Şimdi Ara

Sherlock (2010) - 4. Sezon - 01.01.17 (109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.393
Cevap
61
Favori
118.728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Oliver_

quote:

Orijinalden alıntı: AdiqeCaLe

Ben yeni katıldım aranıza.3x2'ye kadar geldim.Denilen kadar varmış dizi.2.sezon özellikle çok sağlam bir sezondu.3.sezonda 2.sezona paralel gider diye düşünüyorum.

Keşke bitirmeseydiniz gelecek sezona daha çok var.

Öyle 1-2 günde hepsini izlemedim.Sindire sindire izledim.Dizinin ana konusuna yeni katıldım diyeyim o zaman. Ayrıca birçok dizi takip ettiğim için pek sıkıntı olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxelll

Bunu pek anlayamadım, açıklar mısınız?
  • Bilal0 kullanıcısına yanıt
    There is a Doctor Who reference in the credits to Sherlock episode, ‘The Empty Hearse’.

Keen-eyed viewers might have noticed the letters spelling out ‘Weng-Chiang’ were marked in red in the credits, and there is a Doctor Who episode in the Fourth Doctor era, entitled ‘The Talons of Weng-Chiang’.

In addition to this, Tom Baker actually wore a Sherlock Holmes-esque deerstalker in the 1977 story

sherlock 3. sezondaki empty house adlı bolumunde en sonda cıkan credits kısmında ki bazı kelimelerden ve harflerden kriptolar seklinde saklanmıs doctor who dizisine atıfta bulunan kodlardan bahsediyor. Weng Chiang kod adını olusturuyorlar bu credits kısmında kırmızı ile belirtilen harfleri birlestirince. bu da doctor who da Fourth Doctor era bolumde the talons of weng chiang ile iliskilendiriliyor.
    ayrıca doctor who daki 1977 yılındaki kıyafeti de aynı sherlockun kıyafetinden.
    yani kısaca iki diziyi birbiriyle ortak yanlarını bulmuslar. aslında bu fox pbs vs gibi buyuk kanalların izleyeicilerine yaptıgı bir subliminal message olayı. bir cok dizide farkedildi bu . bir diziyi izlerken baska dizilerinde karakterleri durumları subliminal urun yerlestirme vs ile aktarılıyor.

keen-eyed viewers denen uyanık acık gozlu izleyicilern farkettigi seylerden birisi sadece.

bizim star show tv de cıkan bazı dizilerde subliminal mesajları bulanlar gibi iste.

• Romulus kullanıcısına yanıt
    spoiler olarak editle mesajını.
  • Kitaba bağlı mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sherlock gibi bildiğiniz başka İngiliz yapımı dizi var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxelll

There is a Doctor Who reference in the credits to Sherlock episode, ‘The Empty Hearse’.

Keen-eyed viewers might have noticed the letters spelling out ‘Weng-Chiang’ were marked in red in the credits, and there is a Doctor Who episode in the Fourth Doctor era, entitled ‘The Talons of Weng-Chiang’.

In addition to this, Tom Baker actually wore a Sherlock Holmes-esque deerstalker in the 1977 story

sherlock 3. sezondaki empty house adlı bolumunde en sonda cıkan credits kısmında ki bazı kelimelerden ve harflerden kriptolar seklinde saklanmıs doctor who dizisine atıfta bulunan kodlardan bahsediyor. Weng Chiang kod adını olusturuyorlar bu credits kısmında kırmızı ile belirtilen harfleri birlestirince. bu da doctor who da Fourth Doctor era bolumde the talons of weng chiang ile iliskilendiriliyor.
    ayrıca doctor who daki 1977 yılındaki kıyafeti de aynı sherlockun kıyafetinden.
    yani kısaca iki diziyi birbiriyle ortak yanlarını bulmuslar. aslında bu fox pbs vs gibi buyuk kanalların izleyeicilerine yaptıgı bir subliminal message olayı. bir cok dizide farkedildi bu . bir diziyi izlerken baska dizilerinde karakterleri durumları subliminal urun yerlestirme vs ile aktarılıyor.

keen-eyed viewers denen uyanık acık gozlu izleyicilern farkettigi seylerden birisi sadece.

bizim star show tv de cıkan bazı dizilerde subliminal mesajları bulanlar gibi iste.

Anladım sağolun.

• İzleyenlere sorum var ; Nasıl gidiyor dizi ? (33 sayfa olmuş muhakkak güzeldir ama her diziye başlamadan önce sorarım ) birde Da vinci Demons'a benziyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maggese

İzleyenlere sorum var ; Nasıl gidiyor dizi ? (33 sayfa olmuş muhakkak güzeldir ama her diziye başlamadan önce sorarım ) birde Da vinci Demons'a benziyor mu?

Da vinci Demons'a karşılaştıracak kadar bakmadım ama Sherlock süperdir. Film tadında bölümleri vardır.Kesinlikle öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: buzulcag

Aslında çok mantıklı hocam bu dediğiniz ama Moriarty geri gelsin yav adam fenaydı :D ayrıca yukarda arkadaşların bahsettiği sahneler hala açıklanmadı yada ben mi kaçırdım arkadaşların dedikleri gibi yeni bir gizem çıkarıp bir öncekini unuttuyorlar çatıdan nasıl atladı mesela 13 seçenek var diyordu ama 2 yada 3 tanesini açıkladı..

hocam diziyi tekrar izlemenizi öneririm çatıdan nasıl atlayıp kurtulduğunu anlatıyor gazeteciye
  • Daniel Faraday kullanıcısına yanıt
    hangi bölümdü o elimde 3.sezona ait 2 bölüm varda ?
  • eski sherlockların yanından geçmeyen bir dizi olmuş
    sherlockun yardımcısını iyi bulmuşlar kim oynuyorsa eskideki yardımcı rolüne çok uymuş ama sherlock karakteri çok uçuk kaçık ve eski tadı vermekten uzak biri
    günümüze taşımışlar eskiyi ve haliyle genç birisini bulmuşlar
    dizi 25 yaş ve altına uygun ancak 30 yaş ve üzeri için garip sayılabilir çok yapmacık bulabilir üst yaştaki izleyiciler bu diziyi. sherlock o yüzden pek uymamış yeni haliyle
    ancak bazı bölümler hakikatende film gibi olmuş 1.5 saate yakın bölümler var ve pek çok filmden bile iyi sayılır
    tavsiyem bu diziyi dizi olarak değilde; farklı sherlock filmleri izliyormuş gibi izlemek olur
    bu haliyle epey iyi bir dizi ancak sezonluk bölüm sayısı bence az
  • Elementary adlı dizinin baş aktörü Jonny Lee Miller aslında Sherlock'ta oynayacakmış galiba en başta.Yada o tarz birşey. Bir yerde okumuştum.
  • quote:

3.sezon 1.bölümde açıklıyor hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Daniel Faraday

quote:

3.sezon 1.bölümde açıklıyor hocam

Eyvallah TWD bitsin bakarım tekrar
  • İki sene daha bekleyemiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • senahizm S kullanıcısına yanıt
    2 sene değil dostum bu sene ocak veya şubat aylarında yayınlanmaya başlıcak
  • quote:

Orijinalden alıntı: swarley1

2 sene değil dostum bu sene ocak veya şubat aylarında yayınlanmaya başlıcak

hocam 2016'da yayınlanacak diye biliyordum. 2015 ocak ayında noel özel bir bölüm olacakmış ama o beni kesmez ki...
  • senahizm S kullanıcısına yanıt
    yok yok daha sonra yönetmen bi açıklama yaptı çok tepki geldi diye ama eylul gibi kesin açıklarlar açıkcası beni de kesmez noel bölumu
  • Çekimler ocak ayında başlayacak. 2015 Noel'inde özel bölüm olacak. 4. sezon ise 2016 Ocak ayında.
  • 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.