İstanbul Bilgi Universitesi Hakkında Merak Edilenler
98 Cevap7270 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<      [2]
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

5264 Mesaj
31 Temmuz 2010; 1:53:05 

quote:

Orijinalden alıntı: shot2kill*

Bilgi her türlü veriyor arkadaşlar ekipmanı :) Tuvaletlerde OK Prezervatif otomatları var, içinde seks olan film mi çektirmeyecekler

Bu İstanbul Bilgi Üniversitesi zamanında 900'lü hatlardan elde edilen gelirlerle kurulan üniversite değil miydi?

24 Mesaj
31 Temmuz 2010; 2:26:05 

quote:

Orijinalden alıntı: BaLaSs

@shot2kill*

Ya okulun pek güzel yönlerini falan konuşuyoruz da ? hiç mi kötü yönleri yok yau ? yani bu kadar dört dörtlük mü ? merak ettim.

quote:

Orijinalden alıntı: silverarrow

katılıyorum hocam siz okuyanlar daha iyi biliosunuz sonuçta kötü yanları yok mu ben bir saat anca durdum ordaherşey harika duruo ama

Hala soruma cevap veren olmadı. ?

Ayrıca

Başka bir başlıkta >http://forum.donanimhaber.com/m_41668580/mpage_4//tm.htm#41730677

smd isimli arkadaşın şu yazısı ilgimi çekti " Bilgi Üniversitesi Santral İstanbul kampüsünün hemen orda bir tane dere var ki bildiğin saf tezek kokusu. İnsanın yolda psikolojisi bozuluyor. "

evet ?

1 Mesaj
31 Temmuz 2010; 10:11:19 

Çılgınlık yapıp yürüyerek okula gidersen zaten kampüsün ana girişinden derse gitmek 30 dk'nı alır , o yolda haliçin sonu zaten, kokabilir dibinden gidersen. her dönem kokmuyor. Yani dersteyken, yemek yerken, çimlerde yayılırken o kokuyu duymuyorsun, ha illa ben kötü yanını bulurum diyorsanız bilemem.

quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

Bu İstanbul Bilgi Üniversitesi zamanında 900'lü hatlardan elde edilen gelirlerle kurulan üniversite değil miydi?

Onu bilmiyorumda, hadi öyle kabul ettim diyelim, ee ? Helal üniversite değil mi okumak haram mı burda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shot2kill* -- 31 Temmuz 2010; 10:22:01 >

24 Mesaj
31 Temmuz 2010; 20:44:25 

quote:

Çılgınlık yapıp yürüyerek okula gidersen zaten kampüsün ana girişinden derse gitmek 30 dk'nı alır , o yolda haliçin sonu zaten, kokabilir dibinden gidersen. her dönem kokmuyor. Yani dersteyken, yemek yerken, çimlerde yayılırken o kokuyu duymuyorsun, ha illa ben kötü yanını bulurum diyorsanız bilemem.

Anladım kardeşim.. Ya hayır adam oraya yazmış benimde aklıma geldi ondan yazıp sormak istedim. Bu arada herşeyi başlığı açarken herşeyi sorabilirsin demişsin. Ben mesela sordum ama cevap vermedin yani tatmin edici bir cevap alamadım. Gerçekten 4+4 bir üniversitemi ?

81 Mesaj
31 Temmuz 2010; 20:46:01 

Bence bu üniversitenin en eksik yanı; derslerin İngilizce olmaması ve kinci yabancı dil zorunluluğu diye bişeyinin olmaması..

1 Mesaj
31 Temmuz 2010; 20:48:00 

Dostum nasıl tatmin olursun, hangi cevapla, ben onu anlamadım, benim gördüğüm bir eksikliği, kötülüğü yok üniversitenin belki sana göre daha değişkendir bu, ben gayet güzel, dolu dolu, eğlenceli bir yıl geçirdim,ders açısından da, eğlence açısından da. Sen bir üniversiteden ne bekliyorsun öncelikle bunu söyle o zaman, ona göre cevap verirsem daha iyi olur senin için

quote:

Orijinalden alıntı: Anarchitekt

Bence bu üniversitenin en eksik yanı; derslerin İngilizce olmaması ve kinci yabancı dil zorunluluğu diye bişeyinin olmaması..

Okuldaki en yüksek kredili derslerinize yabancı hocalar geliyor genellikle, ve bu dersler ingilizce, ama Türk bir eğitmen gelirse Türkçe işleniyor hocanın yapısına göre, ama onun için sınıfınızında full Türk olması lazım, yani 1 yabancı öğrenci olsa bile İngilizce işleniyor, ki 2. ve 3. sınıfta zaten her sınıfta en az 1-2 tane yabancı öğrenci oluyor, bunlara ek olarakta vize ve finaller İngilizce. 2.Yabancı Dil zorunlu değil :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shot2kill* -- 31 Temmuz 2010; 20:51:08 >

24 Mesaj
31 Temmuz 2010; 21:10:41 

quote:

Dostum nasıl tatmin olursun, hangi cevapla, ben onu anlamadım, benim gördüğüm bir eksikliği, kötülüğü yok üniversitenin belki sana göre daha değişkendir bu, ben gayet güzel, dolu dolu, eğlenceli bir yıl geçirdim,ders açısından da, eğlence açısından da. Sen bir üniversiteden ne bekliyorsun öncelikle bunu söyle o zaman, ona göre cevap verirsem daha iyi olur senin için

Şöyle yani.. Ben mesela en basitinden sordum sana yani.. Dedim ki ; Bu üniversitenin yani hiç mi bir kötü yönü yada yanı yok. Herşey bu kadar yani bi nevi tozpembeyse valla ben yazarım diyorum şuanda :) tutsada tutmasada hatta herkese önermekte fayda var yani..

Eğer senin açından herşey iyi ve güzel gitmişse ya sen eksik , kötü bir yanını görmedin o yüzden bu konuda cevap veremedin diyebiliriz. Olabilir yani sonuçta herkes iyi yada kötüyü görmek zorunda değil.. Ama hiç raslamayışın şaşırttı beni :) o yüzden biraz tuhaf oldum. Ama dediğim gibi çok üzerinde durmuyorum.

Ben mesela bir üniversiteden şunları bekliyorum ki senin de yanıtlayacağın türden olucaktır bunlar..

1. Eğitim kadrosunun çok iyi olması
2. Kampüsünün çok iyi olması
3. Öğrenci kulüplerinin desteklenmesi ve ne durumda olduğu aktif mi yoksa yeterince iyi değilmi
4. Burs konusu
5. Arkadaş ve hoca ortamları
6. Sınavların işleyişi vs..

Aklıma gelenler bu kadar şimdilik..

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
31 Temmuz 2010; 22:01:20 

quote:

Bilgi her türlü veriyor arkadaşlar ekipmanı :) Tuvaletlerde OK Prezervatif otomatları var, içinde seks olan film mi çektirmeyecekler

Tercihi öyle bi ayarladım ki ilk 5 ölü tercih, 6. sırada bilgi işletme peder dedi ankarada 5 tercih yap gelmesse istanbulda okucan mecbur , bunları duydukdan sonra bu tercih listesini değiştirmem

1 Mesaj
31 Temmuz 2010; 22:02:30 

1- Benim bölümüm Görsel İletişim Tasarımı ve bölümdeki hocalarımın çoğu yurtdışı tabanlı, sergileri, projeleri tanınmış insanlar, bu diğer bölümler içinde böyledir diye tahmin ediyorum, araştırmanda fayda var :)

2- Kuştepe ve Dolapdere kampüsü hem bina hemde yer bakımından çok kötülenir ama içindeki ortam santralden daha iyidir, çünkü o kadar büyük değil, herkes birbirini tanır bilir, ortamı çok iyidir yani. Santralistanbul'un olanaklarını ve ortamını ( yeşillik, oturacak yerler vs) anlatmama gerek yok sanırım.

3- Mesela hangi klübü istiyorsun, kafanda ne var :) Genelde çoğu klüp aktif ama sporla ilgili olan klüpler daha aktif oluyor genelde ( Yelken,Dağcılık, vs bunlar sürekli birşeyler düzenliyor)

4- ÖSYM bursun kesilmiyor hiç bir şekilde 2 sene sınıfta kalabilirsin vs bunları okulu arayıp sor yinede.

5- Okul birliklerine katılırsan veya yurtta kalırsan süper arkadaşlar edinirsin, öyle çok havalı, züppe, insanları ezen kimse yok, benim gordugum kadarıyla, cogu insanı tanıyorum uni de goz onunde olan, kimse oyle degil merak etme. Yurt ortamı cok eglenceli, aksamları hep beraber plan yapılır dısarı cıkılır, yeri gelir mangal partisi verilir, yeri gelir gece klübü kapatılır, herkese gore eglence var yurtta :)

6-Sınavlarda cıkacak yerler vs, soyleniyor. Yani sorular soylenmiyor o kadar basit degil ama hoca seni bırakmak icin kasıtlı zor sınav yapmaz, yaparsa da millet salak degil zaten kimse sessiz kalmaz merak etme onu da.

Kısaca boyle baska merak ettigin daha detay istedigin seyler varsa sorabilirsn :)

24 Mesaj
31 Temmuz 2010; 22:29:08 

@shot2kill*

Heh tamamdır işte şimdi tatmin edici bir cevap aldım , eyvallah..

1 Mesaj
1 Ağustos 2010; 13:50:21 

Uzaklaştırılmış
1 Ağustos 2010; 14:32:05 

Allahın izniyle bu yıl kuştepedeyiz

Tercih provasında istanbul bilgi geldi
İngilizce muafiyet için TOEFL belgesi kabul ediliyomu? Ana dili ingilizce olanı sınava bile sokmamaları lazım aslında, asıl türkçe sınavına sokmaları lazım beni

1 Mesaj
1 Ağustos 2010; 16:55:03 

:) Hadi bakalım, birşeye ihtiyacın olursa ulaşırsın bana

24 Mesaj
1 Ağustos 2010; 17:27:03 

Heh bu arada üni de parti işleri nasıl ? mesela bir yılbaşı olduğunda kampüs için var mı o tür etkinlikler ?

1 Mesaj
1 Ağustos 2010; 17:36:48 

Partileri okul organize etmiyor tabii, öğrenci birlikleri vs organize ediyor, büyük olan partilere bilet satılıyor genelde okulda, davetiyeli olanlarda oluyor, hallederiz onları :)

50 Mesaj
2 Ağustos 2010; 13:42:17 

arkadaşlar tercihler ile ilgili sorularınız için Ozge Alyu alyu@bilgi.edu.tr dan bilgi alabilirsiniz.. Kendisi çok yardımsever.

Uzaklaştırılmış
3 Ağustos 2010; 19:01:57 

anarc tercih simulasyonu için hangiuniversite.com a girmen gerekiyo, vodafone cepozgurun varsa ücretsiz üye olabiliyosun :)

0 Mesaj
17 Ağustos 2010; 6:28:09 

dostum ben bilgi uni medya ve iletişim sistemlerini kazandım..sormak ıstedıgım soru hazırlık cokmu zor yanı gecmek falan cok zor dıyolar hazırlıktan

1 Mesaj
18 Ağustos 2010; 17:23:11 

Hazırlık kolay ya, geçen sene çok kolaydı yani atlama sınavı, cok dert etme :)

0 Mesaj
18 Ağustos 2010; 21:30:40 

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sami_burak -- 20 Ağustos 2010; 7:13:05 >

3 Mesaj
23 Ağustos 2010; 21:21:25 

arkadaşlar ben bilgi üniversitesi medya ve iletişim sistemlerini tam burslu kazandım herkez çok iyi dio ama bölüm hakkında bilgisi olanvarmı çok şey bilmiyorum açıkcası :))

0 Mesaj
25 Ağustos 2010; 2:05:14 

dostum bende medya ve ıletısım sıstemlerını kazandım bu sene edındıgım bılgıye gore okul yurt arkdaslık ortamı flan cok guselmıs ama galıba bıraz hazırlık zorlucak:D:D

3 Mesaj
26 Ağustos 2010; 2:27:47 

inş öledir :) dostum senn bölüm hakknda bilgin varmı peki benm çok fazla yok çok tavsiye ettiler die yazdım bnde açıkcası radyo sinema televizyon tutar die bunu çok fazla araştırmamştım ama bu tuttu ne olcaz bakalm :)

0 Mesaj
26 Ağustos 2010; 7:30:43 

vallaha bende aynen senın gıbı radyo sinema yazmıstım bende onu beklıyodum bu geldi:Dama banada solenen cok ıyı bolum oldugu yanı genıs kapsamlı bır bolunmus..banada herkez ıletısımın en ıyı bolumu geldı falan dedıler ama bakcaz artık gorcez bu sene:D

3 Mesaj
22 Eylül 2010; 12:48:26 

arkadaşlar bu ders seçimini fln yaptnz mı ya ne yapcağmı bilmiyorm walla :)) marmaradaki arkadşlar fln ders seçemediği için okula gidemiyo bizde öle olmıyalm

2296 Mesaj
2 Ekim 2010; 2:49:30 

Felsefi bolumu nasildir? Yurt ucretleri ne kadar? yemek ucreti yurt ucretinden ayri mi?

128 Mesaj
5 Ağustos 2011; 0:37:44 

Arkadaşlar aylık burs ne kadar ?

You mark that frame an 8, and you're entering a world of pain.

3827 Mesaj
5 Ağustos 2011; 1:06:37 

bu sene bilgi den mezun olan arkadaşımla sohbet ettim bugun yüksek lisans konusunu konuşuyorduk ardından duyduklarıma şaşırdım açıkcası okulda işler iyi gitmiyormuş zaten amerikalılarla yarı yarıya ortaklık içindeymiş ve amerikalılar( hatta söylediğine göre bu amerikan şirketin başka ülkelerde de okulları varmış ve resmen ticaret olarak işletme mantığıyla çalışıyorlarmış) okulu devretmek için arayıştaymış maddi açıdan zor durumda olduğunu ve kaliteli hocaları kaybettiğini söyledi , özellikle bu medyada çıkan haberlerden sonra( öğrencinin bitirme projesi için seçtiği konu epey gündemi meşgul ettmişti hatırlarsınız ) çoğu iyi hocalar ayrılmış , sorunlar yaşanmış yönetim nezlinde hatta 2 3 sene içersinde okulun satılacağı dahi konuşuluyormuş aynı zamanda okul içersinde bulunan öğrencilerde geçiş yaparak iyi öğrencilerini kaybettiğini söyledi arkadaşım. Tercih edilme konusunda da git gide geriye düştüğünü bilgiden daha geride olan okulların solladığını söyledi. he bunlar ne kadar işinize yarar ya da ne kadar % 100 doğrudur bilemem, ama bunu belirten arkadaşım bölümünde başarılı yeni bilgi üniversitesinden mezun olan bir arkadaşımdı öyle okula laf edecek bir tip değildi. Ayrıca yukarlarda rastladım ingilizce eğitim hakkında bir takım sözlere bugünde konusu geçti aramızda ,arkadaşım yurt dışına master eğitimine gidiyor bu yüzden ingilizce kursları vs aldı bana dediği laf aynen şu '' millet ingilizce eğitimi aldığımızı sanıyo fakültede, hazırlık sınıfı dışında fakultede de 4 senenin 1 senesi adam gibi full ingilizce ders işlendi '' dedi. Belki tercih aşamasındakilere bir fikir olabilir bilemiyorum ne kadar ilgilendirir bu sizi ama görmüşken , hazır bugun sıcağı sıcağınada konuşmamız denk gelmişken paylaşıyım dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dozdoz -- 5 Ağustos 2011; 1:10:12 >

Uzaklaştırılmış
1 Nisan 2012; 21:10:16 

quote:

Mrb arkadaşlar, Bilgi Uni hakkında her türlü sorunuzu (kampüsler, öğrenci ilişkileri,dersler,sosyal olaylar,partiler, vs, aklınıza ne gelirse yani ) sorabilirsiniz..

merhaba dostum.Bu üniversitenin uolp elektrik elektronik mühliği bölümünü düşünüyorum tam burslu ama yukardaki arkadaşında belirttiği gibi durumlar kötü mü.İç durumu bilemeyebilirsin genede sorayım dedim.Broşürünü inceledim , liverpool üniversitesiyle antlaşması olması süper birşey ama içinde art niyet olmasından korkuyorum.

0 Mesaj
11 Nisan 2012; 0:54:25 

Selam,

Sanirim siz bana ihtiyacim olan bir bazi onerilerde bulunabilirsiniz. Yillardir yurtdisinda yasiyorum ve onumuzdeki yil Erasmus ile Istanbula gelmeye karar verdim, aslende istanbul da dogup buyumus biri olamama ragmen olan biten bir cok seye uzak kaldim. Oncelikle tek bir semester a Bilgi de ne sigridabilirim? Mumkun oldugunca cilgin, eglenceli ve zamanimi dolu dolu gecirmek istiyorum. 3-4 ayla ksiitli bir surem var bu yuzden de Londra ya geri dondugumde 'keske sunlarida yapsaydim' demeyecegim bir donem gecirmek istiyorum.

Ogrenci ortamlari nasil?
Ne gibi antivitelere katiabilirim?
Son zamanlarin trenleri nelerdir?
Gelmeden kendimi nelere ve nasil hazirlamam gerekebilir?

Bu konular hakkinda deneyimlerinize dayanarak bana bir kac oneride bulunabilirseniz cok sevinirim.

Many Thanks! :)

77 Mesaj
15 Temmuz 2012; 17:05:08 

bu universite hakkinda ustte cevaplamayanlari cevaplayacak, gidisatin kotu olup olmadigini soyleyebilecek birileri var mi :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

77 Mesaj
15 Temmuz 2012; 18:03:42 

yurtdisi imkanlari tek artisi sanirim. sizce uolp tam burs veya normal tam burs okunur mu

77 Mesaj
16 Temmuz 2012; 14:51:31 

quote:

Orijinalden alıntı: FiberOptix

Bahcesehire bi bak bence yurtdisinda ondan iyi uni yok :)

arastiricam tesekkur ederim

1054 Mesaj
16 Temmuz 2012; 20:56:58 

Arkadaşlar bilgi VCD bölümü hakkında bilgi lazım;

1-Uygulamalı Yaratıcılık Sınavı

2-Burslu Başvurular İçin Uygulama Sınavı

Geçmiş yıllarda bu sınavlara girenler varsa, tam olarak nasıl sorular sorduklarını merak ediyorum ?

1 Mesaj
23 Temmuz 2012; 15:22:20 

yok mu bilgiden kimse?

299 Mesaj
1 Temmuz 2014; 1:56:11 

Up

400 Mesaj
11 Temmuz 2014; 18:18:24 

up

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi giogo -- 11 Temmuz 2014; 18:18:50 >

144 Mesaj
11 Temmuz 2014; 22:36:59 

upppppppp

0 Mesaj
13 Temmuz 2014; 8:35:36 

merhaba
Ben uluslararasi ticare ve isletmecilik okumak istiyorum.Acaba bolum hakkinda biraz bilgi verebilir misiniz ?

Sayfa:   <<      [2]
Tüm forumlar » [Eğitim ve Sınavlar] » Üniversite Eğitimi ve Yüksek Lisans, Doktora » İstanbul Bilgi Universitesi Hakkında Merak Edilenler
Sayfa: <<      [2]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.391