Şimdi Ara

GeForce GTX 460'da ciddi fiyat indirimleri yaşanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
6.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 12 Temmuz'da lanse edilen GeForce GTX 460, sergilediği performansla dikkat çekmiş ve sahip olduğu fiyat/performans başarımıyla "en iyi Fermi" yorumları almayı başarmıştı. İki farklı versiyonu bulunan GeForce GTX 460'ın çıkışıyla birlikte ATi Radeon HD 5830'un fiyatını 199$'a çeken AMD'ye karşı Nvidia resmi fiyat indirimine gitmese de, Avrupa piyasalarında GeForce GTX 460'ın fiyatı, marka ve modeline göre 69 Avro'ya varan oranda düşüşler yaşıyor.

40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan GF104 GPU'sunun güç verdiği GeForce GTX 460'ın 256-bit bellek veri yolu desteğine sahip üst modeli, yüksek hız aşırtma başarımıyla, kendinden daha pahalı olan GeForce GTX 465 ve GeForce GTX 470 gibi modelleri geride bırakmayı başarsa da, üreticiler için indirimin kaçınılmaz olduğu belirtiliyor. Yapılan yorumlara göre fiyat indiriminin nedenleri arasında ATi'deki indirime ek olarak henüz tam düzelmeyen ekonomik iklim ve yaz dönemine bağlı sezonsal satış yavaşlığının etkili olduğu belirtiliyor.

İşte bazı üreticilerdeki fiyat değişiklikleri;

alt="GeForce GTX 460'da ciddi fiyat indirimleri yaşanıyor"

Palit GeForce GTX 460 (Sonic)

Gainward GeForce GTX 460

Zotac GeForce GTX 460

Asus GeForce GTX 460

• Rekabet işte böyle güzel bir olgu. GTS 450lerle daha da bir şenleneceğiz sanki.
  • peki türkiyedede gecerlimi bu indirimler acaba...
  • Türkiyede nedense hep o çizgi sağa doğru ve dümzüz

• Rekabetin gözünü seveyim.
  • Nvidianın Batışı Şaka maka türkiyede fiyatlarda 1 TL indirim yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: garip_dj

Nvidianın Batışı Şaka maka türkiyede fiyatlarda 1 TL indirim yok

İllaki olacaktır. Çünkü 1 GB kart yok ortada. Biraz çoğalınca rekabet sebebiyle fiyatı düşecektir. Aslında gts450 biraz daha erken çıksaydı çok daha güzel olurdu ama yok işte.
  • nihayet, bunun karşılığı olarak ATI de indirime giderse uzun zamandan beri yaşanan en zevkli ve bereketli yaz-sonbahar dönemi olabilir. tam da önemli öyunların çıkmasına az kala...
  • o gainward gtx 460 alanlardan biriside benim fiyat cok iyiydi dayanamadim aldim vallahi..
  • indirim olsa ne olacak 60 avro indirilen kartı burada 50 lira ucuzlatacaklar kalan yine cebe.
  • düşsün bakalım
    max 450tl ye gigabyte ın çift fanlı modelini alıcam
    kafaya koydum
  • trye yansıması uzun sürer ama yine de umutluyuz
  • 768mb lıklar baya uzuladı 380tl ye almak mümkün
    başlarda 450tl civarındaydılar
    1gb lıklarda tr de rekabet yaratacak kadar model yok
    gtx460 1gb gelen sayısı artınca onların da fiyatı düşecek tahminim
  • şu an 1 gb lık model vatanda ön siparişte bakınız

http://www.vatanbilgisayar.com/zotac-gtx-460-1gb-gtx-460-gddr5-1gb-256bit-nvidia-geforce-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=47422 yakın zamanda bu ve buna benzer fiyatlardan gelirse tam f/p kralı olur bu kart
  • 230$ + KDV şuan TR'de.

İNSAF!!...
  • Arkadaş öyle hemen indirim olmaz ki bizim ülkemizde diğer ülkelere göre ekran kartı satışları çok düşük, şuan Türkiye'de ki teknoloji mağazaları ellerinde ki malları indirim olmadan önceki fiyatlama ile aldıkları için bunları mecbur indirimsiz satmaları lazım eğer ati veya nvdia indirim yaptı diye firmalarda indirim yaparsa zarar yaparlar ee mecburen ellerinde ki ürünlerin satılıp bitmesi gerekiyor ki o zaman indirimle satılan ekran kartlarını alıp indirimli bi şekilde satabilsinler. Bu yorumum indirim yok diye şikayet edenlere. (:
  • quote:

Orijinalden alıntı: zevksiz

Arkadaş öyle hemen indirim olmaz ki bizim ülkemizde diğer ülkelere göre ekran kartı satışları çok düşük, şuan Türkiye'de ki teknoloji mağazaları ellerinde ki malları indirim olmadan önceki fiyatlama ile aldıkları için bunları mecbur indirimsiz satmaları lazım eğer ati veya nvdia indirim yaptı diye firmalarda indirim yaparsa zarar yaparlar ee mecburen ellerinde ki ürünlerin satılıp bitmesi gerekiyor ki o zaman indirimle satılan ekran kartlarını alıp indirimli bi şekilde satabilsinler. Bu yorumum indirim yok diye şikayet edenlere. (:

Hiç böyle düşünmemiştim.
    Ama yine de çok yamyamlar yaw. Yurtdışında 230$ olan ürün 275$!! KDV ve TL kazığını saymazsak bir de...

• 8800 gt kullanıyorum mutluyum xD
  • 768 mb olan model 350'den aşağı insin bende alacam kesin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heatblast -- 29 Temmuz 2010; 16:28:39 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.