Şimdi Ara

Unutamadığınız Kaliteli Sözler..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.671
Cevap
276
Favori
227.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güneş battıktan sonra adam olur lambalar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Razura

Kalbinde yer yoksa napıyım ben ayaktada gitmeye razıyım.-Baba yorgun stayla

Aslı qüLüm qüLüm dediqin nedirqie qüLüm ßhen Shenin iChin Ya$amayı qöSe aLmısıMm..!!-Anonim stayla

Emirhan Nescafe bile 3'ü bir arada ben ise hala yanlızım-Anonim stayla

Çağla SözleránLát ! yüréğímé DámLát Gözyáşíní . áLmá áhímí , ánlá pármák úcúmDá ácí ! ßú káçíncí súskúnLúğúm , TébéssümLér yáLáncí , Kánáttíğín yétér ártíK áçmá yárámí ..!!!-Anonim stayla

her ananın oğlu asker olur ama her kızın sevdiği komando olamaz-Anonim stayla(askermiş)

DinLe Cici Kız DinLe
    Sanıyorsun ki SerSeriLer AğLamaz
    SerSeriler ßir ßir Ağladımı Kimse Tutamaz
    İnanki Sosyete Kızı Herkes SerSeri Olamaz!!!! - MC Ökkeş stayla

uçMashıNı ßiLirshéN 0LurshuN phiL0t, ishtéMéshiNi ßiLirshéN iNér shaNa hér qhüL0t. -MC Ökkeş stayla

istanbullu DeğiLiz ki Arabamız Olsun,AntalyaLı DeğiLiz ki Rus
    maNitamız Olsun, Biz Adana Çocuğuyuz BıRakDa Kafamız Güzel Olsun ! -MC Ökkeş Stayla

Hayat Bir Sınavsa Adımı Yazar çıkarıM..!!! - MC Ökkeş stayla

Hayat biR Çay aŞk ise şeKer BiziM gibi gaRibanLar çayı şeKersiz içeR !! -MC Ökkeş stayla

Nereden bileceksin silaHıMıN şarJöRüne mermi DiYe SeNi KoYup DeFalArCa KaLbiMe SıKtıĞıMı?? -MC Ökkeş stayla

Gençliğimi dilenci yollara sadaka olarak verdim !!!!. - Mc_!sY@Nk@R...!

Hocam pişmanmısınız bunu yazdığınıza

• İşte gidiyorum, bir şey demeden. Arkamı dönmeden, şikayet etmeden.

Kazım Koyuncu.

Allah rahmet eylesin.
  • ''Yokuş aşağı inmek kolaydır ama manzara tepeden seyredilir.'' (Dan Brown)
  • "Onu unutmam gerektiğini bir türlü unutamıyorum"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silverscreen -- 12 Şubat 2013; 18:16:13 >
  • " Nihal bir nefesde solu vericek bir çiçek peki ya ben ? Beni kaybetmeyi göze alabiliyo musun beni beni bihterini ? "

Rahmetlinin son sözleriydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cedric... -- 30 Temmuz 2010; 0:55:17 >
  • Bu dünya iki şeyden yıkılacak... bi binadan, bi de zinadan.
  • " Bir yerde küçük adamların gölgesi büyüyorsa orada güneş batıyor demektir "
  • Hayatta iki şeye güvenirim Bir aynaya baktığımda GÖRDÜĞÜME...Bir de yukarı baktığımda GÖREMEDİĞİME...
    Sagopa Kajmer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetltn -- 30 Temmuz 2010; 0:16:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Disturbed

quote:

Orijinalden alıntı: adel1147

quote:

Orijinalden alıntı: Eren Keleş

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Eren Keleş

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Fornicras

quote:

Orijinalden alıntı: Roronoa-Zoro

quote:

Orijinalden alıntı: mpower14

quote:

Orijinalden alıntı: LudoTurin

quote:

Orijinalden alıntı: apulo

quote:

Orijinalden alıntı: tubul

quote:

Orijinalden alıntı: peugeot103

“Allah” Dersen Mürtecî, “Tanrı” Dersen Çağdaşsın; Bu Özürlü Beyinle, Akıl nasıl Bağdaşsın... (NFK)

Bazı yerlerde allah yerine tanrı kelimesinin kullanılması laik bir devlet düzenine sahip olmamızdandır(misal orduda).Yoksa çağdaş olacaz hadi tanrı diyelim diye basit bir düşünce yoktur, düşünene bağdaşır,düşünmeyenin ya işine gelmiyordur ya da kendini şeriat kanunlarına hasret yaşamaktadır.

Allah Müslümanlar için Bi Kavram iken, Tanrı Genel Kavramdır.

Tanrı,Türklükle ilgili bir kavramdır.

Ayrıca laiklikle,çağdaşlıkla hiç bir ilgisi yoktur.

Tanrı Sizi Korusun Bizi ALLAH Korur. . . Necip Fazıl Kısakürek

Nokta.

Allah tanrının belasını versin. N.F.K.
    2. nokta

Tanrı Türkçe bi kelimedir, bende türk olduğuma göre Tanrı kelimesini hiç çekinmeden rahatça kullanabilmeliyim.

Zaten Turk olup o kelimeyi kullanma demiyoruz ki.. Musluman olup kullanma diyoruz..

Egerki MüslümanTürk isen benim gibi... Allah demen daha uygun düsücektir...

biz insanların birer ismi var.
    tanrıların da birer ismi var.

Tanri yada tanrilar yok bu yuzden isim koyman yanlis
    Inancina gore degisir acikladim yukarda.. Allah tektir birdir. Ismide Allahdir... bu arada allah c.c ile insani karsilastirman cok sacma

tanrıların tabiki bir adı var. bu günün dini yarının mitolojisidir.

örn. hristiyanlik , muslumanlik biri 2000 yillik bi din digeri 1400-1500 yillik o gunun dini bugunun dini

Yaratilisla alakali ama sahih olmayan dinler ise or. misir mitolojisi yunan mitolojisi coktan coktu cunku dayanabilicekleri birsey yok..

Yukarida yazdiklarimi tekrar okumani tavsiye ediyorum...

Biraz daha arastirma yapip konusursan sevnirim... aksi taktirde cevap vermicem cok basit seyler soyluyorsun ve dedigini tekrarliyorsun

Mısır mitolojisi ile yunan mitolojisi binlerce yıl avrupa ve diğer bölgelerde kabul görmüştür. Ayrıca Allah kelimesi arapça bir sözcüktür. Türkçede karşılığı tanrıdır. Arkdaşın yukarıda demek istediği şey ise yunan ve mısır dinleri nasıl günümüzde senin tabirin ile çöktüyse hali hazırda mevcut dinlerde çökebilir. Bir diğer tabirle gelecekte mitoloji olabilirler. Ayrıca çöktü dediğin dinler ile şu an bulunan dinler arasında çok fazla benzerlik olduğunu, eğer o dinlerin kitaplarını okusaydın anlardın. Son olarak söylediğin şeylerin anlamsızlığını anlayabiliyorum, ama bu diğer düşünceleri yok sayman anlamına gelmemeli. Son olarak eşit şartlarda tartışmak istersen beynimi çıkarıp masanın üstüne koyabilirim.

ilk önce üslubundan dolayi seni kiniyorum... belli ki edep haya ogrenememissin bu yasina kadar onlari ogrenip tekrar gel...Allah kelimesi arapca bir kelimedir..evet fakat ozel bir isimdir degistirilemez.. mesela senin adin mertse bu almanyadada merttir amerkidada merttir degismez...Allah herseyi kapsar ama mesela tanri ise mitolojilerde dahi mesela ra bir tanridir... yada mesela para bazi insanlarin tanrisidir... benim yukarida kizdigim nokta Allah c.c ile tanrinin kiyaslanmasidir..." Ayrıca çöktü dediğin dinler ile şu an bulunan dinler arasında çok fazla benzerlik olduğunu, eğer o dinlerin kitaplarını okusaydın anlardın."Belli ki sen okumussun ne gibi benzerlikler gordun soyle ona göre degerlendirelim... dedigin gibi cok fazlada bir benzerlik olmadigini sana anlatabilirim" demissin... Dikkatli okusaydin eger yok saymadigimi anlardan... Esit sartlarda seninle zaten tartisabilicegimizi zannedemiyorum... konusma seklinden nasil bit terbiye ve zekaya sahip oldugun anlasiliyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: -Kratos-

Yazıyı aklımdan yazacagim 1-2 anlam ve yazım hatası yapabilirim affola.

Before the age of the Twilight set upon the Gods,A Legend rose to claim among them.And even throught Kratos set upon the throne as the new God of War,he was haunting visions of his family.The family he himself murdered.
    But the Hands of the Death could not defeat him,the Sisters of the Fate could not control him,and on this day,the man,the Legend,Kratos will have his Revenge!

The gods of Olympus have abonded me,now there is no hope...

Bir de imzamdaki var

Edit:"is" i "iş" olarak yazmışım

Kardeş burası hiç ingiliz forumuna benziyor mu?Anladık ingilizcen biliyosun

• quote:

Orijinalden alıntı: Rihannaa

quote:

Orijinalden alıntı: -Kratos-

Yazıyı aklımdan yazacagim 1-2 anlam ve yazım hatası yapabilirim affola.

Before the age of the Twilight set upon the Gods,A Legend rose to claim among them.And even throught Kratos set upon the throne as the new God of War,he was haunting visions of his family.The family he himself murdered.
    But the Hands of the Death could not defeat him,the Sisters of the Fate could not control him,and on this day,the man,the Legend,Kratos will have his Revenge!

The gods of Olympus have abonded me,now there is no hope...

Bir de imzamdaki var

Edit:"is" i "iş" olarak yazmışım

Kardeş burası hiç ingiliz forumuna benziyor mu?Anladık ingilizcen biliyosun

sirf ruzgar dostum, agzina vuracan boylelerinin.

• Bizde daha rahatı gevşektir.
  • Dahilik ile aptallık arasındaki tek fark aptallığın sınırlarının olmamasıdır
  • Rahmetli Kemal SUNAL in filminden bir mani ile cevap vereyim.

Kalenin ardi mersin
    Beklerim yarim gelsin
    Beklemekten usandim
    Allah belani versin
  • Ters biner isen ters gider at..

Cehaletle eğitilen nesle kıble olur karanlık
  • Cüneyt Arkın : Yüzme bilmiyorsan işin ne ağaçta !!!

Bu sözü hiç unutamıyorum nedense.

Bir de Çin atasözü var : Uzan olan kuyu değil kısa olan iptir.
  • bir asansörde iki kişi varsa ve bu iki kişiden biri osurursa ikisi de kimin osurduğunu bilir.

şaka kısmını gectik
    ''ışık olması için karanlık da gereklidir'' bu söze bayılırım.
  • Nereden duyduğumu veya okuduğumu hatırlamıyorum.

"Örtük gördüm, abid değil; abid gördüm, örtük değil. Açık gördüm, kahpe değil; kahpe gördüm, açık değil."
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.