limitsiz kullanıyorum. Fiber var diyorlar, VDSL hattına geçersem artar mı hızım? Bir de bu SNR değeri nedir? Kaç olması gerekiyor normalinin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _CHARLOTTE_ -- 16 Nisan 2014; 18:06:11 >
  • _CHARLOTTE_ kullanıcısına yanıt
    vdsl e geçersen hızın 50 mbps i alır fakat 100 ü sorgulamak lazım. Snr, internet sinyalinin kalitesini gösterir. Ne kadar yüksekse o kadar iyidir. Düşük değerlerde kopma riski doğurur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _CHARLOTTE_

Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

Beyler ben net limitsiz kullanıyorum. Fiber var diyorlar, VDSL hattına geçersem artar mı hızım? Bir de bu SNR değeri nedir? Kaç olması gerekiyor normalinin?

Bu tabloya göre bölgende fiber var ve tabii ki yüksek hızlı internet kullanabilirsiniz. SNR değerinin ideali 11'dir, ancak Türkiye şartlarında 9'da iş görüyor.

• Merhaba arkadaşlar. Aşadağıdaki değerlere göre ne kadar hız alabilirim sizce?
    Bağlantı Durumu
    Bağlantı var
    Upstream Hızı (Kbps)
    799
    Downstream Hızı (Kbps)
    8187
    Upstream Sınırı
    16
    Downstream Sınırı
    16
    Trained Modulasyon
    ADSL_2plus
    LOS Hataları
    0
    Downstream Hat Zayıflaması
    8
    Upstream Hat Zayıflaması
    2
    Peak Cell Rate
    1884 cells per sec
    CRC Rx Fast
    0
    CRC Tx Fast
    0
    CRC Rx Interleaved
    0
    CRC Tx Interleaved
    0
    Path Mode
    Fast Path
  • quote:

Orijinalden alıntı: wızard06

vdsl e geçersen hızın 50 mbps i alır fakat 100 ü sorgulamak lazım. Snr, internet sinyalinin kalitesini gösterir. Ne kadar yüksekse o kadar iyidir. Düşük değerlerde kopma riski doğurur.

Hocam o zaman ben şimdi fiber'e geçersem benim hat VDSL olacak değil mi? Yalnız bende VDSL modem yok, TTnet mi verecek bana modemi? Bir de SNR yüksek olursa dediğiniz mesela benim ki nasıl yüksek mi yoksa orta şeker mi?
    Bütçem yalnızca 20 Mbit'e el veriyor, 20 Mbit'i adam gibi alsam benim için yeterli olur.
    20 mbps i adsl ile de alabilirsiniz fakat vdsl modem kullanmanı öneririm. İsterseniz Ttnet verir modemi ya da dışardan da alabilirsiniz.
  • ben kaç mbit alabilirim üstadlar
  •  Hattımın Alabildiği Max. Hızı Nasıl Öğrenebilirim?

Bu hatla en fazla kaç alırım. Bölgede hipernet var gözüküyor
  • quote:

20 mbps i adsl ile de alabilirsiniz fakat vdsl modem kullanmanı öneririm. İsterseniz Ttnet verir modemi ya da dışardan da alabilirsiniz.

Hocam şimdi benim kaçırdığım bir nokta var. Ben VDSL modem kullanırsam hattım VDSL mi olacak? Yani bu adamlar beni santralden filan ADSL hattından VDSL hattına geçirmeyecekler mi? Ben modemi değiştirince otomatikman VDSL kullanıcısı mı olacağım?

Bunu soruyorum çünkü, ben fiber'e geçtiğimde beni ADSL üzerinden geçirirlerse eğer bunu nasıl VDSL'e çevirebilirim diye merak ediyorum. Bir de modemi telefonla arayıp isteyecek miyiz? Yada gidip telekomdan mı alacağız?
  • c34 kullanıcısına yanıt
    24 mbps adsl de alınır, vdsl ile daha da yüksek.
  • suspectum S kullanıcısına yanıt
    20 mbps adsl ile alırsın. Vdsl de çok daha yüksek hızlar görebilirsin.
    müdürlüğe gitmeni tavsiye ederim. Geçiş süresi uzamasın. Telekom sinyali vdsl verirse vdsl modemin işe yaramış olur yoksa yine adsl ile bağlanır.
  • quote:

müdürlüğe gitmeni tavsiye ederim. Geçiş süresi uzamasın. Telekom sinyali vdsl verirse vdsl modemin işe yaramış olur yoksa yine adsl ile bağlanır.

Hocam şimdi geçtim. Sonuç bu ancak hız testinde 9 mbit alıyorum sadece. Ayrıca VDSL ile bağlamamışlar. Acaba gitsem mi müdürlüğe? Bu sırada apartmanda Fiber kutusu mevcut değil, bilmiyorum VDSL olmamasının sebebi bu olabilir mi...

• ttnete fatura yatırmaya gittim.
    mayısta taahütüm bitiyor.
    hipernete geçemezmişim.desteklemezmiş.

1-2 ay önce tekrar sormuştum.30mbit destekler demiştiler.hatta ekranda çıkmıştı.
    altımızdaki dükkanda 32mbps var.vdsl ilk çıktığında açtırmış sanırım.
  • 
Sayfa: önceki 401402403404405
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.