Şimdi Ara

Toshiba, Cell Regza X2 ve Cell Regza Slim XE2 televizyonlarını duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
3.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Toshiba yaptığı yeni bir açıklamayla, Cell Regza serisi üst seviye televizyonlarında güncellemeye gittiğini duyurdu. Cell Regza X2 ve Cell Regza Slim XE2 isimli yeni televizyonlar, geliştirilmiş 3D desteği için PlayStation 3'e de güç veren Cell işlemcisini kullanıyorlar. 3D görüntüleme dışında aynı işlemciyi, standart çözünürlükteki görüntülerin yüksek tanımlı çözünürlüğe ölçeklendirilmesinde de kullanan televizyonlar, iki boyutlu görüntüleri üç boyutlu formata çevirebiliyor.

240Hz LCD panel kullan yeni televizyonlar, LED backlighting ile 9,000,000:1 karşıtık oranı sunuyorlar. Toshiba'nın büyük önem verdiği DLNA teknolojisine de sahip olan televizyonlar, uyumlu cihazlarla (medya oynatıcısı, NAS vb.) kablosuz veri paylaşımı gerçekleştirebiliyor. Televizyon kayıtları için 3TB depolama kapasitesine sahip olan ve bu sayede mevcut modellerle kıyaslandığında artık daha uzun süre program kaydı yapabilen Cell Regza X2 ve Cell Regza Slim XE2, harici depolama sürücülerinden medya aktarımı içinse USB ara birimini kullanıyorlar. Toshiba'nın yeni televizyonlarından XE2 serisi, kasa olarak benzer özelliklere sahip olmakla birlikte daha ince olan gövde yapısıyla X2 serisinden ayrılıyor. İlk olarak Japonya'da lanse edilmesi beklenen yeni televizyonlardan X2 çatısı altında sadece 55-inç, XE2 serisi altındaysa hem 46-inç hem de 55-inç olmak üzere iki farklı boyuta yer veriliyor.

Ekim ayında satışa sunulacak Regza X2 ve Regza Slim XE2 modelleri için henüz açıklanmış fiyat bilgisi bulunmuyor.

• panel dünyasının kralı....
  • Süper bir haber ama bi araba parası olur heralde
  • bırakın fiyatını,Bizim kıtaya gelecek mi__?????

+Bu tv tek merak ettiğim, ömrünün nekadar olduğu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bons@i -- 28 Temmuz 2010; 18:34:37 >
  • Bu tv "RGB LED + LD" mi ?
  • CELL Chipset Tosh üretimidir>>CBE-CellBroadbandEngine Patented by Sony;owned by Sony/Tosh/IBM;Manufactured by Toshiba/Japan

ANCAK CBE salt tek başına bir şey ifade etmiyor! bunu geliştirmek ve engine sisteme uyarlamak işi vardır tıpkı PS4 için çalışıldığı gibi,sanırım
    bunuda her ne kadar gizli tutuluyor olsada Tosh bitirdi;sadece pazarlama stratejisi olarak Sony den haber bekleniyor!

ZX1(Cell-TV ve şuanda piyasada olan ama çoğu görmediği vede bilmediği Seri) Butik bir üründür!
    Bu yeni 2011 Serisi CellTV ler ise ticari olarak nasıl pazarlanacak belli değil,zira bunlar yani Tosh sadece mal üretmesini biliyor yoksa
    pazarlama bunlarda aynen hikaye,öyle hikayeki herifler CELLTV yi bile satamıyorlar;pahalı bile olsa!!!

Aynen bu X/XE Serisinide Butik ürün gibi çıkarırlarsa yine satılmaz!

++
    Bu paneli öne çıkaran ise external MediaBox ta gelen sistemdir,kısaca müthiş güçlü bir PC dir
    Panel Display olarak geliyor(Monitor type) ki bana görede hem prof.hemde tüm işlemlerin ext.cihazda yapılması sağlanıyor

Böylece elinizde çok güçlü bir PC oluyor ve tüm işlemleri hem çok hızlı hemde çok güçlü biçimde işleyip Monitöre verebiliyor
    ++

Şu andaki CELLTV de kullanılan Modül tipini kimse bilemiyor Tosh bunu "KIRA2" diye açıkladı ama kim bunu üretti belli değil??
    Ben Samsung S_PVA dan şüpheleniyorum(çok yüksek Siyah başarısından dolayı)!!!
    Yine özel üretim Sharp olabilir dedim ama onlarda da 55" modül kesilmiyor!

Son ve en güçlü adayım ise ise yine özel üretim AUO/Taiwan olabilir;zira bu herifler Phil de gördüğünüz 21;9 luk Modülüde ürettiler!!!
    Lenticular(bükülebilir/iç-bükey tipte)Modül de ürettiler;hatta FED için de Lisans kiralayıp Modül üretecekler yada prototip ürettiler bile

+
    Benim kısaca Tosh tan tek merak ettiğim bu yeni CELL-TV lerdeki Modül tipidir kim ve hangi tabanlı bir Modül verdi Tosh a???
    Yine panelde anladığım kadarıyla özel Filter elemanlarda var,buda bilinmiyor,sanırım yüksek bu Modül den dolayı oluşmaktadır!

++

yaw git kardeşim S_PVA yı tak herkesi solla,böylece makul fiyatlı+başarılı bir engine ile herkesi sollarsın
    şuanda zaten piyasada bu tip prof.manada Monitör+MediaBox tipte panel yok(Pio ların Motitor ve KRP leri hariç veya
    bazı Pany/NEC/Mitsu gibi paneller hariç) ama TFT-LCD olarak piyasada böyle bir panel yok!

++
    Ancak ben 2011 olarak regular seri olarak bunu beklemiyorum tabiki!!! bunlar Premium-Prestige panellerdir,yani "vitrinlik" paneller

Sonuç olarak,Tosh sadece "üretici" olduğu için ne mal satmasını nede promo v.s işlerini biliyor halbuki bu mal Sony nin elinde dünyayı ayağa
    kaldırırdı,hele hele Samy ve LGE nin elinde olsaydı dünyayı ters çevirirdi,Pany nin elinde olsaydı aynen yine böyle olurdu

Gerçi bu üründe Tosh zaten fiyat tutturamadığı için,hayatta satamaz bu taktikle!
    Bari oturup Pany veya Sony ile anlaşsın ve malı ona versinler üzerinede Pany veya Sony yazsınlar;bak bunlar nasıl malı satıyorlar hemde pahalı
    olsa dahi
    2009 da Pio da öyle yapmıştı Avrupa LCD Serisi için;malı Sharp yaptı(İspanya montajlı),üzerine Pio bastılar,çok güzel sattı ama mal iyi çıkmadı
    ancak bu mal Sharp ın elinde olsaydı hiç satamayacaktı,sanırım manzarayı çaktınız!

+
    Maalesef TR ayağı TNB ise bu konularda ciddi zayıf olduğu ne desem boş,sadece benim sayemde High-End Tosh lar satıldı,satılıyoryoksa kimse adını bile
    bilmezdi ki bahsettiğim mallarda piyasanın en iyileri

"İş bilmek" çok önemli günümüzde,üretmek ise çok basit,zaten ya Lisans kiralıyorlar USA dan yada hem Lisans hemde fason ile mal üretiliyor ama mal satması
    çok farklı bir şeydir!!

+

Bu arada Sn.fx57 bilgiler için teşekkürler+

• 3tb dahili harddiski var süper ya bi wifi eksik belki oda vardır
  • bir de sonradan ps3 ozelliği açılırsa ... :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.