Şimdi Ara

HTC DESİRE kullanıcıları yorumları (94. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.533
Cevap
3
Favori
201.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hımm tamam demek ki normal bir tutuşla sıkıntı olmuyor. temmuzda alıp aranıza katılcam kısmetse ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreamstream
    hımm tamam demek ki normal bir tutuşla sıkıntı olmuyor. temmuzda alıp aranıza katılcam kısmetse ;)

nerden kaça alacaksnz
  • yurtdışındayım, ingilterede alcam. türk lirası 600-650 lira civarında ama bir yandan da düşünüyorum desire s mi alsam çünkü desire s de 750-800 civarında.
  • quote:

yurtdışındayım, ingilterede alcam. türk lirası 600-650 lira civarında ama bir yandan da düşünüyorum desire s mi alsam çünkü desire s de 750-800 civarında.

s alın
  • benim sorunum gmail ile ilgili. ayarlardan auto-sync kapalı olduğu halde telefonu her açtığımda gmailimden mesaj geliyor. hatta internet de kapalıyken. bunu nasıl kapatabiliriz. toptan mail hesabını mı sileyim telefondan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sivert
    benim sorunum gmail ile ilgili. ayarlardan auto-sync kapalı olduğu halde telefonu her açtığımda gmailimden mesaj geliyor. hatta internet de kapalıyken. bunu nasıl kapatabiliriz. toptan mail hesabını mı sileyim telefondan?

mailleri sildikten sonra sorun kalmaması lazım. o mailleri arşiv veya çöpe yollayın. sonra da sync kapatın.
  • Arkadaşlar,ben bi kaç güne kadar telfn alcam ama desire ile s 5830 arasında kaldım hangisini tavsiye edersiniz. Karşılaaştırırsak hangisi öne çıkar.? Kasma,sarj,hafıza ,ses , dokunmatiği vs.
  • Ayrıca mobil tv desteklermi?
  • 2-3 gündür HTC desire ve ace S5830 yorumu okumaktan başıma ağrılar girdi,yazanların ellerine okuyanların gözlerine sağlık...
    bana bi yol gösterin 4-5 güne kadar alcam karar veremedim,
    1- sarj konusunda 2 side aynı heralde öylemi??çözümleride varmış her 2 sindede aynımı bu çözüm?
    2- 2 side mobil tv uygulaması desteklermi? desteklemiyosa almanın manası yok çünkü önceliğim tv izlemek (google dan bakıyorum destekleyen tellere ama 2 side yok bööle bi tel de bu uygulama nası olmaz gercekten yokmu?
    (lütfen kesin olarak bilenler buna cvp versin boş yere para verip uğraşmıyım)
    3- Zaten diğer özellikler bnm için extra oluyo fazla internet kullanmam( avea ya geçcem aylık 1 Gb olana, aveda 3 Gmi?? interneti hızlımıdır diğerlerine oranla?
  • Merhaba arkadaşlar
    Geç de olsa ben de root işine girmek ve desire ima farklı bir ROM kurmak istiyorum.
    Kafama takılan birkaç nokta var.
    1) ROM isimlerinin sonunda "data2sd" , "data++" , "d2ext+" , "d2sd" , "cm7" gibi kısaltmalar oluyor. Bunların anlamı nedir acaba ?
    2) Data2sd de ROMun sd karta kurulduğunu tahmin ediyorum ve bunun için güçlü bir sd kart gerekli sanırım. Ben de class 6 8gb sandisk sd var. Seçimim nasıl olmalı ?
  • Data2sd ext uyumlu bir rom yükleyip hafıza kartına da böyle bir alan oluşturmanı tavsiye ederim aynı SD bende var uf yeterli.gayet güzel eğer ext uyumlu bir rom yüklemezsen bir zaman sonra hafıza dolar uygulamaları SD ye aktarman gerekecek vs ext alanı oluşturmak telefonum hafızası az olduğundan ext alanını telefon kendi alanı gibi görüyor yani
  • Antonio08 sana önerim htc'den yana olacaktır şarj konusu biraz düşünülmeli ama ben 1 senelik kullanılmış bi telefon aldım ve rom'u değiştirdim kendi orjinal rom'u biraz sense temalı olduğundan ve birçok arka planda uygulama çalıştırdığından biraz çabuk tüketiyor yoğun kullanımda 1 gün çok rahat gider oda bu tarz telefonlar için normaldir.. ancak iPhone'ada bi bakmanı tavsiye edebilirim 3gs nin şarj konusu çok iyi diyorlardı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: asagrim

Merhaba arkadaşlar
    Geç de olsa ben de root işine girmek ve desire ima farklı bir ROM kurmak istiyorum.
    1) ROM isimlerinin sonunda "data2sd" , "data++" , "d2ext+" , "d2sd" , "cm7" gibi kısaltmalar oluyor. Bunların anlamı nedir acaba ?
    2) Data2sd de ROMun sd karta kurulduğunu tahmin ediyorum ve bunun için güçlü bir sd kart gerekli sanırım. Ben de class 6 8gb sandisk sd var. Seçimim nasıl olmalı ?

1) "data2sd" , "data++" , "d2ext+" , "d2sd" bunların hepsi aynışeyi temsil ediyor. "Data to sd card" yani telefonun hafızası desire da az olduğu icin romlar uygulamaları hafıza kartına atıyor. Tabi bunun icinde linux un desteklediği file formatları olan ext2,3,4 lazım. önce sd kartında bu formatlarda yer acman lazım.(Önerilen 512mb-1gb arasında bir değer). bunu bi cok programla yapabilirsin. windows uzerinden "MiniTool Partition Wizard Home Edition" ı onerirrim .linux kullanıosan g-parted programı zaten mevcut. "cm7" de internet sitelerinde "rom" kavramını temsil ediyor. Sitelerde bahsedilen ile tamda aynı anlamda değildir. Açılımı CyanogenMod dur. CyanogenMod, android geliştirici grubun adıdır. En son geliştirdikleri versiyonda android 2.3(gingerbread) temel alan "cm7" dir. Gerekli bilgi:http://en.wikipedia.org/wiki/CyanogenMod
    2) Evet bunun icin yuksek veri alışverişi yapabilen kartlar önerilir. Senin kartında bunun icin yeterince uygun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoppus -- 11 Haziran 2011; 1:24:39 >

• arsima ve hoppus ikinize de çok teşekkür ederim. aydınlattınız beni :)
    bu işlerle uğraşan hemen herkes uzmanlaşmış. genelde bu tip sorulara yanıt vermeyi sevmiyorlar, ilgilenmiyorlar. tekrar teşekkürler :)
  • arsima saol,bi aksilik olmazsa s alcam, desire hiçbiyerde yok,desire s biraz daha üstün ama
    aman aman bi şey yok gibi, yanılıyomuyum?
  • nerde ikamet ediyorsun ben geçen satürn forum ıstanbulda gördüm ama açıkça soyleyim ben bu telefona 1000 tl vermekte biraz düşünürüm yani 2.el telefonlarada biraz bak ıstersen gerçi yakın bir akraba galaxy s almış 1200 e çok üzüldüm doğrusu :-) gerçi piyasasıda o yani sıfır telefonların yapacak birşey yok :-)
  • quote:

Orijinalden alıntı: asagrim

Merhaba arkadaşlar

donanımhaber forumundaki root işlemini anlatan başlıktan yapacaksan amonra recovery yüklenmesinden bahseder root işlemi sırasında. ben amonra kullanıyorum ve bildiğim kadarıyla cm7 ve data++ tip romları amonra ile yükleyemiyorsun.
    onun dışında kullandığım romlara göre şunları diyebilirim:
    - d2ext romlarda telefon hafızan ayırdığın ext4 formatındaki alan kadar oluyor. yani mesela 1gb ext4 alan oluşturduysan menüden telefon hafızana bakarsan 1gb görünüyor. fakat ben bazı d2ext romlar denedim, hiç birinden açıkçası tam memnun kalmadım. ya bazı bazı takılmalar yaşadım, ya da batarya ömürleri hoşuma gitmedi.
    - a2sd+ olan romlarda ise telefon hafızan yine aynı 130mb civarı görünüyor ama kurduğun her uygulamada çok ufak bi alan gidiyor. mesela 100 üzerinde uygulama kurup 60mb falan boş alana sahip olabilirsin. mantıklarını ben tam bilmiyorum, bazıları dalvik cache denen kısmı karta taşıyor, kimi bilmem neyi taşıyor... :) ben a2sd+ kullanmaya devam ediyorum. daha iyi performanslı gibime geliyor bana.

hafıza kartını g-parted ile biçimlendirebilirsin. ben geçen kullandım, kolaymış kullanımı. videolu anlatımları da var. rom yükleme işlemi basitmiş oldukça, ilk seferini yapıp rahatlığını gördükten sonra rahatça yapabilirsin sürekli :) yükler yükler denersin romları hoşuna gider mi gitmez mi bakarsın.
    CyanogenMod demişler ama mesela benim bildiğim CyanogenMod romda htc telefonlarda alışık olduğumuz sense arayüzü yok. ben sırf senseden vazgeçmemek için hiç o tür romları denemedim bile :)
    şahsi fikrim asıl önemli olan ilk rom yükleme işlemi sırasında panik yapmamak :) mesela bazı romların ilk açılışları uzun sürebiliyor, veya kendi kendine 2-3 kere yeniden başlatabiliyor. panik yapmadan sakin bi şekilde yapmak gerek işlemleri. ha belki olur sd kartı düzgün biçimlendirememişsindir, telefon açılmaz sürekli yeniden başlatır falan.. olmadı tekrar biçimlendirir tekrar denersin. bir de xda-developers sitesinin forum sayfasını takip et kullan.

• quote:

Orijinalden alıntı: ertanunver

quote:

Orijinalden alıntı: Jeanne dArc

quote:

arkadaşlar desire s te telefonun üst kısmı mı alt kısmı mı tam anımsamıyorum oradan tutunca sinyal azalıyomuş fark edilir derecede. desire da aynı problem var mı acaba ?

Yok hocam öyle bi şey

var valla. hatta diğer arkadaşlardan da okumuştum. telefonun alt tarafını elinle kavrayınca çekim gücü kesinlikle düşüyor. özellikle vodafone 3g çekimi 0 a kadar düşüyor bizim evde. ama normal gsm de iken düşmesi 1 çubuk oluyor.

var böyle problem.

elinizle telefonun altından tutarsanız tabiki çekip gücü düşebilir bunun sebebi antenin altta konumlandırılmış olmasıdır . antenin altta olmasıda yukarda olmasına göre azda olsa avantaj sağlar yani nokialardaki gibi üstteki antenin daha yüksek elektro manyetik ses dalgasına maruz kalma ihtimaliniz var ama htclerde anten altta olduğu için ( sizin sinyal oranı için önemli olmasada ) etkisi azalmaktadır .

• Markette yeni programlari tikladigimda tıkladığımda "Üzgünüz Market uygulaması (işlem com.android.vending) beklenmeyen şekilde durduruldu. Lütfen yeniden deneyin. Zorla kapat" diye bir mesaj geliyor..

Benzer sikintilari olanlari nette buldum genelde kaldir tekrar kur seklinde hatta hard reset tarzi cozumler ama gercekten cozum yok:D htc desire de vodafone romla ayni sikintiyi yasayan var mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lyldz

Markette yeni programlari tikladigimda tıkladığımda "Üzgünüz Market uygulaması (işlem com.android.vending) beklenmeyen şekilde durduruldu. Lütfen yeniden deneyin. Zorla kapat" diye bir mesaj geliyor..

Benzer sikintilari olanlari nette buldum genelde kaldir tekrar kur seklinde hatta hard reset tarzi cozumler ama gercekten cozum yok:D htc desire de vodafone romla ayni sikintiyi yasayan var mi?

yeni uygulamalara tıkladıktan sonra ekran ile değil de trackpad ile denesene hocam bi.
  • 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.