Şimdi Ara

Sapphire Radeon HD 5970 4GB, Türkiye'de satışa sunuluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
4.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• AMD-ATi tabanlı ekran kartı üretiminde sektörün lider isimlerinden biri olan Sapphire, 4GB bellekli Radeon HD 5970 modelini Türkiye'de satışa sunuyor. Referans tasarımlı Radeon HD 5970 modelinden farklı olarak grafik işlem birimleri 850MHz'de, bellekleri ise 4800MHz'de görev yapan ekran kartı, Radeon HD 5870 X2 olarak tanımlanıyor. Cypress XT GPU'sunun çiftine sahip olan ekran kartı, her GPU için 2GB olmak üzere toplamda 4GB GDDR5 bellek kapasitesiyle geliyor.

2x 256-bit bellek veri yolu desteğine ve 2x 1600 paralel işlem birimine sahip olan özel tasarımlı ekran kartını, Artic Cooling üretimi üç fanlı özel bir soğutucu serinletiyor ve kartın, referans tasarımlı Radeon HD 5970 modelinden daha serin çalıştığı belirtiliyor. Çoklu ekran kartı kurulumları için Crossfire X, çoklu monitör kurulumları içinse Eyefinity teknolojilerine destek sunan Sapphire Radeon HD 5970 4GB özel üretim olduğu için Türkiye pazarına sınırlı sayıda getiriliyor ve 1149$+KDV seviyesinden satışa sunulacağı bildiriliyor.

• sadece 4 tane ise çoktan satılmıştır.. alan arkadaşlara sesleniyorum test sonuclarını bekliyoruz :D
  • 1149+KDV mi
  • 1149 dolar + kdv maşallah fiyatıda bayaa uçukmuş :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: djduke

sadece 4 tane ise çoktan satılmıştır.. alan arkadaşlara sesleniyorum test sonuclarını bekliyoruz :D

4 tane dememiş ki, sınırlı sayıda demiş. Daha fazladır diye düşünüyorum.
  • özellikle eyefinity kullanıcıları devasa çözünürlüklerdeki oyunların tüm ayarlarını sona dayamak istiyorsa fazladan bellek iş görecektir.
    soğutucusu ise en beğendiğim soğutma çözümü olan Arctic Cooling tarafından yapılmış. ARES almak isteyen ve alamayan kullanıcılar tarafından gözü kapalı alınabilecek bir ürün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lethian -- 29 Temmuz 2010; 16:09:33 >
  • Ben bundan 4 tane alıp quad crossfire yapayım, ucuzmuş
  • Kaba bir hesapla yuvarlak 2200 lira civarı bir fiyat ...
    Üç tane 5870 alınıp hepsine özel soğutma takılabilir bu fiyata ...
  • fiyatı ve şeklini beyenmedim

gtx460 256bit :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ally_snare

Ben bundan 4 tane alıp quad crossfire yapayım, ucuzmuş

2 tane aldığınızda zaten quad crossfire sınırına ulaşmış oluyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: quzman

Kaba bir hesapla yuvarlak 2200 lira civarı bir fiyat ...
    Üç tane 5870 alınıp hepsine özel soğutma takılabilir bu fiyata ...

alacağınız 3 adet HD5870'ler 2gb modellerden olmazsa eyefinity kurulumlarında bu kartın gerisinde kalacaktır.
  • Fiyat çok abartı 2200 Tl civarına iyi bir oyuncu bilgisayarı toplanıyor şaka gibi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyincarnege

fiyatı ve şeklini beyenmedim

gtx460 256bit :)

Beyenmedim değil, " beğenmedim " olacak.... Öğrenin artık şunları ya öff.

Parası olan kartı alır güzel alet..
  • su an itibariyle zamanin ve piyasanin en iyi ekran karti diyebiliriz.. Nvidia GTX480x2 gibi bir cozum sunmadigi surece, taht'a ATI oturmus durumda..

Fiyati tuzlu diyecem ama tuzlu degil.. direkt kaya tuzu olmus... Nvidia'nin yoluna tuzdan kaya yapmislar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Towarscke -- 29 Temmuz 2010; 17:48:42 >
  • 3 tane fan iyiymiş
  • hayallerimdeki ekran kartı
  • 1147 papel vermişken toxic olsun bari diye düşünür insan. Toxic ler seçmece GPUlardan olduğu için daha yüksek hızlara çıkabliyor.
    Eyefinity denemesi yapmayacaklar için normal HD5970 fazlasıyla yeterli.
    2GB bellekli ama özel soğutuculu bir HD5970 hem fiyat hem soğutma açısından çok uygun olur, normal kullanıcılar için.
  • vay be? daha dün gibiydi gtx295 alalı...madem ayda bir kart çıkartacaklar adam gibi kart yapın sürün piyasaya nedir bu kardeşim cep telefonu piyasasını geçti.Günlük model çıkartıyorlar.Merak etmeyin testlerden 2 ay sonra başka model çıkar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ally_snare

Ben bundan 4 tane alıp quad crossfire yapayım, ucuzmuş

3 adet triple
    4 adet quad
  • kaç sene full detayda full çoözünürlükte oynatır ben evap veriyim direct x 12 çıkıncaya kadar

örnek gtx 295 dx 11 çıktıktan sonra satılmaz oldu
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.