Şimdi Ara

Vatanda Tüm Notebooklarda Kur 1,19 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
3.989
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • asus kasaları o kadar dandik ki 5 yıl sonra neyi kalır anladınız sanırım... bence en mantıklı olanı lenovo almak ek garanti seçeneği sunan bi yerden alırsanız garantisini de 5 yıla uzatırsınız paşalar gibi gözünüz arkada kalmadan kullanırsınız. zaten lenovo sağlamlığıyla ünlü
    quote:

Orijinalden alıntı: cembaba1992

quote:

Orijinalden alıntı: BLUESTREAM

quote:

Orijinalden alıntı: cembaba1992

arkadaşlar max 900 tl ye hangi laptop'u tavsiye edersiniz? Oyun hiç oynanmayacak. En iyi internet ve office programları performansı için. Bu arada ileriye dönük olacak. 5 sene kullanılsın alındıktan sonra

teşekkürler.

http://www.eksenbilgisayar.com/pinfo.asp?pid=31325&ref=akakce&v=0.75.3

Özellikleri fiyatına göre çok iyi.

Bunu mağzadan alma şansımız varmı?

• evet var.ama mağazayla bir ilgim yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolman7

@Be-Mine:

Şu an gördüğüm en düşük fiyat 823 lira hediye çekiyle beraber. KDV bizden kampanyası var mı hala?

Az önce baktım, dediğiniz gibi en düşük fiyat hediye çeki ile Worldcard'a %12 indirim 6 Taksit olarak 823.35 Tl olmuş. %18 KDV indirimi kampanyası bitmiş görünüyor.

Anlaşılan fiyatları gözden geçirip revize etmişler. Daha sipariş de vermemiştim, benden önce davranıp 1 günde halletmişler.

Bu arada bugün İzmir ve İstanbul Vatan şubelerini aradım. İzmirdekilerin cihazla alakaları yok, sadece stoklarında olduğunu söylediler ve teknik özelliklerine de listeden baktılar ki bluetooth var mı yok mu belli değil.

İstanbul şubesi listede bilgi olmadığını söyleyerek hatta bekletti ve kontrol ettirdi, sonuçta kendilerinde bulunan VR46 modelinde Bluetooth özelliğinin olmadığını söylediler, batarya ise kesinlikle 6 hücreli imiş.

• Netbook almak istiyorum ben de.

Acer Aspire One alıcam. Exper style olanlarda n450 işlemci varmış ancak pil 6 hücreli değil galiba ?
  • Tüm notebooklarda geçerli olan "1$:1.19 Tl" kampanyası sona ermiş görünüyor. Önceki gibi yine sadece Samsung Notebooklarda geçerli olması gerek.

Packard Bell modellerinde ise "1$:1.29 Tl" kampanyası demişler ancak ben öyle bir durum görmüyorum şu an. Sadece Worldcard'a %12 indirim var ve kuru 1$:1.52 Tl den hesaplamışlar. Ödeme sayfasına gelindiğinde de değişen birşey yok. Aynı durum Samsung'lar için de geçerli, kur yine 1.52'den hesaplanıyor görünüyor. "Kuru sabitledik" lafta mı kaldı?

Ya benim atladığım bir nokta var, ya da Vatan kampanya yapayım derken hesapları çorba yaptı
  • evet samsung notebooklarda bi acayip fiyat artışı oldu.
    geçen hafta samsung ve packard bell ürünlerinde kur sabitti.
    sonra tüm notebooklarda kur sabitlendi.
    şu an ana sayfada tekrar samsung ve packard bell notebooklarda kur sabit diyor.

ancak geçen haftaya göre bariz fiyat artışı var.

valla bu vatanın kampanyalarını hesap etmek gerçekten güç, bilmiyorum yani kampanyaları da biraz fısss
  • o değil de vatan vrbatim başlığı noldu. silnimiş. son durum nedir bilen var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahozkan

evet samsung notebooklarda bi acayip fiyat artışı oldu.
    geçen hafta samsung ve packard bell ürünlerinde kur sabitti.
    sonra tüm notebooklarda kur sabitlendi.
    şu an ana sayfada tekrar samsung ve packard bell notebooklarda kur sabit diyor.

ancak geçen haftaya göre bariz fiyat artışı var.

valla bu vatanın kampanyalarını hesap etmek gerçekten güç, bilmiyorum yani kampanyaları da biraz fısss

Evet, bugün "Kampanya" sütunu tekrar ürünlerin ödeme seçeneklerine eklenmiş. Ancak eklemeseler daha iyiymiş, çünkü "Kuru sabitledik" kampanyası tamamen lafta, öyle bir kampanya YOK, ya da ben göremiyorum.

Adamlar fiyat artışını gerçek $ fiyatı üzerinden yapmamışlar ancak iş kampanya kısmına gelince değişiyor. Ürünlerin $ üzerinden değerini değil de kendi uydurdukları Tl fiyatları üzerinden vermişler.

Örneğin Packard Bell'in aşağıdaki modeline bakalım:

Vatanda Tüm Notebooklarda Kur 1,19  Vatanda Tüm Notebooklarda Kur 1,19

Vatanda Tüm Notebooklarda Kur 1,19  Vatanda Tüm Notebooklarda Kur 1,19

Linklerden de görülebileceği üzere ürünün tamamen indirimsiz hali 599$. Aslında tüm indirimlerin ve kampanyaların bu fiyat üzerinden yapılıyor olması lazım. 1$:1.29Tl kampanyasını ilk sayfaya uyguladığımızda fiyatların şu şekilde olması gerek:

%12 indirim -------> 527$+KDV --> 527*1.29Tl+KDV --> 680Tl+KDV --> 802 Tl
    %10 indirim -------> 539$+KDV --> 539*1.29Tl+KDV --> 695Tl+KDV --> 820 Tl
    % 8 indirim--------> 551$+KDV --> 551*1.29Tl+KDV --> 711Tl+KDV --> 839 Tl
    İndirimsiz ---------> 599$+KDV --> 599*1.29Tl+KDV --> 773Tl+KDV --> 912 Tl

Ama görüyoruz ki Kampanya fiyatları olması gerekenden yaklaşık %13.7 daha fazla! Bari Tl fiyatlarını şişirirken $ fiyatlarını da şişirselerdi de anlamasaydık!

Aynı şey Samsung notebooklar için de geçerli, kesinlikle gerçek $ fiyatı üzerinden kur hesaplanmamış!

Kredi kartlarına yaptıkları indirimler dokundu galiba adamlara, o yüzden kur olayını biraz hayali yaptılar sanırım

Benim hesaplarımda hata varsa söyleyin de boşuna saydırmayayım adamlara

Düzenleme: Arkadaşlar, sonunda Vatan'ın süper ötesi Kampanya fiyatı ayarlama mantığını çözdüm. Ne kadar saçma ve yanıltıcı olduğunu görebilirsiniz:

Bu Tl fiyatları nereden geliyor, nasıl hesaplamışlar diye kafa yorarken aslında adamların anafiyat üzerinden aslında %12, %10, %8 indirim yapmadıklarını farkettim. Yukarıdaki örnekteki ürünü baz aldığımızda (önceden bu örneği verdiğimden bunun üzerinden devam ediyorum, tüm Samsung ve Packard Bell modellerinde durum aynı aslında) ürünün indirimsiz, kampanyasız fiyatı 599$dı. Bunun üzerinden 1$:1.29Tl olarak hesaplarsak:

599$+KDV--->599*1,29+KDV--->912Tl

Bu fiyatın kredi kartlarına indirimsiz hali olması gerekirken adamlar bu fiyatı %12 indirimli olarak göstermişler. Daha sonra tersten giderek bu fiyatı baz alarak diğer indirimleri hesaplamışlar:

912 Tl %12 indirimli hali olsun (Çok indirim olacak yoksa, millet uyanmasın!) O zaman kredi kartı indirimleri:

(912/0,88)*0,90---->933Tl.........................(Sözde %10 indirimli fiyat!)
    (912/0,88)*0,92---->953Tl.........................(Sözde %8 indirimli fiyat!)
    (912/0,88)--------->1036Tl........................(Sözde indirimsiz ham fiyat, doğrusu 599$+KDV--->912Tl olmalı!!!)

Görülebileceği üzere tamamen yanıltıcı şekilde uygulamışlar "Kuru sabitledik" kampanyasını!!!

Ben söyleyecek söz bulamıyorum artık, en iyi niyetli halimle "Saf bir Vatan çalışanının mantık hatası" diyeyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Be-Mine -- 2 Ağustos 2010; 22:48:15 >

• ben demiştim vatan yaniltiyo bizi ama kimse anlamadi beni

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.