Şimdi Ara

HTC DESİRE kullanıcıları yorumları (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.533
Cevap
3
Favori
201.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: WaShErE

halbarad aştın kendini sen :D leoroid arkadaşımda kullanıyor stabil romlardan birisi,yalnız ona extra radio rom'da yüklüyorsun diye hatırlıyorum veya belki değişmiştir yeni versiyon falan çıktıysa.Ben hala orj. romdan gidiyorum bakalım şimdilik ihtiyaç duymuyorum ama şeytan dürtüyor şu rom olayına arada bir Bu arada telefonum bütün simkartlarla çalışıyor

valla hocam ben markette değişik ne görsem yükleyesim geliyordu. o yüzden doğal olarak yeterli gelmiyordu alan. ha tabi bu yüklediklerimin kaçını kullanırım o da var ama, olsun dedim madem o kadar uygulama var şu hafızayı da düzeltmek lazım :) ilk yaparken korkuyordum, mesela ilk açılıştaki htc yazısında uzun süre beklediği oluyor, aha dedim gitti telefon :) ama bişey yapmadan bekledim sorunsuz tamamladık bakalım. ilk seferinden sonra korkum da kalmadı, dün mesela kolayca kendi kendime sildim yükledim :)

• para veriyorsak sonuna kadar kullanmak lazım tabi :D n97 ile iphone u satarsam yanına alcam bende koydum kafaya desire hd 'yi olmadı onu yurtdışı alıp kurcalarım daha zevkli olur :)
  • bu arada orijinal htc desire bataryası alabileceğimiz bi site vs var mı? nerelerden alabiliriz ki?
  • bana da orjinal şarj aleti lazım. ikinciye ihtiyaç duyuluyo.

bir soru :
    internet explorer giriş sayfasını boş bırakamıyor muyuz ? illa bir site yazdırıyor.

oyun önerim :
    Guns'n Glory
    Leave Devil Alone

her ikisi de tower defense türü örneği.
    ben her ikisini de çok başarılı buldum
  • quote:

Orijinalden alıntı: iski

bana da orjinal şarj aleti lazım. ikinciye ihtiyaç duyuluyo.

bir soru :
    internet explorer giriş sayfasını boş bırakamıyor muyuz ? illa bir site yazdırıyor.

oyun önerim :
    Guns'n Glory
    Leave Devil Alone

her ikisi de tower defense türü örneği.
    ben her ikisini de çok başarılı buldum

bataryayı falan ebay'den falan aldıkları 10 liralık bataryaları 30-40 liraya satan uyanık siteler var :) ben orjinal almak istiyorum ama bulamadım. guns'n glory güzeldi evet. "hungary shark" da güzel ama ücretsizi indirmişim yarıda kesiyor oyunu :) zevkli bi oyun. bir de "air control" diye oyun var. o da zevkli, uçak ve helikopterleri yönlendirerek çarpmadan indirmeye çalışıyorsunuz :)

• Arkadaşlar andorid 2,3 yüklenebilecek mi telefona? DHD alacaktım ama 1500 lira gibi bir parada vermek istemiyorum açıkcası 1 milyar gibi bir fiyata bu telefonu alayım diyorum tekrardan ama beni nekadar idare eder düşnmeden edemiyorum gerçekten. Çok fena kararsız kaldım Desire mi Desire HD mi diye. Başka alternatifte çıkmıyor karşıma. Şöyle bol bol rom çıkan bir telefon
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Arkadaşlar andorid 2,3 yüklenebilecek mi telefona? DHD alacaktım ama 1500 lira gibi bir parada vermek istemiyorum açıkcası 1 milyar gibi bir fiyata bu telefonu alayım diyorum tekrardan ama beni nekadar idare eder düşnmeden edemiyorum gerçekten. Çok fena kararsız kaldım Desire mi Desire HD mi diye. Başka alternatifte çıkmıyor karşıma. Şöyle bol bol rom çıkan bir telefon

hocam benden tavsiye desire fiyatına mayıs sonlarında se xperia neo gelicek o teli al. bi bak telefona nerden baksan 4 sene götürür:D
  • Hocam öyle diyorsunda bekle bekle ölecem vallaha Desire HD bekledik şimdi sony beklicez sonra onu bekle bunu bekle derken telefonsuz dolaşacam aylarca Ben yine DHD alacam herhalde içimden bi ses öyle diyo. Gittim desire almaya yanda duran Desire HD yine aklımı çeldi ya biraz daha düşüneyip diyip eve geri geldim. :S
  • quote:

Hocam öyle diyorsunda bekle bekle ölecem vallaha Desire HD bekledik şimdi sony beklicez sonra onu bekle bunu bekle derken telefonsuz dolaşacam aylarca Ben yine DHD alacam herhalde içimden bi ses öyle diyo. Gittim desire almaya yanda duran Desire HD yine aklımı çeldi ya biraz daha düşüneyip diyip eve geri geldim. :S

hocam hala sen buralarda mısın ya. hatırlıyorum 2 ay önce gene sorup soruşturuyordun hala devam ediyorsun. onu bekle bunu bekle sonu yok teknolojinin. ben de bekleyeyim bekleyeyim demiştim gittim aldım htc desire mis gibi kullanıyorum. kesinlikle memnunum telefonumdan. hatta bugün vizede kopya çektim. ekran ışığını en düşüğe aldım yakından bakınca yazılar okunuyor net olarak. uzaktan okunmuyor kapalı gibi duruyor telefon. hocalar çakmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E41040413 -- 22 Mart 2011; 18:01:06 >

• Selamlar,

Bu akşama doğru telefonumda internet sorunu başladı. Mobil interneti açmak için kullandığım vidget'a tıkladığımda 1 saniyeliğine ekranda 3G ibaresi beliriyor ve sonra kayboluyor. Bu durumda telefonum internete girmiyor. Bu sorunla daha önce karşılaşan var mı? Hattım AVEA belki AVEA ile ilgili bir problem de olabilir.
  • Orijinalden alıntı: iski

bana da orjinal şarj aleti lazım. ikinciye ihtiyaç duyuluyo.

arkadaslar selam .. bende iki gun once desire aldim .. sanirim tr de orjinal batarya ve sarz aleti problemleri var bulunmuyor ben rusyadayim petersburgda ve burada orjinal sarz aleti ve bataryalari satiyorlar isterseniz burdan yollayabilirim kar amacim yok amac sadece yardimci olmak isterseniz siteyide paylasayim kargo masrafi ve ucreti karsiliginda temin edebilirim . ...

http://htc-online.ru/index.php?page=desc&id=771&product_id=1476 buradan alip yollayabilirim fiyatlar tabiki ruble yaziyor ama yaklasim olarak soleyeyim 1000 ruble 52 tl civari ...

• http://htc-online.ru/index.php?page=desc&id=702&product_id=1765

burada mungan firmasi tarafindan guclendirilmis 1600mha piller var denemedim kullanmadim ama kullanan bi cok arkadasim gayet basarili oldugunu soluyorlar ayni sitede bir cok HTC icin degisik aksesuarlar bulunuyor rusydaki yetkili servisin satis sitesi bu ...
  • quote:

fenerist07 hayırlı olsun güle güle kullan :) şimdi gelelim sorularına

standby dan çıkması için benim bildiğim bir yol yok power tuşundan başka.

sesli komutta türkçe komut dosyası var ayarlara girdiğinde ara diye bir menü var ona girip aranabilir öğelere girdiğinde neleri aramasını istediğini işaretliyorsun,yine ayarlarda ses girişi çıkışı diye bir menü var ona girdiğinde sesi algılama söz konusu ama sms yazarken sadece inglizce destekliyor ve sanırım henüz türkçe desteği yok.Belki önümüzdeki updatelerde gelir.o istediğin menüyede arama tuşuna basılı tut menü tuşuna bas oradan erişebilirsin.Hoş ben bir türlü birisini aratamadım sms falan attırdım ama aratamadım telefona :)

gelelim sd kart kurulum olayına önceki sayfalarda paylaşmıştım ama tekrar paylaşıyorum senin için :) alıntıdır DH'den tabikide ; (atlanan bir konu var orda veya hiç bilmeyenler belki bocalar telefon htc sync ye bağlı olcak arkadaşlar..)

önce htc sync bilgisayarımızda kurulu olmalı ve htc desiredan menü/ayarlar/uygulamalar/geliştirme/usb hata ayıklama işaretlenmiş(tick atılmış) hale getiriyoruz

burdan sdk'yı bilgisayarımıza indiriyoruz:

http://getipaddress.me/android-sdk_r06-windows.zip

zip içinden çıkanı masaüstüne direk çıkarıyoruz.

daha sonra başlat/çalıştır a girip cmd yazıyoruz karşımıza msdos çıkması lazım. şu komutları sırayla yazıp enter tuşuna basıyoruz:

cd desktop
    cd android-sdk-windows
    cd tools
    adb devices
    (bunu yazdıktan sonra killing vs yazısı çıkacak ve telefon görülecek msdos ekranında -bunları yazmayın )
    adb shell pm setInstallLocation 2

bu son yazdığım komutla işlem bitmiş olmalı. kontrol için menü/ayarlar/uygulamalar/uyg. yönetten sdkarta uygulama taşımayı deneyin. zaten bundan sonra yüklenen herşey direk sdkarta yüklenecek.

peki bi sey sormak istiyorum arkadasim uygulamalar karta yuklenince calismada bir performans kaybi oluyormu bir
    ikincisi telefon hafizasindan hic kullanmiyormu uygulamalar ?? tecrubene dayanarak ogrenmek istiyorum makinayi henuz yeni aldim cok uygulama yok ama belliki android bole devam ederse bi cok uygulama ile yer sikintisi cekecegiz .. .:)

• quote:

Orijinalden alıntı: halbarad

quote:

Orijinalden alıntı: hanjin

Bu telefon hafızasının dolması beni de deli ediyor, halbarad hocam sen naptın root rom olayını ben de sırf bu iş için düşünür oldum rootlamayı

ben önce bi leedroid a2sd version rom yükledim. 50 küsür uygulama oyun yükledim boş hafıza 80-90mb arasıydı. leedroid de birebir aynıydı menüler,widgetler vs orjinal rom ile. daha sonra bugün data2sd destekli starburst rom indirdim yükledim. aynı uygulamaları tekrar yükledim 50 tane falan :) şu an boş hafıza 1,5gb :)

16gb class 10 kart kullanıyorum. 2gb alanı bu rom'un kullanması için ext4 formatıyla ayırdım.

Link atabilirmisin bu konunun anlatıldığı adım adım ben de canımdan bezdim sürekli uygulama siliyorum yenisini yüklemek için
    Zaten 16gb class10 kartı ilk gün almıştım lanet olsun garantisine de:))

• selam arkadaşlar ben 10 günlük htc desire kullanıcısıyım çok memnunum telefonumdan sadece 1 şey sormak istiyorum telefonu aldığımda market yoktu şarjı 1 günün üzerine çıkıyordu internet 24 saat açıkken 14 martta market güncellemesini yaptım şimdi telefonda market var farklı birşeyler kurmadım sadece market kuruldu ama şarjı 12 saat filan gidiyor market yarı yarıya etkilermi şarj süresini benimle aynı durumda olanlar varmı merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertanunver

quote:

Hocam öyle diyorsunda bekle bekle ölecem vallaha Desire HD bekledik şimdi sony beklicez sonra onu bekle bunu bekle derken telefonsuz dolaşacam aylarca Ben yine DHD alacam herhalde içimden bi ses öyle diyo. Gittim desire almaya yanda duran Desire HD yine aklımı çeldi ya biraz daha düşüneyip diyip eve geri geldim. :S

hocam hala sen buralarda mısın ya. hatırlıyorum 2 ay önce gene sorup soruşturuyordun hala devam ediyorsun. onu bekle bunu bekle sonu yok teknolojinin. ben de bekleyeyim bekleyeyim demiştim gittim aldım htc desire mis gibi kullanıyorum. kesinlikle memnunum telefonumdan. hatta bugün vizede kopya çektim. ekran ışığını en düşüğe aldım yakından bakınca yazılar okunuyor net olarak. uzaktan okunmuyor kapalı gibi duruyor telefon. hocalar çakmıyor.

Vallaha alamadım halen bişey Haftasonuna kadar alacam herhalde ya , hadi bakalım hayırlısı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: halbarad

quote:

Bu telefon hafızasının dolması beni de deli ediyor, halbarad hocam sen naptın root rom olayını ben de sırf bu iş için düşünür oldum rootlamayı

ben önce bi leedroid a2sd version rom yükledim. 50 küsür uygulama oyun yükledim boş hafıza 80-90mb arasıydı. leedroid de birebir aynıydı menüler,widgetler vs orjinal rom ile. daha sonra bugün data2sd destekli starburst rom indirdim yükledim. aynı uygulamaları tekrar yükledim 50 tane falan :) şu an boş hafıza 1,5gb :)

16gb class 10 kart kullanıyorum. 2gb alanı bu rom'un kullanması için ext4 formatıyla ayırdım.

Link atabilirmisin bu konunun anlatıldığı adım adım ben de canımdan bezdim sürekli uygulama siliyorum yenisini yüklemek için
    Zaten 16gb class10 kartı ilk gün almıştım lanet olsun garantisine de:))

Uyarı: ben mesela şu an starburst data2sd rom kullanıyorum. dün mesela normal çalışıyordu, akşam bi ara facebook,gmail vs falan tüm uygulamalar zorla kapatılıyor şeklinde uyarılar vermeye başladı. sonra telefonu bi kapatıp yeniden açtım tekrar normale döndü. yüklediğim andan beri yaşadığım ilk ve tek sorun bu oldu şimdiye kadar. leedroid kullanırken hiç bişey olmadı. yani demem o ki, olur da denediğin rom sorunlu çıkabilir güncellemeyle sorunları giderirler muhtemelen ya da sorunsuz başka bi rom denersin. sana kalmış orası :)

http://forum.donanimhaber.com/m_45291339/mpage_1/f_/key_//tm.htm#45291339

ben burdakileri adım adım yaparak yaptım root ve custom rom olayını. leedroid'in sitesini google ile bulup son versiyonlarını yüklemiştim. sonra starburst sitesinden indirdim onu yükledim. bak bi bu sayfaya, aklına takılan bildiğim bişey olursa cevaplarım

• quote:

şarj aleti üç tane buldum orjinal biri pek orjinal durmuyor veya kablosunu değiştirmişler ;

http://urun.gittigidiyor.com/HTC-HD2-Desire-HD-SARJ-ALETI-USB-KABLO_W0QQidZZ36767158
    http://urun.gittigidiyor.com/HTC-Desire-HD2-Desire-HD-Sarj-Aleti-USB-Cable_W0QQidZZ36645686
    http://urun.gittigidiyor.com/Htc-Desire-Z-100-Orijinal-Sarj-Cihazi-TC-E250_W0QQidZZ35472399

pilde bu var orjinal ;

http://urun.gittigidiyor.com/Htc-Desire-Garantili-Yedek-Batarya_W0QQidZZ35392130

ebay'den aldım ben bu pilin aynısından. cidden hiç bi farkı yok şekil şemal olarak telefonun kendi pilinden. birebir aynı ama şu an aldığım pil ölüyor gibi :) orjinal pili 24 saat dayanıyor da yedek aldığım artık o kadar dayanmıyor.

bi de starburst rom yine sorun çıkardı, uygulamaları tek tek hata verdi. sorun oluştu diye, zorla kapat seçeneği çıkarıyordu. ben de geri leedorid rom'a geçtim :) ilk yaptığımda çok heyecanlanmıştım aha gidecek telefon falan diye ama artık o heyecan kalmadı, direkt değiştiriyorum rom'u beğenmezsem :)

• Teleserviceyi aradım 20 dk müzik dinlettikten sonra telefonu açtılar.Ve sorunumu anlatırken telefonu yüzüme kapattılar.Evet evet direk yüzüme kapattı telefonu.
  • 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.