Şimdi Ara

Fotoğraf tarayıcı önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
5.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Eski fotoğrafları arşivlemek için Windows 7 de sorunsuz çalışan ve fotoğrafları kaliteli tarayan bir tarayıcı almak istiyorum tavsiyeleriniz nelerdir?

Baktığım kadarıyla Windows 7 uyumlu HP Scanjet G3110 var. Bu tarayıcı hakkında bilgisi olan var mı?

• basılı foto taraması içinse Canon CanoScan 8800f,

param o kadar yok dersen Epson Perfection v300 photo

o da pahalı dersen Epson Perfection v30 photo.....

----------------------------------------------------------------------

Negatiflerden, Slaytlardan tarama yapacaksan;

paran çok çok çoksa Epson Perfection V700/V750,

sadece çok çoksa Epson Perfection V600,

sadece çoksa Epson Perfection V500,

o kadar yok dersenEpson Perfection v300 photo

aşağısı işine yaramaz...
  • Cevabın için teşekkürler. Basılı eski resimleri(renkli, siyah beyaz) tarayacağım.

Karar vermek gerçekten zor. 150TL civarı bir şey bakıyorum.

Epson Perfection v30 mantıklı gibi duruyor. İncelemeler iyi olduğunu söylüyor. Sadece resimlerin biraz karanlık olduğunu söylüyorlar.

İncelemenin birinde "CANON LIDE 200" tavsiye ederiz diyor. Bunun hakkında bilgin var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi budden -- 30 Temmuz 2010; 21:20:22 >
  • epson v30 için;

http://www.testfreaks.com/scanners/epson-perfection-v30/

canon lide 200 için;

http://www.testfreaks.com/scanners/canon-canoscan-lide-200/
    ve
    http://www.stockholmviews.com/canon-lide-200-review/

ikisi de led ışık kaynaklı,
    epson perfection v30 CCD, canon lide 200 ise CIS alıcılı...

CIS: Contact Image Sensor demek. CCD ye göre en buyuk farkı 3 boyutlu obje taramasında yaşarsın. (3 boyutlu obje tararmısın o ayrı :)
    Normal 2 boyutlu taramalarda fark, ordaki kadar dramatik değildir.. Ama en iyi modellerde daha iyi CCD ler vardır...

Son olarak birbirine uzak sonuçlar vermeyeceğini düşünüyorum. Çıktılarını kendi gözümle görmediğimi ifade edeyim...

• Tarayıcı konusunda EPSON ve CANON gayet iyi sonuçlar verecektir.

Uzak durman gereken marka HP.

Kendim Epson 3170 kullanıyorum. Ve de kesinlikle memnunum.
  • İşyerimde sıradan bir all in one epson vardı.. Bu aralar bana da iyi bir tarayıcı gerekiyordu..

O nedenle Canon CanoScan 8800f ile Epson V500/600 modelleri arasında kalmıştım. Bu modeller yurt dışında neredeyse aynı fiyat olmasına rağmen Epson V500 ve V600 Türkiyede çok pahalı...

Dün bir de baktım ki alt kattaki teknisyenimizin masasında bir tane Epson 750 Pro duruyor. 1500 tl den daha pahalı; tarayıcıların şahı bi makina... 2 saat inceledim. Süper bişeydi...

Sonuçta kendime daha hesaplı bi model alayım dedim.. Çok çok önemli bi dia/negatif/baskı tarama işi olursa 750Pro var ne de olsa ;)

Makul fiyatlara iyi bir tarayıcı almak isterseniz Epson V300 ile Canon Lide 200/700 serilerini öneririm.

Ben şahsen Epson V300 almaya karar verdim. Vatan'ı aradım ankaradan... Sadece istanbulda ellerinde 4 tane kalmış. Birini birazdan sipariş vercem..

İsteyen arkadaşlar biraz daha detay için;

http://www.consumersearch.com/scanner-reviews

linkini inceleyebilirler..
    Burada v300; Best Budget Scanner, yani en iyi hesaplı tarayıcı...

Reviewlarda Epson V300 ün Canon 5600 gibi daha pahalı modellere çıktılar konusunda kafa tuttuğunu işaret ediyor..

Lide ler daha küçük ve usb den güç alıyor... Ama bu benim için önemli değil.

Tarayıcıyı tarama kalitesi için alıyorum. Üstelik USB nin power limitinin performansa ne gibi eksileri olur, bu konuda şüphelerim var..

V300 ün negatif ve dia tarama aparatları da var.. Tabikii bu modeller negatif/dia taramada üst serilerin (Epson V750 pro, V700, V600, V500, Canon CanoScan 9000f, 8800f ) mahallesinden bile geçemez ama iş göreceği muhakkaktır...

Bir de vatan, v300 ü internet siteleri ile aynı, hatta biraazcık daha alttan satıyordu... Affetmeyeceğim...

:)

Edit: Affetmedim :) havale ile 198,51 TL ye aldım... gelince bakarız...

kalın sağlıcakla....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatas -- 3 Ağustos 2010; 19:48:08 >

• Canon LIDE 200'de karar kıldım ve Vatan'dan aldım. Puanlarım vardı 100 TL'ye geldi tarayıcı

Usb ile çalışması ve ufak boyutu benim için en önemli özelliği. Fotoğraflarımı yaramaya başladım. Çok hızlı tarıyor ve sonuçlar gayet tatmin edici.

Tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: budden

Canon LIDE 200'de karar kıldım ve Vatan'dan aldım. Puanlarım vardı 100 TL'ye geldi tarayıcı

Usb ile çalışması ve ufak boyutu benim için en önemli özelliği. Fotoğraflarımı yaramaya başladım. Çok hızlı tarıyor ve sonuçlar gayet tatmin edici.

Tavsiye ederim.

en iyi iki marka, epson ve canon, ürünleri gönül rahatlığı ile rahatlıkla alınabilir.. Hayırlı olsun...
  • Selamlar şu anda piyasada herhalde Canon Lide 210 var, evde epson'un all in one tarzında 80-90 liralık yazıcım var, bende evdeki fotoğraf arşivimi tarayacağım, evdeki yazcının taramasıyla canon lide 210 arasında ne kadarlık bir fark vardır? yani evimde halihazırda bir tarayıcım var iken bu yazıcıyı almaya değer mi? birde bazı resimlerin arkalarında da yazılar bulunmakta arkadaki yazıyı ilgili resim ile eşleştirmek vb gibi düzenlemeler yapmak istiyorum bunun için bir program öneriniz varmıdır?
  • Tavsiye verebilecek kimse yok mu?
  • güncel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferhatas

basılı foto taraması içinse Canon CanoScan 8800f,

param o kadar yok dersen Epson Perfection v300 photo

o da pahalı dersen Epson Perfection v30 photo.....

----------------------------------------------------------------------

Negatiflerden, Slaytlardan tarama yapacaksan;

paran çok çok çoksa Epson Perfection V700/V750,

sadece çok çoksa Epson Perfection V600,

sadece çoksa Epson Perfection V500,

o kadar yok dersenEpson Perfection v300 photo

aşağısı işine yaramaz...

Konuyu hortlatacağım ama kusura bakmayın..

SADECE "negatif / pozitif" fotoğraf tarayıcısı yok mu?
  • arkadaşlar,

bende cok fotoğraf var, ADF özelliği gibi fotoğrafta kullanabileceğim birşey yokmudur?

koyayım 50 tane fotoğrafı yukardan tarayıp tarayıp atsın pc ye. bu tarz bir makine bakıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SuSpect_tr

arkadaşlar,

bende cok fotoğraf var, ADF özelliği gibi fotoğrafta kullanabileceğim birşey yokmudur?

koyayım 50 tane fotoğrafı yukardan tarayıp tarayıp atsın pc ye. bu tarz bir makine bakıyorum.

ben de böyle bir tarayıcı arıyorum. Bulabildin mi? Yada Tavsiye Verebilecek biri var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaCaMeiSTeR

quote:

Orijinalden alıntı: SuSpect_tr

arkadaşlar,

ben de böyle bir tarayıcı arıyorum. Bulabildin mi? Yada Tavsiye Verebilecek biri var mı?

up up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba, bu konu için yeni nesil printerlardan öneri yapabilecek olan var mı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.